Omiljena filmska scena
Strana 1 od 19 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 273
  1. #1

    Omiljena filmska scena

    Navescu jednu koja mi se vrti po glavi otkad sam pri put gledao "300" (a gledao sam ga 3 puta i tu scenu ponavljao bar jos toliko) :

    ...kad Kserksov glasnik dolazi u Spartu, na ogromnom konju i sa lobanjama pobedjenih kraljeva okacenim za pojas...cela prica od njegovog dolaska do trenutka kada Leonida kaze: Madness? THIS IS SPARTA!!! je perfektna...da ne prepricavam, pogledajte, perfektno uradjeno i nabijeno najrazlicitijim vrstama emocija...gde je cast za nijansu iznad svih ostalih...

  2. #2

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Odiseja u svemiru, slike bez price...

    Trenutak otkrivanja oruzlja (pracovek i tapiri)...

    Nemi let nad mesecevim tlom, dolazak na iskop, budjenje novog sunca...



    Osmi putnik (Allien)

    Pocetak, budjenje broda...



    Blade Runner

    Poseta laboratoriji naucnika, nikog nema kuci, mali patuljci rade svoj svakodnevni besmisao, skrivanje droida...



    Contact

    Devojcica trazi svog oca preko radija

    ``Predivno! Trebali ste poslati pesnika``

    Susret (fantasticno uradjen!)



    Star Wars
    (Imperija uzvraca?)

    Cini mi se jedna od uvodnih scena, snimana racunasko upravljanom kamerom, letelica izlazi u svemir, kamera prati letelicu, pa se zakrece u horizont, i fiksira se, okretanje zvezdi prestaje, a muzika prati ono sto vidimo, i sugerise mod prelaska u iscekivanje...










    toliko od mene...
    ...za pocetak...
    ...bit ce jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooosh...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Crying games, kad glavna junakinja u pabu peva naslovnu numeru...



    Od sumraka do svitanja, Selma Hajek, odlicna stvar After dark..."fuckin' show"....

  4. #4

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    da...da...."od sumraka do svitanja"....sjajna glumacka ekipa,
    film je dosta obecavao,sve do momenta dok se selma hayek igrajuci onaj zavodljivi ples nije pretvorila u vampira..
    by the way...film mi se i dalje dopada..
    ....naked in the rain.....

  5. #5

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Jedna od mojih omiljenih

    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  6. #6

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Citat Nenad_DPb kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od mojih omiljenih

    Scent of woman - Tango
    upravo sam mislila na tu scenu kad sam otvarala temu malocas......

    a sad razmisljam...kako ta devojka moze da nastavi dalje s onim njenim bezveznjakovicem.....kako posle ovakvog susreta covek moze da se vrati na manje.....i da se ne otme konvencijama.....
    Poruku je izmenio believer, 16.12.2007 u 21:59
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Iz filma ''Love Actually''


  8. #8

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    ...evo malo da prepisujem...Miris zene...perverzija...kako je odigrao onaj tango

  9. #9

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Sve scene sa Meril Strip i Klint Istvudom u filmu Mostovi okruga Medinson

  10. #10

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Kill Bill scena kada je ona devojka sa plavom kosom ubila poslednju devojku u prvom delu to je horor a u drugom kada je razbijala neko drvo sa uciteljem.
    Ich Bin Nich' Ich

  11. #11

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Citat Blossom kaže: Pogledaj poruku
    Kill Bill scena kada je ona devojka sa plavom kosom ubila poslednju devojku u prvom delu to je horor a u drugom kada je razbijala neko drvo sa uciteljem.
    Jao zlato pametno...ljubim te u mamu...to bi bilo nesto kao...paaa, tvoja omiljena scena broj dva ...

  12. #12

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Tesko je odgovoriti na ovo pitanje, jer i pored univerzalne lepote, koju ume da promovise filmska umetnost, film se dozivljava u velikoj meri i subjektivno, tako da razliciti ljudi cesto zapazaju i zavole i razlicite stvari, odnosno filmske scene

    U secanju mi se zadrzalo nekoliko scena koje su na mene ostavile vanredno snazan utisak. Ipak bih kao prvu i najbolju izdvojio scenu livenja zvona iz filma Andrej Rubljov (1966. g.), poznatog ruskog rezisera Andreja Tarkovskog. Kao drugu, naveo bih legendarnu scenu dorucka iz Gradjaina Kejna (Orson Vels,1941. g.), a kao trecu, mozda, scenu Konstancinog vencanja iz Kopolinog Kuma 1 (1972. g.). I moram da pomenem jos jedan Velsov film, ovaj put uvodnu spicu filma Dodira Zla (1958. g.), kojom je majstor Orson Vels, zamenivsi rezisera koji je uprskao stvar, vratio u zivot i uveo u istoriju vec skoro propali projekat filma
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Početak filma Memoirs of a Geisha, kada ženski glas izgovara "A story like mine should never be told. For my world is as forbidden as it is fragile. Without its mysteries it cannot survive."
    Ni jedan film me nije tako dobro, na samom početku, uneo u priču.
    _________Una16

  14. #14

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    Ja sam tek sad otkrila ovu temu iiiii aj' da se šareni malo i da izbegnem poljupce, ja ću da stavim ovu za početak, i film volim i Vokena volim... True romance.



    Clifford Worley: You're Sicilian, huh?
    Coccotti: Yeah, Sicilian.
    Clifford Worley: Ya know, I read a lot. Especially about things... about history. I find that shit fascinating. Here's a fact I don't know whether you know or not. Sicilians were spawned by niggers.
    Coccotti: Come again?
    Clifford Worley: It's a fact. Yeah. You see, uh, Sicilians have, uh, black blood pumpin' through their hearts. Hey, no, if eh, if eh, if you don't believe me, uh, you can look it up. Hundreds and hundreds of years ago, uh, you see, uh, the Moors conquered Sicily. And the Moors are niggers.
    Coccotti: Yes...
    Clifford Worley: So you see, way back then, uh, Sicilians were like, uh, wops from Northern Italy. Ah, they all had blonde hair and blue eyes, but, uh, well, then the Moors moved in there, and uh, well, they changed the whole country. They did so much fuckin' with Sicilian women, huh? That they changed the whole bloodline forever. That's why blonde hair and blue eyes became black hair and dark skin. You know, it's absolutely amazing to me to think that to this day, hundreds of years later, that, uh, that Sicilians still carry that nigger gene. Now this...
    [Coccotti busts out laughing]
    Clifford Worley: No, I'm, no, I'm quoting... history. It's written. It's a fact, it's written.
    Coccotti: [Laughing] I love this guy.
    Clifford Worley: Your ancestors are niggers. Uh-huh.
    [Starts laughing, too]
    Clifford Worley: Hey. Yeah. And, and your great-great-great-great grandmother fucked a nigger, ho, ho, yeah, and she had a half-nigger kid... now, if that's a fact, tell me, am I lying? 'Cause you, you're part eggplant.
    [All laugh]
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Omiljena filmska scena

    ma jok filmski poljupci na ovaj ili onaj nachin dodju ti na isto, ne?

    elem, evo jedna od mojih

    Royale with cheese

    und

    Scena iz filma Four Rooms

    moomoo meee jooouu

Strana 1 od 19 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Filmska muzika
    Autor Muckota u forumu Muzika
    Odgovora: 292
    Poslednja poruka: 22.06.2018, 01:49
  2. Filmska pitalica
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 25.11.2010, 22:15
  3. Najseksi scena u filmu
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 01.07.2010, 21:08
  4. Filmska tehnika
    Autor maski u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 02.04.2010, 22:03
  5. Najtuznija scena iz crtanog filma?
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 05.08.2009, 00:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •