Noć i vi. - Strana 7
Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 137

Tema: Noć i vi.

  1. #91

    Odgovor: Noćna šetnja

    Volim ja noć,noću sam se i rodila…sve mi nekad dođe žao spavati,kao da "kradem" vreme od života,i tada prebiram po mislima,nekim ulicama,smehu i trudim se da se tu prebiranje zaustavi,pa da ako i zaspem to bude sa osmehom.

    Nije uvek tako,ali sve je češće…ima li šta lepše?

    Inače noćkica je moje drugo ime.

  2. #92

    Odgovor: Noćna šetnja

    Sve zavisi od sjaja mesecine i sa kakvim osecanjima krecem u nocnu setnju.

    Nekad su to noci,one drazesne kad secanja naviru, lepa i svoja,kad utonem u san sa osmehom i mislima o nekom, necem.

    Cesce su te ulice nocu zatrpane, nadama, presabiranjem sopstvene proslosti.
    Nekim velikim odlukama.
    Sumnjama u ispravnost nekih dogadjaja.
    Trazenju odgovora od tisine, koju remete samo otkucaji sopstvenog srca.

    I nocas cu krenuti, vec po navici u jos jednu setnju, trazeci odgovore.
    Nema veze, da li cu ih pronaci ili ne.
    Vazno je da cu prosetati i setititi se ...
    I na trenutak skinuti okove sa svoje duse, pred zoru cu ih ponovo zakljucati do sledeceg susreta ...

  3. #93

    Odgovor: Noc i vi.

    ...elem, ova noć je posvećena dečacima koji su nam ispunili srca srećom.

    Uživajmo u njoj, zajedno s njima.


    Poruku je izmenio Mish, 20.09.2009 u 00:40 Razlog: i opet o noćnim šetnjama; neće da može

  4. #94

    Odgovor: Noćna šetnja

    nochas je bilo divno za shetanje.... kad sam izashla iz teretane momentalno me ohladio povetarac i mirisalo je nekako chisto....

    nisam shet'O... dosho sam pravo kuchi....
    & underpaid......

  5. #95

    Odgovor: Noc i vi.

    Bilo je dosta tih "noci i mene"....jedna je posebna i tu noc necu zaboraviti nikada! Probudila sam se kao i koliko noci pre te, negde oko 02. Napolju pada sneg, pogledam kroz prozor svoje sobe....ne vidim zgradu par metara udaljenu od moje od krupnih pahulja koje vetar nosi! Kako je sve u tom momentu sa mojim mislima delovalo sablasno! Obucem dzemper preko pidzame, odem u kuhinju, "sklupcam" se na stolici, zapalim cigaretu.....i onda iznova i iznova "dumam" o svemu...Kako, zasto, da li je sve tako, mogu li ja dalje sa svim tim preteskim bremenom....Suze mi naviru na oci, ne vidim od njih cigaretu koju drzim u ruci....Noc, ta hladna i najtuznija, ipak prekretnica u mom zivotu....Obuzeta strahom od gubitka najdragocenijeg, od neduznog stvorenja koje slatko spava i sanja u svojoj sobi......odlucim da "ustanem" iz svoje patetike i krenem dalje.....Ustanem, odem u kupatilo, umijem lice, vratim se na onu istu stolicu..zapalim ponovo cigaretu, pogledam kroz prozor.....sneg i dalje kao "lud"veje a vetar fijuce..Pogledam u nebo, trazim zvezdu padalicu, a gde da je vidim kada je tako oblacno i tmurno te noci, trazim jedan znak, nesto za sta cu da se " drzim" dalje....Odlazim do vrata njegove sobe, pogledam, spava kao kada je bio beba, onako bezbrizno, u toploj sobi...Prene me misao da je moje srce kao "zaledjeno" i da ce ga hladnoca probuditi....Izadjem, zatvorim vrata.....Ta hladnoca i tuda u mom srcu su nestale, taj bezbrizni san koji je on sanjao, dao mi je snagu da idem dalje za njega, za nas.....Volim tu noc kada je njegovo toplo i bezbrizno lice andjela, oteralo strah i tugu, kada sam resila da ne sedim sklupcana na stolici i placem.....Te noci je prerano "doslo sunce", jutro.......za novi pocetak.....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  6. #96

    Odgovor: Noćna šetnja

    Korisno je i pozeljno preispitati se... sta je bilo danas, i isplanirati... sta sutra?
    Sklapanje nekih kockica nekad ne moze drugacije, nego sam sa sobom u tisini i mraku. Izazov je resavanje ...tog lavirinta, tu valjda procenjujes koliko si spreman za "sta dalje" .
    U poslednje vreme nesto izbegavam lavirinte i sta me ceka s druge strane, pa se trudim da zaspim sto pre. -zmoris se dobro, pa padnes u nesvest- .
    Valjda su se vise zavrsavali suzama, nego nekim zadovoljnim osmehom.
    ...ali spremam se za nove borbe , ... nema ne resivog lavirinta!
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #97

    Odgovor: Noc i vi.

    Vec nekoliko noci mi uspesno "krade" neko

    I lepo mi je, bas lepo...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #98

    Odgovor: Noćna šetnja

    Nocu,kada sve utihne i tama sve obuhvati ja odlutam u svoje svetove a oni su daleki i tajanstveni ..i tamo sam sve sto nisam ovde.Moje misli prvo odlutaju u svemir,kroz plejade i galaksije,u beskonacnost prostora za koji ne znamo da li ima kraj..cak ni misli ne mogu toliko da odu,ponekad me obuzima strah od kosmickih daljina,zasto postojimo?Kako smo nastali?Koliko cemo opstati jos..kakav ce biti kraj..mozemo li da se izborimo mi sami..mi ljudi,jadnici ogranicenog uma.
    Volim svoje nocne setnje kroz maglu iz koje uvek dolazi nesto novo,nepoznato..

  9. #99

    Odgovor: Noćna šetnja

    ....setam kroz lavirinte isprintanih slika proslosti, grlim kroz suze one kojih vise nema. Prepustam bolu na volju, da mi umiri dusu. I osecam se dobro, osecam se lagano i bezbrizno... Brisem suzu i okrecem se ka zidu!
    neunistiva zlojebaba!

  10. #100

    Odgovor: Noćna šetnja

    "setam" skoro svake noci.Izgubim se nekada i trazim izlaz iz lavirinta..
    Misli me zatvore u tunel kolapsa. Upasim se!Budem osamucena, nekada od straha, nekada od jasnog puta koji iz lavirinta vodi, svetla se u tunelu pale kao po nekom zakonu! Kao da je isti osecaj zvuka poznatog i nepoznatog, ruznog i lepog.
    Tolike kilometre, granice, vremeske zone predjem, a stopala jedino tada ne bole!
    Tu u tunelu noci susrecem bliske i zaboravljene, razgovaram sa njima, nekom se izvinem jer nije za to bilo prilike ranije, nekog zagrlim jako, najace, placem i kazem da ne zelim da "SETAM"sama. Neko pita da li me je strah, pita onaj ko zna sve o "zapecacenom" imenu. Onda cujem da se odvrce cesma u nekom od stanova moje zgrade. Voda tada kao da pisti, kakav je to cudan zvuk koji u noci reprodukuje. I tu prestajem da "setam", ono sto i kuda prosla nisam u ovoj noci, ostavljam za neku drugu. Kao da sam prezivela jos jednu nocnu setnju" van sebe u sebi"! Jutro, donosi nesto novo, otvorim oci od bleska sunca koje me "dodiruje" kroz poluspustene roletne..Dok tako lezim razmisljam zasto sam nocas setala tako dugo, da li je put iz lavirinta sada bio kraci nego vece pre...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #101

    Odgovor: Noc i vi.

    ...evo, probam da iz noćnih kapljica kiše
    crnih po mraku
    nanižem nisku, ne veliku
    ne za oko vrata
    čak ni narukvicu
    nego malu, malecku
    jedva dovoljnu da ti stane na mali prst leve ruke
    kao prsten bez sjaja
    ali ako je dodirneš
    grejaće te
    uvek.

    Prepoznaj je.

  12. #102

    Odgovor: Noc i vi.

    ... nou sam budan samo kad ne spavam
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #103

    Odgovor: Noc i vi.

    U periodu kada me mrzi izlaziti, družiti se, pričati...u periodu kada se regeneriram...ja volim noći, sebično, jer je većina tada u svoja četiri zida...sebična sam, ali eto, dopustim sebi da uživam u tome, da se ni drugi ne provode ako ja nemam trenutnu potrebu za tim.
    Barem sam sigurna da u mom gradiću poslije 22h ni kere nema na ulici...
    Uživam uz svjetlost lampe i monitora, stižem svuda a ne mrdam se s mjesta...nekad, kad sam baš blesava, virnem iza roletne, izbrojim prozore budnih budala, kao što sam ja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #104

    Odgovor: Noc i vi.

    Eh noći .
    Oduvek sam ih voleo...jer sam u njima znao da ispeletem cele trilogije svojih snova. Da prevalim daljine, stignem u Simeriju, Srednju zemlju...na Avalon. Da samo u ćošku svetli lampica pojačala...kada iz gitare izvlačim svoje najtananije osećaje.
    Koliko "borbi" sam vodio sa sobom u noćima, koliko čizama "skitaljki" pocepao, koliko krikova pustio da lebde nad gradom...koliko zvezda pozdravio osmehom .
    A one žene, koje su znale da me prate u tim noćima, koje su išle istom stazom kao i ja...sam nosio u srcu .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #105

    Odgovor: Noc i vi.

    Au....od kada me nije ovde bilo
    Mozda me noc zaboravila....ili ja nju
    Ma ne...prva ljubaF zaborava nema....
    Ove noci kisa daje dobar ritam...
    I...budna sanjam...
    Za cas prelazim metre i kilometre...
    I vracam se u neke prosle noci...malo drugacije od ove...
    Kada dvoje dishu kao jedno...
    Kada se izgubi granica....ti i ja...
    Kada se noc spaja sa jutrom...
    A vec sutra delicemo isto nebo i isti vazduh...
    Sutra....
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •