O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima... - Strana 9
Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 183
  1. #121

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Ja ne poričem postojanje tvoje baba vange, ja znam da ona postoji i ko deluje kroz nju. Ono što je moj savet/poruka, a koju očigledno nisi shvatio, da se kloniš baba vangi, vračara, spirituista, kleopatri, tumača po zvezdama i pasulju!
    A kako misliš da steknem iskustva ako ih zaobilazim ??.. oni postoje i deluju..
    Ako su to prevare..super ..daj da vidim kako varaju.. ako ima malo istine i prevare..daj da vidim šta je istina a šta laž.. nisu to *moje baba vange*..
    To su iskustva koja pružaju nova znanja i mogućnosti...
    Ako želiš da rešiš problem, ne možeš da se *kloniš Njega*, moraš da ga gađaš pravo u čelo..inače će ti uvek biti pred nosem..
    Ja ne želim da budem baba vanga, ja želim da znam šta baba vanga radi...da razumem i shvatim..a to ti daje moć i kontrolu na tim..

    Zato Vladimire što je Isus bio i čovek, i kao takav je vaznet k Bogu! Kao što su vazneti bili i Mojsije i Ilija.
    Bog nam kaže da će svi vaskrsnuti živeti na novoj zemlji sa novim nebom....Dakle, sadašnja zemlja, kakvu je poznajemo, nije mesto za vaskrsnute!
    Bog je Vlado pravedan, On ne krši zakone i principe koji važe i za ljude. Bog je mogao da pošalje Hrista na oblaku, da sidje na zemlju....Ali Bog to ne radi, On šalje Isusa na ovaj svet po Svojim i zakonima prirode--->rodjenjem! Kada dodje polednje vreme i kraj života na ovakvoj planeti, tada i zakoni prestaju da važe, i tada će Hrist doći na oblaku sa Andjelima u pratnji....ali to je neka druga tema
    Ja lično ne opravdavam tvoje ovakve odgovore jer su bazirani isključivo iz jednog izvora...biblije.. na apstraktne pojmove ti odgovaraš apstraktnim pojmovima..a kad pogledaš većina vernika ne zna ni tablicu množenja ( proverite činjenicu , nisam želeo da vređam, iako sam duboko svestan da je vređanje izmišljena negativna vrednost.. ).. To može da bude samo jedno slepo verovanje za autoritativnim ličnostima-zvezda vodilja koja poput štapa vodi slepca koji *misli *da ne može sam da se snađe...Da li znaš Ser Gogsy da je pismenost u starom egiptu bila viša magija...Mag-sveštenik napiše pismo drugom magu-sveštenik koji mu dolazi u posetu ( naravno tajno ) u par reči.. ovaj dođe preko mora i saopšti ogromnoj grupi vernika sve ono što mu je ovaj napisao...naravno, rekavši da su im Bogovi podjednako poklonili razum....

    A Oni svi na kolena... naravno metode su takođe evoluirale kroz vreme pa sad mesto pisma imamo malo drugačije ispoljavanje..

    Ako Ti Ser Gogsy znaš da je Bog pravedan??? To znači da ti znaš šta je pravedno !!!..međutim, to se nikako ne slaže sa grešnim, malim poniznim vernikom kome se opraštaju svesni i nesvesni oblici ponašanja (ko si ti da sudiš šta je šta-reče biblija )..znači ti na apstraktnu stvar znaš 100% šta je pravedno.. a kod malih životnih, vidljivih stvari se nekada ogrešiš (nesvesno )..

    Još mi jedna stvra nije jasna!!??
    Ako je bio potop ( Ok nije isljučeno ) i kako ti kažeš bio Bog da se razračuna sa ljudima ..da im sudi..kako to da posle toga nije nastala večnost za one u paklu i one u raju..nego se mi,posle toga više nego očigledno, ispoljavamo na planeti zemlji radeći sve ono što smo oduvek radili !!!!!
    Zar ti to ne pruža sumnju za tvoj način razmišljanja (osim ako slepo veruješ )?

    Kada ću Ser gogsy od tebe i ostalih vernika da čujem jedno praktičano iskustvo ( naravno ne, apstraktno ) i koje bi ja sam u praksi mogao da primenim rukovodeći se njime..


    Ono što je isto kod većine različitih mišljenja jeste postojanje drugog sveta..što bi moglo da postane kao polazna osnova za dalji rad... ali nikako za prihvatanje biblijskih pustolovina s kolena na koleno..

    Nista te ne razumem...taman steknem neki utisak o tvom pisanju,a ti opet to sve zabrljavis...pa ti si pisao da si naseo na neki oglas u novinama,u stilu "baba Vange",pa sad delis savete....a i rekao si (uz to da tragas) da si VEC spoznao sta je istina...i kako sad da ti neko veruje?!...
    Felix, da sam spoznao istinu sada ne bih bio na forumu, verovatno..
    Ne delim savete već iznosim mišljenje pa svako neka uzme šta mu treba..kao što to ja isto radim od drugih..zato sam na forumu..
    Ako te interesuje priča, pročitaj je ponovo pa ćeš videti da sam namerno eksperimentisao..a ne naseo..( što ništa strašno ne bi bilo i da jesam, važno da je detaljno provaljena... )

    Ja ne želim da formiram religiju, meni nije važno da li mi neko veruje ili ne, da li je zbunjen ili ne..to je njegova stvar..sve što mogu jeste da ponovim ili probam da objasnim ponovo ako se iskaže intreresovanje za tim..
    Poruku je izmenio Goga, 08.11.2008 u 19:52 Razlog: Uzastopni postovi

  2. #122

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Imam jednu nedoumicu u vezi sa bogom,njegovim postojanjem i dobrotom.
    Kada pogledamo svet ovakav kakav je,onda se nameće jedno pitanje:ili bog nije dobar,ili nepostoji.
    Ne razumem zbog čega bi mu bila potrebna tolika patnja?Kao potvrda-čemu?
    Kakva je korist od smrti dece?Kako se može prihvatiti patnja jednog deteta u okviru ''božje dobrote''?
    Ako je iko posetio onkološka odeljenja po bolnicima i video ona ''odeljak '' za decu,gde ona ćelava,bleda,izmučena šetaju-onda shvata poentu ove priče,mog pitanja.Moje nedomice.


    Kakva je korist bilo kom bogu od dece koja se rađaju sa smanjenom inteligenciom?

    Kad smo već kod dece i boga,evo jedne anegdote.Pokazivali deci reprodukcije slika starih majstora sa religioznim temama.Jedan dečak podigne ruku i upita:Da li je istina da je bog Adama stvorio od blata,a Evu od Adamovog rebra?
    Sveštenik koji je bio prisutan mu to potvrdi.
    Dečak onda kažea zašto onda imaju na slici pupak?Ako nisu izašli iz majčine utrobe,zašto imaju pupak?
    Sveštenik nije imao odgovor na to pitanje.

    Evo još jednog,dečijeg razmišljanja.
    Sahranjuju babu,a njena unuka pita majku:Mama.gde je sad baba?
    Majka joj odgovara da je na ''nebu''.
    Devojčica je preneraženo pogledaa šta onda radi u sanduku.

    Postoje jednostavne istine.Ljudi su smrtni.Ja,vi,svi.Neki su našli utehu i nadu u religiji,ma koje verovanje da je u pitanju.Neki je ne traže,dovoljan im je život.Neki o tome ne razmišljaju ni na jedan od ova,dva,navedena načina.
    Nekima je savršeno jasno,prihvatljivo da se Isus za njih žrtvovao.Nekima je jasno da mu to uopšte nisu tražili,da ga nikada nisu upoznali,da je on samo još jedna ljudska tvorevina.
    Ja znam da mi ničiji način da osmisli svoj život,da mu određeni pravac i nađe utehu,ne smeta.
    Lično verujem u sebe,u ljudskost.Verujem u dobrotu.Svako će je negde naći.
    Na neki način.Ne mogu da je nađem u jednom bogu,u tome da je jednom jedan čovek umro zbog mene.To je strašno opterećujuće.Veliki teret.Nepotreban teret-barem u mom slučaju.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #123

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Ako je iko posetio onkološka odeljenja po bolnicima i video ona ''odeljak '' za decu,gde ona ćelava,bleda,izmučena šetaju-onda shvata poentu ove priče,mog pitanja.Moje nedomice.
    Ja posetila,razna neka odeljenja i nagledala se dečje patnje.. i svog deteta...

    Ne shvatam,ipak,verovatno moj um nije "širok i prostran" ko u pojedinaca,da bi mi to bio razlog da odbacim veru..naprotiv.

    Kakva je korist bilo kom bogu od dece koja se rađaju sa smanjenom inteligenciom?
    O kakvoj ti koristi pričaš???Zar su to manje vredna deca?

    Imam jednu nedoumicu u vezi sa bogom,njegovim postojanjem i dobrotom.
    Kada pogledamo svet ovakav kakav je,onda se nameće jedno pitanje:ili bog nije dobar,ili nepostoji.
    Ja nemam nedomicu ni sa njegovim postojanjem niti sa dobrotom,a kada pogledam svet takav kakav je jasno je ko dan:mi smo loši,samo nam je lakše da krivicu svalimo na bilo koga drugog,pa neka je to i Bog,još ako smo nevernici tim pre.

    Neki su našli utehu i nadu u religiji
    Više puta si spomenula decu ovde,čak mislim da je nepravedan primer koji navodiš (nepravedan prema pomenutoj deci),a kad kažeš "neki su našli utehu u religiji",pretpostavljam da misliš na odrasle ljude...
    Mene zanima jedna stvar:šta je dete od 5 godina našlo u knjizi "Molitve na jezeru" Sv.Vladike Nikolaja Velimirovića,otvorivši tu knjigu( neshvatljiva literatura i za odrasli svet),učeći svoja prva slova..čitajući jednu stranicu 2 puna sata...tražilo je utehu možda?Nije..al je došlo do jednog zaključka:"ovaj svet je pun gneva,nije čudo što se Bog ljuti na njih"Neobičan primer,al istinit,znam to dete ima oči ko moje .

    To je strašno opterećujuće.Veliki teret.Nepotreban teret-barem u mom slučaju.
    jeste...Bog će dopustiti onoliko koliko možeš da podneseš.

  4. #124

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A kako misliš da steknem iskustva ako ih zaobilazim ??.. oni postoje i deluju..
    Ahhh....
    Ti Vladimire spadaš u onu grupu stalno nezadovoljnih ljudi, koji non-stop nešto tragaju, čeprkaju gde teba i gde ne treba, stalno im nešto fali i večito su nesretni zbog toga, pa spas traže kod kojekakvih gurua, baba vangi, nadri iscelitelja, natalnih karata, ciganki koje proriču sudbinu - pa da ti kažu šta treba da radiš u životu .... ahhhh


    Vladimir :
    To su iskustva koja pružaju nova znanja i mogućnosti...
    To su Vladimire iskustva koja te vode direktno u provaliju...veruj mi, znam šta pričam!

    Po tvojoj logici (ne)razmišljanja treba i kokain ili heroin da probaš, pa da se uveriš da to nije dobro....i da te vodi pravo u smrt!
    Jer nisi verovao nekome ko zna--> da to ne valja!
    Isto tako, mogao bi da potkradeš nekoga? a? Čisto da iskusiš kako je to....hmm
    Ili, da (nedaj Bože) siluješ? ubiješ? Pa samo da iskusiš...Jerbo ne veruješ drugima koji kažu--> Ne čini takve stvari, to nije dobro ni pred Bogom , ni pred narodom....

    Vlad :
    Ja ne želim da budem baba vanga, ja želim da znam šta baba vanga radi...da razumem i shvatim..a to ti daje moć i kontrolu na tim..
    Ok, Vlado.
    Nemoraš meni verovati kada ti kažem--> kloni se toga! To je tvoj izbor i ja ga poštujem.
    Ako baš silno želiš da doživiš to neprijatno iskustvo, otidni kod pravog maga -okultiste (pronaći ćeš ga sigurno, ako ga budeš tražio) a ne ovo preko oglasa sa pismima i tim glupostima. Ali, opet ti ponavljam-->moj najiskreniji savet ti je da batališ to i da odeš u neki manastir ili crkvu i pomoliš se Bogu.
    Ono što budeš doživeo kod takvih zlotvora i vukova u jagnjećim kožama zalediće ti krv u žilama. U početku će ti govoriti sve iz tvoje prošlosti - do najsitnijih detalja, govoriće ti neke stvari koje samo ti znaš i niko drugi na planeti, govoriće ti o tvojim bližnjima, majci, ocu, bratu, sestri, kao da je njihov dugogodišnji prijatelj i da ih poznaje bolje od njih samih. Sve će pogoditi iz tvoje prošlosti!
    Primetićeš, izmedju ostalog, da stalno spominju Boga i kako to rade u njegovo ime. Ne nasedaj na takvu priču! Oni rade u ime boga, ali onog njihovog, koji i manipulše kroz njih!
    Zatim sledi priča o sadašnjosti, kako ti je sad, kako i šta te muči, koji su tvoji strahovi, želje, nadanja...itd...potom idu saveti šta i kako treba da činiš, da bi ti u budučnosti bilo bolje! On ti priča o budučnosti kao da je poznaje, ali je ne zna. Ali isto tako je i ti ne znaš, pa mu veruješ sve , jer -->pogodio je celokupnu tvoju prošlost!! I tu je zamka!

    Mag-okultista ne može znati ničiju budučnost pa ni tvoju, on može da nagadja, ali je ne zna. Bog je jedini koji je zna.
    A kako on zna tvoju prošlost?
    To ću ti objasniti kada se budeš vratio od okultise i njegove seanse! Na koju te i dalje savetujem da ne ideš!

    Ja sam igrom slučaja, sasvim slučajno i bez znanja kuda ustvari idem, imao "bliski susret treće vrste" sa okultistom. "Taxirao" sam rodjaku da poobavlja neke poslove po gradu i na kraju smo svratili na jednu adresu, da ona obavi tu seansu....nisam mogao da verujem kada sam čuo o čemu se radi.....krenuo sam za njom, jer sam znao otprilike šta je čeka .... Okultista je počeo svoju spiku...Rodjaka je bila oduševljena kako joj je sve pogodio i to debelo iskeširala.....Posle toga se okrenuo i zamolio da i meni "pogleda".
    Gledao me je dugo u oči i uhvatio me za ruku....ništa....samo je rekao kako je premoren i kako ne može sada da "vidi" .... Nije obraćao pažnju na moj skoro nevidljivi osmeh u uglu usana....
    Pozdravili smo se i otišli. ... Kakav sam ja posle imao razgovor sa mojom rodjakom, nije za ovu temu

    Vlada :
    Ja lično ne opravdavam tvoje ovakve odgovore jer su bazirani isključivo iz jednog izvora...biblije.. na apstraktne pojmove ti odgovaraš apstraktnim pojmovima..a kad pogledaš većina vernika ne zna ni tablicu množenja
    Ti ni ne čitaš postove po redu!
    U jednom od prošlih textova sam naveo nekoliko desetina knjiga o veri i religiji, od priznatih autora! Koji sigurno znaju tablicu množenja.

    Vlado :
    Ako Ti Ser Gogsy znaš da je Bog pravedan??? To znači da ti znaš šta je pravedno !!!
    Nije tebi lako
    Bog je savršen i pravedan. A znamo šta je pravedno a šta nije, tako što nam je Bog to objavio preko Mojsija, i drugih jevrejskih pisaca Svetog Pisma.

    Vlado :
    Još mi jedna stvra nije jasna!!??
    Ako je bio potop ( Ok nije isljučeno ) i kako ti kažeš bio Bog da se razračuna sa ljudima ..da im sudi..kako to da posle toga nije nastala večnost za one u paklu i one u raju..nego se mi,posle toga više nego očigledno, ispoljavamo na planeti zemlji radeći sve ono što smo oduvek radili !!!!!
    Bog je poslao potop na zemlju jer se nevaljalstvo toliko namnožilo i raširilo, da je samo mali broj ljudi ostao pravedan-->A to je Noje i njegova porodica! Noje je spašen i nije pogubljen sa ostalim ološom!
    Dakle, sa potopom nije kraj. Čovečanstvo nastavlja da živi--> Ima još jednu šansu, zbog Noja!
    A kada dodje kraj, tada će svi odgovarati pred Gospodom, od Adama pa nadalje....

    Kohili :
    Kada pogledamo svet ovakav kakav je,onda se nameće jedno pitanje:ili bog nije dobar,ili nepostoji.
    Razočarala si me.
    Nisi niti jednu knjigu pročitala, a koju si tražila da ti navedem i nabrojim!

    Kohili :
    Kakva je korist od smrti dece?Kako se može prihvatiti patnja jednog deteta u okviru ''božje dobrote''?
    Ako je iko posetio onkološka odeljenja po bolnicima i video ona ''odeljak '' za decu,gde ona ćelava,bleda,izmučena šetaju-onda shvata poentu ove priče,mog pitanja.Moje nedomice.
    Tvoje nedoumice proizilaze iz tvog neznanja/neinformisanosti.

    Nije Bog kriv za bolesnu decu, nego čovek!
    Čovek je taj koji ne poštuje zakone, pravi od sebe moralne i fizičke nakaze!
    Kakvo misliš da će dete da se rodi od bolesnih roditelja?
    Ako je jedan roditelj narkoman, kakvo će dete da mu se rodi?
    Ako je pun polnih boleština, kakvo će dete da se rodi?
    Ako majka u trudnoći puši, pije, nezdravo se hrani, kakvo dete će da se rodi?

    Ko je kriv za abortus? Bog?

    Sva nevolja i patnja na planeti potiče od čoveka!!!

    Kada si videla, ti ili bilo ko, da se životinje u šumi ponašaju devijantno i protiv svoje prirode?
    Kada si videla da medved, vuk, zec ili lisica zagadjuju prirodu, ili da sexualno opšte jazavac i medved? A s druge strane videla si i čula kako muškarac opšti sa muškarcem! Ko je još video zeca narkomana?

    Svemu smo uzročnici mi ljudi! Bog nema ništa sa tim....Bog nam samo ispunjava naše želje---> "Hoćeš da budeš u blatu? Pa budi!"
    "Hoćeš da izadješ iz blata? Pozovi me, i pružiću ti ruku da izadješ!"
    Tako kaže Gospod!

    Kohilili :
    Dečak onda kažea zašto onda imaju na slici pupak?Ako nisu izašli iz majčine utrobe,zašto imaju pupak?
    Sveštenik nije imao odgovor na to pitanje.
    Stvarno poučan primer!
    A nisi ni jednog trena pomislila da je tu sliku slikao čovek? Neka osoba koja je imala svoju proizvoljnu viziju o tome?
    Već sam govorio o izgledu Adama i Eve na drugoj temi, a iz izvora originalnog hebrejskog prevoda---> Njihova koža je svetlela, kada su pali u greh, svetlo je nestalo i oni primetiše da su goli!

    Pročitaj bar po neku knjigu koju sam ti naveo, da ne bi ovakve greške ispisavala ovde....

    Ps. Nema potrebe za bekeljenjem
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 08.11.2008 u 23:25 Razlog: slovo

  5. #125

    11 Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    ser_gogsy:
    Ja sam igrom slučaja, sasvim slučajno i bez znanja kuda ustvari idem, imao "bliski susret treće vrste" sa okultistom. "Taxirao" sam rodjaku da poobavlja neke poslove po gradu i na kraju smo svratili na jednu adresu, da ona obavi tu seansu....nisam mogao da verujem kada sam čuo o čemu se radi.....krenuo sam za njom, jer sam znao otprilike šta je čeka .... Okultista je počeo svoju spiku...Rodjaka je bila oduševljena kako joj je sve pogodio i to debelo iskeširala.....Posle toga se okrenuo i zamolio da i meni "pogleda".
    Gledao me je dugo u oči i uhvatio me za ruku....ništa....samo je rekao kako je premoren i kako ne može sada da "vidi" .... Nije obraćao pažnju na moj skoro nevidljivi osmeh u uglu usana....
    Što više pišeš,sve me više podsećaš na one zaluđenike što čitaju treće oko i kojekakve gluparije...

    ser_gogsy:
    Nemoraš meni verovati kada ti kažem--> kloni se toga! To je tvoj izbor i ja ga poštujem.
    Ako baš silno želiš da doživiš to neprijatno iskustvo, otidni kod pravog maga -okultiste (pronaći ćeš ga sigurno, ako ga budeš tražio) a ne ovo preko oglasa sa pismima i tim glupostima. Ali, opet ti ponavljam-->moj najiskreniji savet ti je da batališ to i da odeš u neki manastir ili crkvu i pomoliš se Bogu.
    Ono što budeš doživeo kod takvih zlotvora i vukova u jagnjećim kožama zalediće ti krv u žilama. U početku će ti govoriti sve iz tvoje prošlosti - do najsitnijih detalja, govoriće ti neke stvari koje samo ti znaš i niko drugi na planeti, govoriće ti o tvojim bližnjima, majci, ocu, bratu, sestri, kao da je njihov dugogodišnji prijatelj i da ih poznaje bolje od njih samih. Sve će pogoditi iz tvoje prošlosti!
    Primetićeš, izmedju ostalog, da stalno spominju Boga i kako to rade u njegovo ime. Ne nasedaj na takvu priču! Oni rade u ime boga, ali onog njihovog, koji i manipulše kroz njih!
    Zatim sledi priča o sadašnjosti, kako ti je sad, kako i šta te muči, koji su tvoji strahovi, želje, nadanja...itd...potom idu saveti šta i kako treba da činiš, da bi ti u budučnosti bilo bolje! On ti priča o budučnosti kao da je poznaje, ali je ne zna. Ali isto tako je i ti ne znaš, pa mu veruješ sve , jer -->pogodio je celokupnu tvoju prošlost!! I tu je zamka!
    Baš bi voleo da vidim tog koji će ne da mi pogodi budućnost,nego samo da zna moju prošlost,bez da me navlači kroz neku priču kroz koju ću mu ja reći u stvari sve o sebi + što će sve što mi i on kaže biti neodređeno,a opet ljudi imaju veliku potrebu za samoobmanom pa će reći aleluja,spašeni smo...

    Šta je sa onim vradžbinama i sl. glupostima...nije mi jasno ko veruje u te budalaštine tek...na kraju krajeva to je isto kao kad bi verovao u postojanje vampira,vukodlaka i kojekakve plodove ljudske mašte...

    Upravo si mi dokazao da si i ti isto baba vanga...jedina razlika je što oboje tvrdite da radite za Boga,savršenog idola,a u stvari ste najobičniji manipulatori i koristite dobrano činjenicu da čovek voli samoobmanu te mu stoga i nije dosta ovo što ima,već mu uvek treba više(pohlepa,pa makar bila ispoljena i u vidu večnog života,tzv ''nagrade'').

    Vlado kloni se toga zato što su to šarlatani koji hoće keš-ko da vlada na kraju krajeva nije rekao da ga je zanimalo sa naučnog stanovništva(tačnije baš da vidi foru na koju ''deluju'' iscelitelji)

    ser_gogsy:
    Imate materijalnu slagalicu sa hiljadu puzzli kojima nedostaje samo jedna jedina puzzla---> Život - i kako je nastao! I zbog te jedne puzzlice, sve ove ostale puzzle padaju u vodu....kao kula od karata....Sve postaje ne bitno. Baš me briga i boli me levo uvo za evoluciju buboljeda, šakoperke, majmuna i zašto leptir menja boju dok se sunča na kori drveta. Šta ja imam - za svoj život - korisno od toga? Kakve korisne savete - za kvalitet življenja - imam od "saznanja" da mi je predak bakterija i majmun ? Da učimo od naših starih, naših predaka?
    Kada budete(naučnici-evolucionisti) napravili život u laboratoriji moći ćete da dignete noseve, i kažete kako ste bili svo vreme u pravu! A mi ćemo da kažemo kako smo bili u krivu!
    Ali svi znamo da će život u laboratoriji biti stvoren-->my ass
    hmz,baš tako,što se držiš svetog pisma i čitaš ga?Ma baci ga,to su tvoji pretci pisali,šta će ti...kakva korist od njega osim samoobmane?

    Ljudi su mislili i da zemlja jaše kornjače,slonove,šta li već,a isto tako su mislili i da smo centar univerzuma...nauka svakim danom sve više i više napreduje,tako da nemoj da kažeš my ass,nego reci da ne znaš 'oće biti stvoren...za 1000 godina ko zna šta će se još izdešavati,zato se uvek i nasmejem vama koji se tako strogo držite ''SVETOG PISMA'',tvrdite da će doći neki strašni sud,izvrćete što drugi kažu da odgovara vašoj neodređenoj knjizi,i naglašavam neodređenoj.Jesi možda zaboravio da je to sveto pismo prevođeno X puta,da je kroz ove 2000 god. X na Y ljudi moglo da ga menja radi lakše manipulacije narodnim masama(takoreći,je'l?),i da si ti još samo jedan u nizu?

    ser_gogsy:
    Nije Bog kriv za bolesnu decu, nego čovek!
    Čovek je taj koji ne poštuje zakone, pravi od sebe moralne i fizičke nakaze!
    Kakvo misliš da će dete da se rodi od bolesnih roditelja?
    Ako je jedan roditelj narkoman, kakvo će dete da mu se rodi?
    Ako je pun polnih boleština, kakvo će dete da se rodi?
    Ako majka u trudnoći puši, pije, nezdravo se hrani, kakvo dete će da se rodi?

    Ko je kriv za abortus? Bog?

    Sva nevolja i patnja na planeti potiče od čoveka!!!
    Isto tako i sva sreća dolazi od čoveka,mani se budalaština,po ovome ispada da bog kažnjava roditelje preko dece,i to mi izgleda mnogo ,mnogooo loše,i kad neka osoba to uradi,a kamoli ako dolazi od ''najpravednijeg'',kakva korist mongoloidu od raja,kad on ni sebe nije svestan?

    Kada si videla, ti ili bilo ko, da se životinje u šumi ponašaju devijantno i protiv svoje prirode?
    Preporučio bi ti da malo pogledaš National Geographic i slične kanale,pa ćeš ih i ti videti

    duga12:
    Ja nemam nedomicu ni sa njegovim postojanjem niti sa dobrotom,a kada pogledam svet takav kakav je jasno je ko dan:mi smo loši,samo nam je lakše da krivicu svalimo na bilo koga drugog,pa neka je to i Bog,još ako smo nevernici tim pre.
    Nevernik ne svaljuje krivicu na boga,pošto on ne postoji,povedi računa šta pišeš...rofl

    ser_gogsy:
    Samo kroz šarlatane i ljude bez Boga, sotona i može da deluje.....sotona nema uticaja na ljude sa verom u Gospoda.....
    da,i najveća sotonina prevara je da ubedi čoveka da ne postoji?Pa gde ćeš boljeg i većeg oružja za manipulaciju ljudima od tog?Priče kojom se plaše mase sreća više ne prolaze...

    ser_gogsy:
    A reko si da čuda ne postoje....
    Još jedno od izvrtanja konteksta i poente...e moj manipulatore,svi ste isti i samo vas gledam i smejem se...

    Tvoj život je u tvojim rukama onoliko koliko poštuješ Božije i životne zakone!
    Tvoja superiornost i samouverenost ne može sprečiti starenje, ni odlazak Bogu na istinu. Ali tvoje povinovanje životnim zakonima može sprečiti npr-->bolest! Ako živiš zdravo i hraniš se zdravo, bićeš zdraviji od onog koji radi suprotno, zar ne? Ako ideš redovno na posao dobićeš--> platu po zalaganju, a onaj koji ne radi ništa, nema ni plate, zar ne? E sad, da li ti možeš da utičeš na visinu te plate? Ne mož' jer je visina tvoje plate u rukama tvog poslodavca i mnogo drugih činioca....isto tako, vodeći zdrav život u skladu sa prirodnim zakonima, ti si zdrav, ali ne možeš da utičeš na zaštitu svog života ako te neka budala pokosi na pešačkom prelazu....ili da se spaseš od razornog zemjotresa, poplave, pa ako hoćeš i bombi iz vazduha najjače sile na planeti(bombardovanje)....ali, ima Neko ko može da te zaštiti i u takvim trenucima/životnim situacijama, taj Neko drži sve naše živote u svojim rukama i deluje po zakonima koji važe i za nas.
    Bog će zaštititi svakoga koji ga prizove i prihvati kao svog Stvoritelja! U to nemoj ni malo da sumnjaš.
    Životne,prirodne zakone,zakone verovatnoće,ako obratim pažnju na pešačkom smanjuje se verovatnoća da će me pokositi...u nedogled mogu ovako...moja superiornost je u tome što ja i utičem na visinu svoje zarade,prijavim se u pvo....prosta logika,od zemljotresa i elementarnih nepogoda mogu isto da se spasim,samo ako na vreme reagujem...

    Pa, Bog na ljude deluje preko drugih ljudi !
    Bog nije stvorio čoveka da bude sam, nego da živi u zajednici sa drugim ljudima.
    Dakle, ti pozivaš "električara", da ti pomogne, jer ti sa svojih deset prstiju ne umeš da "popraviš" struju....treba ti neko da to uradi za tebe! I ti u tom trenutku zavisiš od njega i njegovog znanja.
    Dobar primer ti je i zaglavljivanje u liftu! Koliko smo samo nemoćni u toj kutiji kada se zaglavi. A kiseonik se troši i troši.....pa ako majstori ne stignu na vreme --> baj baj Da li je tvoj život u zaglavljenom liftu, u tvojim rukama??
    Ne u Perunovim,opet sve zavisi od moje reakcije u tom buđavom liftu,da li sam paničar...milion stvari,a izvrtanje,manipulisanje...šta sve ne,to svako može,šta je sa vašim velikim prorokom Nostradamusom i njegovim ''proročanstvima''.Njegova proročanstva su ravna onima ''Kiša pada ja se klizam,nešto ti se na Partizan'',aleluja,pa ko god da je spevao predvideo poraz partizana i obistinilo se,aleluja...

    mrzi me više i da se raspravljam sa vama i odgovaram na sve budalaštine i primere kroz koje pokušavate da manipulišete...

    Ja da tragam za izvorom tvoje zablude ?!?
    Šta pričaš to?
    ne,za izvorom tvoje,pošto ja kažem da su 2+2=4,a ti da se viša sila krije iza toga...

    I da,super što sam ovde da vas čitam,baš me zanimalo zašto čovek mora da se samoobmanjuje i da traži u svemu višu silu,i na kraju da uvek živi kao šibana životinja po nekim zakonima...po meni su samoobmana i pohlepa dva najljuća neprijatelja čovečanstva koji omogućavaju kojekakvima da manipulišu ljudima koristeći strah istih,usađujući im ga,raspirujući ga...i sad sam otišao da potražim knjige iz psihologije i psihoanalize da vidim malo odakle potiče vaša zabluda...

    ps
    baba vangu probaj da prijaviš policiji kao šarlatana i poteraj je na sud,da vidimo hoće li je ko god da stoji iza nje spasiti...ili samo advokat i naš zakonik(i nemoj molim te da mi počinješ sa višom silom...)
    Poruku je izmenio Uprolazu, 09.11.2008 u 12:47

  6. #126

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Obrisano je sve ono što se objektivno razlikuje od ostatka priče na ovoj temi. Opominjem sve učesnike u diskusiji da smire strasti i pokažu više poštovanja jedni prema drugima.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #127

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    [QUOTE=Uprolazu;398937]



    Upravo si mi dokazao da si i ti isto baba vanga...jedina razlika je što oboje tvrdite da radite za Boga,savršenog idola,a u stvari ste najobičniji manipulatori i koristite dobrano činjenicu da čovek voli samoobmanu te mu stoga i nije dosta ovo što ima,već mu uvek treba više(pohlepa,pa makar bila ispoljena i u vidu večnog života,tzv ''nagrade'').

    [QUOTE]

    care,stoji tacno sto je zborila baba wanga..imas temu baba wanga pa widi,nostradamus je za mene seljak,jer od njegowih super gluposti ja ne mogu ,da se uozbiljim kad to citam ..nego a babu wangu..imas temu pa widi,ko je slijepa nepismena starica,pogledaj sta je 'uradila' do sad..ima swe..pozwali su se na nju,zbog sukoba u gruziji koje je predwidjela..ne zelim da razmisljam o tim stwarima uopste,wjeruj mi,ne zamaram se ja s tim nikad,samo sagledawam usput,i konstatujem..
    Poruku je izmenio egzotic, 09.11.2008 u 13:57

  8. #128

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Svaka blesa gleda u nebesa, a ovce za chudesa pitaju blesu.. Jer narod je navikao nekom da se chudi.. dok talenti bez para duvaju u kesu..

  9. #129

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Razočarala si me.
    Nisi niti jednu knjigu pročitala, a koju si tražila da ti navedem i nabrojim!






    Naveli ste čitave liste knjiga,ne mogu da ih iščitam za par dana...to je logično,zar ne?






    Tvoje nedoumice proizilaze iz tvog neznanja/neinformisanosti.

    Nije Bog kriv za bolesnu decu, nego čovek!
    Čovek je taj koji ne poštuje zakone, pravi od sebe moralne i fizičke nakaze!
    Kakvo misliš da će dete da se rodi od bolesnih roditelja?
    Ako je jedan roditelj narkoman, kakvo će dete da mu se rodi?
    Ako je pun polnih boleština, kakvo će dete da se rodi?
    Ako majka u trudnoći puši, pije, nezdravo se hrani, kakvo dete će da se rodi?

    Ko je kriv za abortus? Bog?

    Sva nevolja i patnja na planeti potiče od čoveka!!!

    Kada si videla, ti ili bilo ko, da se životinje u šumi ponašaju devijantno i protiv svoje prirode?
    Kada si videla da medved, vuk, zec ili lisica zagadjuju prirodu, ili da sexualno opšte jazavac i medved? A s druge strane videla si i čula kako muškarac opšti sa muškarcem! Ko je još video zeca narkomana?

    Svemu smo uzročnici mi ljudi! Bog nema ništa sa tim....Bog nam samo ispunjava naše želje---> "Hoćeš da budeš u blatu? Pa budi!"
    "Hoćeš da izadješ iz blata? Pozovi me, i pružiću ti ruku da izadješ!"
    Tako kaže Gospod!





    ser_gogsy,

    nisam ni pomislila na roditelje narkomane,uživaoce nikotina,već na ljude koji su upravo suprotnost tome,pa opet im se deca rađaju bolesna.Ljudima kojima u istoriji bolesti nepostoji ni jedan primer oboljenja kao što je karcinom,pa opet deca su im rođena bolesna upravo od ove opake bolesti.Šta ćemo sa tim?Sa druge strane,ako čovek već sam ne snosi odgovornost za rođenje bolesnog deteta,već je da tako kažem,snosi genetika,onda znači da postoji taj nasledni faktor koji unapred odrešuje,ili može da odredi da li ćemo i od čega biti bolesni-znači,bog to ne kontroliše jer nepostoji,ili ne može da to kontroliše,ili ne želi da to kontroliše i ravnodušan je.Genetika ili pobija njegovo postojanje,ili pobija njegovu dobrotu,ukoliko on postoji.
    Do abortusa ne dolazi zbog nečije krivice,već ako je trudnoća kao posledica,iz nekih razloga neželjena.I zbog čega bi abortus bio krivica?To se čak i ne uklapa u ono u vezi sa bolestima što je u mom postu spomenuto,jer ja sam govorila o bolestima,a prekid trudnoće zasigurno to nije.




    Stvarno poučan primer!
    A nisi ni jednog trena pomislila da je tu sliku slikao čovek? Neka osoba koja je imala svoju proizvoljnu viziju o tome?
    Već sam govorio o izgledu Adama i Eve na drugoj temi, a iz izvora originalnog hebrejskog prevoda---> Njihova koža je svetlela, kada su pali u greh, svetlo je nestalo i oni primetiše da su goli!

    Pročitaj bar po neku knjigu koju sam ti naveo, da ne bi ovakve greške ispisavala ovde....

    Ps. Nema potrebe za bekeljenjem [/QUOTE]






    ser_gogsy,

    po čemu su knjige koje ste mi naveli izvor mudrosti?Zar ste Vi toliko nadmoćniji intelektualno od mene i drugih na ovom forumu,pa možete da nam ukazujete na greške na jedan takav način?Od kada je način razmišljanja greška?Može se imati pogrešan način razmišljanja,ali samo razmišljanje nikada nije greška.Ovo izgleda kao vrlo jednostavna stvar,ali je zapravo jako bitna-moramo paziti kako se izražavamo.
    Što se tiče proizvoljnosti u vezi sa slikanjem Adama,Eve i ostalih,slažem se,ali zbog čega crkva/crkve uporno to prihvataju?Toliko je varijacija na tu proizvoljnost,da se pitam da li uopšte o tome vode računa,ili im je sve jedno i važan je samo rezultat-raznežiti se pred likom Isusa,ili nekog drugog sveca i sl.prepoznavajući ga kao lik koji su nam usadili u svest zajedno sa mišlju kako se o tome ne treba raspravljati i kako slikarstvo,živopisanje ne može biti predmet kritike?Koliko su živopis i izrada kipova svetaca u službi onog dela,zasenka,crkve koji se jedino interesuje za moć?Moć je najveći opijum,a sveštenici su samo ljudi kao Vi,ili ja.(Sva sveštena lica koja poseduju inteligenciju+dobrotu izuzimam iz ovoga!Oni su onaj deo religije koji ja nazivam inteligentnim jer poseduju dobrotu,pamet i ne bave se osuđivanjem drugih,već pokušavaju da pomognu ljudima.)

    Što se tiče bekeljenja,to je nenamerno-verovatno je proisteklo iz činjenice da sam pišući tipkala dve tačice,a zatim slovo moje odgovara tom motikonu i žao mi je zbog toga.






    dugo,
    decu pominjem u ovoj temi jer što se tiče dece tu imam veliko iskustvo.Ne sumnjam da jedno dete može čitati Vladiku Velimirovića.Ne podcenjujem dečiju inteligenciju.
    Utehu nalaze odrasli.To nije pogrešno,niti loše.Samo je još jedan način da se pregura ono što je teško.Međutim,ne prihvataju svi odrasli utehu,a ni sva deca.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #130

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    @kohili

    Naravno da si u pravu kada kažeš da ne prihvataju svi utehu,ja sam navela samo primer,da nije obavezno kao što se smatra da se u veri traži uteha,na to sam htela skrenuti pažnju i navela primer jednog običnog deteta,koje nije sa namerom čitalo pomenutu knjigu,znači nije to dete tražilo ni odgovore niti utehu,knjiga se našla u njegovim rukama, a doslovce sam citirala šta je tada izgovoreno,ipak je neobično za jednog petogodišnjaka, da kaže:"ovaj svet je pun gneva,nije čudo što se Bog ljuti na njih".Reč gnev...nije svakidašanja u rečniku petogodišnjaka,pa već kad si spomenula decu,prosto sam napravila paralelu,na jedno drugačije dečije razmišljanje.Ono što želim reći je da to dete ima osećaj u tom smislu,bez da mu je u tom momentu bila potrebna ikakva uteha,ili dokaz.

  11. #131

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Kada si videla, ti ili bilo ko, da se životinje u šumi ponašaju devijantno i protiv svoje prirode?
    Kada si videla da medved, vuk, zec ili lisica zagadjuju prirodu, ili da sexualno opšte jazavac i medved? A s druge strane videla si i čula kako muškarac opšti sa muškarcem! Ko je još video zeca narkomana?

    Svemu smo uzročnici mi ljudi! Bog nema ništa sa tim....Bog nam samo ispunjava naše želje---> "Hoćeš da budeš u blatu? Pa budi!"
    "Hoćeš da izadješ iz blata? Pozovi me, i pružiću ti ruku da izadješ!"
    Tako kaže Gospod..





    ser_gogsy,
    Seksualno ponašanje životinja ima više nivoa,baš kao što ga ima i seksualno ponašanje ljudi.Postoji dakle i saksualna orijentacija kod životinja.Nije nepoznat primer zadovoljavanja nagona od strane dve životinje istog pola,najčešće su to psi.Psi,naime ovaj nagon počinju da osečaju jako rano,još kao štenad i vrlo često se dešava da ga zadovoljavaju sa štenadima iz istog okota,dakle sa ''braćom i sestrama''.Takođe,nije nepoznato da životinje koje nemaju odgovarajućeg partnera iste vrste,a različitog pola,osim homoseksualnosti,pribegavaju i zadovoljžavanjem nagona projektujući svoje ''želje'' na objekte koji su im najbliži-ženska štenad na pod,a muška štenad na svaki neživi objekat,ili nogu šoveka,o koji mogu da očešu svoj polni organ.
    Nema zečeva narkomana,iz prostog razloga jer su životinje na daleko nižem intelektualnom stupnju od ljudi,ali zato životinje vrlo brzo uče kako da se napiju prejevši se ''vrelog voća'',što je slučaj sa babunima,slonovima itd..u Africi.Postoji jedan zanimljiv dokumentarac/film o tome koji je svojevremeno bio naročito popularan.(narator-Relja Bašić,ako se neko seća naziva ovog filma,nek ga napiše,hvala!)
    Lično,videla sam kako psi piju pivo-desilo se da flaša padne,razbije se,a da oni znatiželjni probaju i ..navade se na pivo..

    A ono o blatu,da li je to rekao bog prema Svetom Pismu,ili je to Vaš dodatak,jer ja se takvih reči ne sećam.Volela bih da mi navedete u kojoj od svih knjiga Svetog Pisma i stihu,stoje te reči.
    Poruku je izmenio kohili, 09.11.2008 u 15:26 Razlog: slovcad...
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  12. #132

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    :...i sad sam otišao da potražim knjige iz psihologije i psihoanalize da vidim malo odakle potiče vaša zabluda...
    Super.
    Kad' ih pročitaš javi se
    I vreme je da sa Karl May-a i Vinetu-a, predješ na malo ozbiljnije teme....




    Kohili :
    ser_gogsy,

    nisam ni pomislila na roditelje narkomane,uživaoce nikotina,već na ljude koji su upravo suprotnost tome,pa opet im se deca rađaju bolesna.
    Koji su to ljudi?
    Znaš ih lično? Ili samo pričaš na pamet?
    Kada neko govori i karakteriše nekoga kako je potpuno ispravan/zdrav, mora da ga onda jaaaaaaaKooooooo dobro poznaje!
    Koliko možemo da poznajemo druge, kada ni sami sebe ne znamo?

    kohili :
    Ljudima kojima u istoriji bolesti nepostoji ni jedan primer oboljenja kao što je karcinom,pa opet deca su im rođena bolesna upravo od ove opake bolesti.Šta ćemo sa tim?
    Da li znaš uopšte šta je karcinom i kako čovek oboleva od njega?

    Onome ko nije stručnjak teško je odgovoriti na razumljiv način kako nastaje rak. Za ovo ima više razloga, potrebno je predhodno znanje kako biologije tako i patologije i s tim u vezi i mogućih promena ćelija, koje nastaju pod raznim spoljnim i unutrašnjim uticajima na organizam. Težište problema leži, zapravo, u traženju odgovorana na pitanje zašto jedna normalna ćelija u organizmu prestaje u izvesnom trenutku da bude normalna i uzima oblik i karakter ćelije raka, sa svim njegovim lošim osobinama. To pitanje nalazi se danas u centru svih naučnih istraživanja u oblasti raka. Istraživanja se vrše paralelno eksperimentalnim putem na životinjama i kliničkim putem na ljudima.

    Današnja istraživanja sve više ukazuju na to da se u razvoju industrijalizacije kriju mnogi nepoznati elementi koji na čovekov organizam štetno deluju. Utvrđeno da postoji profesionalni rak izazvan nekim od kancerogenih elemenata kojima je radnik izložen. Vrlo je dugačka lista elemenata koji se u životu ljudi javljaju kao kancerogeni, međutim, svi oni u običnom, svakodnevnom životu nisu kancerogene prirode, ali duži dodir sa njima, bilo udisanjem ili delovanjem na kožu, može izazvati oštećenja sa karakterom raka.


    Ko je onda stvorio karcinom? Bog?
    I zbog čega je karcinom nepoznata bolest za plemena u prašumama južne Amerike?

    Kohili :
    Sa druge strane,ako čovek već sam ne snosi odgovornost za rođenje bolesnog deteta,već je da tako kažem,snosi genetika,onda znači da postoji taj nasledni faktor koji unapred odrešuje,ili može da odredi da li ćemo i od čega biti bolesni-znači,bog to ne kontroliše jer nepostoji,ili ne može da to kontroliše,ili ne želi da to kontroliše i ravnodušan je.Genetika ili pobija njegovo postojanje,ili pobija njegovu dobrotu,ukoliko on postoji.
    Odgovornost za rodjenje bolesnog deteta snosi celo čovečanstvo!
    Čovek, kada je pao u greh, i kada je odlučio da odbaci Boga i Njegove zakone, mora da snosi posledice toga. A posledice su---> Bolest, patnja...smrt!
    Čovek konstantno uništava planetu i sva na njoj. Zagadjuje, seće šume, istrebljuje životinje.....Pa kakav život mi ondaK očekujemo?
    Bog "ne kontroliše" , jer bi kontrola značila kršenje pravila i zakona koje je Sam uspostavio. Bog se meša u čovekov život samo kada ga čovek iskreno prizove. I kada se pokaje.
    Zbog čega bi Bog delovao za nekog' npr. alkoholičara, da ne dobije karcinom jetre, a ovaj se ožderava svaki dan, uz konstantno i svakodnavno psovanje imena Božijeg, odbacujući i negirajući ga: --> "Šta će meni Bog? Bog ni nepostoji? hahaha...To su gluposti u koje ne treba ni verovati....hahaha....."

    I onda jednog dana-->ode jetra! A alkos leži u posteji, odbrojava sate.....i šapuće---->Bože.....

    kohili:
    Do abortusa ne dolazi zbog nečije krivice,već ako je trudnoća kao posledica,iz nekih razloga neželjena.I zbog čega bi abortus bio krivica?To se čak i ne uklapa u ono u vezi sa bolestima što je u mom postu spomenuto,jer ja sam govorila o bolestima,a prekid trudnoće zasigurno to nije.
    Aha, sad mi je jasnije...
    Dakle ti se brineš zbog bolesno rodjene dece, a ne brineš za onu pobijenu decu--> putem abortusa?!
    Šta je to?

    Dakle Bog je kriv što se mi ubijamo medjusobno vrlo zanimljivo....

    Kohili :
    Od kada je način razmišljanja greška?Može se imati pogrešan način razmišljanja,ali samo razmišljanje nikada nije greška.Ovo izgleda kao vrlo jednostavna stvar,ali je zapravo jako bitna-moramo paziti kako se izražavamo.
    Hmm...
    Pročitaj svoj citirani post onoliko puta koliko je potrebno da shvatiš šta si napisala

    Kažeš---> "Od kada je način razmišljanja greška?"
    Pa onda kažeš---> "Može se imati pogrešan način razmišljanja..."

    Da....Stvarno treba da pripazimo na izražavanje...

    kohili :
    ser_gogsy,
    ....Nije nepoznat primer zadovoljavanja nagona od strane dve životinje istog pola,najčešće su to psi......Takođe,nije nepoznato da životinje koje nemaju odgovarajućeg partnera iste vrste,a različitog pola,osim homoseksualnosti,pribegavaju i zadovoljžavanjem nagona projektujući svoje ''želje'' na objekte koji su im najbliži......
    .....Lično,videla sam kako psi piju pivo-desilo se da flaša padne,razbije se,a da oni znatiželjni probaju i ..navade se na pivo..
    Ponekad pomislim--> kao da pričam zidovima ovde
    O čemu ti kohili pričaš?
    Kakvo pivo?
    Otkud u šumi pivo? Ko ga je napravio? Jazavac?
    Ko je govorio o domaćim životinjama i psima? Koji su i inače produkt čovekovog eksperimentisanja i ukrštanja različitih rasa!!!
    Opet taj čovek...hehehe....svuda smo svoje prste umešali, pa i u sexualno opštenje medj životinjama...eeee...
    Čak smo otišli toliko daleko da i mi opštimo sa tim istim životinjama!!!! Strašno!!!
    Odakle bolest zvana AIDS ???
    Da nije možda Bog opet kriv?

    Ja sam sasvim jasno govorio o prirodi/šumi i njenim stanovnicima! Slikovito sam hteo da prikažem da je čovek gori od svake životinje!

    Ende!


  13. #133

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    sujeverje.................nisam toliko sujeverna,al verujem da tu ima nesto.......naprimer ono kad crni macka predje put,desice ti se nesto ruzno.....to je totalno bezveze...ali verovanje u snove mi je uredu,i mislim da su snovi vid preskazanja ako umete da ih protumacite na pravi nacin,treba ih samo pratiti..........
    nadam se da nisam promasila temu
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #134

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Elem,malo odmaram od psihologije(tačnije tuđeg viđenja) pa da kucam nešto-k'o velim da prekratim vreme a i neke prosvetlim malo

    I zbog čega je karcinom nepoznata bolest za plemena u prašumama južne Amerike?
    Možda zato što kad ih boli stomak a travka ne deluje oni misle da ih neka sila kažnjava...nema rendgena(šta bi mi opet bez Hitlera...),o magnetnoj rezonanci da i ne govorimo...

    Odgovornost za rodjenje bolesnog deteta snosi celo čovečanstvo!
    Čovek, kada je pao u greh, i kada je odlučio da odbaci Boga i Njegove zakone, mora da snosi posledice toga. A posledice su---> Bolest, patnja...smrt!
    Hmz,novorođeno dete snosi posledice za svako moje popijeno pivo i tuču...hmz...kakve BRE veze ono ima sa bilo čim.Bog ga kaznio za moje grehove+što će gori u pak'o sas mene,ja ću te spasti Mišel!

    Vidi ovako,opet naglašavam,povedi računa šta pišeš pošto si se malo žešće spetljao,upravo si izjavio da nas bog sve kažnjava,a samim tim i novorođenče koje još nije ni progledalo,jer je grešno(znam,ritnulo se malo jače u stomaku,pa će mu pokažemo,će gi sasečemo u korenu)

    nemoj na takve stvari više ni da pomisliš,evo,ako treba moliću se 3x dnevno,ali gadosti poput te kako ''najpravedniji'' kažnjava dete koje nije ni progledalo nemoj da pričaš više(pa to nema ni u hororcima!+ što samim tim i pobijaš njegovu pravednost,pa i sebe )

    Zbog čega bi Bog delovao za nekog' npr. alkoholičara, da ne dobije karcinom jetre, a ovaj se ožderava svaki dan, uz konstantno i svakodnavno psovanje imena Božijeg, odbacujući i negirajući ga: --> "Šta će meni Bog? Bog ni nepostoji? hahaha...To su gluposti u koje ne treba ni verovati....hahaha....."

    I onda jednog dana-->ode jetra! A alkos leži u posteji, odbrojava sate.....i šapuće---->Bože.....
    ode jetra,a ono Bože je potreba za samoobmanom o tome kako će nas neko spasiti(crtam,al lenjirom,ne radim akvarele)-->potreba da veruje da neće umreti,nego će da ode u eden,je'l?U svakom slučaju,nastavlja da živi

    Otkud u šumi pivo? Ko ga je napravio? Jazavac?
    Ko je govorio o domaćim životinjama i psima? Koji su i inače produkt čovekovog eksperimentisanja i ukrštanja različitih rasa!!!
    Opet taj čovek...hehehe....svuda smo svoje prste umešali, pa i u sexualno opštenje medj životinjama...eeee...
    Čak smo otišli toliko daleko da i mi opštimo sa tim istim životinjama!!!! Strašno!!!
    Odakle bolest zvana AIDS ???
    Da nije možda Bog opet kriv?
    da vidimo ovako,ja sam prihvatio savet,počinjem da čitam frojda,je'l?Pa prihvati ga i ti i pogledaj National geographic,ili bar animal planet,i videćeš majmune kako prave čopor i idu u rat sa drugima oko teritorije(ne zato što su gladni ili nemaju više uslova na svojoj-čisto iz pohlepe,videćeš kako se pare glodari međusobno,mnoge devijacije i stvari koje će ti te životinje približiti ljudima,ali ne samo po lošim stranama,već ćeš videti kod njih i dobre strane koje viđaš kod ljudi,znači mnogo si im sličniji nego što i pretpostavljaš...)
    -Posla za mentalne institucije uvek bilo...
    -Iz nekog laba naravno...
    -Ne mogu više da se ponavljam...

    ps

    u citat stavljam cele pasuse,da ljudi mogu da skontaju šta si hteo da kažeš...nisam ja ko neki...a mahanje ručicama...to ti samo priželjkuješ...

    I da,nisi me ništa pitao,al kako ti imaš potrebu da širiš ''Božiju'' reč,tako i ja imam svoju

  15. #135

    Odgovor: O veri, verovanju, religiji, sujeverju ... i još nekim stvarima...

    Koji su to ljudi?
    Znaš ih lično? Ili samo pričaš na pamet?
    Kada neko govori i karakteriše nekoga kako je potpuno ispravan/zdrav, mora da ga onda jaaaaaaaKooooooo dobro poznaje!
    Koliko možemo da poznajemo druge, kada ni sami sebe ne znamo?



    Da li znaš uopšte šta je karcinom i kako čovek oboleva od njega?

    Onome ko nije stručnjak teško je odgovoriti na razumljiv način kako nastaje rak. Za ovo ima više razloga, potrebno je predhodno znanje kako biologije tako i patologije i s tim u vezi i mogućih promena ćelija, koje nastaju pod raznim spoljnim i unutrašnjim uticajima na organizam. Težište problema leži, zapravo, u traženju odgovorana na pitanje zašto jedna normalna ćelija u organizmu prestaje u izvesnom trenutku da bude normalna i uzima oblik i karakter ćelije raka, sa svim njegovim lošim osobinama. To pitanje nalazi se danas u centru svih naučnih istraživanja u oblasti raka. Istraživanja se vrše paralelno eksperimentalnim putem na životinjama i kliničkim putem na ljudima.

    Današnja istraživanja sve više ukazuju na to da se u razvoju industrijalizacije kriju mnogi nepoznati elementi koji na čovekov organizam štetno deluju. Utvrđeno da postoji profesionalni rak izazvan nekim od kancerogenih elemenata kojima je radnik izložen. Vrlo je dugačka lista elemenata koji se u životu ljudi javljaju kao kancerogeni, međutim, svi oni u običnom, svakodnevnom životu nisu kancerogene prirode, ali duži dodir sa njima, bilo udisanjem ili delovanjem na kožu, može izazvati oštećenja sa karakterom raka.


    Ko je onda stvorio karcinom? Bog?
    I zbog čega je karcinom nepoznata bolest za plemena u prašumama južne Amerike?



    Odgovornost za rodjenje bolesnog deteta snosi celo čovečanstvo!
    Čovek, kada je pao u greh, i kada je odlučio da odbaci Boga i Njegove zakone, mora da snosi posledice toga. A posledice su---> Bolest, patnja...smrt!
    Čovek konstantno uništava planetu i sva na njoj. Zagadjuje, seće šume, istrebljuje životinje.....Pa kakav život mi ondaK očekujemo?
    Bog "ne kontroliše" , jer bi kontrola značila kršenje pravila i zakona koje je Sam uspostavio. Bog se meša u čovekov život samo kada ga čovek iskreno prizove. I kada se pokaje.
    Zbog čega bi Bog delovao za nekog' npr. alkoholičara, da ne dobije karcinom jetre, a ovaj se ožderava svaki dan, uz konstantno i svakodnavno psovanje imena Božijeg, odbacujući i negirajući ga: --> "Šta će meni Bog? Bog ni nepostoji? hahaha...To su gluposti u koje ne treba ni verovati....hahaha....."

    I onda jednog dana-->ode jetra! A alkos leži u posteji, odbrojava sate.....i šapuće---->Bože.....



    Aha, sad mi je jasnije...
    Dakle ti se brineš zbog bolesno rodjene dece, a ne brineš za onu pobijenu decu--> putem abortusa?!
    Šta je to?

    Dakle Bog je kriv što se mi ubijamo medjusobno vrlo zanimljivo....



    Hmm...
    Pročitaj svoj citirani post onoliko puta koliko je potrebno da shvatiš šta si napisala

    Kažeš---> "Od kada je način razmišljanja greška?"
    Pa onda kažeš---> "Može se imati pogrešan način razmišljanja..."

    Da....Stvarno treba da pripazimo na izražavanje...



    Ponekad pomislim--> kao da pričam zidovima ovde
    O čemu ti kohili pričaš?
    Kakvo pivo?
    Otkud u šumi pivo? Ko ga je napravio? Jazavac?
    Ko je govorio o domaćim životinjama i psima? Koji su i inače produkt čovekovog eksperimentisanja i ukrštanja različitih rasa!!!
    Opet taj čovek...hehehe....svuda smo svoje prste umešali, pa i u sexualno opštenje medj životinjama...eeee...
    Čak smo otišli toliko daleko da i mi opštimo sa tim istim životinjama!!!! Strašno!!!
    Odakle bolest zvana AIDS ???
    Da nije možda Bog opet kriv?

    Ja sam sasvim jasno govorio o prirodi/šumi i njenim stanovnicima! Slikovito sam hteo da prikažem da je čovek gori od svake životinje!

    Ende!

    [/QUOTE]








    ser gogsy,
    način da se učini nešto i samo delo,nisu iste stvari.Samim tim ni način na koji se razmišlja ne može biti isto što i samo razmišljanje.Način je uzrok,a razmišljanje je posledica tog istog uzroka.Da to malo pojednostavim:recimo da ste krojač,pa šijete.Način na koji šijete je ispravan,samim tim je i odelo Ok,ako pak pogrešno uzmete mere,znači na pogrešan način izradite odelo,ono će biti pogrešno sašiveno.Naravno,pogrešno se mera može uzeti iz više razloga i način,iako pogrešan,nema obavezno veze sa ''krivicom''.Dešava se da zapostavimo pojedine činjenice,kako pri uzimanju mere za jedno odelo,tako i pri načinu na koji razmišljamo o jednoj temi.

    Kada se govori o karcinomu,imam lična iskustva i ne,ne pričam napamet.Dobro su mi poznata onokološka odeljenja na kragujevačkoj klinici i odeljenje za nuklearnu medicinu u jednoj beogradskoj klinici.Mnoge od bolesti koje su zastupljene u savremenom društvu,nisu zastupljene u primitivnim društvima,koja su se očuvala do danas,iz prostog razloga što su tamo pricipi prirodne selekcije,jači preživljava,još uvek na snazi.Tako da,kada se neko razboli od kakve opake bolesti,obično i ne stigne da gene u kojima je bolest ''zapisana'',prenese.U primitivnim društvima Eskima,mnoge bolesti koje se prenose putem mikroba nisu prisutne zbog oštre klime.To je jako lepo opisano u knjizi ''Nunamiuti'',koju je napisao jedan norveški istraživač i prirodnjak.

    Ni ja nisam mislila na životinje iz šume,već na domaće životinje.One nisu produkt čoveka,već prirode,a samo su ''varijacije'' pojedinih rasa dobijenih sistematskim ukrštavanjem dvaju predstavnika različitih vrsta,proizvod čoveka.Domaće životinje su pripitomljene,ali su nekada bile divlje i živele u slobodi.Inače,pojavu ''homoseksualnosti'' su naučnici primetili kod pingvina.Oni nisu domaće životinje.
    Vrsta majmuna makaka,mužjaci,praktikuju redovno onanisanje,to se da videti na dokumentarcima.Šta ćemo sa njima?Da im kažemo kako će im se sasušiti kičma?
    I mala deca se od neke 5 godine bave ovim ''hobijem'',istražujući svoje telo ,oni pronalaze erogene zone.I to je greh?

    Što se tiče ''seksualnih devijacija'',one su mežu ljudima poznate još od davnina.Čuvena grčka pesnikinja Sapfo,žena iz drevne Grčke bila je lezbejka,a praktikovala je i sodomiju.To ne umanjuje njenu pesničku vrednost,a i danas je proučavaju i čitaju.Moramo naučiti da seksualnu orijentaciju pojedinca razlučimo od njegove vrednosti kao pojedinca,izuzev ukoliko se ne radi o rodoskrvnuću,pedofiliji,nekrofiliji,ponašanjima koja ugrožavaju živote i mir ostalih ljudi.Zbog čega bi me ''brinulo'' i smetalo mi nečiji način da ispolji svoje fiziološke nagone,ako je to na način na koji ne ugrožava ničiju slobodu i telesnu celovitost,ničije zdravlje?
    AIDS,nije nikakva kazna.Ako pak jeste,zašto kažnjavati nerodjenu decu,koju majke rađaju s AIDS-om?Ukoliko je abortus ubistvo,šta je onda taj slučaj sa decom rođenom obolelom od ADIS-a?Naravno,maja ili otac su mu to preneli,ali šta ćemo sa ulogom boga u svemu tome?Zar ne bi morao da pokaže malo samilosti?



    Niste mi odgovorili,ser_gogsy,u vezi sa onim citatom?Da li je to citat iz Svetog Pisma?Gde je to,u kojoj knjizi Svetog Pisma rečeno?Koji je to stih?
    Poruku je izmenio kohili, 09.11.2008 u 23:57 Razlog: mali dodatak...onda i slovce..
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 01:00
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 11:28
  3. Kojoj veri pripadate?
    Autor Kunic u forumu Religija
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 07.08.2011, 16:30
  4. Kada ste se prvi put poljubili sa nekim?
    Autor vlado u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 21:31
  5. Šta sa starim stvarima?
    Autor izabelitta u forumu Moda
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 18:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •