Citat Jactpe6 kaže: Pogledaj poruku
sada ti odbij od tih 2400 sve troskove koje njih dvoje imaju pa vidi sta im ostane. (kad je bre paradajz bio 3 Marke? )
Radi se o mojim bliskim rodjacima, pa imam uvid u isto. Prethodni mjesec su polozili na stednu knjizicu 1000 Euro, kao i prethodni, kao i prethodni, a tekuci mjesec nesto manje, jer se poklopio sa auto-osiguranjem koje iznosi oko 300 Euro, i placa se 4 puta godisnje. Moraces da mi vjerujes na rijec, jer ne namjeravam da ti ovdje saljem originale platnih lista, stednih knjizica itd., a, uostalom, potpuno je bezveze da mi ne vjerujes, jer je sasvim besmislena pomisao da iznosim netacne informacije u vezi sa tim.

a vidi sa tom platom kako bi prolazili da dece imaju...
Pa, evo kako. Jedna porodica, koju takodje licno poznajem, izrodila je sestoro djece. Ni jedno ni drugo ne rade, sem periodicno, i to veoma rijetko, a bice stoga kada im prigusti, jer primanja koja dobijaju na osnov djece, izgleda jesu dovoljna, ali ne sasvim dovoljna, pa uglavnom ljeskare, uz povremene kratke prekide. U ovom slucaju nisam upoznat sa tacnim ciframa, a kao sto sam upoznat na gornjem primjeru, pa necu da lupam.

a kakav to nekvalifikovani rad za 1200?
Mislim da je sasvim jasna odrednica nekvalifikovan rad, pa je gornje suvisno. Nisam siguran, ali mislim da je donja granica za petodnevni nekvalifikovani rad negdje oko 1100 Euro. No, tu je bitno konkretizovati, pa necu da lupam

ovde na jugu, ljudi sa drzavno priznatim titulama koji rade samo 75% zbog naprimer neke bolesti dobijaju maaaaloo vise od 1200.....
Samo toliko? Pa nije valjda? Evo, upravo sam bio nakratko u Banjaluci, u posjeti jednoj zeni koja za kvalifikovan rad dobija 500 Konvertibilnih Maraka, sto je negdje oko 250 Euro. A obisao sam i prodavnice, pa mi uopste nije jasno kako je moguce da opstaje i postoji

Pozdravcic!