O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima... - Strana 6
Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 183
  1. #76

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat rak kaže: Pogledaj poruku
    možda ja imam drugačije shvatanje-možda verujem u zakone fizike,matematike,logiku....
    Evo ja cu da ti poverujem,ali tek kada mi objasnis dve "proste" stvari...zasto asimptota nikada ne dodirne pravu kojoj se priblizava...i zasto ne mozes da izracunas tacnu kvadraturu kruga...matematika,logika...

  2. #77

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    )
    Odakle ti ideja da se ja “upirem” u “dokazivanju” nečeg’ što je toliko očigledno , istinito i tako stvarno, da se dokaz o tome može poistovetiti sa dokazom---> da je trava zelena u proleće, i da lišće opada na jesen!
    Trava zeleni u proleće jer tad dolazi toplo vreme(bla,bla...) i ja to vidim i isto tako obučem kratke rukave jer osetim da je toplo,lišće opada jer dolazi hladno vreme(bla,bla,bla).što takođe vidim i osetim(obučem duks,evo ti još jedan)

    E sad, ono što ne volim da vidim/pročitam a na ovim temama, jeste--> izvrtanje istine o Božijoj Reči, izrugivanje, pljuvanje i omalovažavanje ljudi koji su bliži veri i verovanju u Boga, od strane takvih samoživih i netolerantnih likova kao što si ti i tebi slični. Koji izmedju ostalog nikada u životu nisu ni pročitali(ili su samo ovlaš prelistali) Bibliju o kojoj tako zdušno govore i opajdavaju njena značenja/istinitost.
    I tada reagujem!
    Niko ne pljuje religiju ovde,a što se tiče izvrtanja istine(što ti očigledno konstantno radiš-šta,našao si uporište u Bogu,pa ono,ko u to sme da dira?) odgovori mi na ono moje razmišljanje o rupi,i da,oslobodi prostor za ljude da pišu,dao si samo jedan dobar post dole niže i to je to,sva ostala naklapanja se svode na to da ne daš drugima da iskažu svojhe mišljenje,već slepo mašeš biblijom i pobijaš sve i svakoga ko kaže da ne veruje u zagrobni život bez ijednog argumenta osim gomile papira(još jedan )-idi se zamonaši,ko što sam rekao već doba inkvizicije je davno prošlo,daj materijalne dokaze,lepo hleb reče...nemoj da mi mašeš knjigom za koju oboica znamo da je pisana vekovima,nije to napisao Bog,ono doduše,završi neki speed,možda i uhvatiš boga za ruku...pa posle kažeš da si imao svetovno iskustvo...

    i da,naravno da te ne zanima moje mišljenje jer ti se ne sviđa,uništava sam tvoj smisao postojanja,''tvoju nagradu'',a tim pokazuješ i šta si-naslednik nekog inkvizitora,sreća pa nemate vlast više,srednji vek davno prošao...što volim da dokažem da je verski fanatik=tiranin,alo uzmi za primer ove borce za džihad,i reci mi kad si zadnji put nekome koga ne poznaješ pomogao,ili još bolje,okreni i drugi obraz,ispoštuj to učenje...

    idemo dalje:
    “Široka su vrata koja vode u smrt, a uzana su ona što vode u život”
    Care daj malo čitaj šta pišeš,treba da poštujem neka načela zato što je njih BOG odredio u ovom slučaju,pa uska su bila i vrata nacista,a svi znamo kako su oni prošli.Odgovori ti na ono što sam te pitao,opasno je to moje razmišljanje,ruši sve u šta veruješ,znam,al ajde da vidimo kako ćeš na to da mi odgovoriš konstruktivno,to je pitanje tebe,kakva si ti osoba,ruši ''tvoju nagradu'' u zagrobnom životu,a dobro je delo(konkretno vojnik i bombaš iz mog prethodnog posta),ipak igraš bingo,a samim tim i činiš greh-lažeš ,al samog sebe.

    idemo dalje:
    Evo forumdzijo, pa se pravilno informiši o toj tvojoj čestici i CERN-u --->
    Srpski naučnici u eksperimentu veka
    Upravo si dokazao da gotiviš teoriju zavere ,a sve ostale napadaš s'njom

    "Niko ne može čitati Evanđelja a da ne oseća Isusovu stvarnost. Bit njegove ličnosti kako kuca u svetoj reči." (Ajnštajn)
    hah....

    Stvarno ste mi smešni i neshvatljivi u vašoj nameri.
    ja nemam nikakvu nameru osim da razotkrijem tebe kao šarlatana,zakonom bi zabranjivao verske fanatike,ma koju veru oni propagirali-hrišćani,muslimani,satanisti-srž vam je ista-TIRANI u duši!

    I samo da znaš ja sam Srbin Pravoslavac,a takvi kao ti odbijaju ljude od crkve svojim tvrdim i glupavim stavovima .A u ljudskoj prirodi je da veruje u višu silu,tako nas od malena uče

    „Фанатични“
    Pogodi kog sam tu prepoznao,a ako ne možeš mali savet-uzmi ogledalo i pogledaj se u njemu

    I da,budi ljubazan i odgovori na ovo iz mog posta:
    I da,da li bi ti ubio da spasiš nekoga?
    Da vidimo je'l se igra bingo

    I uopšte nije bitno da li je neko pravoslavac, katolik, reformator, metodista ili slobodan strelac, ako se postovi/textovi tog nekog zasnivaju na Svetim Pismima(Biblija), istinitoj Reči i svedočanstvu!
    a šta,samo je hrišćanstvo religija,aj pitamo nekoga u indiji,maloj aziji,da vidimo šta će ti reći,gledaj malo šta pišeš-ako je zasnovano na svetom pismu(Biblija),da nisi ubacio ovo u zagradama još bi ti i poverovao da nisi fanatik...ovo je tema kako različiti ljudi vide religiju,a ne kako je Biblija vidi,i zato frajeru šetnja...
    Poruku je izmenio rak, 04.11.2008 u 01:11
    Kad bi pametni popuštali budale bi vladale svetom

  3. #78

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat rak kaže: Pogledaj poruku
    )...

    ja nemam nikakvu nameru osim da razotkrijem tebe kao šarlatana,zakonom bi zabranjivao verske fanatike,ma koju veru oni propagirali-hrišćani,muslimani,satanisti-srž vam je ista-TIRANI u duši!
    Evo još jednog emancipovanog lučonoše koji će konačno i definitivno, u stilu ždanovljevskih komesara, da likvidira Boga i njegove sledbenike, jer su, eto vernici krivi za svo zlo ovoga sveta. Dakle, terminator religijskog ljudskog otpada se pojavio u pravovernoj i naučnoj nameri da sve koji pomalo veruju u nešto pomete sa ovog foruma, za početak, kao moguće Hitlere ili njemu slične religiozne ljude koji su hronični izazivači svega lošega i zagorčavaju život dohovnoj eliti, bezbožnicima. Ovi nadasve humani stavovi su dobrano poznati, jer su harali ovim prostorima u liku neverničkog generalisimusa Staljina i njegovih ateističkih i nauci skloni sledbenika, koji su pobili bezmalo isto ljudi kao i taj mrski i fanatično religiozni Hitler...


    I samo da znaš ja sam Srbin Pravoslavac,a takvi kao ti odbijaju ljude od crkve svojim tvrdim i glupavim stavovima .A u ljudskoj prirodi je da veruje u višu silu,tako nas od malena uče
    Ja ne znam zašto, ali pomalo sumnjam da si ti Srbin pravoslavac, jer ti u profilu piše da si žensko. Dvoumim se da nisi možda dvopolac, ili Srpkinja, ali niti pravoslavac, niti pravoslavka sigurno nisi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #79

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    polako... niko ovde nije na optuženičkoj klupi i nema potrebe za pravdanjem..

    različiti su pogledi na svet..ovaj forum upravo služi da omogući čoveku rasparvu koja će ga naterati da razmišlja, preispituje sebe i druge, donosi nove zaključke, ruši ih i tako sve redom..po mom mišljenju ovaj forum ima dragocenu vrednost jer omogućuje čoveku da proveri svoje znanje, da ga neprestalno dopunjuje i služi kao pokretačka snaga u traženju odgovora..a to je ono najvažnije...možda mu fali malo veći broj ljudi na ovoj temi..

    Niko nikog ovde ne ubedjuje ni u šta! Iznositi sopstvena mišljenja, različite poglede na 'zadate' teme i komentarisati, pojasniti, ukazati, argumentovati činjenicama, nije nikakvo ubedjivanje širokih narodnih masa putem "psiholoških fraza" .
    Kada sam rekao: "opšte je poznato" najmanje sam mislio na: "zna narod", jer narod u suštini pojma nema(ili vrlo malo) o Bogu i pitanjima života i smrti. Narod ko narod
    čemu pravdanje..nisam mislio samo na tebe..već na ljude uopšte koji koriste iste metode..
    1. Jedna je stvar to što ti misliš da je ispravno, da tebi prija, da si ti sebe pronašao...niko ti ne brani..super, baš mi je drago...ma kako da se zove taj pravac..bilo da si u pravu ili zabludi..ti si odgovoran za sebe..

    2. Druga je stvar kada ti želiš da *podeliš* to dobro stanje sa drugima ( ma koliko ti se učinilo da je to dobar, plemenit potez )- na način: *devijantna ponašanja, baba vange, čuda..i na kraju obavezno pominješ đavolje krilo...a onda daš iskren savet ( jelte, kao ti si bio neutralan ) šta bi preporučio..naravno novi zavet..Pa čoveče, mi se nalazimo na podneblju gde je psihičko delovanje novog zaveta ogromno, a takođe se nalazimo u svetu sigurnih laži i prevara ( baba vange )..i sad kada neki mladi čovek pokuša da postavi logično pitanje, Ima li On šansi?????

    Nekažem da ti treba da prekineš svoje izlaganje..ja to nisam i ni pomislio..međutim, ja u svom izlaganju, na svoj odgovoran način, tumačim tvoj psihički uticaj (svestan ili nesvestan )..ne namećem ga drugom..ko želi da ga prihvati..dobro..ko neće ..opet dobro..zato sam rekao da liči
    na prozelitizam...

    Argumentuj činjenicama(dokaži) da Bog ne postoji, i sruši Njegove zakone!
    Ja sam upravo krenuo suprotnim putem, dokazujem sebi da li *on ili šta* postoji...a ti se ponašaš kao da je to najnormalnija stvar..da je tu sve jasno..i što je najgore ti ubeđuješ druge tim činjenicama ( to je psihički napad, a svaki psihički napad gde se direktno utiče na nekog, bilo iz dobre ili zle namere ima elemenata crne magije )...ceo sistem ( društveni , religijski ) nam se sastoji iz toga..na primer menadžment je kraljica..

    Praktično, samo praktično i uvek praktično..za mene je to jedini put..
    I sve što sam izneo je 90% mog praktičnog iskustva..kad nešto teoretišem ja naznačim *teorijski*..

    U sledećoj poruci ću upravo izneti svoj praktičan rad na ovu temu..možda nekom posluži..

  5. #80

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Da ne zaboravim-nauči se kulturi ponašanja na internetu
    Dođe novi član tj. članica ,da nas uči,prilično opušteno na velika vrata,targetirajući dotičnog člana...

    .i još jedno pitanje po meni najbitnije-zašto nisi tu nigde naveo najveći um koji je zemaljska kugla ikada videla-Nikolu Teslu i njegovo viđenje cele te teme.Mislim šta reći,zamisli da je postao svešteno lice kao njegov otac,koji bi to gubitak bio za celo čovečanstvo...još jedan minus na ispravnost tvog stava i to ogroman!
    Minus kažeš?...evo šta je Nikola Tesla rekao jednom prilikom u razgovoru sa Pravoslavnim duhovnikom,na pitanje da je nekada video struju:

    „Da li ste Vi videli struju“? „Ne“, odgovorio je Tesla, „ali znam da postoji. To Vam je kao sa Bogom, iako ga niko nije video, svi znamo da postoji“.

    ...uz napomenu da ga svi svojataju,pitam se šta bi danas on na to rekao

    Niko ne pljuje religiju ovde
    Ne?

    .što volim da dokažem da je verski fanatik=tiranin,alo uzmi za primer ove borce za džihad,i reci mi kad si zadnji put nekome koga ne poznaješ pomogao
    što ja volim da se nasmejem ovakvim komentarima...e da te pitam a što to voliš?

    Care daj malo čitaj šta pišeš
    ...

    ja nemam nikakvu nameru osim da razotkrijem tebe kao šarlatana,zakonom bi zabranjivao verske fanatike,ma koju veru oni propagirali-hrišćani,muslimani,satanisti-srž vam je ista-TIRANI u duši!
    Namera ti je krajnje smešna

    I samo da znaš ja sam Srbin Pravoslavac
    Ako je tako kao što kažeš,onda se i ponašaj u skladu sa tim.

    ,i zato frajeru šetnja...

  6. #81

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Da bih ilustrovao svoj praktičan primer o veri , verovanju, sujeverju, moram da napravim mali uvod..

    Verovatno vam se desilo da u novinama, časopisima, nađete oglas o nekoj osobi koja proriče budućnost, ispunjava želje i tako dalje...kako sam oduvek voleo da eksperimentišem, ja potražim *mišljenje* od dotičnih osoba- što kaže ser googsy, baba vange, ( ne želim konkreno da ih navodim, jer mi to nije cilj )..Cilj mi je bio da sagledam njihov način rada, način razmišljanja, interese i tako shvatim njihovu ulogu..a to mi daje slobodu da budem zaštićen od takvih osoba..

    Iako je oglas bio besplatan, platih ja nekoliko hiljadarki po prijemu pošte uz obrazloženje da je rok za besplatne savete istekao i da dotična osoba mora da živi od nečeg *a za moju sreću*.. i počeh da čitam..gledam, tumačim...imao sam toliku volju da uđem u srž...neću vas daviti naširoko o tekstu, već ću izložiti moj sud i način razmišljanja u odnosu na ovakva sujeverja.. Evo šta sam ja zaključio:

    Kada dobije koverat od ovakvih osoba, on je uglavnom veliki, raskošan a neki i mirišu..karakterističano je da je drugačiji od drugih, drugačije boje od osnovne, što u vama na samom početku izaziva značaj nečeg posebnog... unutra se nalazi fino odštampan tekst sa slikama i simbolima koji uglavnom služe za proricanja i sujeverja..svaki papir ima svoj broj i stranicu ili putokaze koji vam objašnjavaju kojim redom trebate da čitate tekst!! Ovo je vrlo važna činjenica je sam pokušavao da čitam u svim mogućim varijantama i nije davalo toliku snagu ubeđenja od originalnog..

    Na početnoj strani se predstavlja osoba ( baba/deda vanga ) obrazlagajući svoj autoritet da su Šeron Stun, Deda Mraz, Bil Klinton, Duško Radović..Vuk Karadžić proši kroz njene ruke i da im je ona pomogla..da je sudbina htela da se mi sretnemo i da će mi ona pomoći.. karakteristično je da se ova osoba vezuje za neke autoritete ( o ovome sam govorio u predhodnim postovima: zna narod ) kako bi pokušala da dobije legitimitet.. zatim odmah velikim slovima vrši psihički napad na mene: Vladimire, nema se vremena, požuri tvoja sreća će još malo trajati!!! Sada bi ovde čovek trebao da doživi šok i zapita se o čemu se radi!!??..sistemom toplo-hladno ona nastavlja mirnim tonom i malim slovima da objašnjava da ne brinem da će se ona zauzeti za mene i da će Kalendar..Autobus i Asteroid.. sreće odbraniti moju sreću u poslednjem trenutku...!!!!!
    Ako čovek može za trenutak da izađe iz njenog kruga delovanja uočiće sledeće elemente: Njen veći legitimitet na osnovu priznatih autoriteta u društvu ( jer je ona njima pomogla ), psihički napad da se vama nešto dešava ( a ljudi su puni problema i odmah se nalaze u nečemu ) je ustvari buđenje vaših strahova.. veoma ljigavo spuštanje tezije, poput uhvaćenog zeca, i lažno prijateljski savet da će vam pomoći naravno ubacujući svoj proizvod kao jedino sredstvo za vaše izbavljenje..odmah se prelazi na neki kao kupon na kome je ispisano sve što je potrebno, vi samo treba da zaokružite da i eventualno potpišete..uz neprestalno povikivanje Požuri, nema se vremena, uhvati svoju šansu...itd.. Naj interesantniji momenat je kada oblazlažu cenu *sigurnog sredstva za vašu pomoć *..Obično se navodi da vi nemate para za to koliko stvarno vredi njena pomoć i da ona mora od nečega da živi, a ona je kroz astralnu prizmu videla da ste vi skroman i dobar čovek, pa je cena za vas tolika..

    Sada sledi mali koverat koji se *slučajno našao u velikom na kome je već ispisana baba vangina adresa vi samo treba da popunite kupon i izvršite porudžbinu kao u tele šopu..

    I tu nije kraj.. ne , ne..oni nastavljaju da vas bombarduju na taj način što vam ponovo i ponovo šalju ponude ne bi li vas uhvatili na pogrešnoj nozi..bez obzira da li vi njima više ne odgovarate..

    Kao što sam rekao, oni su odlično shvatili sistem u kome živimo ( društven i religijski ) i rešili su da svoje znanje maksimalno iskoriste..svakom na čast..

  7. #82

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat rak kaže: Pogledaj poruku
    Argumentuj mi postojanje BOG-a čvrstim dokazima,ko ga je video,šta je on to ispisao,gde se on to pojavio?Živiš u XXI veku...
    Logicno je da struja postoji,pa zivimo u XXI veku,a jesi li ti nekada videla struju?!...ako nisi uzmi uticnicu sa kablom,drugi kraj kabla ogoli da se vide zice,pa tu uticnicu stavi u salter,zatim uhvati te dve ogoljene zice rukom...i javi nam,ako budes mogla,sta je bilo....udara ,zar ne?!...

  8. #83

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Da bih ilustrovao svoj praktičan primer o veri , verovanju, sujeverju, moram da napravim mali uvod..

    Verovatno vam se desilo da u novinama, časopisima, nađete oglas o nekoj osobi koja proriče budućnost, ispunjava želje i tako dalje...kako sam oduvek voleo da eksperimentišem, ja potražim *mišljenje* od dotičnih osoba- što kaže ser googsy, baba vange, ( ne želim konkreno da ih navodim, jer mi to nije cilj )..Cilj mi je bio da sagledam njihov način rada, način razmišljanja, interese i tako shvatim njihovu ulogu..a to mi daje slobodu da budem zaštićen od takvih osoba..

    Iako je oglas bio besplatan, platih ja nekoliko hiljadarki po prijemu pošte uz obrazloženje da je rok za besplatne savete istekao i da dotična osoba mora da živi od nečeg *a za moju sreću*.. i počeh da čitam..gledam, tumačim...imao sam toliku volju da uđem u srž...neću vas daviti naširoko o tekstu, već ću izložiti moj sud i način razmišljanja u odnosu na ovakva sujeverja.. Evo šta sam ja zaključio:

    Kada dobije koverat od ovakvih osoba, on je uglavnom veliki, raskošan a neki i mirišu..karakterističano je da je drugačiji od drugih, drugačije boje od osnovne, što u vama na samom početku izaziva značaj nečeg posebnog... unutra se nalazi fino odštampan tekst sa slikama i simbolima koji uglavnom služe za proricanja i sujeverja..svaki papir ima svoj broj i stranicu ili putokaze koji vam objašnjavaju kojim redom trebate da čitate tekst!! Ovo je vrlo važna činjenica je sam pokušavao da čitam u svim mogućim varijantama i nije davalo toliku snagu ubeđenja od originalnog..

    Na početnoj strani se predstavlja osoba ( baba/deda vanga ) obrazlagajući svoj autoritet da su Šeron Stun, Deda Mraz, Bil Klinton, Duško Radović..Vuk Karadžić proši kroz njene ruke i da im je ona pomogla..da je sudbina htela da se mi sretnemo i da će mi ona pomoći.. karakteristično je da se ova osoba vezuje za neke autoritete ( o ovome sam govorio u predhodnim postovima: zna narod ) kako bi pokušala da dobije legitimitet.. zatim odmah velikim slovima vrši psihički napad na mene: Vladimire, nema se vremena, požuri tvoja sreća će još malo trajati!!! Sada bi ovde čovek trebao da doživi šok i zapita se o čemu se radi!!??..sistemom toplo-hladno ona nastavlja mirnim tonom i malim slovima da objašnjava da ne brinem da će se ona zauzeti za mene i da će Kalendar..Autobus i Asteroid.. sreće odbraniti moju sreću u poslednjem trenutku...!!!!!
    Ako čovek može za trenutak da izađe iz njenog kruga delovanja uočiće sledeće elemente: Njen veći legitimitet na osnovu priznatih autoriteta u društvu ( jer je ona njima pomogla ), psihički napad da se vama nešto dešava ( a ljudi su puni problema i odmah se nalaze u nečemu ) je ustvari buđenje vaših strahova.. veoma ljigavo spuštanje tezije, poput uhvaćenog zeca, i lažno prijateljski savet da će vam pomoći naravno ubacujući svoj proizvod kao jedino sredstvo za vaše izbavljenje..odmah se prelazi na neki kao kupon na kome je ispisano sve što je potrebno, vi samo treba da zaokružite da i eventualno potpišete..uz neprestalno povikivanje Požuri, nema se vremena, uhvati svoju šansu...itd.. Naj interesantniji momenat je kada oblazlažu cenu *sigurnog sredstva za vašu pomoć *..Obično se navodi da vi nemate para za to koliko stvarno vredi njena pomoć i da ona mora od nečega da živi, a ona je kroz astralnu prizmu videla da ste vi skroman i dobar čovek, pa je cena za vas tolika..

    Sada sledi mali koverat koji se *slučajno našao u velikom na kome je već ispisana baba vangina adresa vi samo treba da popunite kupon i izvršite porudžbinu kao u tele šopu..

    I tu nije kraj.. ne , ne..oni nastavljaju da vas bombarduju na taj način što vam ponovo i ponovo šalju ponude ne bi li vas uhvatili na pogrešnoj nozi..bez obzira da li vi njima više ne odgovarate..

    Kao što sam rekao, oni su odlično shvatili sistem u kome živimo ( društven i religijski ) i rešili su da svoje znanje maksimalno iskoriste..svakom na čast..
    E Vlado,Vlado... ja sam mislio da si ti malo pametniji,a ne da nasedas na trash oglase...

  9. #84

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat rak kaže: Pogledaj poruku
    )Trava zeleni u proleće jer tad dolazi toplo vreme(bla,bla...) i ja to vidim i isto tako obučem kratke rukave jer osetim da je toplo,lišće opada jer dolazi hladno vreme(bla,bla,bla).što takođe vidim i osetim(obučem duks,evo ti još jedan)
    Ok.
    Fino. Kada trava zeleni - ti se svlačiš, kada lišće opada i vreme zahladi - ti se oblačiš.....Sve to radiš sa namerom da zaštitiš svoje telo.....
    Ali, kada dodju vremena u kojima tama smenjuje svetlost (baš kao što i zima smenjuje leto), i mrak ti zamrači dušu, šta češ onda činiti? Šta češ učiniti da zaštitiš dušu? Hoćeš li joj obuči duksić i navući kapicu?
    Razmisli o tome--> čime hraniš i štitiš dušu svoju!
    Baš kao što ne možeš oblačiti kratke rukave zimi-->jer će telo da se razboli.....isto tako moraš paziti kako i čime oblačiš dušu--> jer i ona može da se razboli.....

    Rak:
    Niko ne pljuje religiju ovde,
    Neee....samo joj se konstantno bekeljiš.
    Tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da stavim hehe..

    Rak :
    sva ostala naklapanja se svode na to da ne daš drugima da iskažu svojhe mišljenje,
    Kako to?
    Pa evo ti zdušno i slobodno iznosiš svoje mišljenje koje se graniči sa bahatošću i vredjanjem

    Rak :
    odgovori mi na ono moje razmišljanje o rupi....

    Odgovori ti na ono što sam te pitao,opasno je to moje razmišljanje,ruši sve u šta veruješ,znam,al ajde da vidimo kako ćeš na to da mi odgovoriš konstruktivno....

    I da,da li bi ti ubio da spasiš nekoga?To je pitanje koje treba da se zapitaš i dobićeš definiciju kakva si osoba...a da'l bi to uradio za nekoga koga voliš?Eto ti još jednog pitanja...

    I da,da li bi ti ubio da spasiš nekoga?
    Uh...Koliko pitanja
    I bila bi smešna da nisu žalosna. . . .
    Šta znači ubiti ? Ti prvo moraš da raščlaniš reč "ubiti". Ubistvo tela je jedna stvar, a ubistvo duha je druga stvar. Iz ove druge činjenice proizilazi ubistvo i duha i tela! Ubistvo duha je mnogo opasnije od ubistva tela, iz prostog razloga jer tvoje telo svakako ide u smrt ... a tvoja ubijena duša ide na sud ...
    Dakle, odgovor na tvoje pitanje je--> NE. Ali bih položio svoj život(svoje telo) kada bih morao, za nekog koga volim! Jer se ne brinem za telo , već za dušu. Meni je nebitno(ne brinem se) da li će mi neko usmrtiti telo - ubiti - zato što sam ja u sledećem svom trenutku ponovo živ! Shvataš? Ti možeš sada ubiti moje telo, ali ja sam već u sledećem svom trenutku ŽIV!
    Ono što je još bitno a u vezi sa tvojim pitanjem, je i činjenica da Bog pobožne i pravedne nikada ne stavlja u takve situacije--> oni su zaštićeni od toga, jer ne traže zlo. Onaj koji traži zlo, naći će ga vrlo lako i brzo. Ti ako hoćeš da se napiješ, nećeš ići u biblioteku ili crkvu, nego u kafanu. Kada si video/videla da se u biblioteci neko napio? Ili, ako hoćeš da izgubiš svoj novac kroz kocku, ne ideš u školu ili na posao, nego li ideš u kockarnicu. Ako hoćeš da se tučeš i budeš prebijen, ideš na stadione medju huligane, a ne u bioskop sa devojkom/momkom. Isto tako ako hoćeš da se kurvaš, ideš na mesta gde se kurve okupljaju, a ne u bračnu postelju. . . . Dakle, ako ja ne tražim djavola, već poštujem i sledim Hrista, znam da će me Bog zaštititi od svakoga zla i sačuvati od nevolje, a i od takvih pitanja koja ti postavljaš
    Otkud onda toliko zla, ubistava, tuča, preljube, laži, korupcije itd....medj ljudima? Pitačeš se ti.
    Pa iz prostog razloga jer je mnogooooooo više onih koji traže i prizivaju zlo, od onih koji slede Boga i Njegove zakone! To je bar prosto ko pasulj

    Sa druge strane, tvoje pitanje proizilazi iz proste činjenice da gledaš puno akcionih filmova, u kojima se često "junaci" stavljaju u takve situacije---> ubijam ljude zarad spasenja čovečanstva! Ili, heroj(filmski) ubija lopova, koji bi ubio nekog njemu dragog, iz spleta čudnih okolnosti proisteklih iz režiserovog maštovitog uma, a koji nema apsolutno nikakve veze sa stvarnošću....Koga ti lično poznaješ da je bio u situaciji da ubije nekoga a da spase drugoga? Ili, koga poznaješ, a da taj poznaje nekog ko je poznavao tog koji je ubio da bi spasao???? Ne računam Ramba Verujem da ne znaš nikog, već to samo tvoj um razmišlja na onaj način koji ti servira savremeno društvo i televizija! I zbog toga je potrebno da oblačiš svoju dušu na ispravan način--> da se ne razboli

    Rak ili Rakica kažu:
    ...da mi mašeš knjigom za koju oboica znamo da je ...
    ...ko što sam rekao već doba inkvizicije je ...
    ...dgovori ti na ono što sam te pitao...
    Sad bih stvarno voleo da znam s kim razgovaram?
    Koliko vas ima iza nicka Rak koji se deklariše kao--> žensko?
    hehehe.....simpatični ste mi

    Rakovi kažu:
    I samo da znaš ja sam Srbin Pravoslavac
    Ne da nisi Pravoslavac, nego ne znaš ni šta to znači....u punom smislu te reči. I koja je to odgovornost--->biti pravoslavac!

    Rakovi:
    i zato frajeru šetnja...
    Može, lep je i sunčan dan...kao stvoren za šetnju po prirodi i........razmišljanje u opuštenoj atmosferi!
    Što ti toplo preporučujem
    I tebi i njoj


  10. #85

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    evo i mene naizad kao muško(nisam ni gledao to...),malo sam se okoristio o tuđ profil,al ne ljuti se komšinica.

    elem,da krenem:

    Logicno je da struja postoji,pa zivimo u XXI veku,a jesi li ti nekada videla struju?!...ako nisi uzmi uticnicu sa kablom,drugi kraj kabla ogoli da se vide zice,pa tu uticnicu stavi u salter,zatim uhvati te dve ogoljene zice rukom...i javi nam,ako budes mogla,sta je bilo....udara ,zar ne?!...
    Uneku ruku sam je osetio(dodirnuo),i da.šta to beše munja?el.energija=struja,zar ne?

    što ja volim da se nasmejem ovakvim komentarima...e da te pitam a što to voliš?
    Zato što religija u njihovim rukama nije ništa drugo do slepa ideologija(a to uvek vodi lošem) poput komunizma,fašizma...a svi znamo koliko je naroda zbog glupavih ideologija i nedostatka zdravog razuma nestalo(maje,asteci,aboridžini,... ko je glavni uzrok krstaških ratova?)
    pogledaj hlebov post niže dole malo...

    Religija kao religija je dobra stvar u suštini,ali ne valja kad pređe u fanatizam,kad počnemo previše da se krijemo iza NJE,kad počnemo u svemu da je vidimo,a pogotovo ako se od nas traži da SLEPO verujemo u nešto,jer kad malo razmisliš,možda bi i komunizam i fašizam postali religije da su se pojavili pre par hiljada godina(koliko samo kultova smrti i sličnih budalaština je bilo po svetu? )
    Po meni je ona čak šta više i potrebna,da vrati nadu onima koji je nemaju,ili su je negde usput izgubili...
    Ali kad kažem religija,ja u tome ne vidim crkvu,jer je to samo zidina,i čije je vođstvo kroz istoriju počinilo najveća zlodela(opet napominjem:krstaši,kolonizacije,pokrštavanja-kakve veze ima dal' su pravoslavci ili katolici,pa svi verujete u Hrista,zar ne?Ili je taj Hrist samo paravan što je i bio najčešći slučaj kroz istoriju? i naravno,svi su se oni pozivali na ''Sveto pismo'' dok su vršili svoje masakre...)
    Valjda si shvatila šta hoću da kažem...

    proizilazi iz proste činjenice da gledaš puno akcionih filmova, u kojima se često "junaci" stavljaju u takve situacije---> ubijam ljude zarad spasenja čovečanstva!
    Da lažem neću,puno filmova ima,gledam ih,neke posle toga bacim,neke ostavim...al pitanje nije odatle proisteklo,već iz tvoje šture zapovesti.Evo ti primer iz stvarnog života:
    Baba nije gledala i izletela je iz ulice pod točkove automobila.Bila je magla,auto i nije išao nešto brzo...baba je poginula,lik je sada u zatvoru.
    Automatski ide u pakao,zar ne?Nema veze kako je živeo i šta je radio bitno da je on ubio babu...ili šta i sa njom,oće voditi i nju kao samoubice,pa i ona odmah u pakao,nema veze šta je radila za života...
    Ako si ikad vozio auto,nećeš mi postavljati dosadna pitanja tipa kolko je vozio,što nije zakočio...jer svima nam se desi mali milion opasnih situacija zbog nesmotrenosti drugih,a nekad i nas samih(hteli mi to da priznamo ili ne).

    Znači vera kao vera je potrebna ljudima,ali nemojmo da terorišemo druge našom verzijom te vere,na čega ovo liči?

    Čemu onda živeti ispravno i moralno? Kada i oni dobri ljudi zajedno sa ubicama, lopovima, mučiteljima, kurvarima, narkomanima, pedofilima, decoubicama....idu na kraju u ništavilo, i niko nikome za ništa ne odgovara....milina jedn
    Ovo sam našao dole niže u tvom postu:Govori puno toga o tebi,zar ne?Bingo,Loto bolje igraj...
    Meni ne treba nagrada da bi bio to što jesam,a ako je tvoj Gospod stvarno toliko pravedan,onda ću i ja taj vaš raj,jer prosto i jednostavno ne kapiram zašto moram da mu se molim i da živim po njegovim zakonima(koja tiranija,jee),zašto se ne bi vodili onom starom ''dobro se dobrim vraća'',tačnije ako sam ja pošten i moralan,zašto bi se ja njemu još i molio?daj molim te...a za ovo što ne verujem u njega u toj varijanti kao vi...pa recite mi koja institucija gotivi najviše totalitarizam?

    Koga ti lično poznaješ da je bio u situaciji da ubije nekoga a da spase drugoga?
    Jedan od najboljih ortaka mi je bio na kosovu za vreme '98. i došao je u sličnu situaciju,jedino što se sve dobro završilo i niko nije stradao...al' da ne davim,to ću njemu da kažem da postavi topic ako hoće,nije moje da pričam.

    btw,imaš jedan deo posta da je dobar gogsy_,al dokle god ovde prodaješ pod religiju samo hrišćanstvo...si čuo za reč fundamentalista?
    Poruku je izmenio Uprolazu, 04.11.2008 u 17:57 Razlog: pravopis opet(dugi odgovori...)

  11. #86

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Znaci dupli nik....bravo....verovatno i tripli...

  12. #87

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Znaci dupli nik....bravo....verovatno i tripli...
    To prijaviš moderatoru foruma...nije ni dupli ni tripli,a ti prijavi da se osiguraš,pa izbaci ovde odgovor

  13. #88

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    To prijaviš moderatoru foruma...nije ni dupli ni tripli,a ti prijavi da se osiguraš,pa izbaci ovde odgovor
    Ne pada mi napamet da prijavljujem,mrzim tastere....samo primecujem...cas rak ,cas uprolazu...duplo ili nije....

  14. #89

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Veruješ Ajnštajnu i Njutnu kada govore o nauci, relativnosti, kvantnoj teoriji, fizičkim zakonima…itd! Ali im neveruješ kada kažu da Bog postoji? Kako to? Kakvi su sad to dvostruki kriterijumi?

    Vrlo je jednostavan odgovor. Da je bilo ko od njih svojim radom dokazivao bozzije postojanje, i u tome uspevao kao shto je uspevao u onome chime se zaista bavio mozzda bih njegovo misljenje zaista cenio. No, ako bih mishljenje Dostojevskog o bogu prihvatio kao tachno, samo zato shto je on Dostojevski, to bi bilo isto tako glupo kao da chitam njegove knjige samo zato shto ih je pisao on, a ne neko drugi.
    NJegove knjige chitam zato shto su dobre, a njegovo misljenje o bogu ne prihvatam zato shto je pogreshno.

    Nema nikakvih dvostrukih standarda.

    Fizichareve jednachine su prihvachene zato shto funkcionishu, a ne zato shto je on verovao da bi mogle funkcionisati ili zato shto se zove kako se zove.

    A evo izmedju ostalog i zashto sam medju onim radikalnijim agnosticima, koji naginju ateizmu:

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    "Niko ne može čitati Evanđelja a da ne oseća Isusovu stvarnost. Bit njegove ličnosti kako kuca u svetoj reči." (Ajnštajn)
    Reche Ajnshtajn zaista u intervju lada su ga pitali da li veruje u postojanje Isusa Hrista. Dakle nigde ni rechi o prichi o tome da li je Isus sin device koji je tri dana nakon smrti vaskrsao itd. Ajnshtajn dakle kazze Isus je bez sumnje istorijska lichnost.

    Ajshtajn uistinu reche i ovo:

    "It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly."

    "The word god is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this."

    “I believe in Spinoza’s God, who reveals himself in the harmony of all being, not in a God who concerns himself with the fate and actions of men.”

    Dakle, Ajnshtajn je bio daleko od napametnauchimbiblijuireshiosamsveprobleme vernika, bio je deista i van svake priche o uzrochno posledichnoj vezi boga i onoga ko se moli, i van svake priche o poricanju evolucije.



    Dakle broj 2: "Verouchiteljima" nikada nije bilo strano da malo ili malo vishe iskrive sliku ne bi li ona podrzzala njihove zzelje. To shto oni tako ne vide, ne uvechava vrednost njihovih verovanja.
    (Zamislite tek da takvima poverite objektivno nauchno istrazzivanje lol)

    Dakle br 3: Mnogo je tih iskrivljavanja, da bih chak i spiskove religioznih intelektualaca uzimao u obzir za bilo shta.


    Evo još jednog emancipovanog lučonoše koji će konačno i definitivno, u stilu ždanovljevskih komesara, da likvidira Boga i njegove .....
    .... sledbenika, koji su pobili bezmalo isto ljudi kao i taj mrski i fanatično religiozni Hitler...

    Evo josh jednoga koji povlachi znak jednakosti izmedju intelektualnog i religijskog stava sa politikom. A veza izmedju Hitlera, Staljina i ateista je taman tolika kolika i izmedju koncentracionih logora i ljudi sa brkovima.


    Vernici mnogo vole da naglashavaju sopstvenu ugrozzenost, a zapravo uzzivaju sve moguche slobode. Danas vech je gotovo sramota rechi da si ateista.

    Na sajmu knjiga, evo, teshko da chete pronachi neki shtand koji je posvechen nauci. Nauka u neekom procentu je zaista zastupljena, ali kao nekakav zzanr u knjizzevnosti.. tu i tamo chete nachi enciklopediju, nechiju biografiju .. medju udzbenicima shtiva za shkolu i tako. Ali, zato chete pored gomile komercijalnih ovakvih i onakvih romana nachi desetine naslova ezoterije, misticizma, instant sherbet psihologije, a shto je najzanimljivije gotovo celu halu rezervisanu za religiju i ogrooman shtand "Centra za prirodnjnachke studije" sa desetinama autora tipa Haruna Jahje i slichnih badavana...

    Ugrozzenost my ass.

    Ljude nosi stihija i nishta vishe. Bash kao shto ih je na suprotnu stranu nosila stihija komunizma, umesto da se vode sopstvenim razumom, tako ih danas nosi plima potrebe da se veruje u bilo shta. i u neshto eto zajednichko i neshto odozgo.

    Zashto religiju stavljam u isti kosh sa onim drugim stvarima? Posledica je istih evolutivnih procesa i potreba, koje bi da je sreche chovek kao inteligentno biche najzad trebao da uochi i razume, pre nego da se povodi za njima.
    ...

    Bash kao shto vernik osecha potrebu da nevernika "spase", tako i neko ko razmislja racionalno i vidi gomilu nedostataka u veri osecha intelektualnu "duzznost" da protivu opshte navale "religije", makar verbalno neshto uradi ili da se distancira.

    A kada neko kazze:
    - ja volim da sedim u svoja chetiri zida,
    najvishe prava imam da o njima pricham jer ih svaki dan prouchavam,
    toplo mi je, shto ih vishe volim - lepshe mi je tu gde sam,
    ako ja to zzelim ta kutija mi daje vishe slobode nego shto je imate vi napolju, jer na kutiji pishe da je bezmerno velika, i unutra je nacrtano nebo koje sam sam nacrtao i divim mu se,
    kako mozzete da mislite da je vama bolje, kad ja ZNAM da je kutija bash po mojoj meri...

    ...valjda barem moral nalazze da spomenete takvome, da sedi u staroj kartonskoj kutiji od frizzidera, pa makar on mislio da se sprdate?

    p.s.

    evo malo da se zabavljate, mada je mozzda vech bilo hmmm...
    uvod je malo duzzi no imajte strpljenja

    Poruku je izmenio HLEBmaster, 04.11.2008 u 22:18

  15. #90

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Dakle muško...ne znam koliko će posle tvoje kratke igrice ljudi da te shvate ozbiljno..al ok...nije to moja briga.

    Religija kao religija je dobra stvar u suštini,ali ne valja kad pređe u fanatizam,kad počnemo previše da se krijemo iza NJE,kad počnemo u svemu da je vidimo,a pogotovo ako se od nas traži da SLEPO verujemo u nešto
    Znači suština je da je religija ipak dobra...ali zar ne misliš da i tvoje ubeđivanje u suprotno može da se shvati kao fanatičan pokušaj odvraćanja vernika od vere i religije?Čak mislim da moje viđenje vere,nije skrivanje..naprotiv,a o fanatizmu tek nema ni govora ..osim čvrstog stava i jake vere,bar što se mene tiče.

    Po meni je ona čak šta više i potrebna,da vrati nadu onima koji je nemaju,ili su je negde usput izgubili...
    ...a oni koji ne žele,po volji im.

    Ali kad kažem religija,ja u tome ne vidim crkvu,jer je to samo zidina
    ...ja kažem svetinja.

    pokrštavanja-kakve veze ima dal' su pravoslavci ili katolici,pa svi verujete u Hrista,zar ne?Ili je taj Hrist samo paravan što je i bio najčešći slučaj kroz istoriju? i naravno,svi su se oni pozivali na ''Sveto pismo'' dok su vršili svoje masakre...)
    Po meni ima veze napomenuti da Pravoslavlje nije na silu pokrštavalo narode....

    Lažima i paravanima se mnogi služe..istina,ali shvatio si i sam,da to nije dugog veka .

    Kad bi pametni popuštali budale bi vladale svetom
    ...i vladaju

Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 01:00
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 11:28
  3. Kojoj veri pripadate?
    Autor Kunic u forumu Religija
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 07.08.2011, 16:30
  4. Kada ste se prvi put poljubili sa nekim?
    Autor vlado u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 21:31
  5. Šta sa starim stvarima?
    Autor izabelitta u forumu Moda
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 18:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •