Noć sa Adolfom Hitlerom - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    Mislim da si mistejk...

    Procitaj moj prvi post na temi...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Hitler genije koje je licno vodio ulicne borbe u Staljingradu sa vise hiljada kilometara udaljenosti...
    Ne daj Boze da to nije uradio, ko zna kakav svet bi imali danas...
    Ako su ludaci geniji, onda sam ja negde nešto pogrešno učio i naučio. Iskoristiti psihologiju mase, stvoriti nacionalno ludilo, i sve to potpomognuto ratnom tehnikom i angažovanim kapitalom, pa onda krenuti u nemoguću misiju. A ta nemoguća misija napravi blizu dvadeset miliona grobova. Eto tako izgleda genije. Onaj koji je bio u Jasenovcu ili Aušvicu, ili drugde na sličnim mestima, mogao je da oseti miris smrti i posle 50 godina, to nije samo miris smrti, to je smrad genija, njegove genijalne nacije, i uz rezervu, njegovih verničkih pastora koji su ga blagosivljali. I pitam se šta je to genijalno, ako neki silni ludak dođe sa ratnom tehnikom i vojskom i pobije više od pola Subotice, pa kroz 50 godina neki Srbin iz šumadije piše na forumu:Ne daj Bože da to nije uradio, ko zna kakav svet bi imali danas... ????
    Moj naglasak kroz ovu komparaciju nije bio nacionalno, već naglasak na: osetiti da su do ljudi od krvi i mesa, a koji su usput i nečija deca, roditelji itd..
    Ako ste nešto osetili, drago mi je!
    PS.Al' sam naleteo, bum!
    Poruku je izmenio morrib, 29.12.2007 u 00:22
    In vinas veritas
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    Da proucavate istoriju, znali bi da je taj Hitlerov cin bio najnesposobniji, najamaterskiji, najgluplji cin koji je iko od mocnih uradio.
    Detinjaska glupost.

    Zao mi je sto su neki shvatili moje reci sa pogresnim predznakom.
    Mislim da ste trebali procitati i moje prethodne postove na temi.


    Evo, stavljam vam u navode, mislio sam da vam je to logicno kada citate...

    Hitler ``genije`` koje je licno vodio ulicne borbe u Staljingradu sa vise hiljada kilometara udaljenosti...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    mozda jednom nauchite da mislite individualno a ne da prihvatate neka globalna mishljenja.

    Hitler je deo istorije i to je chinjenica.
    mozda je zahvaljujutji njemu zivote izgubio veliki broj ljudi, a mozda je on ipak bio u pravu shto se tiche nekih stvari. mada je ta ideja "arijevske rase" suvishe extremna za moj ukus.....

    nemam nishta protiv da soba u hotelu nosi njegovo ime.
    jaka stvar kako se zove hotelska soba.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    mozda jednom nauchite da mislite individualno a ne da prihvatate neka globalna mishljenja.
    Можда тако одбацимо и закон гравитације па почнемо да летимо...
    Непаметно је бити против раширеног мишљења ако је оно исправно, само да би се "мислило својом главом". То није мишљење својом главом, то је слепо контрирање без мишљења.

    Hitler je deo istorije i to je chinjenica.
    Коју овде нико није оспорио.

    mozda je zahvaljujutji njemu zivote izgubio veliki broj ljudi,
    Можда...
    a mozda je on ipak bio u pravu shto se tiche nekih stvari. mada je ta ideja "arijevske rase" suvishe extremna za moj ukus.....
    То што је човек који је спроводио расистичку злочиначку мрзилачку агресорску политику и који је крив за смрт милиона људи можда био у праву што се тиче неких ствари, рецимо да је пудинг од јагоде укусан, је потпуно небитно.

    nemam nishta protiv da soba u hotelu nosi njegovo ime.
    jaka stvar kako se zove hotelska soba.......
    Битно је због одсуства морала и поштовања према жртвама, због глорификовања злочинаца...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Noć sa Adolfom Hitlerom

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То што је Хитлер био део историје значи да историја треба да се бави њиме, наука, ово, оно... али не значи да треба да качимо његове слике за украс.
    Meni je više i nauke o njemu puna kapa! Kad god prebacim na neki program koji forsira istorijske emisije, ili je o njemu, ili o Staljinu. Toliko je korisnih i plemenitih ljudi hodalo zemljom, a ljudi stalno prave naučne emisije o bolesnim umovima i krvnicima. 'Bem ti svijet naopak!
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •