Gramofonske ploče
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    02 Gramofonske ploče

    Vinil na 33, 45, ili 78 obrtaja... Imate li neku kolekciju LP plocha, singlica i koje su? Imate li na cehemu da ih slušate? Uživate li u '' pucketanju '' koje podseća na padanje kiše?



    Od silnih plocha koje sam imala - ostala mi je kolekcija grupe AZRA, FILM... Sve ostalo je na čudan način nestalo ... Kao i gramofon koji je bio u sklopu radija - lampaša...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Gramofonske ploche

    ...ploče...
    Imala sam ih, podosta. Najpre one singlice sa bajkama i pesmicama za decu. A onda su došli rođendani i uvek sam se radovala ploči kao poklonu. Posle nekog vremena sam otkrila da roditelji imaju dobru kolekciju singlica iz njihovih studentskih dana. Nakupilo se toga, podosta.
    A onda su došla neka druga vremena i neke nove sprave.
    Danas više nemam gramofon. Ne znam gde bih i kupila iglu za gramofon.
    Ali ploče još uvek čuvam. Iako manje-više sve to što mi je na pločama imam u mp3 formatu, nekako nemam srca da ih otuđim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Longlpejke jeee imam metar i po i čuvam ih uz njih sam odrasla...dečje, domaće, zabavne, narodne, kolekcije, velike, singlejke
    Boni M Elvis Zdravko Čolić
    Samo iglu za gramofon nemam i jedan baja mi uzeo zvučnike i nikad ih neće vratiti

  4. #4

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Vidim juče ovu temu, pa se nostalgično nasmešim, a onda danas ugledam nick "klostur92" koji u avataru ima jedan od omiljenih vinila sa moje police

    Imam još jedan gramofon koji je uspeo da preživi, samo zato što je bio u sklopu neke linije koja je već u svom sklopu sadržala i CD player, pa je to bilo relativno skoro. Misssssslim relativno skoro čini mi se da je kupljen negde'89 ili '90 i još radi Onda, ima jedan koji slobodno može u antikvarnicu, babin i dedin, mislim da je na tavanu, i ćaletova skalamerija za koju još onomad nigde nije bilo igle kad je riknula, a kojoj nismo smeli ni da priđemo da mu nešto ne pokvarimo, koji je stajao na ogromnim zvučnicima i zauzimao mesto veličine jednog pisaćeg stola, sa ogromnim providnim poklopcem. Ne mogu da se setim da l' je bio B&O ili Technics uglavnom, prodao ga nekom liku koji mu se jako obradovao, tako, bez igle... I naravno naš, dečiji, drndofon onaj socijalni, koji su imali svi redom, kutija koja se otvarala kao kofer, u poklopcu zvučnik i vozi Miško Taj model je imala i svaka učionica u školama, sećam se.

    A pločeeeee ćale i keva su ih baš imali dosta, neke od njih ja i danas čuvam... Mahalia Jackson, Shirley Basey, Ray Charles, Quincy Jones, Barry White, Rolling Stones, nekoliko onih sa muzikom iz kaubojaca, Hendrix, The Who, Deep Purple, T Rex, Dilan, Clapton, Elvis, Paul Anka, Dorsi, gomila bluza... i da ne nabrajam sve... deda nam jedan živeo u Engleskoj, pa kako je šta tamo izlazilo, tako je dolazilo ovde Onda, gomila ploča za decu, bajke i pesme, Desanka Maksimović, Na slovo na slovo, Pozorištance Puž, Dragan Laković, Mač u kamenu... eeeee i šta sve još... Singlice su otišle odavno nekom liku koji je radio kao tonac na nekom radiju, one ćaletove i kevine, bilo je to nekoliko šaržera, kao ovi danas za diskove, samo za te male ploče, bilo je tu svašta, brdo domaće i strane muzike, a ostalo mi je par komada onih za decu... tipa "Pozdravite moga tatu" i "Najlepša mama na svetu"... i čuvena "YU rock misija" to nisam dala

    Sećam se da je ćale ono što nije imao na pločama imao na magnetofonskim trakama, Uriah Heep i Judas Priest, rani radovi... i svašta još nešto.

    A onda, tinejdž period pa ploča mi je bila glavni rekvizit kad se kreće kod druga ili drugarice. To sam nosila, ono, stalno pod rukom, kao tašnicu ali uvek sam vukla neke ploče i ako se vraćam kući bez ijedne, ja kupim neku na berzi kod SKCa, uvek se nađe nešto i sve što imam na pločama, imala sam i na kasetama, duplo, da mogu da slušam usput na walkmanu, dok ne stignem do nečijeg gramofona, tamo gde sam pošla, sa sve pločom... I obavezno inicijale na ploču, da ne bude posle ejjjj nije ovo tvoja baš smo voleli da ih slušamo, iako su kasete bile već uveliko moderne.

    A ono što vučem i dan danas sa sobom, gde god živela, bez obzira da li imam na čemu da ih slušam su komplet Iron Maiden, Motorhead, Metallica, Kiss, Rainbow, Kansas, AC/DC, Azra, Cult, EKV i prvi album Tracy Chapman... ima nešto i od U2... i ne znam šta još tamo ima, al' neka skupljaju prašinu i do jaja mi drago kad se osvrnem na moje ploče i vidim da među njima nema ama nijedne jedine zbog koje bih se danas malo stidela porastem do plafona

    Naravno, sve što sam imala na pločama, danas imam u mp3 formatu i evo, ova me tema podseti da sledeći put kad odem do mojih pustim nešto da zapucketa
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Gramofonske ploče

    cuj majke ti gramofonske ploce
    kad sam to slusao mogu ti reci da mi nedostaje
    ta čar te muzike danas muzika je sva neka neprirodna
    ali valjda je to 21 vijek ali se ja jos ponekad ne dam pustim
    sebi led zepeline i slusam ih i uzivam
    u svakom zlu ima nesto dobra

  6. #6

    05 Odgovor: Gramofonske ploče

    Posedujem kolekciju singlica i LP-ja koje mi je donosio ujak iz Nemačke.Sada sve te ploče stoje u koferu i čekaju ili bolje dane ili neku dobru mušteriju sa dobrom cenom.Imam i gramofon koji je off tako da je to "duplo golo".Kod ploča me je jedinu nerviralo kada od preterane upotrebe ploča počne da preskače,pa onda na iglu smo stavljali kutiju šibice ili neki novčić.Neko je bio u pravu kada je rekao da smo se svi radovali kada dobiijemo neku ploču na poklon-i u pravu je.Danas da dobijem celu fonoteku neke radio stanice na hardu ne bih se toliko radovao.

  7. #7

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Imam i singlica i LP-ja ,ABBA,Boney M,Demis Roussos,
    Hair,Chuck Berry,Atomsko Sklonište,Smokie ...
    i još dosta toga.
    Retko se setim da ih pustim,jer sve to imam i u
    kompjuteru.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #8
    za damu koja trazi iglu ima igala neki modela a posto niakda ne crkava glava mozes potraziti odgovarajucu po modelu glave u BG elektroniku.

    Sto se tice ploca i diskova ploce imaju zapis 20 Bita a diskovi 16 bita pogotovo rezani.Tako da nikada nece imati kvalitet zvuka kao ploca.Pojavom laserskog gramofona citaca ploca (bez igle) opet je pobedila ploca.
    Jedini kvalitet je ako snimas zvuk za HD DVD disk ali treba skupa zvucna kartica i HD DVD rezac
    Pozdrav
    Poruku je izmenio silvia, 31.03.2008 u 01:12 Razlog: 2 uzastopna posta

  9. #9

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Samo jedna stvar mirise bolje od vinyl-a he he
    Long Live Vinyl
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  10. #10

    Odgovor: Gramofonske ploče

    eh da.. ploce..

    Podsecaju me na detinjstvo.. Mama je obozavala Zdravka Colica.. imala je svaki njegov singl.. gomila ploca.. stari gramofon kod babe i dede.. bas cesto sam igrala i vrckala ispred ogledala..

    Tu su sem Cole bili jos i Boni M i Bjelo Dugme.. Imala sam repertoar.. ali bilo je zanimljivo.. i nadasve ostalo je u lepom secanju.. Sad vec dugo nisam slusala gramofon..ma i radio slusam samo u kolima, ponekad.. Komp je preuzeo vodjstvo i svi smo se polako prepustili..

    Ali jos znam gde je gramofon mozda i pokrenem tu spravicu ovih dana..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  11. #11

    Odgovor: Gramofonske ploče

    u jeee.... gramofon... ploche.. nemam ovde ni jedno ni drugo.. ovde retko da cesh vishe nadjesh kasete.. a kamoli ploche no imam to josh kod bake i deke... slusham obavezno kad sam tamo.. i poprilichan broj plocha lezhi na tavanu.. matorci i ujo su bash bash mnogo plocha sakupili.. shto reche Dzi, kad imash rodbinu po svetu, od svuda ti stizhu secam se da je tu bilo svachega.. klasika, evergrin Bitlsi, ABBA, Pletersi, Doorsi, Bob Marli.. starogradska.. pa nashe dechije pesmice i priche.. Mendo i Slavica.. u svakom sluchaju onaj pucketavi zvuk ni jedan MP3 ne mozhe da zameni
    moomoo meee jooouu

  12. #12

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Eh,da...Gramofon je završio na tavanu,ali ploče su uredno poslagane na polici...tatina kolekcija singlica od Arsena Dedića i ruskih šansona...moja kolekcija bajke za decu,Čola i Balašević(mislim da sve što je objavljeno na vinilu imam),a imam i Dugme,Bajaga i Čorba... a omiljena singlica mi je Đoletova-Ljubio sam snašu na salašu...

  13. #13

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Kad smo ono krečili letos završile su u kutijama i sad tu stanuju Boga pitaj šta bi od toga moglo da se pusti, a da baš nigde ne preskače... I malopre, preturajući, izvadimo pogrešnu kutiju, nabasamo na jednu sa pločama Reko' čekaj stani stoj ukoči ne mrdaj, da prospem kad smo je već izvadili, da usnimim za wallpaper pa ću bar tu da gledam povremeno neke



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Gramofonske ploče

    sing ploce one male kao mala pizza ABBA money, money sa jedne strane a sa druge crazy world, te Boney M. sa jedne strane ribbons of blue a sa druge Hooray,.. atek havajske melodije Hula Hawaaiians od jugotona ,..te Radmila Karaklajic Angelina, Zumba, zumba, poziv na tvist,..ma sve cuvam jos sa pocetka sedamdesetih a tek LP

    Ali je najzanimljivije bilo imati onaj radio stari sa gramafonom mono pa kad stavis kliker pa nategnes onu polugu sa iglom a kliker se samo vrti a ne peva,.. sta je znalo dete sta je ploca


    a ko bi danas uopste jos stavljao onu singlericu samo da cuje jednu pesmu ma ni da se sexas a vec kraj
    Poruku je izmenio robert ns, 17.11.2008 u 20:44 Razlog: singl je malo izgrebana pa zapela

  15. #15

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Ove godine je moj gramofon zavrsio na djubristu.

    Tata je rekao da nece u kuci da drzi muzejske eksponate zbog kojih ce mu se unuci smejati....a ploce su ostale u jednoj kutiji,i ima bas svega(sto bi jedan moj drug rekao:od Silvane do Nirvane)
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •