Prostitucija
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 51

Tema: Prostitucija

  1. #1

    Prostitucija




    One prodaju svoje telo
    najstariji zanatProstitucija, ili "najstariji zanat", poslednje je sredstvo očajnih devojaka i žena koje prodajući svoje telo zaradjuju za život.

    Ulične prostitutke obično rade na frekventnim mestima u gradu, dok su u javnim kućama prostitutke relativno bolje zaštićene, kako zdravstveno, tako i bezbednosno.

    U našoj zemlji javnih kuća najviše ima na Kosovu, pre svega zbog velikog prisustva stranih vojnika.

    Prostitutke su najčešće žrtve sekstrafikinga - postaju belo roblje, vlasništvo makroa koji svakodnevno eksploatiše njihovo telo.

    Osim toga postoji i "ordinirajuća prostitucija, odnosno ona koja se krije iza oglasa za masažu ili poslovnu pratnju na Internetu i u novinama. Devojke koje se bave tim tipom prostitucije najmanje su ugrožene jer same procenjuju klijenta na osnovu telefonskog razgovora i ugovaraju sastanak po principu - kod tebe ili kod mene. Cena masaže, koja uključuje oralni i klasični kontakt, iznosi oko 50 evra za pola sata.


    Dnevno zarade više nego konobarice za šest meseci

    Ana, dvadesettrogodišnja devojka iz Beograda, bavi se prostitucijom već nekoliko godina pod pseudonimom Anabela. Po njenim rečima, postavila je oglas, na nagovor drugarice, i ubrzo su počeli da joj se javljaju muškarci svih generacija. U početku nije radila svakodnevno, jer joj je novac zaradjen u toku jednog dana bio više nego dovoljan.

    "Posle pet dana rada imala sam više novca nego za šest meseci rada u kafiću. Nisam puno razmišljala o posledicama, ni sad ne razmišljam, jedino se plašim policije. Mogu da prepoznam da li klijent ima neku polnu bolest ili ne, a uvek koristim kondom. U ovom poslu ima dosta zanimljivih stvari, stičem nova poznanstva, prijatelje koji su na visokom položaju, veze... tako da uvek imam kome da se obratim, kaže Anabela za časopis "Sofia.

    Anabela priznaje da je nekoliko puta doživela neprijatnosti.

    "Sa klincima uvek imam problem jer skoro svi izbegavaju kondom, pa onda sledi polučasovna rasprava dok ne shvate da ne postoji drugi način. Oženjeni su posebna priča, više vole da pričaju nego da rade. Imam stalne mušterije kojima na neki način glumim majku, ženu ili psihoterapeuta. Sa nekima sam putovala i na odmor, s tim što je tarifa tada mnogo veća, iako ih posle toliko vremena gledam kao prijatelje, kaže Anabela.

    O svojoj budućnosti priča sa dozom optimizma. Veruje da će za nekoliko godina uspeti da prikupi dovoljno novca da otputuje daleko i započne nov život. Nimalo se ne stidi zbog toga što radi.

    "Ja volim brz život i avanture, a ovako mi se pruža prilika i da zaradim lovu. Nisam kao ostale devojke, volim da menjam muškarce. Nemam radno vreme, radim kada sam raspoložena, i još uvek ne razmišljam o povlačenju, iskrena je Anabela.


    Dok ima muškaraca koji plaćaju biće i prostitutki

    Nadja je dama srednjih godina. Njen izgled, garderoba i ponašanje ni u jednom trenutku ne odaju njenu profesiju, iako je već sedam godina u poslu. Naprotiv, stajlingom podseća na savremene poslovne žene sa naslovnih strana modnih magazina.

    "Posle razvoda ostala sam bez stana i sina, koga je sud dodelio mom bivšem mužu jer nisam imala posao. Čula sam priče o salonima za masažu i javila sam se na jedan oglas. Tako je sve počelo... Prve dve godine sam radila u salonu u centru grada, gde sam dobijala procenat od učinka. Vremenom sam shvatila da vlasnica salona svakodnevno od mene zaradjuje veliku sumu novca, a mene tretira kao roba, pa sam odlučila da probam sama, priča Nadja.

    Ona kaže da je u početku imala strah jer nije bilo nikog da je zaštiti, a imala je i psihičke probleme.

    "Nažalost, iako lepo zaradjujem, deo mog morala je polako iščezavao, imala sam samo osećaj za novac. U jednom periodu sam imala mnogo psihičkih problema, ali sam rekla sebi da je to posao kao i svaki drugi. Prodajem svoje telo, ali ne prodajem dušu, kao što drugi prodaju znanje, snagu... Danas, posle toliko godina, svesna sam čime se bavim, ne volim to, ali novac može da nadoknadi mnoge stvari. Da radim u svojoj struci sigurno ne bih imala dovoljno novca za školovanje deteta, lep i luksuzan život i putovanja. Nešto sam morala da žrtvujem, možda ono najbolje, ali se vremenom priviknete, kaže Nadja i dodaje:

    "Ja ne kradem, ne ubijam, samo nudim nešto što mogu da prodam. Svi osudjuju prostitutke, ali shvatite da nismo samo mi krivci. Jer, da nema muškaraca koji nam plaćaju, ni mi ne bismo postojale.

    (MONDO)

    Da li je ovo bolest ili još jedan vid zarade za život?

  2. #2

    Odgovor: Prostitucija

    Ne znam šta je, ali mi je zaista žao devojaka, žena, koje su morale da '' prelome '' neke stvari u glavi i u srcu. Zatim i da počnu da se bave '' najstarijim zanatom na svetu ''.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Prostitucija

    Сад, питање је колико је сексуалних радница приморано на то што ради, а колико их је једноставно одлучило да ради то за пристојне новце него нешто теже за мале или бедне новце.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #4

    Odgovor: Prostitucija

    Pitanje je da li su izabrale teži ili lakši posao. Po mojim merilima, izabrale su nešto što bi meni bilo suviše teško da radim.
    Ne osuđujem ove devojke. Da, neke su zaista primorane da se time bave. Ali čak i one koje nisu, same su izabrale put kojim idu. Sebi na čelo stavljaju cenu, pa ko želi neka plati za ono što nude. Osuđujem licemere koji će olako baciti kamen na njih, a pre ili posle ih potražiti i platiti im za seks.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Prostitucija

    Zalim naivne devojke koje padnu u ruke mafije, ali tu je krivo drustvo, jer drustvo tj. drzava mora da utice na osvescivanje.

    Ipak mnoge to rade dobrovoljno zbog novca. S obzirom da je to zarada, treba i taj prihod oporezovati.

    Placa se i proktolog da pogleda i da gurne prst u goozu, placa se ginekolog, maser, frizer, ne vidim tu problem.
    Moja odbojnost prema prostituciji se uglavnom svodi na pretpostavku da one prenose zaraze... Ali to je samo moja odbojnost, drugi mozda razmisljaju drugacije.

    Ja opsudjujem profesiju placene ubice i mafijasa. Mislim da su te profesije potpuno nemoralne!


    Sto se tice placanja usluga, nikada ne bi platio za seks. ALi to je opet pitanje ponude i potraznje. Ne paca se ono sto mozemo steci i zadzabe, zar ne?
    Poruku je izmenio biterlemon, 06.01.2008 u 21:13
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    14 Odgovor: Prostitucija

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Zalim naivne devojke koje padnu u ruke mafije, ali tu je krivo drustvo, jer drustvo tj. drzava mora da utice na osvescivanje.

    Ipak mnoge to rade dobrovoljno zbog novca. S obzirom da je to zarada, treba i taj prihod oporezovati.
    Nadam se da bi od istih para, mogle sebi da obezbede penziju, zdravstveno i socijalno...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Moja odbojnost prema prostituciji se uglavnom svodi na pretpostavku da one prenose zaraze... Ali to je samo moja odbojnost, drugi mozda razmisljaju drugacije.
    Naravno.
    Da li od svake žene sa kojom planiraš da vodiš ljubav za '' dž '' tražiš lekarsko uvrenje da je apsolutno zdrava?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Prostitucija

    Važno je da napravimo razliku izmedju seksualnih radnica koje su se svojevoljno opredelile za taj posao i onih koje to rade pod prisilom ili ucenom. Ove druge spadaju u problematiku trgovine ljudima koja cveta u zemljama u tranziciji zbog problematičnog viznog režima i ostalih pošasti koje karakterišu tranziciju.
    Prve ili seksualne radnice koje svojevoljno pružaju seksualne usluge, imaju veoma loš tretman od klijentele rade u krajnje nehumanim uslovima. One su svesno opredeljene da pružaju seksualne usluge za novac ali nisu da trpe batine, zlostavljanja i silovanja a da počinioci istih ne snose nikakve konsekvence.
    To je ono što mi smeta.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #8

    Odgovor: Prostitucija

    Sex koji placas nije sex,ma kako bogat detaljima bio i ma kakva devojka bila u pitanju...zanimanje kao zanimanje...sa zadovoljstvom barem mojim nema nikakve veze... pre cu popiti sa njom pice,vozati se i jesti celu noc ako mi je simpa nego trpati za pare

    70% devojaka/zena u opustenom i iskrenom caskanju ce reci: Da sam naplacivala samo oralni do sada bi bila milionerka...kao da mi to ne znamo...

  9. #9

    Odgovor: Prostitucija

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da bi od istih para, mogle sebi da obezbede penziju, zdravstveno i socijalno...



    Naravno.
    Da li od svake žene sa kojom planiraš da vodiš ljubav za '' dž '' tražiš lekarsko uvrenje da je apsolutno zdrava?
    Ono prvo, ako se legalizuje, naravno, mada nisam ni za legalizaciju, ni protiv.

    2. Ne trazim uverenje ali procenjujem. One koje ne prolaze kroz moju procenu, ne stizu ni do flerta. Tako radi svako, zar ne?

    Da li znas da je svaka 4. zena u Srbji dosla u kontakt sa virusom koji prouzrokuje kondilome? Da li znas da protiv te infekcije kondom nije dovoljan posto se infekcija prenosi dodirom koze oko genitalija?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Prostitucija

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ono prvo, ako se legalizuje, naravno, mada nisam ni za legalizaciju, ni protiv.

    2. Ne trazim uverenje ali procenjujem. One koje ne prolaze kroz moju procenu, ne stizu ni do flerta. Tako radi svako, zar ne?

    Da li znas da je svaka 4. zena u Srbji dosla u kontakt sa virusom koji prouzrokuje kondilome? Da li znas da protiv te infekcije kondom nije dovoljan posto se infekcija prenosi dodirom koze oko genitalija?
    Koliko dugo traje inkubacija kod HIV-a ne isplati mi se da trazim uverenje sa 44 godine...

    1. Jesam za legalizaciju zbog tih zena i odnosa makro-radnica koji dobro poznajem,a i zbog ljudi koji to vole ili nemaju drugog izbora.

    p.s. biter verujes da zene dobiju u firmama svojim koje imaju dosta zena kondilome,koji su virusnog porekla,jer vrse nuzdu u istim prostorijama... i imao sam takav problem da dokazem sopstvenoj zeni da nisam ja kriv sto nemam,a ona ima i to je jedva izlecila,par godina je trajalo sigurno...odvela me kod lekara i tako je dr ubedio,usput i objasnio sve...

  11. #11

    Odgovor: Prostitucija

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    2. Ne trazim uverenje ali procenjujem. One koje ne prolaze kroz moju procenu, ne stizu ni do flerta. Tako radi svako, zar ne?

    Da li znas da je svaka 4. zena u Srbji dosla u kontakt sa virusom koji prouzrokuje kondilome? Da li znas da protiv te infekcije kondom nije dovoljan posto se infekcija prenosi dodirom koze oko genitalija?
    Ne postoji način da ti to proceniš, ni pre a ni posle flerta. Može da se desi da primetiš posle par meseci

  12. #12

    Odgovor: Prostitucija

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    p.s. biter verujes da zene dobiju u firmama svojim koje imaju dosta zena kondilome,koji su virusnog porekla,jer vrse nuzdu u istim prostorijama... i imao sam takav problem da dokazem sopstvenoj zeni da nisam ja kriv sto nemam,a ona ima i to je jedva izlecila,par godina je trajalo sigurno...odvela me kod lekara i tako je dr ubedio,usput i objasnio sve...
    Da, znam slican konkretan slucaj, zato sam se malo razgledao po netu s tim pitanjem.

    Medjutim strasno je to da u jednom casopisu jedna zena pitala, ako dobije kondilome a spavala samo sa muzem da li on nju vara? Ona je dobila potvrdan odgovor od lekara!


    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Ne postoji način da ti to proceniš, ni pre a ni posle flerta. Može da se desi da primetiš posle par meseci
    U svom dosadasnjem zivotu nisam omanuo, znaci dobro sam procenjivao!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Prostitucija

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da, znam slican konkretan slucaj, zato sam se malo razgledao po netu s tim pitanjem.

    Medjutim strasno je to da u jednom casopisu jedna zena pitala, ako dobije kondilome a spavala samo sa muzem da li on nju vara? Ona je dobila potvrdan odgovor od lekara!
    Moj tj. zenin lekar je bio upuceniji , pa me spasao posledica ...
    __________________________________________________ _____

    Inace ni ja nikada nisam omanuo u proceni,jer tokom muvanja ako pomislim da cu koristiti kondom onda se i ne upustam dalje ni u kakve odnose...

    Kao mladji dobijem neku sitnicu koja je trajala 4 dana zapravo izlecena je za 4 dana (ukupno 6 dana) i to sam navukao od diplomirane dr. ... jedan jedini put nisam poslusao intuiciju,ali zbog doba u kojem sam bio oprostio sam sebi...
    __________________________________________________ _________

    Znam likove koji kao u reklami: nema skoka bez riboka... kad god imaju vezu imaju i bolest pride... i zene naravno,ali to je ono kada se ljudi radjaju sa pogresnim izborima i ne mogu da pobegnu od toga ma kako se trudili...

  14. #14

    Odgovor: Prostitucija

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сад, питање је колико је сексуалних радница приморано на то што ради, а колико их је једноставно одлучило да ради то за пристојне новце него нешто теже за мале или бедне новце.
    U svakom slučaju je to njihov izbor.

    Imala sam drugara čija je sestra završila u zatvoru jer je u bekstvu ubila tipa koji je hteo da je prebaci "preko" u belo roblje. Šta je mislila? Da je voli i da je vodi na izlet?
    A one koje se odluče na to...pa stvar je inteligencije koliko naplaćuju
    Pitanje je da li i u kojoj meri one imaju satisfakciju u svemu tome

  15. #15

    Odgovor: Prostitucija

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    U svakom slučaju je to njihov izbor.
    Imala sam drugara čija je sestra završila u zatvoru jer je u bekstvu ubila tipa koji je hteo da je prebaci "preko" u belo roblje. Šta je mislila? Da je voli i da je vodi na izlet?
    Svako/a može postati žrtva trgovaca belim robljem.Zabeleženi su slučajevi gde je suprgu prodavao svoju suprugu a o verenicama i da ne pričamo. Novine su pune takvih primera. Ili se dešava da neko ode preko da zaradi novac fizikališući,onda joj/mu boss uzme pasoš i kaže "od sad ćemo malo drugačije"..Čak ima primera da do trgovine dolazi i prilikom turističkih aranžmana neprovrenih agencija. Ima svega. I ne dešava se to samo naivnima. Moramo biti veoma oprezni kada su takve stvari u pitanju.
    Poruku je izmenio Isahara, 06.01.2008 u 23:20
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •