Muška hvalisanja!
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Muška hvalisanja!

    Muškarci imaju potrebu da se hvale svojim navodnim uspesima kod žena. To sam se ne jednom uverio. Društva u kojem su samo muškarci, neretko su svojevrsne Proklete avlije i poligoni za iznošenje neverovatnih priča pojedinaca u kojima opisuju svoje ljubavne uspehe sa brojnim ženama i devojkama, koje su, kao, realizovali na najrazličitijim mestima i na gotovo bizarne načine (znate li onaj vic kada se jedna muškarčina hvali: ... Ja je j****, a ona mi puši)....

    Šta mislite o takvim muškarcima i zašto to rade?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Šta mislite o takvim muškarcima i zašto to rade?
    Dozvoljeno je sve što nije izričito zabranjeno.

  3. #3

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Muškarci imaju potrebu da se hvale svojim navodnim uspesima kod žena. To sam se ne jednom uverio. Društva u kojem su samo muškarci, neretko su svojevrsne Proklete avlije i poligoni za iznošenje neverovatnih priča pojedinaca u kojima opisuju svoje ljubavne uspehe sa brojnim ženama i devojkama, koje su, kao, realizovali na najrazličitijim mestima i na gotovo bizarne načine (znate li onaj vic kada se jedna muškarčina hvali: ... Ja je j****, a ona mi puši)....

    Šta mislite o takvim muškarcima i zašto to rade?
    A to su kao muškarci?

    Hmmmmm.......... verovatno to rade zato što su 'uskraćeni' tamo dole pa leče rečima neke svoje komplekse
    Lično mislim da se radi o muškarcima koji nemaju pojma kako da zadovolje ženu (jaki na rečima, slabi na delima ) i onda im je potrebno da pričaju o tome - kako bi drugi ljudi, eventualno, poverovali da su oni dobri *ebachi (oprostite na izrazu ).
    Valjda to hrani njihov krhki ego

    Mnogo puta ponovljena laž postaje istina, zar ne?
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 28.12.2007 u 12:28

  4. #4

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    A to su kao muškarci?

    Hmmmmm.......... verovatno to rade zato što su 'uskraćeni' tamo dole pa leče rečima neke svoje komplekse
    Ima i takvih. Ali se to da prepoznati.
    Tačno se vidi da lupeta nešto iz mašte što nije konkretno isprobao, pa ga kiti tamo gde nema šta da se kiti.

  5. #5

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Što sam sinoć dve razvalio.
    Dok jednu tucam...druga mi pooshi
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better

  6. #6

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Pa kad ih partnerke ne hvale, moraju sami... A nemam nista protiv pricanja, mada me toliko i ne interesuje "ko je skim" i "sta radio", bitniji mi je moj seksualni zivot od slusanja tudjih "ribolovackih prica" (izvinjavam se pecarosima).
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  7. #7

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Bez veze ...
    Sta znaci ako kazem da obicno treci dan prohodaju ...
    Bas nista ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  8. #8

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    „.....Svakog jutra okupljaju se u senci isti ili slični živi krugovi apsenika. Fra Petar zastane kod prvog, "komšijskog" kruga. Tu je sve isto. Zaim se ženi i razvodi još uvek sve sa novim nežnim ženama, i uvek ga jedni grubo uteruju u laž a drugi slušaju. On je bled, zelenkast i crn u licu, kao da boluje od žutice. A pogled mu, bez veze sa onim što govori, luta, jadan i lud od straha i skrivene pomisli na kaznu koja ga čeka, ako mu se dokaže ono za što ga optužuju.

    I ostali pričaju o ženama, samo na drugi način. Najviše se čuje onaj atletski razvijeni čovek sa promuklim basovskim glasom. Ali on je za trenutak ućutkan i sluša zajedno sa ostalima kako postariji mornar priča o mladoj Grkinji koja je posluživala u njihovoj krčmi.

    - Krupnijeg i čvršćeg ženska nisam video. Galija. Nosi grudi pred sobom kao dva jastuka. Kreću se za njom one dve puste polutine; samo melju. Svak pruža ruku i hvata gde može i koliko može. Ona se brani, brani je i gazda, onaj krezubi Grk, ali ko će mornarima vezati ruke. Malo-malo pa uštinu. I najposle, morala je napustiti službu. Tako bar gazda kaže. A nije, nego je on, lisac, sklonio u svoju kuću i čuva za sebe. Grde ga mornari i uzdišu: "Ih, šteta, onakva žena, k plast!" - K plast, k plast!" kaže Grk više za sebe. "Ali da je onako produžio, da štipa ko stigne, šta bi bilo? Slamka po slamka, i plast bi razneli. Mangupi!"

    - Ih, - buni se promukli bas. - Ih, ih, kakvi ste! Samo o tim kafanskim droljama umete da govorite! I samo o gadnim stvarima! Ih!

    Nastaje objašnjavanje, iz kog bas izlazi kao pobednik: svi ućutkavaju mornara i traže da bas nastavi neku priču koju je ranije bio započeo. I on nastavlja da priča nešto uzbudljivo i nejasno o nekoj ženi izuzetne lepote, rodom iz Gruzije, koja je ovde u Stambolu čuda počinila i mlada umrla....“


    Negiranjem neke pojave, ili njenim osuđivanjem ne znači da ta pojava i ne postoji. Muškarci umeju biti vrlo sujetni i zbog različitih razloga se znaju hvaliti o svemu i svačemu, pa i o svojim uspesima kod žena. Pošto se o ovome na temi koju sam postavio pojavljuju i, rekao bih, i neargumentovana, pa i neprimerena mišljenja, podsetio bih na nekoliko notornih činjenica.

    Gore navedeni citat je samo jedan deo iz Andrićevog remek dela Prokleta avlija koji upravo govori o hvalisavcima. Po tome je posebno interesantan lik po imenu Zaim. Ne znam da li je potrebno posebno da naglasim da to nije dokumentaran tekst, već snažna metafora najviše umetničke vrednosti kojom naš nobelovac opisuje stanje raspadajuće carevine, koristeći pri tome i lične sudbine arhetipskog karaktera. Znači, hvalisavost nije tek puki pojedinačni slučaj nedozrelog muškarca, već složenija društvena odnosno psihološka pojava kojom ne mali broj pojedinaca želi na neki način da skrene pažnju na sebe, ili da zadovolji neke svoje frustracije.

    Dok sam bio mornar, ne jednom sam se naslušao takvih priča. Takođe i dok sam bio na odsluženju vojnog roka, pa i u ratu. Sve švaler do švalera. Da nisam znao da lažu, osećao bi se krajnje jadno sa svojim skromnim ljubavničkim iskustvom. Iako sam bio i nekoliko puta zatvaran, nisam imao priliku da takve priče čujem u zatvoru, jer je ekipa koja je bila tada sa mnom imala sasvim druge, prizemnije i praktičnije preokupacije.

    Da li je to moralno, pa i normalno. Pa naravno da nije, ali svakako da postoji i da će, dok je muškaraca, i postojati.

    Sećate li se Mikija Rubiroze iz kultne serije Grlom u jagode?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    [I].....
    nisam imao priliku da takve priče čujem u zatvoru, jer je ekipa koja je bila tada sa mnom imala sasvim druge, prizemnije i praktičnije preokupacije.
    Sasvim logično.
    Ko je lud da u tako skučenom prostoru prepunom muškog društva priča neke lascivnosti i naloži sobnog kolegu na bludne misli.
    U zatvoru je najvažnije sačuvati svoje du*e.

  10. #10

    Odgovor: Muška hvalisanja!

    Nema ko se nije bar malo hvalio mada ja te stvari cuvam za sebe..sto neko mora da zna kad sam,koliko puta,kako,gde i tome slicno...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •