Saobraćajne nesreće u Srbiji
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 66
  1. #1

    Senta zavijena u crno

    SENTA - Čitava Senta juče je bila u bolnoj tišini zbog pogibije šestoro sugrađana u saobraćajnoj nesreći u četvrtak rano ujutro na putu od Kikinde prema Novom Miloševu. Uzrok udesa u kojem je su poginule četiri medicinske sestre, vozač Hitne službe i njihov slučajni saputnik, još se ne zna.

    Oproštajna misa služena je tačno u podne u kapeli Medicinskog centra „Gere Ištvan“, a pratili su je jecaji najbližih rođaka nastradalih.
    Putujući službenim kombijem na stručni seminar u Lepenski vir, da podsetimo, poginule su medicinske sestre Iboja Sigeti, Ida Fodor, Judit Lašković i Ilona Černak, vozač Hitne službe Tibor Boroš i Robert Nađ, kome je Boroš hteo da pomogne i da ga preveze do Novog Sada.
    Preživele su samo Julijana Gubik, za čiji život se još bore lekari novosadskog Kliničkog centra i Valerija Retek (39), koja je imala najviše sreće, jer je u stravičnom udesu zadobila samo lakše povrede.
    Direktor Zdravstvenog centra u Senti dr Jene Tari rekao nam je juče da su svi radnici bili iskusni u poslu i veoma uspešni, pa im je putovanje na stručni seminar ujedno bilo i nagradno putovanje.
    - Umesto toga, desila nam se velika tragedija. A, sve kolege želele su da i dalje napreduju i da se usavršavaju - kaže Tari.

    Savestan vozač

    Sudbina je htela da kombi iz Sente krene preko Kikinde, ali samo zbog toga kako bi u Čoki ušla Ida Fodor, a u Padeju Valerija Retek, koja je juče otpuštena kući iz kikindske bolnice. Verovatno zato što je poslednja ušla u vozilo, sedela je u zadnjem desnom uglu, pa je zadobila samo lakše povrede.
    Koliko je sudar kombija sa traktorskom prikolicom punom kukuruza bio silovit najbolje svedoči činjenica da su tela pojedinih žena bila u takvom stanju da je identifikacija bila veoma teška.
    Traktorom firme „Bio star“ iz Vojvode Stepe upravljao je Stevica Gabor (27).
    Upravnica Doma zdravlja u Senti Iboja Lenđel-Vig nam je juče rekla da je Boroš bio savestan radnik, da je dobro obavljao svoj posao i da do sada nije imao ozbiljnijih saobraćajnih nezgoda. Slično nam je ispričala i supruga pokojnog Tibora Boroša, Edita Tešić-Boroš.
    - Bilo je nemoguće izbeći katastrofu. Kažu da je kočio 28 metara, ali je prikolica traktora zauzela ceo put. Želela sam da znam da li je moj suprug odgovoran za smrt ostalih. Istražni organi su mi rekli da on nije kriv i da se na tom putu često dešavaju nesreće - uplakana kazuje Edita, držeći za ruke dve ćerkice, od osam i šest godina.

    Kobni odlazak u Novi Sad

    Od nje smo saznali i kako je drugi muškarac koji je poginuo u kombiju krenuo na put.
    - Robert Nađ je nedavno penzionisan kao policajac. Bio je i na Kosovu i sada je sređivao neku dokumentaciju u Novom Sadu, pa ga je moj muž želeo da poveze do Novog Sada kako bi taj čovek uštedeo troškove putovanja. Iza njega je ostala ćerka koja ide u prvi razred i supruga - kazuje Edita Tešić- Boroš.
    Od zdravstvenih radnika iz Sente juče su se oprostili sveštenici katoličke crkve na čelu sa župnikom Jožefom Nađom, protojerej senćanske pravoslavne crkve Mlađan Jović, kao i brojne kolege iz Srbije i Vojvodine.
    Istragu o tragediji na Miloševačkom putu vodi istražni sudija iz Novog Bečeja Karolj Šmit.

    Pomoć pokrajinske vlade

    - Vojvodina je zavijena u crno. Odavno ne pamtimo ovako tešku saobraćajnu nesreću. Pokrajinska vlada će učiniti sve da pomogne porodicama poginulih, želimo da pokažemo da nisu sami u ovoj tragediji.
    Domu zdravlja nabavićemo novo sanitetsko vozilo jer kombi iz sudara bio jedino vozilo za sanitet - izjavio je predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić, koji je prisustvovao oproštajnoj misi.
    izvor: BLIC


    Stravična nesreća o kojoj se nema šta komentarisati... U roku od nekoliko sekundi je izgubljeno toliko života... Kako smo mali i ništavni...
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Senta zavijena u crno

    Jao, ljudi poginuli, a pokrajinska vlada misli o kombiju! Jebes kombi, daj te pare porodicama poginulih!
    ko tebe , ti njega

  3. #3

  4. #4

    Autobus usmrtio devojku

    Sinoć oko 21 sat, poginula je za sada nepoznata mlađa ženska osoba. Kako saznajemo od istažnog sudije opštinskog suda Branke Perošić, devojka je stradala na autobuskom stajalištu u centru grada, na Bulevaru Mihajla Pupina, kada ju je pregazio autobus koji saobraća na liniji broj 8. Kako nezvanično saznajemo, nešto pre 21 sat, za sada nepoznata devojka izašla je iz autobusa, koji saobraća na liniji 8, i odmah po izlasku je pala. Vozač autobusa, Vojo T. nastavio je da vozi, ali je tom prilikom pregazio nesretnu devojku, koja je preminula na licu mestu. Putnici u autobusu su odmah reogovali i vikali vozaču da stane, ali bilo je prekasno. Policija je brzo došla i obezbedila mesto nesreće. Kako saznajemo od istažnog sudije opštinskog suda Branke Perišić, nastradala devojka nije kod sebe imala dokumenta, tako da indentitet nije bilo moguće utvrditi. Kako saznajemo od očevidaca, vozač autobusa je, kada je jedan deo putnika, uključujući i nastradalu devojku, izašao iz vozila, zatvorio sva autobuska vrata i polako krenuo. Ipak, iz nepotvđenih izvora smo saznali da je devojka pala, te je vozač autobusa nije mogao videti. Detalji ove nesreće biće poznati posle istrage.

    Izvor: TV Panonija


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #5

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Namerno sam odvojio ove dve poruke, da se vidi shta je vest, a shta je moj komentar...

    Dodatak prvo, na zhalost nisam chuo ime devojke, ali sam chuo da je rodjena 1988. u Vinkovcima, a zhivela je u Novom Sadu...

    A shta je moj komentar... Ono shto tje vetjina mojih sugradjana da se slozhi, siguran sam, je da su nam vozachi gradskoh autobusa bagra, i stoka... Chast izuzecima... Voze kao da prevoze kamenje, a ne ljude, jure kao nenormalni, a kad zakoche, ruku da ti ischupaju iz ramena, jedva ostanesh da stojish... Ovo me uopshte ne chudi da se desilo, jer ni ne gledaju na putnike... Mene samog su bezbroj puta na pola zatvarala vrata, pa sretjom imam snage da se uvuchem unutra... I posle ti dzhaba svadja sa idiotom... Kad me ne vidi na prednjim vratima da ulazim, shta onda retji za ona malo dalja... Samo tje da kazhe "Sh'a ne ulazish brzhe bolan"... I naravno, ovo tje da prodje nekazhnjeno, jer netje natji tragove alkohola u krvi, a josh nisu izmislili test za bahatost...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  6. #6

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Samo tje da kazhe "Sh'a ne ulazish brzhe bolan"...
    А знамо и зашто су такви... и оклен су...
    Ево и овај убица... ВојО...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Ne znam ta da kazem... Zao mi je cure,mlada je... Ali,za vozaca... Necu bas puno da komentarisem,jer vi kazete da su neki sad,da se zure,mrzovoljni su... Ne znam... Necu da krivim covjeka,jer ako je cura upala i nije je mogao vidjeti,sta ces onda... Ali eto,neravno da treba vise da pazi da ne bi doslo do toga uopste...
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  8. #8

    Autobus usmrtio devojku

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А знамо и зашто су такви... и оклен су...
    Ево и овај убица... ВојО...
    Kako te nije sramota da nazivas coveka ubicom kada ne znas ni kako se desilo niti ga licno poznajes?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Namerno sam odvojio ove dve poruke, da se vidi shta je vest, a shta je moj komentar...

    Dodatak prvo, na zhalost nisam chuo ime devojke, ali sam chuo da je rodjena 1988. u Vinkovcima, a zhivela je u Novom Sadu...

    A shta je moj komentar... Ono shto tje vetjina mojih sugradjana da se slozhi, siguran sam, je da su nam vozachi gradskoh autobusa bagra, i stoka... Chast izuzecima... Voze kao da prevoze kamenje, a ne ljude, jure kao nenormalni, a kad zakoche, ruku da ti ischupaju iz ramena, jedva ostanesh da stojish... Ovo me uopshte ne chudi da se desilo, jer ni ne gledaju na putnike... Mene samog su bezbroj puta na pola zatvarala vrata, pa sretjom imam snage da se uvuchem unutra... I posle ti dzhaba svadja sa idiotom... Kad me ne vidi na prednjim vratima da ulazim, shta onda retji za ona malo dalja... Samo tje da kazhe "Sh'a ne ulazish brzhe bolan"... I naravno, ovo tje da prodje nekazhnjeno, jer netje natji tragove alkohola u krvi, a josh nisu izmislili test za bahatost...
    Kao prvo je stoka onaj ko se vozi autobusom,A po tebi je ubica onaj koji pokusava da spase nekom zivot koji poretrcava ulicu,kad osetite kocenje odma je vozac lud i ubica jer je nekom spasao zivot,svi bi voleli da udjete u bus,da vas odvede pred ulazna vrata,da ne osetite nikakvo cimanje....A to sto vas ne vidi na prvim vratima je razlog sto ulazite kao babe od 100 godina,jadna vam majka omladino iu gospodo studenti,CAST IZUZETCIMA,
    Ljudi, koliko ljudi danas pogine od strane putnickog vozila,koliko saobracajki se desi?to niko ne komentarise.Sagledaj te malo okolnosti pa se upustite u razgovor na forumu
    Ovako samo izgleda glupo i smesno.
    Gde su ti ljudi koji su stajali pored te devojke i videli da nesretna pada?zasto joj niko nije pritrcao u pomoc?
    Poruku je izmenio BaneK, 26.11.2007 u 22:21 Razlog: uzastopne poruke

  9. #9

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Sinak, jesi ti to advokat nechiji? Hotjesh da kazhesh da vozachi JGSP Novi Sad znaju da voze? Kao shto rekoh, chast izuzecima... Prvo, ja se retko kad i vozim autobusom... Drugo, od chega spashavaju zhivot nekom? Od aviona, ili od samog sebe kad voze 120 kroz grad? Kad vozish ljude, onda si dogovoran za njihovu bezbednost, i treba da budesh svestan tezhine vozila, i koliko mu treba da se zaustavi... Idi, stani malo pored ovog novog, nazovi bulevara Subotichkog... Meri koliko brzo voze autobuse tuda... Kao da su na trkama...

    I ja ne ulazim kao baba, ulazim onoliko brzo koliko mi guzhva u autobusu dozvoljava da udjem... A njegov POSAO je da cheka da svi BEZBEDNO udju i izadju iz autobusa, pa makar morao na stanici stojati 10 minuta... Nagledao sam se ja raznih vozacha...

    A vidish... Mozhda si ti neki od vozacha JGSP Novi Sad, pa se osetjash prozvanim?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  10. #10

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Citat Daka021 kaže: Pogledaj poruku
    Kako te nije sramota da nazivas coveka ubicom kada ne znas ni kako se desilo niti ga licno poznajes?
    Први пост па мушко. Ти не знаш шта је иронија?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Citat coolgirl kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam ta da kazem... Zao mi je cure,mlada je... Ali,za vozaca... Necu bas puno da komentarisem,jer vi kazete da su neki sad,da se zure,mrzovoljni su... Ne znam... Necu da krivim covjeka,jer ako je cura upala i nije je mogao vidjeti,sta ces onda... Ali eto,neravno da treba vise da pazi da ne bi doslo do toga uopste...
    Svaki vozac je odgovoran za zivote ljudi, a osobe koje se profesionalno bave tom delatnoscu su dodatno odgovorni.
    Prema tome, video, ne video, vozac je prouzrokovao smrt svojim postupkom i kriv je.
    U slucaju da sve okolnosti budu bile njemu u prilog, i onda mu ne gine bar pola godine robije.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Citat Daka021 kaže: Pogledaj poruku
    Kako te nije sramota da nazivas coveka ubicom kada ne znas ni kako se desilo niti ga licno poznajes?



    Kao prvo je stoka onaj ko se vozi autobusom,A po tebi je ubica onaj koji pokusava da spase nekom zivot koji poretrcava ulicu,kad osetite kocenje odma je vozac lud i ubica jer je nekom spasao zivot,svi bi voleli da udjete u bus,da vas odvede pred ulazna vrata,da ne osetite nikakvo cimanje....A to sto vas ne vidi na prvim vratima je razlog sto ulazite kao babe od 100 godina,jadna vam majka omladino iu gospodo studenti,CAST IZUZETCIMA,
    Ljudi, koliko ljudi danas pogine od strane putnickog vozila,koliko saobracajki se desi?to niko ne komentarise.Sagledaj te malo okolnosti pa se upustite u razgovor na forumu
    Ovako samo izgleda glupo i smesno.
    Gde su ti ljudi koji su stajali pored te devojke i videli da nesretna pada?zasto joj niko nije pritrcao u pomoc?
    Oooopaaaaa!!! Lepo... mi koji koristimo gradske autobuse smo stoka. Ja ne kontam ovaj tvoj post Mozda sam ja talentovano glupa - ne znam?! Mislim.... molim te procitaj sopstveni post i obrati paznju na ne-znacenje istog, pre nego sto budes napisao, ako budes napisao odgovor. I molim te da ne trcis sa recima. Nekome ovaj tvoj komentar stvarno izaziva mucninu u zelucu.
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Mislim da nam je Daka021 pokusao izneti glediste sa aspekta vozaca autobusa.
    Apsolutno se slazem sa njim. Sa njegove tacke gledista, ubica je onaj koji namerno ubije, a ako se slucajno nadje pod tockovima onda je to kolateralna steta (valjda).
    Sto se prevoza stoke tice tu je delimicno u pravu. U civilizovanim drustvima stoka se prevozi u tako prljavim vozilima, jedino se malo vise pazi kod kocenja, da ne bi koji komad stoke polomio nogu, jer ce onda tu stetu morati da nadoknadi vozac.
    Sto se ulaska i izlaska iz autobusa tice, to su samo puste zelje nasih nestrpljivih vozaca. Oni bi voleli da prevoze atleticare, koji bi se u roku od 5 sekundi ukrcali i iskrcali iz autobusa, ma mozda i u hodu da se nas vozac ne bi umorio zaustavljajuci i ponovo pokrecuci vozilo. A znate kako je to komplikovano. Takodje u domen zelja je i da se raskrci jedna ili cak dve kolovozne trake kako bi nasi vozaci autobusa mogli nesmetano da voze maksimalnom brzinom, koliko moze da pruzi skalamerija zvana autobus. Njihova zelja je da jednog dana, kad nauce perfektno da voze, zamene Sumahera u F1.
    Sto se pogibija tice, stvarno mnogo ljudi gine. Najcesce ginu zbog neprilagodjene brzine, a ovde je nas vozac stvarno prilagodio brzinu, jedva je i pokrenuo autobus, a tek da je nije prilagodio....

    Mislim da je bilo dosta ironije.

    Treba da se zapitamo ko sve sedi za volanom, a narocito ko sedi za volanom jedne takve sprave koja prevozi mnogo ljudi. Kao drustvo, potonuli smo duboko, duboko. Dozvoljavamo da nas, a i nasu decu voze takvi ciji je stav Daka021 jako lepo opisao. Oni ljude posmatraju kao teret, a nemaju cak ni osecaj odgovornosti za teret koji prevozi.

    1. Najstrozije bi kaznio GSP sto su dozvolili takvoj osobi da prevozi putnike.

    2. Uveo bih da svaka osoba koja prevozi putnike bar svake 2 godine ide na testiranje (test licnosti, a i test poznavanja saobracajnih propisa).

    3. Pre ulaska u autobus obavezna kontrola na alkohol i narkotike, a povremeno i nakon zavrsetka smene (pojedinci piju i u toku voznje, onako, malo, da smire zivce). Za sve one, za koje se utvrdi da su vozili pod utacjem alkohola bih odredio obaveznu kaznu zatvora (bez mogucnosti izbegavanja iste)

    4. Sve prekrsaje, koje nacine vozaci autobusa, kaznjavao bih mnogo strozije, a narocite one prekrsaje u kojima je bezbednost putnika bila ugrozena.

    5. Obestecenje putnika za sve povrede nastale u autobusu.

    Mnogo mi je zao, sto se jedan mlad zivot ugasio, a da nije cestito ni poceo.
    Zelja mi je da ova zrtva bude poslednja i da napokon odgovorni progledaju i ucine nesto po pitanju bezbednosti u GS. Odavno je prosao zadnji momenat.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #14
    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Sinak, jesi ti to advokat nechiji? Hotjesh da kazhesh da vozachi JGSP Novi Sad znaju da voze? Kao shto rekoh, chast izuzecima... Prvo, ja se retko kad i vozim autobusom... Drugo, od chega spashavaju zhivot nekom? Od aviona, ili od samog sebe kad voze 120 kroz grad? Kad vozish ljude, onda si dogovoran za njihovu bezbednost, i treba da budesh svestan tezhine vozila, i koliko mu treba da se zaustavi... Idi, stani malo pored ovog novog, nazovi bulevara Subotichkog... Meri koliko brzo voze autobuse tuda... Kao da su na trkama...

    I ja ne ulazim kao baba, ulazim onoliko brzo koliko mi guzhva u autobusu dozvoljava da udjem... A njegov POSAO je da cheka da svi BEZBEDNO udju i izadju iz autobusa, pa makar morao na stanici stojati 10 minuta... Nagledao sam se ja raznih vozacha...

    A vidish... Mozhda si ti neki od vozacha JGSP Novi Sad, pa se osetjash prozvanim?
    Ja nisam dosao ovde da se svadjam sa nikim nego da objasnim da nije ni blizu tome sto pricate.kao prvo za brzinu,ni jedan bus ne moze da ide kao sto ti mislis a kao drugo ni jedan vozac ne sme da vozi vise od 60km/h,jer i ne moze jer je blokiran na toj brzinu ali zbog gabarita se svakom amateru cini da ide preko 100km/h,cisto da se zna za pojedince

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nam je Daka021 pokusao izneti glediste sa aspekta vozaca autobusa.
    Apsolutno se slazem sa njim. Sa njegove tacke gledista, ubica je onaj koji namerno ubije, a ako se slucajno nadje pod tockovima onda je to kolateralna steta (valjda).
    Sto se prevoza stoke tice tu je delimicno u pravu. U civilizovanim drustvima stoka se prevozi u tako prljavim vozilima, jedino se malo vise pazi kod kocenja, da ne bi koji komad stoke polomio nogu, jer ce onda tu stetu morati da nadoknadi vozac.
    Sto se ulaska i izlaska iz autobusa tice, to su samo puste zelje nasih nestrpljivih vozaca. Oni bi voleli da prevoze atleticare, koji bi se u roku od 5 sekundi ukrcali i iskrcali iz autobusa, ma mozda i u hodu da se nas vozac ne bi umorio zaustavljajuci i ponovo pokrecuci vozilo. A znate kako je to komplikovano. Takodje u domen zelja je i da se raskrci jedna ili cak dve kolovozne trake kako bi nasi vozaci autobusa mogli nesmetano da voze maksimalnom brzinom, koliko moze da pruzi skalamerija zvana autobus. Njihova zelja je da jednog dana, kad nauce perfektno da voze, zamene Sumahera u F1.
    Sto se pogibija tice, stvarno mnogo ljudi gine. Najcesce ginu zbog neprilagodjene brzine, a ovde je nas vozac stvarno prilagodio brzinu, jedva je i pokrenuo autobus, a tek da je nije prilagodio....

    Mislim da je bilo dosta ironije.

    Treba da se zapitamo ko sve sedi za volanom, a narocito ko sedi za volanom jedne takve sprave koja prevozi mnogo ljudi. Kao drustvo, potonuli smo duboko, duboko. Dozvoljavamo da nas, a i nasu decu voze takvi ciji je stav Daka021 jako lepo opisao. Oni ljude posmatraju kao teret, a nemaju cak ni osecaj odgovornosti za teret koji prevozi.

    1. Najstrozije bi kaznio GSP sto su dozvolili takvoj osobi da prevozi putnike.

    2. Uveo bih da svaka osoba koja prevozi putnike bar svake 2 godine ide na testiranje (test licnosti, a i test poznavanja saobracajnih propisa).

    3. Pre ulaska u autobus obavezna kontrola na alkohol i narkotike, a povremeno i nakon zavrsetka smene (pojedinci piju i u toku voznje, onako, malo, da smire zivce). Za sve one, za koje se utvrdi da su vozili pod utacjem alkohola bih odredio obaveznu kaznu zatvora (bez mogucnosti izbegavanja iste)

    4. Sve prekrsaje, koje nacine vozaci autobusa, kaznjavao bih mnogo strozije, a narocite one prekrsaje u kojima je bezbednost putnika bila ugrozena.

    5. Obestecenje putnika za sve povrede nastale u autobusu.

    Mnogo mi je zao, sto se jedan mlad zivot ugasio, a da nije cestito ni poceo.
    Zelja mi je da ova zrtva bude poslednja i da napokon odgovorni progledaju i ucine nesto po pitanju bezbednosti u GS. Odavno je prosao zadnji momenat.
    Ovih 5 tacki koje si nabrojao se vec odavno rade.

    Ljudi autobusi ne mogu da idu preko 60,jel vama to jasno,eto vidi se koliko ste upuceni u sve.

    Kao prvo zelim da se izvinim svima ako sam nekog uvredio,ali mi je krivo zato sto ste svi optuzili coveka,koji nije apsolutno nista kriv,napravili ste od njega ubicu...sramota

    Gde su bili ljudi koji su videli da pada i da joj nije dobro>
    Zasto joj niko nije pomogao?

    Otisli ste daleko u temu,tema je Autobus usmrtio devojku a vi ste poceli svakog pojedinacno poceli da nazivate svakako

    Sad cu ja da otvorim temu o bilo kom poslu pa da plujem po radnicima a mozde je bas neko od vas tamo zaposlen pa da vidim ko ce sta da kaze ili da prokomentarise
    Poruku je izmenio Mish, 28.11.2007 u 20:06 Razlog: spojene uzastopne poruke

  15. #15

    Odgovor: Autobus usmrtio devojku

    Naravno da nismo ovde da se svadjamo, vetj da iznosimo svoja mishljenja...

    Za 60 km/h... Lepo je to shto ne smeju, ali da ne mogu... Nekoliko puta sam video svojim ochima na brzinometru da kazaljka predje i 70 hm/h, tako da ili nemaju svi busevi blokadu na 60, ili su ljudi nashli nachin da je obidju...

    Obashka to shto nash zakon pishu vrlo nestruchni ljudi, pa stave ogranichenje na 60 km/h... Koliko sam uspeo da izGooglam, ogranichenje brzine za buseve po svetu je uglavnom na oko 40 km/h, izuzev na auto-putevima...

    Koliko sam uspeo da vidim, tezhina praznog autobusa, Neobus 501 G-2006 iznosi 10.640 kg... 10 tona... Pretpostavljam da i ovi skrnavi Ikarbusovi su tu negde te tezhine, nishta im na sajtu ne pishe...

    Pod uslovom da spazi opasnost na vreme, zaustavno vreme praznog autobusa je oko 50m... S tim shto tje putnici da ostanu bez ruku, koje tje da ostanu da vise na drzhachima... Pod uslovom da je suva podloga, naravno... Kad se dodaju tu i putnici, i vreme reakcije... Mozhe to da bude lepih stotinjak metara zaustavnog puta... Previshe, po mom mishljenju...

    Hajde da i uzmemo to kao sigurnu chinjenicu, da ne mogu preko 60 km/h da idu, to je opet previshe brzo, kad se prevoze ljudi, koji stoje... Gde jurcaju, kuda se zhurite?

    Opet podvlachim, da nisam naveo da su svi vozachi takvi, vetj, po mom dosadashnjem iskustvu, veliki broj njih... Ponovo tju retji, chast izuzecima... Povremeno se i nadje neki vozach koji me zapanji ljubaznoshtju i vozhnjom... Pre nekih par meseci je jedan odbio da krene sa stanice, dok neko ne ustane da majka sa detetom sedne... Budutji da sam od onih koji voli da zivka, nazvao sam GSP da pohvalim tog vozacha... Kao shto zovem svaki put kad se zadesi da me voza neka budala... Sad, da li iko reaguje na te moje pozive, to ne znam...

    Elem... Ne znam da li je iko video da je devojka pala, i da li je iko pokushao da pomogne, nisam bio tamo... Ja da sam bio tamo i video, normalno da bih pokushao da pomognem... Ono shto je ovde poenta, je kako to da nije video? Koliko sam ja primetio, retrovizori na autobusima imaju i onaj deo dole, koji prikazuje shta se zbiva uz sam put, odnosno oko tochkova, mozhda greshim... Problem je shto izgleda retko ko vodi rachuna o ljudima... Vetjina ima stav "vi ste tu zbog mene, ne ja zbog vas"... To naravno nije karakteristichno samo za JGSP, vetj za svaki posao koji ukljuchuje rad sa klijentima...

    Daka021, meni nikako nije bila namera da kazhem da si i ti takav vozach (ako radish u JGSP), vetj sam iznosio svoje mishljenje kako se vetjina, ne svi, vozacha odnosi prema radu... To nisam chuo od ovog ili onog, sve shto sam naveo sam svojim ochima video, odnosno prisustvovao... Mozhda si bash ti onaj kog sam pohvalio


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. I habe ajne seksuališe perverzion problem
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 01:09
  2. Saobraćajni znaci
    Autor zmax u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2010, 23:34
  3. Nesrećni brakovi
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 23:53
  4. Nesrećne ljubavi
    Autor yossarian u forumu Ljubav
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 15.04.2009, 13:24
  5. Zakon o bezbednosti saobraćaja.
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.08.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •