Jesmo li ikada zadovoljni? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 60
  1. #46

    14 Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Još uvek učim da se radujem onim malenim stvarima, koje čine život.
    Imam utisak da sam zadovoljna u toku samog dostizanja cilja.
    Kada dođem do željenog, već razmišljam,
    šta je sledeće, kako dalje, na koji način...

    Kao da je u svima nama (barem većini) usađeno da uvek želimo više... bolje...

    E, sada... šta je to ''više''.. ''bolje'' ... stvar je individue...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #47

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Ponekad jesam,sustinski vecinom bih menjao mnogo sto-sta.

  3. #48

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Ne, nikada nisam zadovoljna u potpunosti i ne bih ni želela da budem..a mislim da je to i nemoguće, bar kad sam ja u pitanju..

    Uvek želim još, želim i drugačije..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #49

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Mislim da, u suštini, nikad ne treba biti zadovoljan jer ako ispunimo svoje zacrtane ciljeve, onda ćemo stati i život će nam biti monoton. Mora se stalno biti u nekoj akciji. Ma koliko neki cilj izgledao nevažan, i zahtevao malo truda, bitno je da se nikad ne stane.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #50

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Jesam!... Kad spavam... Uglavnom...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Svakodnevno susrećem ljude sa pravim, nepromostivim životnim problemima, oni koji se suočavaju sa tragedijama koje ni neprijatelju ne treba poželeti.
    I tako, što starija, to sve više cenim ono što imam. Ne umanjujem značaj. Ne dozvoljavam sebi velika, životna nezadovoljstva. Realno, posmatrajući sve oko sebe, nemam razloga za to.
    Ne, nije to nedostatak želja, stremljenja ili životne ambicije.
    Znam, može bolje. I mora bolje. I ne odustajem od toga da bude bolje.

    Nije poenta u tome biti zadovoljan. Poenta je ne biti nezadovoljan. I ne ugušiti se u tom nezadovoljstvu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #52

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    onomad je jedna zena koja se zvala Skvo odrzala lekciju koju cu pamtiti dok sam ziva....
    i ponekad,kad me obuzme talas nezadovoljstva,pogledam sta imam pa se primirim...zahvalna sam,,,,,
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #53

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Jedna žena zvana Squaw je, rekla bih, u mnogim ovdašnjim ostavila trag.
    Da, i ja sam se postidela svake bezrazložne slabosti, nezadovoljstva, glupe ludosti...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #54

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Vremenom se nauči i to. Ne priznajem to da se naviknemo na neke okolnosti,nego ojačamo, ogrubimo, izgubimo filing i kriterijumi za zadovoljstva spadaju sami. Ja sam bila i jedno i drugo. Ranije nezadovoljna i falilo mi je ovo i ono i sve i bla bla, već sad kako su se izdešavale raznorazne životne dogodovštine (neke lepe, neke ne) promenila sam svoj ugao posmatranja stvari. I jesam, zadovoljna sam. Mislim da ima veze i sam cilj koji postavimo ispred sebe. Nešto poput vodilje. Životni cilj je osnovni čovekov pokretač i dok god ga ostvarujemo nismo umorni, jer nam daje neiscrpne rezerve snage. Ali zato, onoga trenutka kada ga ostvarimo ili odustanemo od njegove dalje realizacije, osećamo se nepotrebnim, čak ponekad i štetnim svome delu, ukoliko smo ga ostvarili, ili promašenim i nekorisnim, suvišnim ako smo odustali.I mislim da se tu nalazi ta začkoljica gde padamo i kukumavčimo, jer posledice definitivno spontanog razlaza tog željenog i onog dostignutog kod nas se manifestuje kao opadanje svih snaga i dalje smanjenje mogućnosti i sužavanje izgleda za ispunjenje postavljenog cilja.I kad pokušavamo da nadomestimo kod nas se javlja nezadovoljstvo samim sobom i sumnja i hlađenje prema drugima,a istovremeno i potreba za bliskošću i odanošću tih drugih prema nama.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #55

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Imala sam jednog druga na faxu. Nije baš puno bio ni pričljiv ni druželjubiv.
    Uvek bi stajao po strani...
    Ali sve to i nije tako bitno...
    Jednom mi je ispričao (onako iz nevezuše, iz samo njemu znanih razloga) jednu priču...

    Bio je jedan siromašan čovek u Grčkoj i imao je sedmoro dece. Jedva je sastavljao kraj s krajem.
    Češće je nemao neg' što je imao.
    Čuo da može da potraži savet od lokalnog filozofa te se uputi njemu.
    "Kojim dobrom?" upita ga filozof.
    "Znate, jako teško živim, imam sedmoro dece i jedva nekako uspevam da ih prehranim, pa sam eto došao po savet da mi Vi pomognete ako je ikako moguće".
    "U redu, pomoći ću Vam. Idite kući i nabavite 7 mačića, hranite ih pa za nedelju dana se vidimo".
    Uradi čovek kako mu filozof reče, uzme 7 mačića...počne da i njih hrani...
    Za sedam dana dolazi kod mudraca.
    "I kako je sada?" pita ga filozof.
    "Ne pitajte...još gore" odgovori čovek.
    "Dobro, sada nabavite i 7 kučića pa i njih hranite i vidimo se za nedelju dana".
    "Ama...."...
    "Uradite tako kako rekoh".
    Ode pokunjen čovek kući nabavivši i tih 7 kučića.
    Hrani decu, hrani mačiće, hrani kučiće...
    Dodje posle nedelju dana sav slomljen...
    "Loše je da gore ne može biti" reče bez i da ga pita..
    "Dobro" reče mu filozof "sada idite kući i rešite se tih 7 kučića, pa dođite za nedelju dana"
    Uradi tako čovek i odmah oseti olakšanje.
    Dođe za nedelju dana i kada ga ovaj priupita kako je...
    "Dobro, već je lakše...imamo svega više..."
    "E sada idite kući i ratosiljajte se i tih 7 mačića pa dođite iduće nedelje"
    Uradi tako čovek...kad gle...odjednom svega ima više...čak i dovoljno...
    Kada je posle nedelju dana došao kod filozofa, osmeh mu titrao na licu...
    "Hvala Vam, veliko Vam hvala...sada je super, hvala Vam na pomoći"


    Uvek mi negde u podsvesti ova priča.
    Ja...ja jesam zadovoljna...
    I nedavno shvatih da je najveće bogatstvo kada si zdrav i kada su zdravi tvoji bližnji...iako zvuči otrcano..
    Sve ostalo je luk i voda.
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #56

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Jesam.
    Sada jesam.
    Mislila sam do nedavno da mi
    do srece i zadovoljstva uvek nesto jos fali,
    jos koji korak.
    A onda su me susrele velike nevolje
    i sada znam da uzivam u onom sto imam
    i sto me okruzuje
    Postoje samo dva načina da živiš: da živiš kao da ništa nije čudo ili da živiš kao da je sve čudo.

  12. #57

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Smatram da i ne treba da budemo potpuno zadovoljni jer onda se gubi udica koja nas vuče kroz život.
    Korak po korak uvek negde idemo, sad da li napredujemo ili nazadujemo je stvar orijentacije.
    Mora postojati neka ideja vodilja, nešto čemu stremimo i što nas motiviše inače bi sve bila žabokrečina.
    Ali do tog cilja treba da imamo kratkoročne. Zato što bi nas ti mali koraci obradovali, dali nam podsticaj da nastavimo i da smo na pravom putu.
    Nezadovoljstvo nastaje zato što čovek kada dostigne nešto posle to smatra podrazumevanim i vremenom običnim pa želi više.
    Nije problem u želeti više, problem je što treba uživati i živeti u onome što nam se događa, da ne bi život prošao pored nas.
    Radost je u samom putu, cilj služi samo kao vodilja. Ono što imamo i što smo postigli nikako nije obično jer desi li se da budemo uskraćeni za postignuto tek onda bi videli koliko je vredno.
    Zahvalimo se Bogu na svakom novom danu, na tome što nam daje šansu da sebe učinimo boljim i vrednijim. Ne potcenjujmo ono što imamo i ne precenjujmo ono što želimo. Sitnice čine život, naše je da ih uvek primetimo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #58

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    i ja mislim tako da covek jednostavno nije zadovoljan sa tim sto ima zato uvek trazi nesto novo.

  14. #59

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Zadovoljan?
    Jel to ono stanje kada kad imaš subjektivni osećaj da je sve onako kako ti odgovara?
    Ili možda ono kada, si ispunjen pozitivnim emocijama do te mere da prestaneš razmišljati o svim problemima.
    Ili jednostavno odsustvo: briga, tuge, gladi, bola, obaveza, dugova, straha... (dodao bih još i poneku polnu bolest, ali ovo je ozbiljna tema )

    Mislim da se razne vrste zadovoljstva jako razlikuju tako da ih je malo nezgodno trpati u istu košaru.

    Zadovoljstvo je kod mene uglavnom "tu negde" na dohvat ruke i samo još malko ovog ili onog pa ću da budem savršeno zadovoljan... kako da ne
    Ponekad ulovim onaj trenutak što ga opisuju zen budhisti...
    Kad osetim impresiju trenutka u povetarcu dok sedim na terasi, gledam u drveće i češkam zaspalog psa.
    Savršeno.....bezvremeno.
    I onda dođe ona sedne pokraj mene i blagim glasom me upita
    - Jel si video račun za struju? Pi*da im materina opet su nam digli noćnu tarifu za 5%....



    Nismo mi još spremni za nirvanu...mislim onako u globalu.

  15. #60

    Odgovor: Jesmo li ikada zadovoljni?

    Trenutno mislim da nisam te mentalne koncepcije.
    Najgori maler koji me je u zivotu mogao da strefi je neki Ebeno bolestan idealisticki perfekcionizam.
    Ili jos gore od toga - biti toga svestan a ipak nemocan/nesposoban/nedostojan/nekompetentan to da promenis ili time da vladas.
    ...
    Never confuse movement with action.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Vaša najomiljenija TV serija ikada
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 245
    Poslednja poruka: 20.08.2018, 14:26
  2. Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?
    Autor Lady S u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 13.08.2018, 08:57
  3. Koliko ste zadovoljni svojim poslom?
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 22.11.2013, 18:47
  4. Da li ste ikada udarili muškarca?
    Autor Kunic u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 13.09.2011, 11:20
  5. Da li ste ikada udarili ženu?
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 13:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •