Roditeljsko pravo
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Roditeljsko pravo

    Da li mi neko moze konkretno definisati razliku izmedju samostalnog i zajednickog vrsenja roditeljskog prava+ da mi navede nekakav primer jer ce mi to uskoro trebati na sudu. Deca su kod mene,otac ih je video svega par puta u 3 meseca jer nema vremena,sve sto se tice obaveza prema njima ja sama ispunjavam tako da ni sama ne znam da li da prihvatim njegov predlog za zajednicko ili da ne odutajem od samostalnog vrsenja roditeljskog prava.

  2. #2

    Odgovor: roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    Da li mi neko moze konkretno definisati razliku izmedju samostalnog i zajednickog vrsenja roditeljskog prava+ da mi navede nekakav primer jer ce mi to uskoro trebati na sudu. Deca su kod mene,otac ih je video svega par puta u 3 meseca jer nema vremena,sve sto se tice obaveza prema njima ja sama ispunjavam tako da ni sama ne znam da li da prihvatim njegov predlog za zajednicko ili da ne odutajem od samostalnog vrsenja roditeljskog prava.
    Ako su vam deca zajednicka sto bi ti samostalno preuzimala odgovornost samo za sebe.....vremenom to moze da ti bude breme vece nego se zamisliti moze,pokvarices i sebi i deci zivot...Imace otac vremena,a iako nema to nije tvoj problem...deca mnogo toga sama rese svojim pitanjima,postupcima i prohtevima,bez da se pitaju sta ste vi odlucili.Znaci ne budi veci papa od pape,zajedno,pa makar se samo tako i zvalo je lakse mnogo nego tvoja zamisao,ako sam te dobro razumeo...

    p.s. ne mora da ih vidi ni godinu dana,ali ce doci dan kada ce im trebati,a i on njima,a ti ces biti zahvalna na ovakvom savetu...

    Osim ako ne mislis da im uvalis drugog tatu sto je onda tvoj problem i sasvim nesto drugo i na sta nemam primeren odgovor,savet ili komentar...
    Poruku je izmenio makilli, 12.12.2007 u 22:20 Razlog: Nema potrebe za tako velikim slovima...

  3. #3

    Odgovor: roditeljsko pravo

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku

    Osim ako ne mislis da im uvalis drugog tatu sto je onda tvoj problem i sasvim nesto drugo i na sta nemam primeren odgovor,savet ili komentar...
    Ja se ne razvodim zbog nikog drugog jer su mi deca na prvom mestu i nikad niko nece biti ispred njih i oni i imaju jednog tatu i tako ce biti,nego se razvodim zbog haosa u braku ,ali ja i onako brinem sama o njima jer on nema pojma od njih.To sam nazalost radila i dok sam bila u braku i jako mi je zao sto on malo vise ne brine o njima jer ja im ne zelim oduzeti tatu i mislila sam da ce bar sad vise vremena provoditi sa njima,ali nazalost od toga nista.Zato sam i pitala koja je razlika i ako ju znas milom te da mi odgovoris.
    Poruku je izmenio makilli, 12.12.2007 u 22:24 Razlog: Opet velika slova...

  4. #4

    Odgovor: roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    Ja se ne razvodim zbog nikog drugog jer su mi deca na prvom mestu i nikad niko nece biti ispred njih i oni i imaju jednog tatu i tako ce biti,nego se razvodim zbog haosa u braku ,ali ja i onako brinem sama o njima jer on nema pojma od njih.To sam nazalost radila i dok sam bila u braku i jako mi je zao sto on malo vise ne brine o njima jer ja im ne zelim oduzeti tatu i mislila sam da ce bar sad vise vremena provoditi sa njima,ali nazalost od toga nista.Zato sam i pitala koja je razlika i ako ju znas milom te da mi odgovoris.
    Deca rastu,vreme mnogo toga cini bez da mi ista kontrolisati mozemo..u njihovim glavicama se sve menja,pa i u njegovoj glavi nece biti isto sve kao sto je danas....tebe ne kosta nista da se oboje starate,makar to bilo samo na papiru...olaksaces sebi i kad tad ces se uveriti u to...ono sto se danas vidi i sto dozivljavas nece nalik biti mozda za godinu,dve,pa ne budi samo iskljuciva u poimanju situacije u kojoj si trenutno...
    Poruku je izmenio makilli, 12.12.2007 u 22:26 Razlog: Velika slova...

  5. #5

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Hajde molim te ako znas daj mi definiciju ovog sto sam pitala-zajedn. ili samost. vrsenje rod. prava.Jer ne znam ako budem trebala da donosim odluku o petodnevnom izletu na testeru mog starijeg sina da li onda njega moram navatavati za dozvolu ili mogu sama da odlucim.Razumes sta pitam?

  6. #6

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    Hajde molim te ako znas daj mi definiciju ovog sto sam pitala-zajedn. ili samost. vrsenje rod. prava.Jer ne znam ako budem trebala da donosim odluku o petodnevnom izletu na testeru mog starijeg sina da li onda njega moram navatavati za dozvolu ili mogu sama da odlucim.Razumes sta pitam?
    Definicija je jedno,a zivot drugo...Ako sumnjas da se zbog 5 dana ne mozete dogovoriti onda ne znam sta da ti kazem...Ako ce on dovoditi pod sumnju tvoj kredibilitet u odlucivanju tako malih stvari i ti njegov takodje,onda je mozda bolje da radis kako god ti hoces,jer evo ja npr. ne mislim da zelim svojoj deci bolje ista vise nego sto im zeli majka,mada smo razvedeni par godina i skoro da nema veze koje je dete gde,uopste ne mora da me pita ako negde treba da pusti dete niti ja nju za drugo...samo se obavestimo i ako treba pomognemo u vezi toga...Vi kao da niste stisali strasti i rascistili sa sobom,pa sad preko dece vojevujete...

    Poruku je izmenio makilli, 12.12.2007 u 22:43 Razlog: ...

  7. #7

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Ma ja se trudim da to skroz civilizovano zavrsim,ali on je pod uticajem drustva i jednostavno se bojim da ce oko tih takvih stvari stvarati probleme,pa bih to da sprecim na vreme,a ne da se opet nakon razvoda vucem po centru za soc. rad i dokazujem da on ne vrsi savjesno roditeljsku duznost.

  8. #8

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    Ma ja se trudim da to skroz civilizovano zavrsim,ali on je pod uticajem drustva i jednostavno se bojim da ce oko tih takvih stvari stvarati probleme,pa bih to da sprecim na vreme,a ne da se opet nakon razvoda vucem po centru za soc. rad i dokazujem da on ne vrsi savjesno roditeljsku duznost.
    Radi kako mislis da ce za decu biti najbolje i za tebe...misli malo i na oca,a nisam detaljno upoznat,a u takvim prilikama i sami ucesnici su previse subjektivni,pa je svaki komentar dalji izlisan...Sama prosudi,jer nece niti jedan savet pomoci ako ne pomognes ili ne pomognete i sebi i svojoj deci oboje..
    Poruku je izmenio makilli, 12.12.2007 u 22:58

  9. #9

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    ...izvini sto cu ti ovo reci...ocigledno si se udala za buzdovana...zao mi je,ali je tako...moj savet...neka bude zajednicko stranje...daj mu bar sansu,mozda se promeni...ako ne...videce jednoga dana,kada deca porastu i kazu mu ko je,sta je i kakav je...oprosti ako delujem ljuto ili sam previse zasao u intimu...ali dobro poznajem ovakve situacije...znam kroz sta sam ja prosao...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #10

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    U roditeljsko pravo se iskreno ne razumem ali bih zamolila ostale učesnike ove diskusije da ne skreću puno sa teme, jer koliko sam ja skontala,žena je lepo pitala za savet nekog ko zna nešto iz te oblasti, tako da je nepotrebno raspravljati o njenom braku,razvodu i o razlozima za isti.
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Onda nije smela postaviti temu koja u svojoj esenciji sadrzi brak,roditeljstvo,razvod,sud i odnose pre i posle....to sto joj ne mozemo pomoci nema veze sa cinjenicom da sve pomenuto jeste uzrok posledice zbog koje koleginica trazi savet...

    Posto ja necu vise ucestvovati u ovome rezimiracu tako sto cu joj reci da poslusa kolegu Angusa i izbroji do deset i na kraju uradi po svom nahodjenju,jer njena su deca,njen zivot,pa sta bude...

  12. #12

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Onda nije smela postaviti temu koja u svojoj esenciji sadrzi brak,roditeljstvo,razvod,sud i odnose pre i posle....to sto joj ne mozemo pomoci nema veze sa cinjenicom da sve pomenuto jeste uzrok posledice zbog koje koleginica trazi savet...
    Moja pretpostavka za spominjanje stanja u braku,razlozima za razvod i odnos njenog supruga prema deci, je verovatno to što je htela da na neki način da približi situaciju u kojoj se nalazi, da bi oni koji se u roditeljsko pavo razumeju, mogli da odgovore na konkretna pitanja koja njen post i sadrži.

    Posto ja necu vise ucestvovati u ovome rezimiracu tako sto cu joj reci da poslusa kolegu Angusa i izbroji do deset i na kraju uradi po svom nahodjenju,jer njena su deca,njen zivot,pa sta bude...
    Apsolutno nikom nije zabranjeno da učestvuje u ovoj diskusiji sve dok ista ima smisla i drži se date teme.
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Ma sve je ok-iako jos nisam od nikog dobila odgovor na moje konkretno pitanje,a sto se tice njega-ma nije ni budzovan nego nema osecaja za decu,ali ja sam moje pitanje i postavila da bih mogla da uporedim i jedno i drugo pa da vidim sta bi bilo najbolje za decu jer zaista ne bih zelela da se nakon razvoda stvari dalje komplikuju bez potrebe.Ipak hvala vam svima

  14. #14

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    Jer ne znam ako budem trebala da donosim odluku o petodnevnom izletu na testeru mog starijeg sina da li onda njega moram navatavati za dozvolu ili mogu sama da odlucim.Razumes sta pitam?
    Vidi, nisam sigurna, ali mislim da ti je potrebna muzeva saglasnost jedino ako hoces da vodis dete u inostranstvo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #15

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Kada se sporazumno razvedes i kulturno...sudija ti kaze sam sve sto se tice dece i buducih odnosa je stvar vaseg dogovora...nikakva dozvola ni za sta ne treba i svaki konflikt morate na sud sto vas u startu obeshrabri da konflikte uopste pravite...

    Moj slucaj: klinac od tada 6 godina da zivi sa majkom kod njenih,ne placam alimentaciju i slicno,dolazi kada hoce kod mene i kada hocu i na koliko hoce on,a cerka tada 16 godina zivi sa mnom,takodje po sopstvenoj volji i uz obostranu saglasnost...Teoretski ja moram da izdrzavam cerku ona sina,a u praksi sve je isto kao pre osim sto nas dvoje ne zivimo zajedno i sto su deca razdvojena uslovno receno vazdusnom linijom 500 m i nisu zajedno kod mene 3-4 dana od 7 dana...

    Nikakava saglasnost mi ne treba ni za ovde ni za inostranstvo kao ni njoj.Malog i zenu ja vozim na letovanje i vracam i ovako i bice tako dok mali jos ne poraste,ovako kako sada radimo je njegova zelja..pitao me npr. pre neki dan gde cemo iduce godine na more tata? Kazem mu hoces ti i ja sami da idemo on kaze: ma ide i mama sa nama,volim zajedno kada idemo... i sta da mu kazem...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Imaš pravo samo na dve...
    Autor dankaBg u forumu Pričaonica
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 10:51
  2. Moje pravo ime je...
    Autor Lady S u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 12:55
  3. Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?
    Autor Betty Boop u forumu Porodica
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 24.06.2012, 10:44
  4. Pravo tinejdžera na privatnost
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 14.04.2010, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •