Počelo suđenje Šešelju! - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Počelo suđenje Šešelju!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ове "чињенице" су тешко смеће.
    Рецимо, у опису дешавања у Хрватској нема малтене ниједног реда о томе шта је радила хрватска страна у периоду који се обрађује! Испада да су СДС и Срби радили све то што су радили из чиста мира, а да су Хрвати били само мирни и пасивни објекат њиховог агресивног и "националистичког" понашања.
    Осврнућу се на овај део Вашега навода из данашње тачке гледишта.

    Упоредите само КиМ и Српску Крајину, аутоматски по мени следи питанје:
    Зашто једни могу, а други не. ( у преводу сви могу осим ако су Срби)
    Сада се мозе читати, план З4 је супер па ово па оно, све је класична намештаљка.
    Да им није било УСА и Шваба Репблика би зивела.

    Сви Ваши одговри у даљем тексту су тачни, али сам се ја мало уморио пишући онима који неће да читају.

    Ово би требала бити шала алиииииииииииииии...............

    преното са ВИДОВДАНА.ОРГ
    Sta bi se dogodilo sa poznatim istorijskim i mitskim licnostima
    da zive u nase doba:
    , пробајте замислити да су сви Срби.

    - Milosu Obilicu bi se sudilo u Hagu zbog krsenja obicaja i pravila rata i za medjunarodni terorizam;

    - Mojsije bi bio optuzen za izazivanje opste opasnost i remecenja prirodne okoline zbog epizode sa razdvajanjem mora;

    - Edip bi pronasao dobrog psihoanaliticara i izbegao krvavi incest;

    - Filipu Visnjicu i Homeru bi se sudilo zbog klevetanja i sirenja laznih vesti;

    - Kraljevic Marko bi dobio trajnu zabranu jahanja zbog pijanstva, kao i tuzbu zbog navodjenja zivotinja na alkoholizam kao i unistavanje putne infrastrukture;

    - Nikola Tesla bi i dalje bio ispred svoga vremena;

    - Nostradamus bi imao svoju sopstvenu agenciju za proricanje i imao bisvoj termin na TV Pinku;

    - Dekart bi rekao: Mislim... Vidi, zanimljiv program na TV-u!

    Šta bi se desilo sa junacima Kosovskog boja

    Knez Lazar bi bio proglašen za krivca međuverskog sukoba i bio bi posmtrno osuđen za kršenje ljudskih prava Turaka.

    Kneginja Milica bi završila u Hagu kao bliski saradnik "prvooptuženog" Kneza u "zločinačkoj zaveri" a i zbog huškanja na rat. Ključni svedok sluga Milutin.

    Obiliću bi sudili kao običnom teroristi koji je napao ubio legalno izabranog lidera Osmanlija,

    Jug Bogdan i devet Jugovića bi bili proglašeni za ratne zločince. Umesto da za zelenim stolom pregovaraju i da dogovore stvaranje multikulturnog Kosova "vođeni nacionalizmom" Kosovski junaci su stali na put "mirvnim snagama" koje je predvodio Murat.

    Kosovka devojka bi bila medijski šikanirana jer je pomagala ratne huškače i ratne zločince, a moguće i da bi joj sudili zog nelegalnog obavljanja lekarske prakse.

    Jedini koji bi dobro prošao je Vuk Branković - jer se pokazao kao čovek tolerancije i kao veoma kooperativan u procesima integracija Balkana pod osmalijskom ekonomskom unijom.

    Жао ми је немогу се смијати.

    Треба нћас погледати судјење, па то више није ни лакрдија.
    Ако је ово други сведок оптужбе, шта ће трећи причати ?
    Poruku je izmenio BaneK, 15.01.2008 u 19:55 Razlog: uzastopni postovi
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ове "чињенице" су тешко смеће.
    Рецимо, у опису дешавања у Хрватској нема малтене ниједног реда о томе шта је радила хрватска страна у периоду који се обрађује! Испада да су СДС и Срби радили све то што су радили из чиста мира, а да су Хрвати били само мирни и пасивни објекат њиховог агресивног и "националистичког" понашања.


    У серији БиБиСија "Смрт Југославије", имамо сведочење супруге Јосипа Рајхл-Кира о томе шта је претходило сукобу у Боровом Селу. Јосип Рајхл Кир, иначе Хрват, шеф осјечке полиције, причао је како су Гојко Шушак и још неки екстреми пришли барикади пред Боровим Селом и пуцали из армбруста (ручни бацач ракета) на барикаду. После тога су послали полицију у Борово Село... како је требало Срби да их дочекају после тог напада?

    Dana 18. jula 1991, Savezno predsedništvo, uz podršku srpske i crnogorske vlade i generala KADIJEVIĆA, izglasalo je povlačenje JNA iz Slovenije, čime je pristalo na otcepljenje Slovenije i raspad SFRJ.




    Иначе, Срби су "окупирали" она места у којима су били у већини!



    Помиње ли неко протеривање и злочине над Србима?

    Крајње једностран и непотпун приказ.



    Ево, први пут помињу да Хрвати треба да "деблокирају касарне ЈНА". А где је у досадашњем тексту поменуто да су Хрвати блокирали касарне? Нигде.



    Смешно је причати о било каквој српској доминацији у БиХ.
    Такође, лаж је да су се Срби организовали да би некога држали под доминацијом. Срби су се организовали како муслимани и Хрвати не би преузели контролу над целом БиХ, дакле и Србима.

    Наравно, ни овде нема помена о томе шта су радили муслимани и Хрвати, па опет испада као да су Срби из чиста мира почели да праве проблеме.

    Битерлемоне, Битерлемоне, има ли смећа које је окренуто против земље у којој живиш и народа с којим живиш да ти нећеш поверовати у њега и цитирати нам овде?
    1. Yossariane, nesreco, cini mi se samo da sam pejstovao sadrzaj optuznice i to sa zvanicnog sajta Ujedinjenih Nacija.
    Izgleda ovde samo ti mozes pejstovati smece, a drugi to ne mogu.
    Pa sto me ne prijavis odmah moderatoru?

    2. Ako je Hrvatska strana cinila zlocine, to jos ne ponistava zlocine Srpske strane zar ne?

    3. Ovo je optuznica a ne smece. Neka odbrana pobija tacku po tacku.
    Ako je nevin, oslobodit ce ga.
    Ah da, on je priznao taj sud da brani nasu istinu.
    Ti ne priznajes taj sud?
    Ni bravar nije priznao sud Kraljevine Jugoslavije u tom slavnom bombaskom procesu, a mi opet priznajemo taj sud zar ne?
    I Geringu je sudjeno zbog propagande nije ovo sudjenje presedan.

    Sticajem okolnosti naterali su me da se borim za ovu stranu iako su mi ljudi na obe strane bili mili.
    Video sam mnoge stvari.
    Po meni, kriv je. Ako ga oslobode, prihvatit cu njegovu nevinost.
    Medjutim ako podrzavas njegove zlocine, moralno si i ti kriv!

    A za mene si tada najveca...
    Poruku je izmenio biterlemon, 15.01.2008 u 22:57
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1.
    2. Ako je Hrvatska strana cinila zlocine, to jos ne ponistava zlocine Srpske strane zar ne?

    3. Ovo je optuznica a ne smece. Neka odbrana pobija tacku po tacku.
    Ako je nevin, oslobodit ce ga.

    Ah da, on je priznao taj sud da brani nasu istinu.
    Ti ne priznajes taj sud?

    Ni bravar nije priznao sud Kraljevine Jugoslavije u tom slavnom bombaskom procesu, a mi opet priznajemo taj sud zar ne?
    I Geringu je sudjeno zbog propagande nije ovo sudjenje presedan.

    Sticajem okolnosti naterali su me da se borim za ovu stranu iako su mi ljudi na obe strane bili mili.
    Video sam mnoge stvari.
    Po meni, kriv je. Ako ga oslobode, prihvatit cu njegovu nevinost.
    Medjutim ako podrzavas njegove zlocine, moralno si i ti kriv!
    Без икакве намере да се мешам у сукоб између Вас и нцкнм yossarian.

    Пробаћу изнети своје примедбе на Ваше наводе.

    2. Ни један злочин не оправдава други злочин, али сви судови признају узрок и последице. ( а ко је први почео ). Немогуће да сте заборавили проглас Туђмана, напад на Борово село у време разговора о миру, барикаде по Лици, тзв балван револуција, убиство Православног свестеника у Сарајеву итд.
    Да ли је могуће да мислите, да је Српски живаљ заборавио ханџар дивизију усташе итд ?

    3. Оптужница коју сте навели је питање чега, шта ?
    Суђење за вербални деликт ? па сетите се Блера, Клинтона, Шера и осталих, видите ли их било где, па макар само оптужене ?
    Ваше је право да признајете било шта, за оно сто се Вас лично тиче, али овде се не суди Шешељу, као што није судило ни Милошевићу.
    Потсећам Вас за '' бравара '', он није спорио суд, већ је признавао само суд своје партије за питања полтике. Судови у КРАЉЕВИНИ нису били парцијални нити стварани адхок. Овај суд у току рада мења своја правила итд.
    Поређење са Герингом је срамотно. Можте Шешеља мрзети, али поредити са Герингом !!!!?????????!!!!!!!!
    Па барем прочитајте, ко је и ста био, радио, Геринг.


    Грађански рат је увек страшан. Или покушавате пласирати идеју да су сви, осим Срба водили ослободилачке ратове ?
    Ко вас је и како могао присилити ? па неби били први дезертер у то време.
    Шта сте видели? храброст, кукавичлук, злочине. Па реците.
    У Хагу још увек дају добре награде, за све сведоке против Срба.

    Сами себи скачете у реч, кажете да је злочинац, а није осуђен. Па барем пазите шта пишете.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Преносим овај цитат свима који зеле прочитати, а закључци, па свако по своме.

    Милорад Вукашиновић


    Суђење Шешељу и рехабилитација НДХ


    После четири године и осам месеци исчекивања, пред Трибуналом у Хагу почело је суђење др Војиславу Шешељу . Реч је о поступку који ће без обзира на пресуду, свакако ући у анале међународног кривичног права. Јер судска пракса досада није познавала поступак на који се, супротно свим међународним конвенцијама о људским правима, тако дуго чекало, као и оптужницу са таквим далекосежним претензијама.


    Поред јавно прокламованих инкриминисаних радњи које се попут запаљивих говора оптуженом Шешељу стављају на терет, наведена оптужница садржи и прикривену димензију, коју је могуће запазити тек пажљивијим тумачењем начина на који тужилаштво интерпретира историјски контекст наводне кривице лидера радикала.

    Тужилац, на пример, као инкриминисану радњу истиче говоре у којима је оптужени подсећао Србе на злочине усташа из Другог светског рата и квалификује их као позив на освету, ширење етничких стереотипа о Хрватима и муслиманима и говор мржње. Усташки режим Анте Павелића, у наводима тужилаштва против Шешеља, квалификује се истина као фашистички и марионетски, али овај вредносни суд има упадљиво другоразредан, готово успутни карактер, и чак шта више по тону оптужнице представља отежавајући околност за оптуженог Шешеља . Наиме, цела конструкција оптужнице замишљена је тако да би се доказало да је Војислав Шешељ био бескрупулозни политички агитатор, који је као члан злочиначког удружења које је предводио Милошевић, имао задатак да говори оно што Милошевић мисли . Дакле, његова одговорност делом је у намерној и свесној злоупотреби трагедије сопственог народа из Другог светског рата, која је почетком деведесетих искоришћена ради стварања Велике Србије. Према томе, у кривично правном смислу, за тужилаштво Трибунала, подсећање на историјску истину о геноциду над Србима у НДХ, много је тежи злочин извршеног геноцида, који по међународном праву никада не застарева.

    остатак ко жели на: http://www.vidovdan.org/article910.html
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    -Seselj je lik, covek je ziva legenda, kompletno tuzilastvo naspram njega deluje amaterski. Koliko znam optuznica ga tereti za podstrekivanje netrpeljivosti, ne za konkretan zlocin ili komandnu odgovornost. Ali nesto tu ne stima, da li je poslat u Hag po molbi DOS-a da im ga skinu sa grbace a dobrovoljno se mozda predao jer je znao sta se sprema Djindjicu. Nisam upucen u provo po kojem mu se sudi i kazne koja mu preti ako ga proglase krivim ali ce do kraja sudenja to biti vec (koliko?) 7-8 godina, i eto nam Seselja i igranke do zore.
    Licno mi je trenutno simpatican i navijam da pobedi (kao i za sve nase pa i Mariju Serifovic)
    Nema se sta dodati.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Mene su u detinjstvu plašili baba-Rogom, a očigledno da neke pisce na ovoj temi su plašili:Šešeljom, Arkanom i drugim . Šešelja; Arkana i ostale je proizveo zapad , Hrvatska i Slovenija uz diskretno pomaganje islamista. Da je sve išlo kao treba i uz poštovanje svih ljudi, danas nebi imali ovakve priče i ovakvo suđenje. Nažalost nas slabijih, mnoge istine će se čuti ali ako su Srpske neće se uvažiti, tako da i Šešelju i pored svih navoda i dokaza da nije kriv, po meni to neće pomoći, zato što smo slabiji a ne zato što smo u pravu, ili nismo.
    In vinas veritas
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    3. Ovo je optuznica a ne smece. Neka odbrana pobija tacku po tacku.
    Ako je nevin, oslobodit ce ga.
    Ah da, on je priznao taj sud da brani nasu istinu.
    Ti ne priznajes taj sud?
    Ni bravar nije priznao sud Kraljevine Jugoslavije u tom slavnom bombaskom procesu, a mi opet priznajemo taj sud zar ne?
    I Geringu je sudjeno zbog propagande nije ovo sudjenje presedan.

    Sticajem okolnosti naterali su me da se borim za ovu stranu iako su mi ljudi na obe strane bili mili.
    Video sam mnoge stvari.
    Po meni, kriv je. Ako ga oslobode, prihvatit cu njegovu nevinost.
    Medjutim ako podrzavas njegove zlocine, moralno si i ti kriv!

    A za mene si tada najveca...
    Jao boze cuda velikoga... U osnovi covek je nevin dok se ne dokaze da je kriv... Po Vama je kriv, samo je pitanje godina zatvora... Po onim dokazima koje oni imaju protiv njega,(podseticu rekao mi jedan covek, jedna zena i jedno dete, kao i jedan profesor i jedan student, ne mogu biti dokazi, vec samo gluposti) on ce biti pusten na slobodu uz izvinjenje suda...

    Ma ko Vas pita da li je on kriv ili ne,...

    Jedva cekam da slusam sudjenje, taj covek daje snagu napacenom srpskom narodu, da ima BOGA...

    Taj covek je meni stvarno HEROJ... najveci savremeni srpski heroj...
    Poruku je izmenio BaneK, 17.01.2008 u 17:41 Razlog: "vikanje" + govor mržnje
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat invictus kaže: Pogledaj poruku
    Jao boze cuda velikoga... U osnovi covek je nevin dok se ne dokaze da je kriv... Po Vama je kriv, samo je pitanje godina zatvora... Po onim dokazima koje oni imaju protiv njega,(podseticu rekao mi jedan covek, jedna zena i jedno dete, kao i jedan profesor i jedan student, ne mogu biti dokazi, vec samo gluposti) on ce biti pusten na slobodu uz izvinjenje suda...

    Ma ko Vas pita da li je on kriv ili ne,...

    Jedva cekam da slusam sudjenje, taj covek daje snagu napacenom srpskom narodu, da ima BOGA...

    Taj covek je meni stvarno HEROJ... najveci savremeni srpski heroj...

    USKORO... SLOBODNA VOJVODINA BEZ VOJVODJANERA>...
    ...samo ti slusaj i gledaj sudjenje...i dok cekas sudjenje,procitaj neki strip...tu imas raznih JUNAKA i HEROJA...preporucio bih ti Zagora,Tex Vilera...mada mislim,da bi ti najvise odgovarao kapetan Miki...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    2. Ни један злочин не оправдава други злочин, али сви судови признају узрок и последице. ( а ко је први почео ). Немогуће да сте заборавили проглас Туђмана, напад на Борово село у време разговора о миру, барикаде по Лици, тзв балван револуција, убиство Православног свестеника у Сарајеву итд.
    Да ли је могуће да мислите, да је Српски живаљ заборавио ханџар дивизију усташе итд ?

    3. Оптужница коју сте навели је питање чега, шта ?
    Суђење за вербални деликт ? па сетите се Блера, Клинтона, Шера и осталих, видите ли их било где, па макар само оптужене ?
    Ваше је право да признајете било шта, за оно сто се Вас лично тиче, али овде се не суди Шешељу, као што није судило ни Милошевићу.
    Потсећам Вас за '' бравара '', он није спорио суд, већ је признавао само суд своје партије за питања полтике. Судови у КРАЉЕВИНИ нису били парцијални нити стварани адхок. Овај суд у току рада мења своја правила итд.
    Поређење са Герингом је срамотно. Можте Шешеља мрзети, али поредити са Герингом !!!!?????????!!!!!!!!
    Па барем прочитајте, ко је и ста био, радио, Геринг.


    Грађански рат је увек страшан. Или покушавате пласирати идеју да су сви, осим Срба водили ослободилачке ратове ?
    Ко вас је и како могао присилити ? па неби били први дезертер у то време.
    Шта сте видели? храброст, кукавичлук, злочине. Па реците.
    У Хагу још увек дају добре награде, за све сведоке против Срба.

    Сами себи скачете у реч, кажете да је злочинац, а није осуђен. Па барем пазите шта пишете.
    Pretpostavljam da osnivanje paravojnih formacija takodje nije zlocin i da ova nasa drzava nikada mu ni nece da sudi jer cemo se pre odreci pojma kontinuiteta drzave, zar ne?

    Ili cemo opet naci neku pravnu zavrzlamu i opravdati bivse egzistiranje paravojnih formacija na teritorije ove republike. ova republika nije ni ucestvovala u ratu zar ne?
    A ja nameravam traziti penziju na ime ucestvovanja u tom ratu!

    Za mene su heroji moje staresine u Vojsci JNA zatim JA, koji su sve vreme nepristrasno vodili vojne operacije, sprecavali zloupotrebe, jednako su se ponasali prema svim civilima i tezili su da dostojno upravljaju teritorijom koju su drzali pod kontrolom.
    Ostali su LJUDI do kraja iako im se pesnice stegli kada su videli pokoju nedisciplinovanu paravojnu grupu koja je na nekim postovima cak imala pravo da uperi oruzlje u njih, zaustavlja i legitimise.
    Toliko o tome, velicajte koga zelite, vase pravo!
    Poruku je izmenio biterlemon, 17.01.2008 u 12:34
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Pretpostavljam da onda mozes da das odgovor na pitanje kako su se zvale paravojne formacije koje je Seselj osnovao?... Seseljevci.... SMESNO...

    Heroji jesu celokupna JNA, a zlocinci jesu i, ALI PODVLACIM ONI SU ANDJELI CUVARI U ODNOSU NA USTASE I BOSANSKE MUDZAHEDINE, i Arkanovi tigrovi, i beli orlovi... Ali nijednu od grupacija Seselj nije organizovao. Svi pripadnici radikala i dobrovoljci su slati u vojsku, a ne u neku paravojnu formaciju...

    Inace da nije bilo Arkanovih Tigrova, danas u banjaluci ne bi bilo zivog Srbina... Ne opravdavam nijedan zlocin, ali da se cuti na druge, a napada samo svoje, to se zove DVOSTRUKI ARSIN, i to je glavno oruzje vestackih nacija, eto ovde sada VOJVODJANERA....

    Ne, ipak im je glavno oruzje LAZI I PREVARE...
    Poruku je izmenio invictus, 17.01.2008 u 23:31 Razlog: progutana slova
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Ne pricamo ovde o zengama i mudzahedinima. Pricamo o Seselju.

    Pricamo o streljanim starcima u jednom selu Baranje koji su ubijeni u svojoj basti samo zato sto su bili clanovi HDZ. Nije ih ubila JNA a ubijeni su posle ``oslobodjenja``.

    Pricamo o devojcici koju su kokardasi naterali na fellatio. Pricamo o silovanjima, pljackama, opstem primitivizmu, divljastvu, haranju!

    Pricamo ulasku u prazne kuce i bezobzirnog unistavanja pokucstva.

    Pricamo o secenju uva mrtvih i ranjenih, da nazovem zengi.

    Pricamo o rezervistima JNA nesrpske naionalnosti koji su mitraljezom primorani da jurisaju na Hrvatske pozicije ispred ``kokardasa``. Namerno necu koristit rec cetnika.

    O ovim stvarima se ne prica ni u Hagu, niti igde.
    Ovo su neistrazeni zlocini i samo delici prica.
    Zar cemo uvek svi da cutimo dok vi velicate zlocince?
    Nema toga vise. Bilo bi me sramota ovog sajta da se cuje samo vasa strana.

    Ne interesuje me sta je cinila druga strana. Znas zasto?
    Zato jer nista ne cinite da bi otkrili te zlocine i zlocince vec svu energiju tracite da sebe uverite i andjeosku cistocu jednog prljavog rata. Oni Srbi koji nisu hteli da uzmu oruzlje u ruke proglasene su izdajicama, neki su ubijeni. Secas se? Secas se da su ljudi huskani ubedjivani da svoju zemlju ne brane na kucnom pragu? Secas se prljavih lazi TV dnevnika? Secas se inflacije, ekonomskog unistavanja sopstvenih privrednih resursa?
    Secam se slike na gomilu nabacane tela dece ispred obdanista Vukovara.
    Secam se crvenog neba nad Osijekom.
    Secam se Nove Godine 1992. kada se za ponoc sa obe strane gruvalo sa svim raspolozivim oruzljem!



    Rat nije poceo u Hrvatskoj, nije poceo u Bosni.
    Rat je poeo u Novom Sadu. Pocelo je bacanjem jogurta na skupstinu i deljenjem besplatnog piva ``masi``. Poceo je mitinzima, poceo je pretnjama. Poceo je huskanjem mase! Poceo je onog trenutka kada su se pojavile prve zastave bez petokrake.

    Secas li se Raifa Dizdarevica sta je masi demonstranata ispred Skupstine SFRJ rekao narodu koji ja skandirao (danasnjem uvu blage) nacionalisticke izraze?
    Rekao je:
    Vratite se! Krenuli se opasnim putem!



    Duh iz boce je tada oslobodjen!
    Unisteno je skoro sve sto je vredelo u jednoj zemlji.
    Sramota je da se jos uvek lazemo! Sramota je da svi cute na ovom sajtu dok i dalje gurate svoju propagandu koja i dalje preti ovoj zemlji siromastvom, nemastinom i nesrecama.
    Zalosno je...

    Za koji dan glasamo. Ja cu da glasam za buducnost svoje dece!
    Ta buducnost nije u izolaciji.

    Svoju temu o Seselju, Arkanu i drugima sam zavrsio.
    Ako iduci put budete diskutovali o hagu, molite se da postujete i optuznice.
    Tako je jedino tema ``prava``.
    Poruku je izmenio biterlemon, 18.01.2008 u 00:04
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da osnivanje paravojnih formacija takodje nije zlocin i da ova nasa drzava nikada mu ni nece da sudi jer cemo se pre odreci pojma kontinuiteta drzave, zar ne?

    Ili cemo opet naci neku pravnu zavrzlamu i opravdati bivse egzistiranje paravojnih formacija na teritorije ove republike. ova republika nije ni ucestvovala u ratu zar ne?
    A ja nameravam traziti penziju na ime ucestvovanja u tom ratu!

    Za mene su heroji moje staresine u Vojsci JNA zatim JA, koji su sve vreme nepristrasno vodili vojne operacije, sprecavali zloupotrebe, jednako su se ponasali prema svim civilima i tezili su da dostojno upravljaju teritorijom koju su drzali pod kontrolom.
    Ostali su LJUDI do kraja iako im se pesnice stegli kada su videli pokoju nedisciplinovanu paravojnu grupu koja je na nekim postovima cak imala pravo da uperi oruzlje u njih, zaustavlja i legitimise.
    Toliko o tome, velicajte koga zelite, vase pravo!
    Сада када бих ти навео како је ЈНА водила рат у који је ушла, до кулина бана би се доказивали.
    Пишем што боље могу, о фарси суђења Шешељу, читај СРБИЈИ и Србима.

    Шта мисли зашто је јуче била затворена седница, а онда прекид, до понедељка и све на затвореној.
    Ух што им је демократија ( демонократија =

    За ову задњу поруку, мала примедба. Како то и ја био, па то нисам видео. Јесте чуо сам од разних јадова људских, а сви до једнога били и остали лажови, него хтели себи имиџ направити.
    Кажеш несуди се, па само новине прочитај. На 124 Србина 0,6 Муслимана, ако је 1 Хрват, шиптаре пуштју да доврше недовршено ееееееееееее.............
    па ако си био како кажеш, то је однос који подржаваш, или га зовеш неправда ?
    Poruku je izmenio NIKNIK, 18.01.2008 u 16:26
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Pravni tim lidera radikala ogorčen zbog najnovijih dešavanja u Hagu

    Prevodioci psovali Šešelja

    Na snimku koji je pravni tim lidera srpskih radikala dostavio Haškom tribunalu primećuje se da, dok optuženi govori, prevodioci iz Hrvatske se smeju, čude i vređaju ga

    Haški tribunal nastavlja sa manipulacijama! Naša redakcija došla je do ekskluzivnih podataka koji ukazuju na bezobrazan i neprofesionalan odnos haških prevodilaca prema predsedniku SRS-a profesoru dr. Vojislavu Šešelju.
    Na snimku koji je pravni tim lidera srpskih radikala dostavio Haškom tribunalu u podnesku se primećuje da, dok Šešelj govori, prevodioci iz Hrvatske se smeju, čude i vređaju optuženog.

    Zoran Krasić, Šešeljev pravni savetnik, za Glas poručuje da je javnost najjači sudija kada je reč o haškim suđenjima.

    - To mora da se ispita. Prevodioci moraju profesionalno da se ponašaju. Zanimljivo je da je većina tih prevodioca sa područja Hrvatske. U kabini su prevodioci koji teraju sprdnju sa onim što Šešelj priča. Ovo nije prvi put. Jednom prilikom se čuje kako mu prevodilac psuje majku. Istragom je utvrđeno da su prevodioci psovali. E, to vam je Haški tribunal.

    Na predmetu Voje Šešelja se vidi kako Tribunal funkcioniše i kakve manipulacije vrše. Postavljaju prevodioce Hrvate koji otvoreno rade protiv Šešelja, pogrešno prevode, vređaju optuženog i podsmevaju mu se. Oni pokušavaju da dokažu da nije tačno to što je Šešelj rekao. Hag ima lažne optužbe i svedoke. Faktor vremena je učinio svoje. Ako bi neko krenuo da laže, Voja bi ga izrešetao i dokazao da laže. Svakako je teško biti svedok protiv Šešelja. Dokaz za to je Oberšal. Kako da nateraju čoveka da lažno svedoči protiv Šešelja, kada su videli kako je prošao univerzitetski profesor Oberšal - kao bos po trnju. Šta bi se tek desilo sa običnim ljudima. Vrlo je važan faktor javnosti i na tome stalno potenciramo. A to je prenos suđenja - da se vidi šta radi odbrana i šta rade sud i tužilaštvo. Nažalost, javnost ne može da primeti sva dešavanja u sudnici, jer je omogućeno praćenje suđenja putem audio i video zapisa, ali bez objavljivanja transkripta na ekranu, tako da prevodioci na strane jezike prenose uglavnom ono što Šešelj nije rekao. Osamdeset odsto teksta zaslužuje preispitivanje, a namerno pogrešno prevode da bi onemogućili Šešeljevu odbranu - kaže Krasić.

    NERAZUMLJIV JEZIK

    Predsednik SRS-a Vojislav Šešelj je rekao da je u Tribunalu zaposlen enormno veliki broj ljudi hrvatske nacionalnosti.

    - To mi ne bi smetalo da neki od njih u prevođenju nisu koristili neke izmišljene reči. Vi znate da i Srbi i Hrvati i muslimani govore srpskim jezikom. A onda su Hrvati počeli da izmišljaju reči da bi im se jezik razlikovao od srpskog jezika - rekao je Šešelj.

    INTERVENCIJE, NAKAŠLJAVANJA, ZVIŽDUCI...

    U podnesku dostavljenom Hagu, do kojeg je došla naša redakcija, između ostalog piše:

    1. Od 9:58:50 do 9:58:53 čuje se intervencija na engleskom tonskom kanalu u trajanju od tri sekunde. Intervencija je očigledna i sastoji se u tome da nedostaju dve do tri reči (što bitno menja smisao izjave) u engleskom prevodu. Ovo je utvrđeno tako što su istovremeno preslušana oba tonska kanala - i engleski i srpski.

    2. Od 10:00:43 do 10:00:54 čuje se nakašljavanje drugog prevodioca, koji je očito time dao znak prevodiocu koji je prevodio da želi da ga zameni. To se ponovilo više puta i na kraju je došlo do promene i to drastične. Prevodilac koji je zamenio prethodnog karikirao je tokom prevođenja na negativan način, tako izražavajući svoj stav prema onome što je dr Šešelj govorio. Ono što je primetio, prevodilac koji je prethodno prevodio obavljao je vrlo korektno i profesionalno svoj posao. Nije se ni čuo ni osetio u njenom glasu umor. Bilo je nejasno što nakašljavanjem drugi prevodilac insistira na zameni dok nije počeo s prevodom. Prevod je u nastavku bio pun karikiranja i prevodilac je tako brzo govorio da je bilo teško koncentrisati se na smisao prevoda.

    3. Od 10:30:43 do 10:30:44 u trenutku dok prevodilac prevodi izjavu predsedavajućeg sudije Antoanetija u pozadini se čuju prigušeni komentari. Kada je sudija određivao pauzu, a dr Šešelj rekao da mu je potrebno samo deset minuta, čuo se vrlo jasan komentar prevodioca Jesus uz zvižduk. Ovo je za sve koji su izjavu optuženog (8. novembra 2007. godine) pratili na engleskom kanalu, bilo frapantno i potpuno neprihvatljivo kako s pozicija profesionalne etike i kodeksa ponašanja prevodioca tako i sa pozicije potpune zaprepašćenosti da sudije Tribunala u Hagu tolerišu ovakvo ponašanje prevodioca!

    Pojedini prevodioci su se smejali kada je Šešelj rekao da su Hrvati katolički Srbi i kada je govorio o nastanku hrvatske nacije pod patronatom Vatikana. Tada je naišao na najveće podsmevanje i podrugivanje od dela haških prevodioca hrvatskog porekla.

    Mogu se čuti reči prevodioca poput: Ovaj je lud!, Laže!, Kako ga nije sramota, Čuj, ovo - mi nastali od Srba, a bilo je psovki: Neka se ovaj Šešelj nosi u pi... materinu.
    Podsećamo da je Šešelj govorio o rimokatoličkom zločinačkom projektu veštačke hrvatske nacije.

    - Ništa se tu novo ne dešava, samo je reč o potvrdi onoga što je Šešelj rekao 26. februara 2003. godine, a to je da protiv njega postoji lažna optužba i zato im trebaju lažni svedoci. Oni sada traže izuzeće sudije zbog nečega što nema veze sa objektivnošću i to samo zbog toga ne mogu da mu zaborave što je postavljao pitanja Oberšalu, pre 15 godina kada nije ni postojao Haški tribunal. Svi koji prate dešavanja u Hagu i razmišljaju svojom glavom navijaju za Šešelja i smeju se postupcima Tribunala i njihovim pokušajima da nađu lažne svedoke protiv našeg predsednika. Oni koji su protiv Voje Šešelja su ljudi poput Borisa Tadića, Mlađana Dinkića, Čede Jovanovića i Nataše Kandić. Želim da podsetim da je Čeda Jovanović u Skupštini Srbije rekao Šešelju, pre nego što smo znali za pripremu haške optužnice, da će da ide u Hagu. Rekao je sav radostan: Spremaj se, ideš u Hag. Ajde ideš!. Šešelj je znao šta mu spremaju, ali podsećam da je Čeda bio prvi koji je to najavio - zaključuje Krasić.

    Uglješa Mrdić
    Glas javnosti : 18.01.2008.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Pa kada je jedino sto mogu da ga psuju i pljuju...

    Eto civilizovane Evrope... Sta li su nase psovke za njihove...
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Počelo suđenje Šešelju!

    Сведок мислио да је војвода ратовао
    Ив Томић изјавио да је Војислав Шешељ био дисидент, али не као Солжењицин

    Сведочењем Ива Томића, француског држављанина хрватског порекла, аутора извештаја „Великосрпска идеологија у 19. и 20. веку“, кога је хашко тужилаштво најавило као вештака за питање „Велике Србије“, у Хашком трибуналу настављено je суђење Војиславу Шешељу. Саветник за наставу на одељењу Балкан у Библиотеци за међународну савремену документацију при Универзитету Париз X Нантер, саветник за регион Балкана при француском министарству одбране и председник Француског удружења за проучавање Балкана јуче је у хашкој судници изјавио да прво мора да објасни шта значи реч војвода.

    „Војвода је војнички вођа“, тврдио је сведок.

    „Рекли сте да то значи војнички или војни вођа. То ме наводи на размишљање зато што се може бити вођа, а при том не бити војни руководилац, шта ви под тим подразумевате“, упитао је председавајући судија Жан-Клод Антонети.

    Сведок је објашњавао да су у време Отоманског царства постојале војне јединице у којима су били војници, хришћани, Срби. И да су вође тих нерегуларних војних јединица биле војводе.

    Али, судија је затражио додатно објашњење.

    „Те оружане групе које су основане ради борбе против Отоманског царства, да ли су оне биле на терену где су се одвијале борбе. Да ли титула војводе значи да је господин Шешељ био на терену војних догађања“, питао је судија.

    Сведок је одговорио да је Шешељу ову титулу дао војвода Момчило Ђујић у јуну 1989. године, који је и сам био војвода, и да је он ту титулу добио током Другог светског рата.

    „Ја сам питао мало конкретније. Да ли то нужно значи да је војвода присутан на ратишту. Да ли је војвода присутан током борби или се налази негде другде“, инсистирао је судија Антонети.

    „Па, по правилу, он командује на терену а не са растојања“, одговорио је Томић.

    „У ситуацији када војвода није са својим трупама, да ли он и даље остаје војвода или не“, наставио је председавајући судија.

    „По правилу, војводе добијају ту титулу за своју војничку храброст. То значи да су учествовали у оружаном сукобу мањег или већег интензитета. То је увек у војном контексту. Било би парадоксално да неко добије титулу војводе а да није био на ратишту“, тврдио је сведок.

    А, онда се умешала судија Флавија Латанци:

    „Ви кажете да је господин Шешељ добио титулу војводе од једног другог војводе. Да ли је у Југославији тад већ започео рат?“

    Сведок је одговорио да тада рат још није почео, али да је било политичких тензија.

    „Па како је онда неко могао да буде именован за војводу ако значи да је то војнички вођа који треба да буде на терену, на ратишту, ако нема рата“, упитала је судија Латанци.

    Томић се сложио да је то вероватно имало симболичку конотацију.

    На то се надовезао судија Антонети:

    „Кажете да постоји војна димензија овог политичког дискурса, али у историји човечанства имамо примере људи који су имали претензије да заузму неке територије у својим политичким говорима а да то није нужно значило никакву војну акцију“.

    Судију Антонетија је интересовало и да ли је Шешељ када је отишао у САД тамо био туриста или је имао зелену карту.

    „Он неко време није имао путне исправе, али када је отишао у Америку добио је путне исправе. У то време њега су сматрали дисидентом у комунистичкој држави и подржавало га је много група“, одговорио је сведок.

    „Да ли је он имао статус какав је имао на пример Солжењицин“, интересовао се судија Антонети.

    „Па не, не бих то рекао“, одговорио је Томић

    „Значи, ви кажете да су њега сматрали дисидентом“, наставио је председавајући.

    Сведок: „У то доба да.“

    Судија: „Видим да преводиоци нису чули за име Солжењицин.”

    Судија и сведок су се сложили да Шешељ у време када је именован за војводу још није имао своју политичку партију.

    Иначе, војвода Ђујић, кога су преводиоци час крстили као Ђурић, а час као Ђунић, педесетих година је емигрирао у САД и америчка администрација га никада није изручила југословенским властима.

    Љ. Милисављевић
    [објављено: 30/01/2008]

    http://www.politika.co.yu/rubr.....o.sr.html#


    Још јуче у току судђења ова изјава је бола уши. Сетих се једне поруке са овога форума - како би прошли Косовски јунаци у Хагу -

    ПА ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО ..................................................

    хрватски преводиоци много штошта не знају и нису чули, па чак ни новохрватски књижњвни језик, али зато знају псовати ..............
    О Наташи Кандић само на затвореним седницама ? па хајде размислите, шта то не смемо чути ?


    ako imate vremena pogledajte ovu smejuriju. Sudije ispituju svedoka !!!!!!!

    http://www.un.org/icty/bhs/frames/schedule.htm
    Poruku je izmenio NIKNIK, 30.01.2008 u 11:46
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vam ubija želju za sexom?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 202
    Poslednja poruka: 11.12.2014, 20:32
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  4. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  5. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •