Jokanović trener Partizana
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Odgovor: Meridijan Super liga 2007/08.

    Jokanović trener Partizana

    Veleobrt u Humskoj! Izvori MONDA bliski Fudbalskom klubu Partizan navode da je Slaviša Jokanović sada najbliži mestu trenera crno-belih!

    Prema istim izvorima, Jokanović je zapravo kompromisno rešenje. Predsednik FK Partizan Tomislav Karadžić "naginjao" je ka Iliji Petkoviću, a mladja garda u klubu, sportski direktor Ivan Tomić i generalni sekretar Gordan Petrić više su bili za Vladimira Vermezovića. Medjutim, čelnici kluba su, posle konsultacija i sa navijačima, "stali" na imenu Slaviše Jokanovića, koji se u Partizan vratio da bi obavljao jednu od funkcija u klubu (odnosi sa inostranstvom).

    Sada ostaje da taj predlog "overi" Upravni odbor kluba, čija je sednica predvidjena za utorak. Izvori u Humskoj kažu da se očekuje i povratak Zorana Bate Mirkovića u Humsku, koji će takodje imati neku funkciju u upravi.

    Na novogodišnjem koktelu u Sportskom centru Partizana u Zemunu, Karadžić je u petak rekao da će novi trener biti poznat najdalje za nedelju dana, a potom je za "Sportski žurnal" izjavio da će to biti "prava bomba".

    "Novi trener Partizana sledeće dve-tri godine biti najbolji u Srbiji! Ali, nema šanse da vam kažem ime", rekao je Karadžić.

    Jokanović ima 39 godina. Fudbalsku karijeru počeo je u Vojvodini, da bi 1990. godine došao u Partizan, sa kojim je osvojio titulu prvaka tadašnje Jugoslavije i nacionalni kup. Igrao je u Španiji za Ovijedo, Tenerife i Deportivo iz La Korunje, a jednu sezonu nosio je dres londonskog Čelsija.

    Bio je i reprezentativac Jugoslavije.

    (MONDO)

    A Jokanović je i Vojvodinaš , znači Voša na proleće ima da Vas otkine.... (ako nerasprodamo pola tima ko što planiraju )

    ...Jokan je extra lik - uvek je bio odmeren, nije prepotentan, sa obe noge na zemlji... Neka iskoristi svoju šansu.
    Upoznao sam ga još dok je počinjao u Voši, ja bio klinac od 15-ak godina a on i Mihajlović su imali stanove blizu mog strica pa smo se tad braća i ja upoznali sa njima
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Jokanović trener Partizana

    Jokanović trener Partizana!!!

    Novi trener fudbalera Partizana nije Vladimir Vermezović, ni Iiija Petković, već nekadašnji as kluba iz Humske i reprezentativac, Slaviša Jokanović, saznaje B92!!! UO kluba trebalo bi da verifikuje njegovo postavljenje u utorak, ali Jokanović je kako saznajemo, jedino ime koje će biti pred upravnim odborom, što znači da ga samo formalnost deli od klupe kluba.

    Jokanović je u bogatoj karijeri Igrao između ostalog za Vojvodinu, Partizan, Real Ovijedo, Deportivo La Korunju, Tenerife, Čelsi i Mursiju. Za jugoslovensku reprezentaciju nastupao je 64 puta (i postigao 10 golova) po čemu je osmi igrač svih vremena u istoriji našeg fudbala.

    Slaviša Jokanović je po završetku igračke karijere ostao da živi u Madridu sa porodicom. Ivan Tomić u izjavi za B92 potvrdio je da je Jokanović korak od klupe kluba:

    "On je i ranije razmišljao o trenerskom poslu, još dok je bio igrač. Mislimo da je on dobro rešenje za naš klub. Nas trojica smo bliski godinama i po načinu razmišljanja i verujem da je on odlično rešenje. Ima i A i B trenersku licencu, tako da ne postoji prepreka da sedne klupu" rekao je Tomić.

    Zanimljivo je da je u četvrtak predsednik Partizana Tomislav Karadžić najavio da će dan kasnije za "crno-bele" početi da radi Slaviša Jokanović i da će njegov resor biti "odnosi sa fudbalskim organizacijama i klubovima u zemlji i inostranstvu." Time bi pojačao operativni deo kluba u kojem su njegovi bivši saigrači Ivan Tomić i Gordan Petrić. Karadžić je tada najavio i da će Jokanović "odmah biti uključen u izbor novog trenera." Očigledno da je na prvom sastanku Jokanović ostavio odličan utisak na Upravu kluba i da je procena svih da je on prvi (i pravi) izbor za naslednika Miroslava Đukića na kormilu jesenjeg prvaka Meridian Superlige.

    Kako saznajemo u stručnom štabu Slaviše Jokanovića trebalo bi da se nadju takodje bivši fudbaleri Partizana: Goran Stevanović, Goran Pandurović i Vuk Rašović.

    Čelnici Partizana ponudili su Jokanoviću mesto trenera još sredinom nedelje, ali je prema našim saznanjima, sada već izvesno novi trener lidera MSL razmišljao nekoliko dana i "prelomio" u subotu popodne, posle konsultacija sa nekoliko velikih trenera koji su ga ohrabrili u nameri da sedne na klupu Partizana...

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    Jokanović za B92: "Zadatak trofeji"

    Novi trener fudbalera Partizana biće Slaviša Jokanović. Čelni ljudi jesenjeg prvaka iznenadili su mnoge izborom Jokanovića, a po proceduri, Upravni odbor kluba će u utorak odlučiti o zvaničnom imenovanju nekadašenjg fudbalera Partizana i reprezentativca SFRJ i SR Jugoslavije.

    "Ovo se sve dogodilo iznenada. Ja jesam rekao da ću da se vratim u Partizan... Dogovorili smo se jesenas da krenem da radim od Nove godine, međutim sve ovo što se izdešavalo u Partizanu, posebno sa trenerom dovelo je i do ovoga i ponude Partizana o kojoj sam razmišljao nekoliko dana. Danas, u subotu, sam je i defintiivno prihvatio. Verujem da mogu da odgovorim željama klubama i navijača i da sam sposoban da povedem ekipu dalje, tamo gde je bivši trener stao," rekao je za B92 Jokanović koji je posle završetka igračke karijere počeo da razmilšlja o poslu trenera ali se u međuvremenu pojavljivao u raznim kombinacijama za druga mesta u klubu.

    Jokanović će u Partizanu raditi sa ljudima koji su mu bliski po razmišljanju o fudbalu i sa nekadašnjim saigračima.

    "U svakom slučaju, to je pozitivna stvar za mene. Objektivno, Partizan nije samo naš klub i svesni smo ogromne odgovornosti koja je na nama. I to je uticalo na mene i na donošenje ove odluke, jasno mi je da sam odgovoran i pred klubom i pred armijom navijača za sve ovo što će se dešavati u narednom periodu. Prijateljstva su jedna stvar, a posao je nešto drugo," kaže Jokanović koji je crno-beli dres nosio od 1990. do 1993. godine.

    Prema nezvaničnim informacijama Jokanovićev prvi saradnik biće Goran Stevanović a trener golmana ostaje Goran Pandurović. Direktor 'crno-belih' Ivan Tomić rekao je da će konkretni potezi u prelaznom roku sačekati imenovanje novog trenera. Jokanović kaže da ima dovoljno vremena.

    "U svakom slučaju, prva stvar je formiranje stručnog štaba. Igrom slučaja pripreme nam počinju za mesec dana tako da ću imati dovoljno vremena da sagledam sve stvari unutar Partizana, samim tim izvršim i celokupnu analizu igračkog kadra, kako bih startovao u pripremama bez ijedne dileme," kaže Jokanović za B92.

    Mirosalvu Đukiću posao u Partizanu bio je prvi u nekom klubu u karijeri. Jokanović počinje slično, s tim što ima dobru ekipu koja ima šest bodova prednosti u odnosu na rivale.

    "U svakom slučaju do ovakve situacije i prilike se ne dolazi tako lako. Imam veliku privilegiju što uzimam ekipu koja ima kvalitet, koja ima prednost od šest bodova, koja ima prostora za rad i napredak. Što se tiče eventualnih pojačanja, ona su uvek dobro došla kako bi pojačala konkurenciju i donela veći kvalitet. Zadatak Partizana je svake godine osvajanje trofeja, pa i ove, tu dileme nema," rekao je nekadašnji fudbaler Vojvodine, Partizana, Ovijeda, Tenerifa, La Korunje, Čelsija i Sijudad Mursije i 64 puta reprezentativac.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    Drago mi je sto je za trenera izabran bivsi igrac Partizana, ali malo zabrinjava to sto nema trenerskog iskustva.Mada, i Djukicu je prvi trenerski posao bio treniranje Partizana i pokazalo se pravim pogotkom.

    Srecno!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    Ne može početnik da vodi Partizan

    Zvanična promocija Slaviše Jokanovića kao novog trenera Partizana, po svemu sudeći, neće proći tako glatko, s obzirom na to da je većina članova Upravnog odbora crno-belih protiv njegovog imenovanja.

    Jokan ima podršku predsednika kluba Tomislava Karadžića, kao i prvih operativaca Ivana Tomića i Gordana Petrića, ali Bojan Radovanović, Rasim Ljajić, Dragoljub Vukadinović i Dragan Djurić smatraju da "trener početnik" ne može na klupu prvog tima.

    "Ružno i katastrofalno je što smo putem medija saznali da će Slaviša Jokanović postati trener Partizana. Predsednik kluba, generalni sekretar i sportski direktor preskočili su proceduru i stavili članove Upravnog odbora pred svršen čin. Ovo nije samo moje mišljenje, prenosim vam šta smo razgovarali potpredsednici Rasim Ljajić, Dragoljub Vukadinović, Dragan Djurić i ja. Složili smo se u oceni da je nezamislivo da početnik u trenerskom poslu, kakav je Jokanović vodi naš tim", rekao je Radovanović za "Sportski žurnal".

    On je podsetio da je upravo Tomislav Karadžić insistirao na iskustvu i zapitao se zašto je odustao od tog principa i sada želi na klupu da sedne početnik, optuživši predsednika da jedno priča, a da drugo radi.

    "Ne radi se ovde o parama nego o kumovskim vezama i pokušaju da Jokanović (kum Gordana Petrića) na mala vrata postane trener Partizana", rekao je Radovanović.

    Za utorak je zakazana sednica UO Partizana, a ključna tačka biće imenovanje trenera. Karadžić je rekao da je sve dogovoreno i da će Jokanović sesti na klupu prvog tima. Čak mu je obezbedio i pomoćnika Gorana Stevanovića, nekadašnjeg fudbalera crno-belih i asistenta Ilije Petkovića u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2006. u Nemačkoj.

    "On je odličan momak, legenda kluba, zaslužuje poverenje svih struktura u Partizanu. Potreban nam je, tu nema zbora, ali ne na mestu prvog trenera, bar ne u ovom trenutku. Moj predlog je da šef stručnog štaba postane Lotar Mateus, da mu Jokanović bude pomoćnik. Ako to nije izvodljivo, onda bi rešenje trebalo tražiti u Vladimiru Vermezoviću, a mesto pomoćnika ukazati Jokanoviću", rekao je Radovanović.

    Generalni sekretar Partizana Gordan Petrić izjavio je agenciji Beta da u tom fudbalskom klubu nema podela.

    "Sportski direktor Ivan Tomić predložio je Jokanovića za novog trenera, ali o toj ideji Upravni odbor još nije razgovarao. Svako će u utorak na sednici imati pravo da iznese svoje mišljenje. Ne mislite valjda da ima podela u Partizanu", rekao je Petrić agenciji Beta i dodao:

    "Što se tiče mojih kumovskih veza sa Jokanovićem... Da li to znači da ne bi valjalo ni kada bih za predsednika kluba predložio (Predraga Mijatovića) Pedju?... Papir svašta trpi. Bliži se Nova godina, nema utakmica, a nešto mora da se piše".

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    Jokanović i zvanično novi trener Partizana

    Slaviša Jokanović dobio je podršku Upravnog odbora FK Partizan, koji ga je izabrao za šefa stručnog štaba.

    Jokanović je bio i jedini kandidat za naslednika Miroslava Đukića, a predložen je od stane sportskog direktora Ivana Tomića i generalnog sekretara Gordana Petrića. Na zasedanju UO glasalo je 17 članova, a samo jedan je bio protiv toga da Jokanović bude novi trener, ali je ostao uzdržan. Odsutni članovi poslali su podršku većini koja je glasala za Jokanovića.

    Predsednik Partizana Tomislav Karadžić rekao je da je Jokanović korektno rešenje, jer po njegovom mišenju, može da obezbedi dugoročan i kvalitetan rad, koji će svakako doneti napredak u igri.

    Jokanović će u petak predati spisak predloga za pojačanja, a Karadžić je saopštio da će tek tada biti određeno koliko će novca klub izdvojiti za transfere. Novom treneru Partizana ovo je prvi posao šefa stručnog štaba, a do sada je bio asistent u španskom trećeligašu Atletiko de Pinta.

    Jokanović je rođen u Novom Sadu 16. avgusta 1968. Igrao je za Novi Sad, u kome je počeo karijeru, zatim za Vojvodinu, Partizan, Ovijedo, Tenerife, Deportivo iz La Korunje, Čelsi i Siudad. Za nekadašnju reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 64 mečeva i postigao 10 golova.

    Sa Vojvodinom je osvojio titulu 1989, dok je sa Partizanom bio šampion 1993. Sa "crno-belima" je osvojio i Kup Jugoslavije 1992.

    (srbijasport)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    Raduje me da vidim bivseg grobara na klupi mog tima ali me brine privatizovanje kluba od strane novog rukovodstva.Jokanovic jeste lavcina,i u reprezentaciji i u klubovima gde je igrao davao je maksimum,igrao je i glavom i srcem pa i ne sumnjam da ce se voditi istim principima kao trener.Dobio je sansu,verujem da ce je iskoristiti,samo se plasim da kumstva u upravi kluba ne rascepaju Partizan.Za druge se navija...
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Jokanović trener Partizana

    ...mislim da je to mach sa dve ostrice...iako sam ga neizmerno voleo kao igraca,nisam siguran,tj. ne znam kakav ce biti kao trener...nadajmo se najboljem...
    ...Milion Grobara i hooligana...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

Slične teme

  1. Šanse Partizana i Dinama u Evropskoj Ligi
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 22:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •