Noć i vi. - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 137

Tema: Noć i vi.

  1. #121

    Odgovor: Noc i vi.

    Huh. Primetio sam da na ovu temu navrnem...kada me nešto "stigne".
    Kada tokom dana me neka tema, knjiga, film ostavi nemog.
    A mnogo toga bih rekao..
    Zašto? Vrtim to pitanje danima...a vreme mi samo dodaje još više "zašto".
    Zašto ljudi čine postupke koji će ih godinama proganjati? Zašto krenu da učine pravi korak..pa odustanu..i čitav život "obeleže" tim?
    Kukavičluk? Ponos? Slepilo?
    Ili...je uvek lakše drugoga osuditi nego sebe pogledati?
    Zašto...nekada "prođe život" u bunilu...a trebalo je tako malo reći? Ili učiniti?
    Lakše "zažmuriti", kleti, mrzeti..od pogledati, reći lepu reč, voleti?
    Nekako...ježim se od toliko nerazumevanja, podlosti, mržnje, podsmeha među ljudima.
    Čitam i gledam, ovih dana, nešto što "ima dušu", što me zaokupi onim iskonskim..ljubavlju ( u svakom obliku).
    Jer...tako se osećam bolje, vedrije, mnogo toga ima smisla, optimističniji sam.
    Samo...ne znam kako je onima koji sve gledaju u najnegativnijem kontekstu, jbt...osećao bih se kao otrovan .
    Noć je vreme za sebe, za bliske, za snove, za zvezde...za nešto lepo...
    ..i ja ću je uvek pozdraviti osmehom sanjara .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #122

    Odgovor: Noc i vi.

    Na ovoj temi sam nekako "svoj na svomE"....
    Plus kako upekne zvezda....veci mi kontrast noc....
    Slave nesto...u daljini...naravo uz "evo zore, evo zore..."
    Da li se nesto i moze slaviti bRez toga?
    A?
    Toplo je....vrelo....
    Ne volim vrucinu....pfff...sada bi B. rekao...m' da....ti uvek kukas...
    A posadili lipu ispod mog prozora...lepooo....
    Tako sam mu blizu...a tako daleko....
    Tako mi je blizu...a tako....
    A sreca je lepa samo dok se ceka....rece Desanka...
    ...i nije daleko od istine...
    Cesto sam cekala "srecu"....ali....
    ...ali...ovaj put znam sta cekam...
    Ovaj put nema neizvesnosti...
    Ovaj put nema /ne/prijatnih iznenadjenja...
    Zato mi je jos teze...
    ...i pustam nocas masti na volju....
    ..zvezde..on i ja....
    Vedro nebo nam pokrivac...
    ...a Bog nam sudija...

    P.S. cekam te kod lomace, nase....
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #123

    Odgovor: Noc i vi.

    "Ugasi svetlo ako zelis videti prave stvari.Upali cigaretu i neces biti sama
    Losi momci iz Alabame sviraju dobar bluz.Odvrni,steta je zaspati curice.
    Pogledaj kako trepere zvezde i zamisli da si jedna od njih."
    Boro Kapetanovic
    Osecaji,samo po sebi su jedinstveni,posebni,individualni,pa bili lepi ili ruzni.Glupo ih je deliti na muske i zenske.Nije vazno sta je u zenskoj ili muskoj glavi,kad njihovo telo reaguje na te osecaje...kad boli jednako boli
    Sto se pisanja tice,glasam za nocnu varijantu.O cemu god da se radi,radi se opusteno i sa emocijama,
    a sve sto se radi sa emocijama je svakako bolje.Mada je i dnevna varijanta emocionalnog "ispaljivanja" pozeljna
    Veceras sam sva fijuuu,i gubim se malo u ove sate,pa nista lepo da napisem i vredno pomena...i tako...
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  4. #124

    Odgovor: Noc i vi.

    Sećam se ove iste noći ali pre 13 godina.
    Doduše bilo je malo hladnije, čini mi se da je i kišica padala u neko doba...
    I ono svetlo spam betanije na poslednjem spratu.
    Pitala sam se što li cele noći neko ne spava?!
    Nema ni pojma koliko mi je taj "neko" pomogao...i te kako...
    Doživela sam ga kao svetionik, nemi saučesnik...

    Noćas je sve drugačije...
    Pitam.."Hoćemo sutra svećice, duvanje, ovoono?"
    Pogledao me
    Razumem ga...

    Eh, kako je brzo...jbg...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #125

    Odgovor: Noc i vi.

    Krleza je rekao "Ljudi se međusobno varaju, lažu jedni drugima u lice, obmanjuju se laskanjem i prozirno pretvorljivim udvaranjem, a to im često pošteno ljudski izgleda hrabrije, nego da jedni drugima kažu golu istinu. "
    Istina i smisao zivota moze biti nekome u svemu,nekome u veri,nekome i u neveri,nekima u ljubavi a nekima i samo prazan pogled.Niko nema prava postavljati nikome merila smisla i istine.
    Jos jedna noc...stojim na prozoru.Dah ostavlja onu izmaglicu na prozoru...Prstima po staklu saram,pratim oziljke duse..one vidljive uglavnom samo meni.Nema tu nikakvih tajni ni maski...maske ne podnosim.A i svoje oziljke nosim ponosno,deo su mene.Nacrtala sam na staklu i osmeh, i oziljci su bili vidljivi,svi su bili tu.Gledam se kroz trepavice i mislim,ako zavaras sebe,ceo svet,mozda ces pomisliti da si uspeo,imati lazni osmeh na licu,za koji si uveren da je dobra maska..sve je uzalud ako u svoje oziljke ne mozes pogledati.Mozes i dalje misliti da si nekome ili necemu nesto,ali moras to i osecati.Jer kad ostanes sam sa sobom,sve zavese padaju,i taj oziljak ce neko videti..jer osecaji se vide i tada je stvarno istina samo jedna.
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  6. #126

    Odgovor: Noc i vi.

    Evo, leto je na izmaku...
    Jesam li puno kukala na vrućinu?...Ups, ondaK neću i ne smem sada...ok mi je...
    A zamišljam da sam ove noći negde...na nekoj barki...ne nužno velika....
    I da lepa muzika dopire...nekako se nameće Oliver, nemam pojma zašto...valjda more, barka...logika...
    Može Oliver..sentiš neki...
    ...i toplo je, ali ne previše...baš kako ume da bude toplo u avgustu...
    ...i mesec..more biti pun...nemam ništa protiv...
    A more...modro, skoro pa crno i zlosutno mirno...
    ...i neka uvala..samo se zrikavci čuju (i Oliver, naravno)...
    ...i skidam haljinu sa sebe...
    ...i sledeći tren sam u zagrljaju dubina...
    ...a Oliver peva...Moj Galebe...
    .....
    p.s. upravo kiša počinje da pada...ove noći...dobuje po krovnim prozorima...
    Nije da nije...ali ipak...Oliver
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #127

    Odgovor: Noc i vi.

    Ne volim više noć(i). Gotovo je.
    Ne volim ni sebe, onu, koja se noćima radovala.
    I ta zlokobna tišina, svaki šum povećava stostruko. Kao da je sve mrtvo, kao da sam na groblju umrlih snova.
    Ne, ne kuca moje srce tim ritmom, jok...to noć stvara eho.
    I strah me noći (noću).
    Možda bih je i volela da mi san hoće na oči i da mi misli ne piče 300/h..
    Ali neće.
    Dobro, nije neka cifra preostala, još dve do moje konačne pogiblje...
    Ali te dve će biti dve svetlosne...
    Tama gde anđeo tame caruje...to su moje noći...

  8. #128

    Odgovor: Noc i vi.

    Noć mi služi za spavanje.Volim da spavam.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #129

    Odgovor: Noc i vi.

    Opet se vratio Mislioc u meni..jedna od licnosti, a sto je dosadan, a sto mozak vergla kad je on na duznosti, a sto ide u najsitnije detalje...narocito u korist moje stete.
    Ne mogu sebi da zabranim da analiziram gdje grijesim, gdje sam pogrijesila i zasto su ljudi ludji svakim danom.
    Tesko da me nesto moze iznenaditi...uvijek sam spremna...osim na promjene, i zabadanja noza u ledja od onih pred kojima sam srusila zidove...
    Jesam bez packe, savrsena, divna, krasna, plemenita...nisam. Niti se predstavljam takvom.
    Mislim najbolje o svima, vjerujem u krajnju dobrotu u ljudima. Wrong...prvo mislim najgore, pa ako se dokaze suprotno, super.
    Ne ogovaram, ne ukazujem na tudje greske (vise puta)...isto pogresno.
    Nisam svetica, ne prikazujem se takvom, ne zelim sa svima biti prijatelj....uglavnom zelim svoju samocu, svoje slobodno vrijeme, svoju muziku...dupli sam vodeni znak...od mene se ne ocekuje da hodam sa obe noge po zemlji.
    Ne zelim vise da objasnjavam sebe nekome...bit ce svega, od bljuvanja vatre, do najdivnijih trenutaka...dodji, vidi...odluci se za treci potez sam. Necu da vucem za rukav, da molim...
    Nisam ni toliko losa...trudim se, ne diram nikoga, gledam svoja posla...ne diraj me, necu te dirati.
    Podvucem ledja i vise nego sto se od mene ocekuje.
    Dio naivnosti naslijedila od majke...no ne zelim da rondam kao ona pod stare dane kako su me iskoristavali.
    Pun mi klinac nekih clanova porodice..dugoooo je 15 godina guliti kozu s nekoga...
    Neki povlace poteze, podvlace crte, brisu ljude kao da je zivot vjecan...a pri tome ti ta osoba krade misli svakodnevno...
    Zar sve mora biti iskalkulisano...sve je oko za oko...ja onda stvarno nisam rodjena u pravo doba.
    Emotivna za one koji mi znace, arogantna u ocima onih koji me ne doticu...nikome ugoditi.
    Nekad pozelim da se izoliram od svega i svakoga...da kao robot ustajem, radim, jedem, spavam...radim...sve nekako gubi smisao....i sve je manje osmijeha na licu, iskrenog...moj se kompas malo pogubio.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #130

    Odgovor: Noc i vi.

    Trebala bi mi još jedna noć. Ne više od toga, samo jedna, pa posle neka bude što biti mora.
    Da kažem šta imam, pa da umrem mirna (kad za to dođe dan i od'ranim sina jedinca) sa slikom sakrivenom 'međ ostale stvari od kojih se ne odvajam.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #131

    Odgovor: Noc i vi.

    noc i ja smo stari drugari .nekada se zahlade odnosi pa ne pricamo nocima .neki put se zajedno radujemo onome sto
    noc donosi a dan ne moze . neznam kako bi bilo da se odreknem noci ? nastanila mi se ispod epiderma ne pitajuci za
    dozvolu .nisam siguran da mi tu odanost lepo uzvraca , pokoshkao sam se sa delom dana kako bi njoj udovoljio , mislim
    da nemarnim smeskom prelazi preko toga ne primecujuci .tako to traje godinama , godinama koje se ne vracaju. dali je
    to prijateljstvo ili ljubav neam pojma ali imamo obostrano osobine starijeg bracnog para koji zvocaju jedno drugom a
    ipak se precutno vole i podnose . kada se prestanemo voleti svako ce na svoju stranu .nadam se da to nece biti bolno
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #132

    Odgovor: Noc i vi.

    ...vrtim se u krug...mada pre će biti da stojim u mestu ali..."kilavo" nešto ovih dana.
    Jako mi je potrebno da "nešto krene", da bih korisno utrošio vreme, odgovorio na neke svoje obaveze, osmehnuo se novoj noći ili danu, razmenio neke rečenice sa bliskima..ali, ne ide.
    Od sutra, moraću "na mišiće" da mrdnem jer moram dalje.
    Srećom, spremio sam ranije neke stvari pa mi ostaje da realizujem započeto. Strpljenja imam..biće valjda bolje.
    I noći...teram sebe da se premorim pa onda noć mi da predah, bez snova, bez iluzija, bez "vrćenja filmova". A to baš..nije moj manir! Menjaću...jer sam najživlji baš kada svega toga ima.
    I da...lepo se "vidi" da ovu noć koristim za odluke. Noć mi je prijateljica.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #133

    Odgovor: Noc i vi.

    Noć...rođena za neke retrospektive, "motanje filmova" u glavi i sublimiranje odluka.
    Prvo..."protumačio" sam neku rečenicu, ućutao i...ćutanje potrajalo 3 meseca. Svaki dan ćutanja samo me učvršćivao u tome da sam je dobro razumeo.
    Drugo...par rečenica me uverilo da sam pogrešio u "tumačenju", da sam nepoverljivi vuk i da je jedan "lavež" mogao uštedeti mnoge prazne noći. Naravno, Bog se postarao da platim grešku...ali i da donesem odluku da "zalajem" ako nešto ne razumem.
    Treće...ispostavilo se da "lajanjem" na sve nerazumljivo (da ne bih ponovio prethodnu grešku) sam "dobio" mnogo više "opštih" rečenica, izreka, "može biti a ne mora" insinuacija, nesporazuma i nerazumevanja .
    Četvrto...sada je tako da "lajao ne lajao", prišao ili se izmakao, video ili ne video..svejedno je, biću "unapređen" iz vuka u Sotonu. Prvo sam pokušao da "crtam", onda sam se nervirao, zatim shvatio da ne zavisi od mene.

    A bio sam u zabludi da čak i daltonisti razlikuju nijanse sive boje !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #134

    Odgovor: Noc i vi.

    Užas!
    Sve zdravorazumske odluke koji preko dana donesem, noć mi jednu po jednu, sa svakom novom zvezdom koja se pojavi na nebu, smrvi i pretvara u prah
    Kao neki začarani krug.
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #135

    Odgovor: Noc i vi.

    Spavala sam danas jedno sat, sat I po...I sad cu da berem zjale. Slusam muziku I palo mi na um, prije petnaestak dana kad smo poharali karaoke bar I docekali zoru pjevajuci sve sto nam je palo na um...a pokazalo se da se uz nedostatak glasovnih sposobnosti uz pomoc zelje I odabira pjesme koja ti "lezi" ..svasta moze. Nego...ostala sam zadivljena...pored onih nadobudnih pjevaca koji kao da su iskocili iz jedne od Glee epizoda. . (Isli su mi na ...) ...vlasnik I dj je jedan fini stariji gospodin...I dodje tako jos jedan stariji, sa boljom polovinom..neprimjetni...sve do momenta kad je poceo on da pjeva...u duetu sa vlasnikom. Julio Iglesias I Willie Nelson "To all the girls I loved before" ....jbte bilo je predivno, pjesma po sebi je sasvim dobra, tekst...ali lakoca pjevanja uz neki smekerski osmijeh..da me je neko u tom trenu pitao kako zamisljam idealnog muskarca, eto ja bih rekla jednog od njih dvojice. Duga kosa kao nagovjestaj neke buntovne mladosti...to neko mirno drzanje, taj nikad ne bi poceo tucu I izbjegao bi je po svaku cijenu, ali ako treba...sastavio bi te sa zemljom u jednom potezu. I onda otpjeva takvu jednu pjesmu...eee, gdje je mladjima taj sarm.

    http://m.youtube.com/watch?v=51tvZnkn5V8
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •