Koliko nas stranci poznaju!?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Koliko nas stranci poznaju!?

    kad kazete nekom odakle ste pa taj krivo skuzi... imate li kakve bisere stranaca?? evo recimo vecina ovih Amera, cast izuzecima, nemaju pojma geografiju..evo primerice.. kad me jedna Amerikanka, student, pitala odakle sam.. ja joj kazem 'Serbia'.. ona meni 'axaa.. Rusija' (??????) koja bree rusija brate mili... druga me je pak pitala...'kako se to kaze na chehoslovachkom?' (?????) 'ti si iz jugoslavije?' jel to deo rusije?... i drugi biseri.. ima ih... ohohoo.. uglavnom.. njihovo znanje geografije ne seze bas daleko od granica amerike... da ne pricam kako je Japan 'tamo negde' i kako se Evropa deli na istochnu i zapadnu (o tome koja je zemlja gde da i ne pricam) Afrika im je jedna velika nepoznanica (bolje reci kontinent na kom zive crnci - kaze devojka koja je taman zavrsila srednju skolu i upisuje fakultet!) ne kazem da trebaju sve znati o nekoj zemlji.. ali valjda neko opce znanje.. da znas pokazati na globusu gde je koja zemlja... a ne da se brukash... (mada oni to ne smatraju brukom!) jeste vi imali slicnih situacija?

  2. #2

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Itekako sam imao ali samo sa Amerima(evropljani nas znaju)
    Cesto sam na americkoj stranici bilijara i dok se malo upoznavamo i pocne pitanje odakle smo.
    Nijedan nije znao sta je to YU, Serbia, Croatia.
    jedino par njih kada sam napisao Bosnia znate vec zbog cega
    I tako u beskrajno!

  3. #3

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Ja sam se zapanjio

    kad je skoncao onaj sto su ga sa'ranili u pozarevackom dvoristu

    kol'ko su Kinezi tu promasenu biografiju tumacili kao "otpor Americi".

    Ono jes': i njima je bombardovana ambasada u Beogradu, i bile su velike demonstracije omladine koja je trazila rat sa Amerima, jedva su ih smirili...

    U svakom slucaju: znaju.

    Ne znaju sve, naravno, i ne znaju bas svi ni moji studenti sta je i gde je tacno 塞尔维亚 tj. Sai-er-wei-ya ("da li je u Evropi?"), ali zato Nan(=jug)-si-la-fu znaju apsolutno svi ukljucujuci nakupce na pijacama i prodavacice (sa osnovnom skolom) i dede i babe po selima (sa mozda 4 razreda).

  4. #4

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    kad kazete nekom odakle ste pa taj krivo skuzi... imate li kakve bisere stranaca?? evo recimo vecina ovih Amera, cast izuzecima, nemaju pojma geografiju..evo primerice.. kad me jedna Amerikanka, student, pitala odakle sam.. ja joj kazem 'Serbia'.. ona meni 'axaa.. Rusija' (??????) koja bree rusija brate mili... druga me je pak pitala...'kako se to kaze na chehoslovachkom?' (?????) 'ti si iz jugoslavije?' jel to deo rusije?... i drugi biseri.. ima ih... ohohoo.. uglavnom.. njihovo znanje geografije ne seze bas daleko od granica amerike... da ne pricam kako je Japan 'tamo negde' i kako se Evropa deli na istochnu i zapadnu (o tome koja je zemlja gde da i ne pricam) Afrika im je jedna velika nepoznanica (bolje reci kontinent na kom zive crnci - kaze devojka koja je taman zavrsila srednju skolu i upisuje fakultet!) ne kazem da trebaju sve znati o nekoj zemlji.. ali valjda neko opce znanje.. da znas pokazati na globusu gde je koja zemlja... a ne da se brukash... (mada oni to ne smatraju brukom!) jeste vi imali slicnih situacija?
    Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaooooooo kako si u pravu!!!!!!!
    Evo ja sam sad u Juznoj Karolini brateeeeeeeeeeeee ovi ne da nemaju pojma sa geografijom nego ne znam ni da li znaju shta je geografija!!!!!!!!!!
    Njima je Rusija, Srbija, Sibir, Egipat ISTO!!!!!!
    Neki ne znaju gde je EVROPA!!!!!
    Jedan dechko je rekao da je Shpanija ISPOD EVROPE!!!!
    Juuuuuuuuuuu kakve ja provale mogu da vam ispricham!!!
    Ovo je najbolje- Pita mene jedan dechko odakle sam.............meni vec muka da objasnjavam i kazem mu iz Evrope............on me pita- a odakle iz Evrope-ja da se NASHALIM kazem- M asa Severnog pola- i on meni BUDALAAAAA kaze -jaaaaaaaooo stvarno??????????? To je bash suuuuuuuuper, nikada nikog nisam upoznao odatle, pa kakvo je vreme tamo??????????????????????
    TO JE BIO VRHUNAC, i onda nek neko kaze da Amerikanci nisu glupi!!!!!
    Ja sam uvek napichkavala ljude koji su to govorili ali sada brate ima da ih podrzavam itekako!!!!!!! Naravno ima i onih koji znaju te osnovne stavri ali to su oni bash, bash stariji ljudi!!!
    Dakle katastrofa!
    E da mi je njihov mozak na jedan dan da se malo odmorim.................od znanja!

  5. #5

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Al stavrno je cudno sto nas uvijek mjesaju sa Rusima, valjda zbog akcenta.
    Daleko da su svi glupi i da niko od njih ne zna gdje je bivsa Yuga ali za bana drzave malo ko zna da se razumijemo.

    Moj poslednji pokusaj da objasnim odakle sam: odlazim ja kod frizera... neki novi lik poceo da radi... sjeo ja da se osisam a on, ko i svaki Amer, davi li ga davi nekom pricom. Mislim da sam ga izgubio kod druge recenice. No skontam da mi je uputio pitanje pa priputah sta veli. Kao odakle sam? Reko iz Bosne, on aaaa ... ja dalje nabrajam Srbija, Yugoslavija. Tek ce ti lik odusevljeno a kao zna vi ste blizu Rusije. Koje crne Rusije, reko mi smo na potezu izmedju Grcke i Italije, valjda je reko nekada vidio na karti kako izgleda taj dio svijeta. E onda je uslijedio najveci biser: a vi ste blizu Evrope ... ... umalo da se srusim sa stolice... ma da reko prvi mi je komsija u evropi

    Al zato ciko koji radi promocije u lokalnom Bigg's-u i te kako zna gdje se nalazimo. Pita mene lik odakle sam. Meni vec zlo jer sam mislio da ce krenuti mucno objasnjavanje. Reko iz Yuge, tek ce on "Zdravo druze"... ja ... Kao dolazio je on cesto u Yugu i dok je pokojni Tito bio ziv oslovljavali smo se sa druze. Znao je pre i vise da kaze na nasem jeziku ali sad mu ostalo samo to u glavi. E onda sam slusao kako je obisao jadransku obalu uzduz i poprijeko, o ljepotama Beograda i Zagreba i najboljem siru koji je jeo u zivotu negdje u Bosni, valjda vlasicki

    No ako uzmemo prosijek vecina njih nema pojma gdje se nalazimo a ni drugi dijelovi svijeta im nisu bas najbolje poznati. Mada koliko sam skonto nisu sigurni ni gdje je Viskonsin ili New Mexico
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Al stavrno je cudno sto nas uvijek mjesaju sa Rusima, valjda zbog akcenta.
    Ja mu ga dajem po akcentu izgleda tako da popih par puta da sam from Scotland I par puta se ubih od objašnjavanja da Jugoslavija nije glavni grad Beograda, onima koji su čuli za ta dva

    Uvek mi se dojmilo da znamo bolje geografiju od ostatka sveta ili su nas samo time više od ostalih maltretirali u školi, ali smatram da je to svakako deo opšte kulture. Izdvajam narode sa našeg kontinenta. Oni su i pre sranja na ovim prostorima znali gde se nalazimo.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Pa ja sam mislila da barem negde ima ljudi koji poznaju geografiju,ali vidim da je skoro svugde isto,ne mora se otici cak u ameriku da se cuje gluposti,ovde u spaniju takodje imaju teskoca sa geografijom,samo kad pomislim sta sve nismo morali nauciti u skolu o svim zemljama,ovi ovde takodje ne znaju gde je yugoslavija,ja kazem znas gde je italia,pojma nemaju,eh pa moram da pokazem koji euro od papira jer tamo kako je nacrtana europa,pa tek tako nekako,ali jeste mesaju nas sa chekoslovakia,rusija,jeste da od 1991 culi su o yu,serb,hrv,slo,ali najvise se secaju bosnije,jednog dana ovde su prijavili da ce biti jako zime,da dolazi neka hladnoca iz siberije,kaze jedna "ah,pa to dolazi iz tvoje zemlje",pa sta da vam kazem,ja vec odobravam sta kazu,mani nek misle sta hoce,i ja mislila da sam glupava sa osnovnom skolom ,al ponekad se sretne i pametne ljude koji su putovali malo po svetu,eh sa njim je milina razgovarati,jos kad ti kazu"Dobar dan" ja mislim da ovi uopste ne znaju da postoji svet van svoje granice koja glupa pitanja,jel imamo struju,jel imamo puteve,jel imamo sta da jedemo,ponekad popizdim malo i onda moram da ih zajebavam malo
    No me toques

  8. #8

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    onda moram da ih zajebavam malo
    A pa to obavezno
    Jednom su me sa sažaljenjem gledali kad sam složila facu, pokazala prstom na mikrotalasnu i upitala "A gde vam se pali ovaj televizor?"

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    jos kad ti kazu"Dobar dan"
    e meni je jedan Italijan na aerodromu u Milanu kad sam davala pasosh rek'o "dovidjenja"

    elem, novi fazon mi je da na pitanje "odakle si" odgovaram "NEVERland" prvo su malo a onda kazu pod obavezno "i kako je u Norway?" ili "ooo i like Netherland"
    vise nikom ni ne govorim da sam iz YU.. mrzi me bre da im vise objasnjavam
    nekad kazem i da sam iz Juznoafricke republike u principu kako mi dune, neko vreme sam bila iz Mongolije i jednom tipu sam rekla da sam sa Madagaskara ali nije proslo, nije jadan znao di je to.. pa sam se opet nasla da mu objasnjavam..
    a kad kazem da nemam drzavu, jer da se davnih dana raspala.. onda tek pocnu sa pitanjima..

    maa zali boze divana, sto bi rekla moja pokojna baba..
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Koji dan su me pitali jel znam da citam spanske slove,pa sta da kazem,da se covek posandrca
    No me toques

  11. #11

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    To je, pre svega, indivdualna stvar, zavisi od čoveka, a ne od toga odakle je. Ja imam neka malo drugačija iskustva, ljudi na koje sam nailazila iz najrazličitijih krajeva sveta bivali su odlično informisani i jako zainteresovani da čuju o "onome tamo". Dešavalo mi se da pričam sa indijcem o situaciji u Srbiji, Miloševiću, ratovima, svim propratnim elementima, kao sa nekim ko je sve to doživeo, a isto tako sretala sam italijane koji me bi me pitali da li smo mi katolici?. Moji domaćini su uglavnom odlično informisani, mnogi od njih su se baškarili u plavim beretkama na prostorima Bosne, pa imaju malo jednostrane stavove, ali to se može ispraviti argumentovanom raspravom, kada je čoveku do toga, ne priča mi se uvek, nekada nisam sigurna koliko nas i ja sama poznajem.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    A zashto ljudi misle da bi ameri trebali da znaju gdje su sve te banana drzhavice. Ko od vas zna gdje je Rhode Island ili Maine. Ili kakva je razlika izmedju Washington DC i Washington.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  13. #13

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    A zashto ljudi misle da bi ameri trebali da znaju gdje su sve te banana drzhavice. Ko od vas zna gdje je Rhode Island ili Maine. Ili kakva je razlika izmedju Washington DC i Washington.
    Pa ne moraš da znaš površinu u metrima kvadratnim države Maine ili Rhode Islanda, ali svakako znaš da su u USA. Ja sam bar mislila na takve stvari. I ono, znam da taj Maine sigurno nije levo od Ukrajine, eto bar toliko ako ništa drugo. I nema veze da li je država banana ili ne, jbte bar da ubodeš kontinent na kome se neka država nalazi, toliko da si zainteresovan za okolinu... to mi je nekako normalno... ili ja nisam normalna
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ili ja nisam normalna
    Ma ti si meni k'o bombona
    Evropljani znaju o Amerchkoj istoriji i geografiji taman toliko koliko Ameri znaju o Evropi. Ok, mozhda Evropljani znaju malcice vise, ali to su nijanse. Uostalom sistem obrazovanja u Americi je takav da je 90% paznje fokusirano na geografiju i istoriju Amerike, a za ostalo ako se nadje vremena. A i to shto nashi ljudi (ili bilo ko drugi ko nije iz USA) znaju o Americi je iz filmova i slichnih izvora. To shto sad ameri ne gledaju strane filmove je za drugu prichu. Smuche mi se priche tipa: ameri glupi, ovo, ono. Nema veze za realnoshchu. Ima glupih ljudi svugdje, sretao sam ih gdje god sam bio. Ima i pametnih, mozhda je do mene, ali ja sam najvishe pametnih ljudi sreo bash ovdje u USA.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  15. #15

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    ali ja sam najvishe pametnih ljudi sreo bash ovdje u USA.
    Ako si mislio na Srbu i Vešticu... razmisli ponovo

    Naravno da ima glupih ljudi svugde i totalno je nebitno kako ćeš se ti o nečemu informisati, da li kroz filmove, da li kroz sport (pa moraš da znaš gde je ta Srbija ako ti 10000 navijača onako urla na basketu u sred USA ), muziku, literaturu itd... meni je samo neverovatno da neko ko sa tim svim ima dodira, nema opštu kulturu... toliko
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Na muci se poznaju junaci
    Autor Mish u forumu Muška kafana
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 09:12
  2. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  3. Stranci oru vojvođansku zemlju
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 10:46
  4. Stranci vole trubu i Guču
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.08.2007, 04:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •