Stop monopolu - bojkot mleka! - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    мени је јасна сва та прича око тајкуна & млека, али, како да бојкотујем рецимо јогурт, кад га толко волем ујутру уз било шта попити? јој, јогурт сабајле, милина
    Shtob rekli - Fakat!

    Al, evo ja che se strpim pet dana, chu pogledam kad me uvati frka spisak salfordovih mlekara... pa cu da kupim neki nezavisTan
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 11.12.2007 u 21:01
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Stop onda gazdi,kupicemo nezavisno mleko
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Dve vodeće japanske kompanije za proizvodnju mlečnih proizvoda, "Mejdzi milk" i "Morinaga milk", najavile su prvo povećanje cena mleka posle 30 godina.

    Svoju odluku kompanije su obrazložile naglim poskupljenjem kukuruza i druge stočne hrane, izazvanim sve većom primenom tih useva u proizvodnji biogoriva, prenela je ruska agencija Itar-Tas.
    Cene mleka u Japanu će porasti za tri odsto od aprila, kada počinje nova 2008. finansijska godina, što će nesumnjivo podstaći poskupljenje svih mlečnih i većine konditorskih proizvoda.
    U oktobru su cene u Japanu već skočile do najvišeg desetogodisnjeg nivoa zbog rekordnog poskupljenja nafte.
    Početkom veka, u Japanu je uz praktično nulti privredni rast zabeležena deflacija, pad indeksa cena. Počev od 2005. godine privreda Japana postepeno obnavlja rast, a 2006. godine je, prema procenama, inflacija iznosila 0,2 odsto.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Ej bre, ucestvovala sam u ovome,
    dodushe imala sam 2 litre koje sam kupila pre bojkota, pa sam prezivela
    Inace bez mleka i jogurta

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...zato sto to nema veze sa primarnim proizvodjacem...raspitaj se kolika je cena primarnog proizvodjaca,pa ces videti kako nas mlekare lupaju po usima...
    ...na cenu mleka,ne sme da utice drzava...jer je to vec vidjeno u Slobino vreme...kupovina socijalnog mira...ali moze da utice na neciji MONOPOL...to je vec druga prica...
    Na cenu mleka ne sme da utice drzava. Ali drzava moze da utice na otkup mleka od primarnih proizvodjaca dok ih ima.
    Samo,.... da ja imam mlekaru, ja bi kupio krave i ne bi mleko kupovao od nekih primarnih...
    I da li mislite da proizvodjnja mleka moze biti rentabilna sa cikicama i bakicama koji svaki dan guraju svoju kanticu mleka na otkupno mesto?

    I sta imate protiv monopola. Niko vam ne brani da umesto kafica i kockarnica otvarate pogone za proizvodnju mleka.
    Mislim jeste da ce vas inspekcija malo zezati jer ce da traze higijenske uslove kakvog nema ni u uniji (toalete sa elektricnim ventilima,... ...), vodoprecistace itd,... ali...

    Uostalom zar vam nije krivo da litra koka kole kosta 40 dinara? Da li znate da je njegova proizvodna cena oko 20 puta manja?

    Nemam nista protiv vaseg bojkota ali ne verujem da ce to ubediti proizvodjaca da smanji cenu, jer cenu odredjuje trziste a jedan veliki proizvodjac zna da proceni, po kojoj ceni moze prodati proizvod.
    Moram to da prihvatim i da tezim da svoju cenu rada povecam da bi mogao da platim to mleko.

    Ah da, dolaze izbori, da nije mozda i ova akcija deo necije kampanje?

    Imam predlog:
    Neka drzava obezbedi casu mleka svakog radnog dana za svakog skolarca. Casa besplatnog mleka u velikoj pauzi. Neka se raspise tender i razbije monopol. Skupo za drzavu?
    Eh, pa neka povecaju porez na mineralnu vodu i koka kolu...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    ...danas na dnevniku cujem biser dana:na cenu mleka je uticala susa...
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Na cenu mleka ne sme da utice drzava. Ali drzava moze da utice na otkup mleka od primarnih proizvodjaca dok ih ima.
    Samo,.... da ja imam mlekaru, ja bi kupio krave i ne bi mleko kupovao od nekih primarnih...
    I da li mislite da proizvodjnja mleka moze biti rentabilna sa cikicama i bakicama koji svaki dan guraju svoju kanticu mleka na otkupno mesto?
    A ko treba da gura shta i gde?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    I sta imate protiv monopola. Niko vam ne brani da umesto kafica i kockarnica otvarate pogone za proizvodnju mleka.
    Mislim jeste da ce vas inspekcija malo zezati jer ce da traze higijenske uslove kakvog nema ni u uniji (toalete sa elektricnim ventilima,... ...), vodoprecistace itd,... ali...
    Kakvi bre kafichi i kockarnice? Pa ne buni se rahmetli Arkan shto mleko poskupljuje kako se nekom chefne.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Uostalom zar vam nije krivo da litra koka kole kosta 40 dinara? Da li znate da je njegova proizvodna cena oko 20 puta manja?
    Koga briga za koka kolu? Je l to osnovna zivotna namirnica? Je l deca treba svaki dan da piju mleko ili koka kolu?

    Sutra kad bi nam hlebom drali kozzu s ledja neko che da pita shto je skup ananas, a crnci ga beru za dz prevoz na veliko je sicha.

    Mislim, isti je nachin razmisljanja i formiranja cena kod koka kole, ne brinem ja... Ali ako se neshto u sushtini i pravi negde preko (a kod nas samo mesha sa vodom i flashira) onda mi i logichno da i cena sirovina bude kao i preko, plus zarada u lokalu, plus trgovachke marzze plus porez..pa je opet jeftinija nego negde preko. Ali i tu imash izbor - nemoj da kupujesh.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemam nista protiv vaseg bojkota ali ne verujem da ce to ubediti proizvodjaca da smanji cenu, jer cenu odredjuje trziste a jedan veliki proizvodjac zna da proceni, po kojoj ceni moze prodati proizvod.
    Moram to da prihvatim i da tezim da svoju cenu rada povecam da bi mogao da platim to mleko.
    Cenu odredjuje trzzishte u trzzishnoj ekonomiji gde nema monopola i medjusobnih dilova prozivodjacha oko cene mleka, gde ponuda i potrazznja diktira cenu.

    Samo kod nas je uvek bilo pravilo- shto skuplje to bolje - drpaj ko da sutra ne postoji, chim je susha dizzi bato cene svega iako gajish paprike u stakleniku a veze nemash sa sushom... ako je rodna godina opet nevalja...

    Ako nechega ima puno mojne sluchajno da spustish cenu. Ko josh zaradjuje od velikog prometa?"" Kad je zadnji put neshto pojeftinilo makar za 1% a da to nisu oglasili na sva zvona i da prethodno na mufte nije poskupelo 20 posto i da niko rech nije rekao?

    Kako bre ovim japancima ne diktira to trzzishte i susha cene po 30 godina majku mu.. oni nemaju to trzzishte izgleda... shta smo ga i mi uvozili kad to ne valja...

    Proshle godine svinjari zapatili dovoljno svinja da meso nije imalo opravdanja sa poskupi. Zapravo proizvodnja im kao skupa, al ponuda velika pa nemozzesh da prodash skupo. Proizvodjacha kolko hochesh pa nema kolektivnog deala da meso koshta kolko treba da bi od ono malo ljudi koji bi dali bilo koje pare naprave profit.

    Jebi ga imash procenat ljudi kojima nije bitno dal je 300, 500 ili 1000 dindzi, ako nemaju puno izbora, jer su tezzili da mogu da plate... E onda njima prodash kolko god mozzesh i napravish pare...Sirotinja jede eventualno papke o bozzichu. Medjutim kad nema deala i monopola, dodje bata iz bechmena sa recimo pet hiljada svinja i proda jeftinije...

    Pa drugi proda josh jeftinije..i tako dalje...pa ako je Srbija i prezasichena svinjama (shto je i onako delom volja biracha )...u nekom bajkovitom snu podelish vishkove u humanitarne svrhe, napravish zalihe, izvezesh ..shta god ...sledeche godine procenish bolje situaciju pa gajish gljive ako treba... Ili pokrenesh akciju preko neta da se smanje cene hrane za stoku ... ili verujesh svakom ko te dere pa vechito budesh u gubitku...

    Drzzava otkupljivala vishkove kolko je mogla, al mi je zanimljiva ta frka - suvishe jeftino meso... A narod inache gadljiv, sit i pregojen na to pa je frka za prodati i jeftino... A narod tezzi li tezzi tome da mozze da plati i to prejeftino meso shto chesche...

    Ekonomija? Dugotrajno mleko koshta bezmalo koliko i u recimo Grchkoj, a njihovim platama chemo mi josh dugo da tezzimo.

    Da li te chikice i bakice koje zzive od stocharstva i prodaje mleka treba da tezze tome da otkupna cena mleka bude evropska jednog dana, kada mudri preradjivach (iliti nakupac) u svojoj milosti izrachuna da mu se to josh vishe isplati? Ili i oni treba da tezze tome da snize svoje potrebe...



    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ah da, dolaze izbori, da nije mozda i ova akcija deo necije kampanje?
    Jeste, obichno kampanju pochinju udruzzenja potroshacha i anonimni inicijatori sa neta. Podriva se birachko telo Salforda i visina trgovachke marzze, a protezzira NN stranka i petarzz.petrovich @gmail.com...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Imam predlog:
    Neka drzava obezbedi casu mleka svakog radnog dana za svakog skolarca. Casa besplatnog mleka u velikoj pauzi. Neka se raspise tender i razbije monopol. Skupo za drzavu?
    Pa drzzava se neshto i nije zabrinula. Utvrdili da nema monopola jer Salford valjda ima 30 - 40%prerade mleka u Srbiji... Al ima dealova mlekara...jbg shta chesh... po nekoj logici treblo bi da subvencionishu stochare...al me nebi chudilo da subvencionishu otkupljivache.... jebi ga ljudi, nije red da udjete u poslovni rizik a da pri tom rizikujete neshto...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Eh, pa neka povecaju porez na mineralnu vodu i koka kolu...
    Sumnjivo je to meni prijatelju o potrebi povechanja cena, ako se ne povechavaju otkupne cene... A posebno pricha o sushi koja pogadja sekundarne proizvodjache mimoilazechi primarne. Valjda mleko isparava sa zadrshkom.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.12.2007 u 02:37
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    -blic-

    SOMBOR - Kompanija Somboled snizila je cene mleka za deset odsto. Sada dukat u prodavnicama staje od 54,90 do 57 dinara, dok je mleko kompanije Imlek 59,90 dinara. Radi se o akciji koju su u Somboledu nazvali Proleće na Dukatov način posle koje je to mleko postalo najjeftinije u regionu.

    - Cena koju preporučujemo u maloprodaji za jedan litar svežeg mleka sa 2,8 i 1,5 odsto mlečne masti trebalo bi da iznosi 55,9 dinara, dok bi cena trajnog mleka sa istim procentom masti u prodavnicama trebalo da staje 68 dinara - kaže Milica Šetka iz kompanije Somboled i dodaje da je veleprodajna cena i svežeg i trajnog mleka znatno niža.
    Somboled je pre mesec dana cenu svežeg mleka već snizio za pet odsto i to sniženje je trajno, za razliku od od najnovijeg akcijskog.
    - Prvobitno sniženje je rezultat povećanja industrijske efikasnosti i kontrole troškova u proizvodnji, čime smo stvorili preduslove za smanjenje i prodajnih cena svežeg mleka - navode u Somoboledu.
    Akcijskim sniženjem izuzetno važne životne namirnice, Somboled želi da se poveća svakodnevna konzumacija svežeg mleka tokom proleća, jer je to vreme povećanih fizičkih napora kada organizmu treba da omogućiti unos dovoljne količine visokovrednih sastojaka.
    Nakon najnovijeg sniženja cena, Somboledovo mleko je postalo najjeftinije u regionu i to za oko pet dinara po litru svežeg, a tri do četiri dinara kada je u pitanju trajno mleko.

    Eto, bas lepo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Stop monopolu - bojkot mleka!

    Podržavam bojkot. Ionako ga nisam okusio 5 godina!
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Partizan "bojkot"
    Autor Bacvanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.05.2008, 02:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •