Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?


    Na zvaničnom sajtu (www.zeitgeistmovie.com) stoji sledeća izjava:

    "...Zeitgeist, produced by Peter Joseph, was created as a nonprofit filmiac expression to inspire people to start looking at the world from a more critical perspective and to understand that very often things are not what the population at large think they are."

    Meni se lično dopao ovaj dokumentarac i preporučujem ga svim 'open minded' ljudima

    Da li ste odgledali film ( čuli o njemu nešto) ? Kakvo je vaše mišljenje ?

    P.S Jedva čekam da pročitam vaše komentare (naročito na Part I i Part III) ......

  2. #2

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Nisam ovaj gledala, ali filmova na tu temu koliko ti duša hoće. Jedan član ovog kafea ga čak ima i u opisu svoje lokacije (što mi je jako sumnjivo, kad smo već kod toga)

    The UFO Incident sa sa glumcem Jamesom E. Jonesom, 1975, recimo.
    Ili neke malo prizemnije teme - Manchurian candidate, Impostor, The Forgotten itd.itd

    Da li postoji ikakva šansa da zeitgeist govori o nečemu yet ne izgovorenom?
    _________Una16

  3. #3

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Citat Buba Erdeljan kaže:
    The UFO Incident sa sa glumcem Jamesom E. Jonesom, 1975, recimo.
    Ili neke malo prizemnije teme - Manchurian candidate, Impostor, The Forgotten itd.itd
    Napomena: Zeitgeist je dokumentarac

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Da li postoji ikakva šansa da zeitgeist govori o nečemu yet ne izgovorenom?
    Iskreno , ali vredi ga pogledati. To je barem moje mišljenje
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 17.01.2008 u 22:11

  4. #4

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Nisam preterani ljubitelj teorija zavere, ali ovo je zaista zanimljivo i logichno.

    Naravno prvi deo o religijama, sve je potpuno logichno... POklapanja Isusove biografije iz novog zaveta sa verovanjima starih egipchana i svih moguchih religija i gomilom prethodnih bogova i mesija...

    Presecheni i istopljeni stubovi WTC u Njujorku? Gotovo da uopshte vishe ne sumnjam da je sve bilo iscenirano... Znao sam za onu trechu kulu, ali nisam znao da nije imala ama bash nikakvog razloga da padne, ako verujemo zvanichnim prichama...

    Trechi deo se upravo spremam da pogledam

    (streamovi koje sam postavio imaju srpski titl)
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 07.06.2008 u 11:58

  5. #5

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Pogledala prvi i drugi deo. Veoma zanimljivo.
    Ovo za Isusa nisam znala.. da zapravo potiče sve od egipćana. Kako reče Hleb -logično je sve, kad ti se lepo objasni. I onako nisam neki vernik, tako da mi je ova teorija sasvim prihvatljiva.
    A drugi deo... takođe prihvatljivo. Nije me iznenadila ta ideja da su Amerikanci sami sve iscenirali Ima mnogo neobjašnjenih stvari, i to tako i dan danas stoji? Zašto?
    Ona poslednja rečenica u drugom delu me baš uznemirila.. ali dokumentarac jbga.. htela si da gledaš..
    Sve u svemu, svideli su mi se filmovi

  6. #6

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Meni se dopadaju teorije zavere, dokumentarci, filmovi, knjige, interesantno mi je i volim da pogledam. Bude i gluposti dobro upakovanih, a bude i sasvim logičnih stvari. Ono što nam se servira i ono što prihvatamo može biti prilično anamorfično.
    Ovaj je baš dobro urađen. Sve tri priče.
    Ja recimo nisam znala da je u prizemlju bila eksplozija pre nego što je avion uopšte udario u zgradu, o onom čeliku i ostalom da ne pričam.

    But he loves you part je genijalan
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    link mi vec dugo stoji u bookmarks, ali nikako da ga stignem pogledati
    mada, chula sam odlichne kritike, tako da cu uskoro morati i sama odgledati a onda javljam utiske
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    dobro ste me podsetili danas na taj film, pa sam ga odgledala
    ovaj drugi dio sam vec gledala.. ovde malo malo pa izadje neki dokumentarac o rushenju twinsa.. za "teoriju zavjere" da su ih ameri sami srushili znam odavno.. i ima vishe no jedna teorija o tome.. ima cijeli jedan dokumentarac [u trajanju od par sati] do detalja objashnjeno kako su [ako su] srushili zgrade i kako se avion [ili neshto drugo?] zabio u Pentagon.. mnogi dokazi [kao i oni snimci] nisu odonda ni pushteni u javnost, chime mozhe da se postavi pitanje zashto uopshte skrivaju snimke ako nishta ne kriju? zato svako malo porodice stradalih neshto zahtjevaju.. mada, ucutkali su ih silnim milionima koje su dobili od vlade

    prvi dio je prosto logichan kad se malo razmishlja o tome.. ali kazhi ti to milionima ljudi koji chekaju sudnji dan ima stvarno odlichno rechenih stvari, pogotovo u trecem delu.. mada neke "chinjenice" su me bash bash mnogo zachudile iz treceg dela pa sam odluchila da ih proverim..

    slazhem se sa tim da ova nacija [odnosno tanki sloj vladara koji vode naciju] ni pod koju cenu ne zheli pametne i obrazovane ljude, i zato studenti josh ni ne izadju sa faxa, a vec su u dugovima do gushe a to je opshte poznata chinjenica.. pa ti studiraj ako mozhesh TV i ostali zabavni programi postoje da bi se narodu odvukla pozornost od realnosti.. [po principu "hleba i igara" drugo nishta nije ni vazhno].. nije pricha o tome kako su Ameri glupi nastala iz nichega.. nisu oni glupi, oni jednostavno nisu educirani, a za to mogu da zahvale svojoj vladi sve ono o bankarstvu, pozajmljivanju i zaduzhivanju je manje vishe tachno.. nisam bash sigurna za ono ostrvo na kojem su bankari potpisali onaj ugovor koji su kasnije predlozhili vladi, niti sam bash sigurna da taj isti ugovor nije "constitutional".. da su zaradjivali na svim dosadashnjim ratovima, jesu.. kao shto ne sumnjam ni da su potaknuli neprijatelje da napadnu prvi.. to ima u istorijskim knjigama..

    tako da u celom filmu verujem da ima mnogo istine, ali verujem da su neke stvari verovatno i preuvelichane [manji deo dodushe ]

    sve u svemu pouchan film i definitivno bi trebao da potakne ljude da kritichno razmishljaju, a ne da uzimaju zdravo za govoto sve shto im TV kazhe
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Sve stvari treba gledati iz više uglova da bi se stvorila što realnija slika, a ovaj film upravo podstiče ljude (naročito one uljuljkane programskom TV šemom) da neke stvari pogledaju i iz drugog ugla.

    Treba možda pogledati i film Digitalni anđeo, u kome se takođe skreće pažnja na mnoge loše stvari koje nam se serviraju kao super kul, mada mi se ne sviđa kako je ceo film upakovan i što malo vuče u neku suprotnu krajnost.
    Zeitgeist je ipak drugačiji...evo vam informacije, evo vam poređenja pa vi tumačite kako mislite da treba.
    Poruku je izmenio slobelix, 11.06.2008 u 19:24
    Blackadder: George, who's using the family brain-cell at the moment?

  10. #10

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Odlican! Obavezno stivo!
    Izasao je novi:
    ZEITGEIST: ADDENDUM
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #11

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Nisam znao da su pre Addendum-a postojala tri filma. Očigledno sam jedan propustio, to je bio ovaj sa 'lebovog linka. Ujedno i najkomičniji, pod uslovom da je sve ovo smešno, a ne tragično. Sve ovo mi deluje logično, ne mogu naći zamerku. Potvrđuje sve one zaključke do kojih sam i sam došao, i dodaje ponešto ( u stvari mnogo toga ) o prevari koju nazivamo religijom.

  12. #12

    Odgovor: Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?

    Gledao sam Zeitgeist the movie - film je odlican, i natjera covjeka da dobro razmisli o onom sto se u njemu govori. Film smatram istinitim, ne mislim da je fake jer su iznijeli dovoljno cinjenica da me u to uvjere. Nesto sam prije znao, a sad mi je samo potvrdjeno. Jedan od filmova nakon kojih se ne moze zaspati mirno. Ne smatram da je teorija zavjere. Pozdrav

Slične teme

  1. Najbolje teorije zavere ikad
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.06.2011, 20:23
  2. Zeitgeist 2 - (addendum)
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 20:48
  3. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  4. IMDB (Internet Movie Data Base) - ocenivanje filmova - 1/10
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.01.2009, 23:26
  5. The Simpsons movie
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 16:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •