Noć i vi. - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 137

Tema: Noć i vi.

  1. #61

    Odgovor: Noc i vi.

    Prošla noć nije bila moja..prespavala sam je celu, posle dugo, dugo vremena..i sad mi nedostaje i čitav dan mi je nekako drugačiji, prosto faličan..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #62

    Odgovor: Noc i vi.

    nocu... ......postoji ta neka misao o hiljadama i hiljadama osvetljenih prozora svuda po svetu....i moj smesni osecaj nekakve povezanosti sa svim tim ljudima iza prozora....
    nocu...ja sam na ivici da se otvorim
    zato branim sebi pisanje mejlova i ostale oblike ispovedne proze.....
    pustam jazz,ponekad pijuckam vino ili neko drugo pice.....
    ponekad je i to vec previse,pa pustim neki uvrnuti film uz cije likove se osecam dibidus zdravom
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #63

    Odgovor: Noc i vi.

    Uzima me ova kiša

    pod svoje

    i više sanjam

    nego što sam budan

    a i budan sanjam

    vile neke

    koje konjima

    noću pletu grive

    a danju zvone

    smehom

    dok igraju na mesečini

    pod divljom kruškom

    trava pod njihovim nogama

    umire

    ne mogavši da podnese

    toplinu

    u kosama kriju

    nektar ranog proleća

    mirise đurđevske trave

    u oku

    Mesec.

    Neka plešu...

  4. #64

    Odgovor: Noc i vi.

    Slucajan pogled "u levo" pod uglom od 45 stepeni i...pruzena ruka, mahinalno, vodjena (detinjastom) pozudom da dohvati ono sto se u tom trenu ucinilo na domak...tako blizu, a opet tako daleko....

    U daljini se cuje lavez kera, ritmicnim odjecima (mislim kada bi sada ukljucila metronom...ostala bih zadivljena njegovim 3/4 taktom)...odradjuje 3. smenu, cuva ovu noc od budnih....

    Gle, u toku mog pisanja, zacutao...kao da ne zeli da i dalje remeti tok mojih misli....

    Temperatura tako prikladna za ovo doba godine....ali nesto tu fali...ne, znam da nesto nedostaje...ali, ne znam sta....

    ...mozda cu sutra biti pametnija...ko zna....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #65

    Odgovor: Noc i vi.

    Ponovo stigoše preduge, letnje noći, teške od mirisa i čežnje... Volim da samujem u njima, da se trujem sladunjavim pop pesmicama, da se tražim u izraubovanim stihovima, da voajerski ne skidam pogled sa ulice ušuškana u mrak, da osluškujem zvuk polivača i namerno dozvolim da me odvedu u prošlost...( Aha, uverena sam da se noću otvaraju portali koje neoprezne transportuju u prošla vremena, a onda im se pri povratku keze u lice)... Volim da punim plućima udišem svežinu koja se ušunja sa najbližih atara u grad, ali jako kasno, kada već pomalo izgleda da ceo svet spava i da sam samo ja budna... Da zabačene glave posmatram one sjajne rupice prišivene na modri somot noćnog neba... Stvarno ponekad izgleda da će od njihove težine somot popustiti i da će sav taj srebrni sjaj pasti po meni, po ulici i celom gradu... Ako se to ikada dogodi, staviću Mesec u kosu kao cvet...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #66

    Odgovor: Noc i vi.

    Nocas, kada velika kazaljka sustigne malu (pa i red je tako, zar ne?) i kada se tacno u ponoc poljube ( celih 60 sec), zatvoricu ochi i zamisliti najneznije bice na svetu da je pored mene (nekima ce mozda zvucati malo...a meni citava vecnost)

    ...a u daljini grmi, vazduh je toliko gust i lepljiv da se prstima moze opipati....a miris, e on se rechima ne moze opisati....

    ..i opet se cuje onaj dosadni yelow dog, koji btw uopste i nije zut...ali..ko mari
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #67

    Odgovor: Noc i vi.

    Ova noc je kao stvorena za....gluposti, za nesto sto ce su sutra zestoko pokajati....za greh...

    Tanka je nit koja spaja i razdvaja razum od osecaja...ahhhhhhh.....da li ce poJen odneti domaci...ili gosti,,,,,

    1, 2, 3, 4, 5....105, 106,107,....205, 206...

    (pa ja znam da brojim )
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #68

    Odgovor: Noc i vi.

    Ja ne znam da li još nekog zrikanje zrikavaca i lavež pasa u daljini uspavljuje kao mene...što ja volim tu mešavinu zvukova...

  9. #69

    Odgovor: Noc i vi.

    Dovukla se ko usamljena komšinska mačka
    gladna pažnje i češkanja iza ušiju
    Prela mi tiho uz nogu
    skasku o bliskosti
    Štrecala se od zveketa čaša
    od jecaja slabo plaćenog pevača
    za sintisajzerom
    Trzala se od leda
    bačenog da prsne umesto čaše
    na račun nekog lirskog razdevičavanja
    devojke u pohabanoj pesmi
    koju inače mrzim da čujem
    Ostala odana mojim izletima
    u goropadno bleštavilo
    iznenadnih misli
    Vraćala me u istine mojih datosti
    nežno mi se vijući uz nemirna stopala
    I sad u njeno tamno krzno
    uranjam spokojna
    I dišem ga jer miriše
    na nešto jednostavno
    na spavanje samo po sebi
    i u njemu san o toplini
    o jestenju
    Vrag odneo šnalu...

  10. #70

    Odgovor: Noc i vi.

    Oluja donese nemir

    sa sobom

    pratim tragove

    osluškujem misli

    naslućujuće uzbudljiive

    kao grmljavina

    što iz daljine

    boji noć.

  11. #71

    Odgovor: Noc i vi.

    Kako sam samo (opet) sve ostavila za noc...
    Nikada necu nauciti da vreme organizujem sa izgovorom "ma ima vremena", a ustvari lazem sebe (a sada lazem vas da sebe lazem..), ne...ne lazem ja sebe, nego ne zelim da priznam da sam "slabic" i da otaljavam do "poslednjih rokova" (koje btw sama sebi zadajem)

    Iako sam pocela kasnog popodneva , ipak me zatekla noc (mada kada bolje razmislim, lakse je nocu, imas nekakav "alibi", sitni su sati...) da pretrazujem i zavirujem po skrivenim hodnicima moje duse, izvlacim neke davno sahranjene (ili je bolja rec pohranjene) emocije (koje su sada uspomena na iste), mislim da sam ih sve pronasla. Svaku sam uzela u ruke, pogledala i uredno slozila u kutiju. Na kutiji napisala "Pazi (nekada bejase) lomljivo".

    Na stanici kupila one way ticket, naravno za prvu klasu u odelu za nepusace, bacila poslednji pogled (krajickom oka) i dugo zatim stajala (i mahala) na 3. peronu...

    Vracajuci se samoj sebi, pomislih...Nek im je sa srecom, nek nadju (novu) vlasnicu koja ce biti bar upola galantna kao ja, bice dobro....

    Kisa koja obicno (u filmovima) prati ovakve scene i suze, ovaj put izostase (ili ja nisam pazljivo citala scenario..)

    Sretan put!
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #72

    Odgovor: Noc i vi.

    Zrikavci su zapoceli svoj nocni koncert.
    Razbijaju tisinu noci, povetarac stidljivo ulazi u sobu, ispracam jos jednu
    letnju noc ...
    Misli i dalje lutaju,tamo ... gde mi je ostao zarobljen san.

  13. #73

    Odgovor: Noc i vi.

    Prošle noći sam se smarao u lokalnoj kafani uz zvuke orijenta. Tako je to kad se družite sa folkerkama, cecopokloniCama.

    Možda nekad o tome pišem oširnije, trenutno mi je prepuno.

  14. #74

    Odgovor: Noc i vi.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne znam da li još nekog zrikanje zrikavaca i lavež pasa u daljini uspavljuje kao mene...što ja volim tu mešavinu zvukova...
    A ja ne znam da li još nekog mogu najlepše da uspavljuju širom otvoreni prozori, leto, perači ulica krenuli, šmrkovi, tuđe štiklice i glasići, svetleće reklame koje se pale i gase i poslednje trole... evo sad zevam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #75

    Odgovor: Noc i vi.

    Mrkla je noć.. Svi spavaju dok samo dežurni dušebrižnici bauljaju okolo širom otvorenih očiju.

    Čujem ventilator kako radi u prvoj brzini, laptop zuji, stol pucketa svaki put kako se naslonim na njega..

    A moje dvije duše, male, smotane i ljubljene hrču svak u svojem tonu i svojoj brzini..

    Slušam i sabu+irem utiske.

    Vrijeme mi je da pođem. Moram. Želim.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •