Agresivnost - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33

Tema: Agresivnost

  1. #16

    Odgovor: Agresivnost

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Agresivnost predstavlja osobinu licnosti da se prema svojoj blizoj ili daljoj
    okolini odnosi neprijateljski i razorno. Kako vi izlazite na kraj sa agresivcima?
    O toj vrsti Urodjenih agresivaca-destruktivaca / ljudi sa nekom psiho ishchashenoshcu, boleshcu, kompleksom, frustrom ect.. / ne razmishljam.
    Samo ako moram - reagujem.

    Medjutim,
    postoje raznoraznerazni tipovi i podvrste agresivnosti o kojima i te kako promislim.

    I o svojim
    i o tudjim.
    I reagujem obavezno.

    Ne verujem ja da je iko imun na masu sranja koja nas svakodnevno saplicu.
    Pochev od zalogaja pripremljenih u majstorskoj kuhinji zzivota, preko veshtih i spretnih prstica i jezichina raznih neprijateljski nastrojenih ljudi, pa sve do raznih dalabu na koje sluchajno kroz zzivot nabasamo.

    Ne verujem dakle,
    da postoje takve flegme, koje mogu sve to da otkuliraju, ne pokazavshi ama bash ni malo, ni znak, ni nagoveshtaj "agresije",
    ne oglodavshi pri tom bar malo
    svoje nichim nadoknadive nerve,
    svoju dragu dzzigericu,
    svoj prelepi pankreas,
    svoje lepo dvanaestopalachno crevo,
    svoje drage bele bubrege,
    ....
    (jer shta je autoagresije ako nije - agresija?)

    E pa,
    sorry
    nemam ja tih organa za izvoz.
    /narochito nemam vishak bijelih bubrega/

    U tim sluchajevima, sa takvim nichim izazvanim sluchajkama, radije se i sam pretvorim u agresivca.
    Onog autoodbrambenog.
    I jBG
    kom opanci kom obojci.

    Kako nam Bog priredi zapovedi naredi i odredi.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Agresivnost

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Ne verujem dakle,
    da postoje takve flegme, koje mogu sve to da otkuliraju, ne pokazavshi ama bash ni malo, ni znak, ni nagoveshtaj "agresije",
    ne oglodavshi pri tom bar malo
    svoje nichim nadoknadive nerve,
    svoju dragu dzzigericu,
    svoj prelepi pankreas,
    svoje lepo dvanaestopalachno crevo,
    svoje drage bele bubrege,
    ....
    (jer shta je autoagresije ako nije - agresija?)

    E pa,
    sorry
    nemam ja tih organa za izvoz.
    /narochito nemam vishak bijelih bubrega/

    U tim sluchajevima, sa takvim nichim izazvanim sluchajkama, radije se i sam pretvorim u agresivca.
    Onog autoodbrambenog.
    I jBG
    kom opanci kom obojci.

    Kako nam Bog priredi zapovedi naredi i odredi.
    E, tako je. Uvek sam pre za istresanje, nego za cir.

    duga 12: ...ja lično nemam problem sa različitostima,već ponekad sa sumnjom u nečiju dobru,ili lošu nameru,recimo
    .

    Ok, nekad umemo da budemo i paranoicni, ali cak i da tacno procenimo da se radi o losoj nameri sta moze tako strasno da nam se na forumu desi? Ne prozivam tebe, pojma nemam koje si to neprijatnosti imala, niti trazim da ih bilo ko konkretizuje, nego me uopsteno zanima sta se to smatra forumskom agresijom.
    Vrag odneo šnalu...

  3. #18

    Odgovor: Agresivnost

    agresiwnost...swi je imamo neko manje ili wise,u zawisnosti od ziwaca...ko je kakaw sa njima ja umijem bit mnogo temperamentan,ali ja to sa stilom

  4. #19

    Odgovor: Agresivnost

    Da tu se slažem svi mi imamo neku količinu agresivnosti,neko više ili manje vlada sobom i svojom prirodom.
    Agresivni smo kad se izneveri naše očekivanje,kad smo nestrpljivi,kada u nekom vidimo svoju osobinu koju ne volimo,jer nas ograničava i čini ne slobodnim.Agresivni smo kad se plašimo,kad imamo računicu i hoćemo da po svaku cenu dobijemo šta želimo.
    Nedostatak ljubavi ili nečeg sasvim sitnog može pokrenuti našu agresivnost,veću ili manju u srazmeri šta je na "meniju".
    Po meni čovek privlači događaje i ljude u svoj život po onome šta je iznutra i ako sretnemo nekoga ko je agresivan prema nama,možemo se upitati,zašto nam se to događa,šta iz toga možemo naučiti i biti bolji ljudi.Učimo komunicirati celog života.Postoje reči koje možemo reći drugome i koje će nas dovesti do mira i razumevanja, nije lako uvek ali se može.pozz.
    Sadasnji trenutak je sve sto zaista imamo.

  5. #20

    Odgovor: Agresivnost

    Agresivnost,svi je imamo,neko manje,neko viseEvo ja u zadnje vreme,planem za svaku sitnicu,isvadjam se,izderem,bude mi lakse.Zdravije je kada se istreses dobro,nekad poleti neki predmet u pravcu nepozeljnog,ali to mu je za nauk

  6. #21

    Odgovor: Agresivnost

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    nego me uopsteno zanima sta se to smatra forumskom agresijom.
    Slatkorečiva manipulacija u cilju zbunjivanja, obmanjivanja, zavodjenja, izvrtanja, i na kraju bestidnog iskorišćavanja--> koje uvek dovodi i do duhovno/emotivnog povredjivanja žrtve agresora....
    Ovo važi za ceo NET !


  7. #22

    Odgovor: Agresivnost

    svako je manje ili vise agresivan, samo stvar je u tome koliko vlada sobom i koliko uspeva da kontrolise tu agresivnost..jer nikad ne mozemo imati sve i nikad ne moze biti kako mi zelimo...
    agresivce u zivotu, sad srecom nemam u blizini... kazem sad, jer bivsi urednik bio je bas nervozan tip, koji je znao da reaguje naprasno i prilicno agresivno...da se dere i vredja...kako sam se snalazila? pa ko sto rece neko drugi ovde- ostavila bih ga da se dere dok zeli, pa pocela bi da pricam smirenim tonom...za divno cudo uspevalo mi je...
    srecom otiso je

    al znate sta? agresivnost je zarazna...koliko god se trudite da ga potpuno udaljite od sebe i ignorisete, ne mozete. hocu reci ne mozete ostati uvek i totalno kul.. kad je neko takav pored vas svaki dan. pocinjete da vi postajete takvi. pocinje da se u vama talozi bes, nezadovoljstvo i ako ne njemu, mozete da prasnete na nekog drugog i da se otresete...
    da desilo se i meni to..al nakon razgovora sa jednom divnom koleginicom shvatila sam gde gresim i naravno promenila sam se...

    sto se tice forumskih agresivaca, ignorisem ih (iako u pocetku nisam). a na forumima gde sam bila moderator i administrator...naravno, obrisem poruke, posaljem upozerenje i kraj...pa nek se dere preko PP kolko hoce..poslednja mera je banovanje...
    mada se kasnije uvek vrate pod drugi nick.


  8. #23

    Odgovor: Agresivnost

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Slatkorečiva manipulacija

    da, mnogo je opasnija od onog kad ti neko otvoreno i po srpski j**e mater i ima mnogo dublje posledice, a često i kobne..

    kad se čovek suoči sa otvorenom agresijom, odmah mu se pali odbrambeni mehanizam, ali ove slatkorečive manipulacije toliko znaju da prijaju da čoveku ne pada na pamet da se brani, nego se još više otvori..i kad shvati, već bude kasno..a često se dešava da uopšte i ne shvati koliko je izmanipulisan..

    ovakvih manipulatora u poslednje vreme ima sve više, kako na netu, tako i u RL..toliko su agresivni, a jako je teško prepoznati ih..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #24

    Odgovor: Agresivnost

    Agresivnost je složena biopsihološka pojava. To je stanje pojedinca koje se ispoljava kao nagon, srdžba, ljutnja i neprijateljstvo prema nekoj osobi (osobama). Zavisno od stepena agresivnosti ona se može manifestovati i fizičkim napadom na neku osobu, objekat, teritoriju, grupu...

    Agresivne osobe su asocijalne ličnosti, jer svoje ponašanje zasnivaju na instinktu samoodržavanja i težnji da afirmišu sebe silom pa napaduju na sve što ih sprečava (ili bi ih moglo sprečiti) u zadovoljenju njihovih životnih potreba, ali i narušiti im društveni ugled, uspeh itd.

    Agresivne osobe različito ispoljavaju svoju asocijalnost. Najčešće napadaju druge ljude verbalno, ali i fizički. Neki put je ta agresivnost prikrivena i posledica je straha (obično iracionalnog), a ima i takvih koju svoju agresivnost ispoljavaju bojkotom društva (zajednice), pa i autagresivnošću, odnosno samopovređivanjem. Zatim, agresivnost može biti i instrumentalna (kada je povređivanje nekog drugog sekundarno pri ostvarivanju primarnog cilja), pomerena...
    Posebno su nezgodne heteroagresivnost i emocijalna agresivnost, koje su usmerene ka nanošenju štete i povređivanju pa i ubistvu drugih osoba...

    Obično se koreni agresivnosti traže u genetskom potencijalu ličnosti i uslovima u kojima je formirana ličnost nosioca agresivnog ponašanja. Zato je zdrava porodica izuzetno važan faktor koji utiče na sprečavanje pojave agresivnog ponašanja. Škola, opšta situacija u društvu i drugi socijalni faktori, ali i polne razlike takođe mogu uticati u određenoj meri na pojavu agresivnosti kod dece, a koja se može zadržati kao njihova karakteristika i kada odrastu...

    Koliko se sećam agresivnost kod osoba koji su joj skloni se jako teško smanjuje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Agresivnost

    Po meni su agresivne osobe one, koje nisu u stanju da dodju do izrazaja, vec svojom agresijom skrecu paznju na sebe. Sve je to OK dok agresija nije fizicka. To su pa opet osobe, koje nemaju dovoljno verbalnih argumenata ili su slabe u tome. Osecaju nemoc i jedini vid da se iskazu je fizicka agresija. E, od takvih ljudi treba bezati.
    Od ovih sto se verbalno agresivno ponasaju, ko moze neka ih trpi, meni bas i nisu simpaticni, jer i to je neki vid kompleksa i frustracije.
    Ipak je sredina zlatna.
    Poruku je izmenio tutifruti, 16.12.2008 u 15:27
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  11. #26

    Odgovor: Agresivnost

    odlicno se nosim sa svojom agresivnoscu
    kanalisem je,koliko god mogu
    kad ne mogu,razularim se i izvredjam koliko god mogu
    ne mesam druge u svoje konflikte
    prezirem uvlacenje drugih
    to je tako jadno i bedno.....

    sa agresivnoscu drugih se nosim na slican nacin
    trpeljiva sam do izvesne granice
    kad podivljam opasna sam po zivot

    ne,opet ne mesam druge u konflikt

    vise volim da o meni misle kao o gadu nego kao o "onoj jadnoj"
    najgore je kad si u zivotu Kalimero....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Agresivnost

    Okruženi smo njome...ovde se mora brzo naučiti jer "kome ne porastu zubi...kukala mu mati". Najbolja kombinacija je biti spreman i za sukob i za priču. Postoje situacije kada je mnogo alfa mužjaka na istom mestu, ograničenog kretanja i mesecima bez partnerki (vojska, policija, zatvor...) gde se MORAJU pokazati zubi..da bi se steklo neko poštovanje.
    Način odabira reakcije je stvar našeg iskustva, psihologije i poznavanja ljudi. Jako je bitno i znati tačku ključanja (koja je jako individualna i često varira od situacije) i znati se postaviti.
    Nikada ne smete pokazati strah (on ume da pojača razdražljivost i bes), govorite odmereno, tišim glasom i sa samopouzdanjem (on mora videti da ste spremni i na sukob i na civilizovan razgovor).
    Problem su histerični...jer lajanjem sami sebe još više "pale". Onda vam ne gine "polivanje vodom" ili vaspitna šamarčina. Takvi...obično tada i prestanu..jer nisu borci. "Hladan" agresivac je već nešto što ume da bude mnogoo opasnije. Dešavalo mi se da sam uspevao da smirim "frku" između bivšeg boksera i tipa koji mi je posle (pošto sam uspeo da ga uverim da meni pokloni pažnju) pokazao da je imao pištolj za pojasom iza leđa.

    Agresija na forumu ume da eskalira samo ako je uzročnik neko iz administracije. Znam forum na kome je admin lik koji je psihopata sa diplomom iz psihoterapije . Dvoličnost, manipulacija, ubeđenost u bezgrešnost, prevelik ego, poturanje...sve alati koji hrane sitnu dušu koja svoje komplekse mora da leči pa makar i na forumu. Ne zaboravimo....i ovo je svet, i ovde su ljudi, jedino nema fizičkog kontakta (što, nažalost, mnogim kukavicama daje "vetar u leđa" ). Zato kažem ...lako je ovde rešiti problem, nevolja je što izolovanost hrabri kukavice pa ih ima više u VL.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #28

    Odgovor: Agresivnost

    Pohlepa prožeta mržnjom i sklonost ka podvodljivosti prouzrokuju agresiju...smatram da je suvišno bilo šta dalje objašnjavati, tj. napisati direktan odgovor na postavljeno pitanje.

  14. #29

    Odgovor: Agresivnost

    Za mene je agresivnost NEMOC da se bilo koji drugim nacinima rese konflikti,neki strahovi,komleksi.....


    Lepa rec gvozdena vrata otvara
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #30

    Odgovor: Agresivnost

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Za mene je agresivnost NEMOC da se bilo koji drugim nacinima rese konflikti,neki strahovi,komleksi.....


    Lepa rec gvozdena vrata otvara
    Lepo receno/napisano tako da mogu samo da se slozim sa tim.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •