Stanovnici Podbare potpisuju peticiju protiv otvaranja Dizpanzera za bolesti zavisnosti Doma zdravlja “Novi Sad” u Almaškoj ulici 4 i, kako stoji u svojevrsnom proglasu koji je zalepljen po nekim stubovima i oglasnima tablama na Podbari, “nikom nije u interesu da Podbara postane mesto ugroženo od strane narkomana koji su nepredvidivi u ponašanju”. Kaže se i da je “ovo protest širenja kriminala i nasilja u našem kraju!”



Renoviranje ambulante, koja će biti Dispanzer za bolesti zavisnosti, počelo je, a prve pacijente primiće u januaru sledeće godine. Reč je o objektu Doma zdravlja “Novi Sad” u kojem je bila stomatološka služba, a u kojem će se lečiti zavisnici. Ovo će biti još jedno, a ne jedino mesto na kojem će se, u okviru Doma zdravlja, lečiti bolesti zavisnosti.
Za renoviranje 370 metara kvadratnih iz budžeta grada izdvojeno je oko 1.800.000 dinara, za lečenje će biti zaduženi neuropsihijatri, psiholozi, socijalni radnici, a biće otvorena i stomatološka ordinacija u kojoj će zavisnici moći da popravljaju zube, bez obzira na to da li recimo neki od njih imaju hiv virus ili hepatitis.
Da podsetimo, bojazan građana ovog kraja grada da bi otvaranje ovog dispanzera moglo da ugrozi njihovu bezbednost direktorka Doma zdravlja “Novi Sad” Milijana Dražetin prokomentarisala je rečima da ne postoje razlozi zbog kojih bi žitelji Podbare trebalo da budu zabrinuti te da poteškoća nema ni ambulanti u Zmaj Ognjena Vuka, pa ih neće biti ni ovde. Kako je najavila, za veću bezbednost biće zaduženi i vojnici na civilnom služenju vojnog roka.



Recimo da razumem moje bivše komšije što su protiv toga, jer se u blizini dispanzera nalaze osnovna škola, vrtić i parkić, pa se plaše za decu.
Ne znam samo da li će to i kako funkcionisati, jer sam dobila dojavu da će neki Podbarci sami da rasteruju narkomane