Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    let's show some love

    - navedite knjigu koju bi ste voleli da dobijete na poklon....
    - neka se javi forumash koji bi vam je poklonio (s posvetom)....
    - preko privatne poruke dajte instrukcije za slanje (adresa, poshtanski fah...etc)
    - poklonite i vi nekome knjigu...s posvetom.

    & underpaid......
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    Haha...
    Ja cu Scar Tissue,koju je napisao Anthony Kidies. Nije obavezno da saljete,da trosite novce
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    nije obavezno da se shalje? kako da ti se pokloni knjiga ondaK?


    hvala shto ste podrzzali akciju.
    & underpaid......
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    kako si zamislila?meni se ne daje adresa na net-u...
    a...jesi ti meni Safona poklonila ili da ti vrćem?
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    ...posle godinu dana - tvoj je

    u vezi slanja:
    u svojoj lokalnoj poshti se mozzesh raspitati za proceduru otvaranja poshtanskog pretinca i poshiljke primati na post-restant....... tako su mi rekli danas kad sam nazvala postu.
    & underpaid......
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    hvala!

    p.s.već piše piščeva posveta:"Za ..... koji zaslužuje bolje"
    tebe ću upecati na keju,kad bude toplije...da dopišeš
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    knjigom se mnogo toga mozze reci
    knjigom se duh mozze preneti
    knjigom ljubav iskazati
    ili k'o pashche suze olizati

    knjigom se dusha mozze dodirnuti
    most sagraditi
    dosechi u buduchnost
    ili temelj armirati

    knjiga iza nas ostaje
    da kroz posvetu
    nekome zauvek nedostaje
    jos jedna rec u pustom svetu
    & underpaid......
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    Bubim postavljaca teme u siske nestasne ...
    'El mogu da iskoristim oglasnu tablu ?
    Mogu ?
    Fala ...
    Ako neko zeli da posalje nesto od epske fantastike, neka to ucini na sledecu adresu :
    Dom za decu i omladinu bez roditeljskog staranja "Jovan Jovanović Zmaj", Braće Jerković 119, 11000 Beograd
    Zasto ?
    Bio, pricao sa klincima koji su nekako skrouz skromni pa mi jedan od njih rece (zove se Pedja, ima petnaest godina...) da bi zeleo za NG nesto od tih knjiga (Zenica Sveta, Tocak Vremena i sl...) ...
    A i resto klincadije bi se obradovalo ...
    Pa eto ...
    E, da ...
    Srecno vam bilo ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    ...obozzavati moj vitezU....ljubim te u beskraj....
    & underpaid......
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    Spremam paketić za Jerković



    Meni ne treba ni poklon ni posveta, jer nije za mene već za dalje iako ću da iščitam pre pakovanja ... samo informacija - ako neko od moljaca u prestonici naleti na Dubravku Ugrešić i Ministarstvo boli - gde se tačno to dogodilo

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    http://www.bookcrossing.com


    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    let's show some love

    - navedite knjigu koju bi ste voleli da dobijete na poklon....
    - neka se javi forumash koji bi vam je poklonio (s posvetom)....
    - preko privatne poruke dajte instrukcije za slanje (adresa, poshtanski fah...etc)
    - poklonite i vi nekome knjigu...s posvetom.

    Gledam sad na 92ci ostavio je čovek adresu, kaže da ovo radi već deceniju po belom svetu i kaže:

    Da li ste čuli za BOOKCROSSING?

    Kada je Erik Žuanest ostavio svoju knjigu na mostu iza pariske katedrale Notr Dam, nije ni očekivao da će se ona pojaviti u jednoj dalekoj ruskoj republici. Međutim, ovaj primer na najbolji način opisuje globalizaciju jednog kluba koji je pre nekoliko godina počeo u SAD, a ubrzo se raširio po celom svetu.
    Osnivači "BOOKCROSSING.com" internet kluba ga opisuju kao virus, uz poruku: Ako volite knjigu - oslobodite je! Učlanjenje je besplatno, a ljubitelji literature, koji putuju, ostavljaju knjige koje, zatim, kreću na svoje putešestvije.
    Koncept je baziran na sistemu: pročitaj-registruj-oslobodi. Učesnici obeleže knjigu posebnim brojem na unutrašnjosti korica, i napišu veb-adresu http://www.bookcrossing.com, a onda ostave knjigu uz instrukciju kako je naći na internetu. Kada je neko pronađe, i prijavi je na netu, odmah se šalje elektronsko pismo onome ko ju je ostavio.
    Deo celog uzbuđenja se sastoji u tome da se vidi koliko će neka knjiga daleko otputovati. U slučaju Žuanesta, njegova knjiga je prvo završila u Ulan Batoru, prestonici Mongolije, da bi se potom pojavila u ruskoj republici Burjatiji.
    Ovaj sistem "delimično" funkcioniše. Oko 25 odsto ostavljenih knjiga na javnim mestima bude pronađeno i kasnije evidentirano na netu. Klub, koji je osnovan 2001. godine (sajt je napravio američki softveraš Ron Hornbejker, koji sada ima 39 godina) ima 400.000 članova u 120 zemalja. Najviše članova ima van SAD, mada na nju otpada 46 odsto članstva, a najveću većinu čine zaljubljenici u knjigu iz Britanije, Kanade, Nemačke, Španije, Italije i Francuske (čiji se članovi iz Pariza sastaju jednom mesečno u jednom kafeu).

    _______________________________________________

    Evo ja sam stigla do ovde:

    http://www.bookcrossing.com/thankyouforjoining

    pa ću da vidim kako ide.

      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!

    Sada sam zahvaljujući mestu koje kao i maski volim, saznala i za ovo:


    Priču ću ostaviti na " Poučne priče - melem za dušu", pa svratite na 2 minuta.

    Dodatak toj priči:

    ( http://darujmorec.blog.co.yu/blog/da...prica-o-sinisi )

    Svi šaljemo i prosleđujemo stotine viceva, smešnih poruka, gegova i spotova putem e-maila, onako rutinski, bez razmišljanja, a kada dođe do toga da pošaljemo poruke o životnim izborima, tu oklevamo...

    Nasilje, vulgarnosti, bizarnosti i česte opscesnosti slobodno prolaze i kolaju internetom, ali javna rasprava o uljudnosti najčešće i ne stiže u naše škole, ni na naša radna mesta. Šteta.

    Ako sada razmišljate o tome da li da prosledite ovu poruku, Vi, najverovatnije, birate ljude u svom adresaru koji su "prikladni" za to, dakle, one koji su "podesni" za ovu vrstu pošte.

    Ali osoba koja Vam je ovo poslala veruje da svi mi možemo uticati na to da se stvari promene.

    Svi imamo na desetine prilika svakog dana da pomognemo da se ostvari taj "prirodni poredak stvari".

    Tako mnogo, naizgled beznačajnih, susreta između dvoje ljudi stavlja nas pred izbor: Preneti malu iskru ljubavi i humanosti na drugog ili izbeći datu priliku, ostavivši tako svet još malo hladnijim?

    Stari mudrac je rekao da se svako društvo prosuđuje i ceni po tome kako tretira svoje najunesrećenije pojedince.

    Pročitavši sve ovo, Vi sada imate mogućnost da izaberete jednu od tri ponuđene odluke:

    1. Izbrisati
    2. Zadržati
    3. Proslediti
    Nekom neće biti teško i neće odlagati za sutra.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!


    ovo sam tek sad prochitala.. ali cu definitivno odvojiti malo vremena da prouchim zvuchi zabavno
    moomoo meee jooouu
      Vrh

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  3. Pokloni od srca ili od K....
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:35
  4. Predstavljamo knjigu i autora...
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 09:02
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •