O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 183

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #11

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Ja ne poričem postojanje tvoje baba vange, ja znam da ona postoji i ko deluje kroz nju. Ono što je moj savet/poruka, a koju očigledno nisi shvatio, da se kloniš baba vangi, vračara, spirituista, kleopatri, tumača po zvezdama i pasulju!
    A kako misliš da steknem iskustva ako ih zaobilazim ??.. oni postoje i deluju..
    Ako su to prevare..super ..daj da vidim kako varaju.. ako ima malo istine i prevare..daj da vidim šta je istina a šta laž.. nisu to *moje baba vange*..
    To su iskustva koja pružaju nova znanja i mogućnosti...
    Ako želiš da rešiš problem, ne možeš da se *kloniš Njega*, moraš da ga gađaš pravo u čelo..inače će ti uvek biti pred nosem..
    Ja ne želim da budem baba vanga, ja želim da znam šta baba vanga radi...da razumem i shvatim..a to ti daje moć i kontrolu na tim..

    Zato Vladimire što je Isus bio i čovek, i kao takav je vaznet k Bogu! Kao što su vazneti bili i Mojsije i Ilija.
    Bog nam kaže da će svi vaskrsnuti živeti na novoj zemlji sa novim nebom....Dakle, sadašnja zemlja, kakvu je poznajemo, nije mesto za vaskrsnute!
    Bog je Vlado pravedan, On ne krši zakone i principe koji važe i za ljude. Bog je mogao da pošalje Hrista na oblaku, da sidje na zemlju....Ali Bog to ne radi, On šalje Isusa na ovaj svet po Svojim i zakonima prirode--->rodjenjem! Kada dodje polednje vreme i kraj života na ovakvoj planeti, tada i zakoni prestaju da važe, i tada će Hrist doći na oblaku sa Andjelima u pratnji....ali to je neka druga tema
    Ja lično ne opravdavam tvoje ovakve odgovore jer su bazirani isključivo iz jednog izvora...biblije.. na apstraktne pojmove ti odgovaraš apstraktnim pojmovima..a kad pogledaš većina vernika ne zna ni tablicu množenja ( proverite činjenicu , nisam želeo da vređam, iako sam duboko svestan da je vređanje izmišljena negativna vrednost.. ).. To može da bude samo jedno slepo verovanje za autoritativnim ličnostima-zvezda vodilja koja poput štapa vodi slepca koji *misli *da ne može sam da se snađe...Da li znaš Ser Gogsy da je pismenost u starom egiptu bila viša magija...Mag-sveštenik napiše pismo drugom magu-sveštenik koji mu dolazi u posetu ( naravno tajno ) u par reči.. ovaj dođe preko mora i saopšti ogromnoj grupi vernika sve ono što mu je ovaj napisao...naravno, rekavši da su im Bogovi podjednako poklonili razum....

    A Oni svi na kolena... naravno metode su takođe evoluirale kroz vreme pa sad mesto pisma imamo malo drugačije ispoljavanje..

    Ako Ti Ser Gogsy znaš da je Bog pravedan??? To znači da ti znaš šta je pravedno !!!..međutim, to se nikako ne slaže sa grešnim, malim poniznim vernikom kome se opraštaju svesni i nesvesni oblici ponašanja (ko si ti da sudiš šta je šta-reče biblija )..znači ti na apstraktnu stvar znaš 100% šta je pravedno.. a kod malih životnih, vidljivih stvari se nekada ogrešiš (nesvesno )..

    Još mi jedna stvra nije jasna!!??
    Ako je bio potop ( Ok nije isljučeno ) i kako ti kažeš bio Bog da se razračuna sa ljudima ..da im sudi..kako to da posle toga nije nastala večnost za one u paklu i one u raju..nego se mi,posle toga više nego očigledno, ispoljavamo na planeti zemlji radeći sve ono što smo oduvek radili !!!!!
    Zar ti to ne pruža sumnju za tvoj način razmišljanja (osim ako slepo veruješ )?

    Kada ću Ser gogsy od tebe i ostalih vernika da čujem jedno praktičano iskustvo ( naravno ne, apstraktno ) i koje bi ja sam u praksi mogao da primenim rukovodeći se njime..


    Ono što je isto kod većine različitih mišljenja jeste postojanje drugog sveta..što bi moglo da postane kao polazna osnova za dalji rad... ali nikako za prihvatanje biblijskih pustolovina s kolena na koleno..

    Nista te ne razumem...taman steknem neki utisak o tvom pisanju,a ti opet to sve zabrljavis...pa ti si pisao da si naseo na neki oglas u novinama,u stilu "baba Vange",pa sad delis savete....a i rekao si (uz to da tragas) da si VEC spoznao sta je istina...i kako sad da ti neko veruje?!...
    Felix, da sam spoznao istinu sada ne bih bio na forumu, verovatno..
    Ne delim savete već iznosim mišljenje pa svako neka uzme šta mu treba..kao što to ja isto radim od drugih..zato sam na forumu..
    Ako te interesuje priča, pročitaj je ponovo pa ćeš videti da sam namerno eksperimentisao..a ne naseo..( što ništa strašno ne bi bilo i da jesam, važno da je detaljno provaljena... )

    Ja ne želim da formiram religiju, meni nije važno da li mi neko veruje ili ne, da li je zbunjen ili ne..to je njegova stvar..sve što mogu jeste da ponovim ili probam da objasnim ponovo ako se iskaže intreresovanje za tim..
    Poruku je izmenio Goga, 08.11.2008 u 18:52 Razlog: Uzastopni postovi

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:00
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 10:28
  3. Kojoj veri pripadate?
    Autor Kunic u forumu Religija
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 07.08.2011, 15:30
  4. Kada ste se prvi put poljubili sa nekim?
    Autor vlado u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 20:31
  5. Šta sa starim stvarima?
    Autor izabelitta u forumu Moda
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 17:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •