Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 103
  1. #61

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku




    Ja sam se udala sa 20. Nisam planirala ni kalkulisala...nego eto jednostavno, doshlo nam. Za koji mesec punim 31. i imam sina od 9 i cerku od 7 godina.
    Nije mi bilo teshko da ustajem nocu kad beban zaplache, jer sam bila u kondiciji trenirajuci nocni zhivot redovno i uredno. Samo sam promenila lokaciju. Iz zadimljenih i buchnih lokala sam se preshaltala u topli mirisni dom, nunajuci uz uspavanke.
    Nije mi bilo teshko da trchim za njima kad su prohodali.
    Pentrala sam se s njima i po drvecu i po toboganima i ludo se zabavljala.
    Uvek sam najbolja riba na roditeljskim sastancima.
    :

    dabome,sve je tacno od reci da reci
    ja s dvadeset nisam imala kome da rodim djecu a radjala bih ko kolacice

    elem,ja sam rodila dete s trideset tri

    a onda me je jednom pitam "Sto ti mene nisi rodila odma?"
    pola sata sam objasnjavala da sam ga rodila odma,posle devet meseci
    dok me nije zalepio:Ama,sto me nisi rodila odma,a ne u petsto godina!


    pecanje,skijanje,tobogani,luna-parkovi,sankanje,kampovanje,planinarenje...ama sve sam ja to prosla takodje....al s duplo vecim naporom......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #62

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    pecanje,skijanje,tobogani,luna-parkovi,sankanje,kampovanje,planinarenje...ama sve sam ja to prosla takodje....al s duplo vecim naporom......
    Slatka moja, evo se i ja sve brzhe umaram. Gotovo je stizhu me godine
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #63

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Za ljubav uvek 24 sata sto se mene tice,brak pa jos nisam spreman da robijam,porodica docice kao plod te robije ali ipak nesto lepo u tome

  4. #64

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Tajming postoji kod onih kojima je u glavi samo interes. Kod onih drugih, desi se kad' se desi. Okliznes se na lud kamen, opalish potpis kod maticara i bacas sidro u mirne vode.
    Udala sam se "na brzaka", posle godinu dana rodila moju jedinicu, razvela se posle nepunih 7 godina, i ni jednog trenutka se nisam pokajala sto sebi nisam dala vise vremena, sto mi su u 21. godini omakla trudnoca, sto nisam ovo ili sto sam ono.... bul shit! Sve drugo, posle razvoda, bilo je daleko opreznije i promisljenije.
    Probala sam brak i porodicu..... i videla sam da znam
    Cerka ima 26 godina, ambiciozna, vaspitana, brizna, vesela devojka; raspusteni muz i ja smo ostali u stabilnim, prijateljskim odnosima - nek su mi zivi i zdravi Meni vise od toga ne treba
    neunistiva zlojebaba!

  5. #65

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Никад не могу да залепим позитивне репуте кад хоћу... бем му...

    Свака част на зрелим и прелепим постовима, волим кад о нечему причају људи с искуством, а не само балава дечурлија која појма нема, али зато једва чека да се запљуне на сваку тему и прекуца на брзину фразе из Козмоуполитена, Секса и града и Хупера... те никад не знаш те кад дође доћи ће те свако време је право време те љубав није парадјз те не обра се бостан док се шљиве не подберу... иди бегај...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Svako ima svoje vreme i svoj savršen trenutak za velike i bitne odluke u životu...
    Moj muž i ja smo se zabavljali 8 godina, živeli zajedno i na pitanje ''Šta čekamo?'' imali smo spremne odgovore...
    čekamo da završimo škole
    da se zaposlimo
    da rešimo stambeno pitanje
    bla, bla...
    onda smo se približili tridesetoj i shvatila sam
    da smo čekajući da se sve kockice mozaika poklope,
    potrošili godine...

    Decu sam rodila u trideset punih godina i imala sam manje snage za noćno dežuranje, trčanje, pentranje, skakanje za decom...

    Sad, iz ovog ugla, žao mi je što nisam rodila makar pet godina ranije, mislim da bi sve to lakše podnela... Ali, valjda tad nije bilo pravo vreme...

  7. #67

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Кад све саберем и одузмем, па кад се осврнем уназад, а хвала Богу има доста тога иза мене и ја сам за то да се породица оформи раније..или да се уопште не оформи ако закључиш да ти је све друго битније од тога..

    Гледајући људе око себе, видим да се све касније и касније одлучују на овај корак..неко због факултета, неко због каријере, неко боме из страха пуно бира, па на крају остане сам..а она Јосина математика је одлична и мене ће да стигне јер сам друго дете родила са 35..већ су ми неке ствари тешке, а могу да замислим шта ће бити тек за 10 година..или 20, ако доживим..

    А како беше каже она песма..,,све је лакше кад си млад, свако одјело добро ти стоји, ма свака ране мање боли..,,
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #68

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pravo vrijeme za ljubav je uvjek, za brak kad pomislis, on ce biti otac mojoj djeci. Ja sam se
    udala sa 28 rodila prvo u 31. a drugo u 35. Moram priznati da sam se pitala kad cu se
    naspavati. Roditelj zivi za svoju djecu, kad su oni sretni i mi smo, njihova tuga je i moja
    tuga, neuzvracena ljubav velika bol.Sad se pomaklo vrijeme zenidbe ali se produzio i
    ljudski vijek. Ima dosta samaca i kad se pokrene tema ja znam reci da se sve stigne, sto se
    i vidi iz mog primjera. Bracni partneri se trebaju prilagodjavati jedan drugome, sto je moram priznati lakse dok si mlad.

  9. #69

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Svako ima svoje vreme i svoj savršen trenutak za velike i bitne odluke u životu...


    Apsolutno. Netko je zreo za brak i porodicu već u 20 dok netko nikad neće niti biti.

    Žao mi je samo što dosta okolina ima utjecaj na ljude jer iz iskustva osoba oko sebe znam za ona pitanja požurivanja: 'Pa kada ćeš se ti udati?', 'Gle koliko imaš godina, vrijeme ti je.' itd.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #70

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    mozemo mi da govorimo kako je pravo vreme za ljubav,brak i decu svako vreme
    ali nije
    i ne radi se tu samo o radjanju dece,mada i to uzimam u obzir
    s dvadeset i kusur si neostecena roba
    hoces i mozes da se prilagodjavas,hoces i mozes da cinis ustupke,hoces i mozes da negujes malo dete
    u kasnijim godinama,stvari idu teze.....fizicki napor ti teze pada,sklonosti i navike su se ukorenile da jedva cekas da ti gosti odu kuci a kamoli da delis stan s nekim
    odjednom ti je mali prostor,odjednom se gusis


    Uz uslov da je osoba prava (naravno, tapije na uspeh nema, ali barem uz uslov da u tom momentu misliš da je prava), pravo je vreme kad shvatiš da možeš sam, ali još uvek ne probaš sve sam i još uvek nemaš svest o tome koliko i šta sve možeš sam da proguraš.
    Kad osobe nisu prave, nema ni pravog vremena. I sigurno ne podržavam formiranje porodice uz moto: "Vreme je."
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #71

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Занимљива је тема прича "кад је неко спреман"... не можеш никада бити унапред спреман.

    За шта смо то у животу били 100% спремни кад смо у то ушли? Нови посао, учење вожње, учење да се плива, учење да се хода... ?

    Све то је нешто у шта се мораш упустити и онда успут учити да пливаш у томе.

    Поштено говорећи, кад прође одређен број година, а неко још "није спреман", треба се запитати да ли тај неко уопште жели да буде спреман, и да ли ће икад бити.

    Замисли рецимо понуде ти на послу унапређење о коме сањаш... или радно место које је остварење онога што желиш... да ли ћеш рећи "нисам још 100% спреман"... или ћеш оберучке прихватити и успут учити како све то иде на најбољи начин?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #72

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    А како знати да је особа права?

    Ја сам се са садашњим мужем забављала 5 година, а велику већину ствари о њему сам сазнала тек кад смо ступили у брак ( а и он о мени )..а пре брака смо јако пуно времена проводили заједно..срећом, није било ништа преко чега нисам могла да пређем..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #73

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pravo vreme ?
    Samo onda kad ste uz PRAVU ili PRAVOG .
    Za ljubav je pravo vreme jako rastegljivo...traje čitav život.
    Za brak...skoro ništa manje...jer ljudima treba neko uz koga će život podeliti.
    E sad...za porodicu..već ima ograničenja. Pre svega..godine.
    Ali...siguran sam da ako ste stabilna i odgovorna ličnost nemojte oklevati . Porodica je nešto što će vam puniti baterije, davati motiv za napredak, vući vas kroz život punim plućima.
    One priče o "naporima" su komične...jer ja sa sinom (od skoro 18g) i njegovim drugarima znam da provedem pola dana igrajući fudbal, košarku, odbojku...i da im dajem primer da se može .
    Možda sam sebičan, ličan, lud, neodgovoran...ali sutra bih sa PRAVOM pravio porodicu ! Decu volim iznad svega i ništa mi oko njih nije teško ili "smorno". Čak sam mišljenja da nas ona i podmlađuju .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #74

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pravo vreme.. jesam ili nisam spreman..
    Po meni su to gluposti
    To ili zelis ili ne zelis (nije bitno iz kog razloga)
    Ako zelis nastojaces da to ostvaris i nece te spreciti to sto imas malo godina ili nemas posao ili reseno stambeno pitanje ili nesto cetvrto
    Isto kao sto ako ne zelis sve ces to navesti kao razloge protiv
    Stvar je u tome sta ko zeli
    Ja ove godina punim 30
    I zivim sa momkom vec 6 godina, nismo vencani, nemamo dece
    Jer ja to ne zelim
    Jos uvek
    Ne mogu da kazem da nisam spremna, jer, sto rece Yosa za sta smo u zivotu pa bili spremni, pa smo se ipak nekako snasli.
    Ni ovo nije drugacije.
    Samo je lakse navesti gomilu nekih razloga i svaliti sve na nesto ili nekoga drugog nego reci:Ej ja to necu
    Poruku je izmenio paparazzo, 12.04.2010 u 14:50
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  15. #75

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Nisam našao "odgovarajuću" temu ali mislim da neću mnogo "promašiti".
    Naime sin mi je već momčina, krajem aprila je napunio 20 godina i dobar je dečko.
    E sad...početkom godine je počeo da se zabavlja sa jednom devojkom i ...sve se promenilo!
    Ovde je već godinama dolazio za raspuste (inače živi u Švedskoj) i uz sestričinu i 5-6 drugara provodio 2-3 meseca družeći se.
    Šta je problem? Naime ta mala jedva ima 17g ali... ne izlazi iz sinovog stana, on dok ručamo mora barem 7-8 SMS-ova da napiše, svaki sekund mora da joj "polaže račune", ona određuje gde će ići, ona mora sedeti napred u njegovoj Toyoti, polako ga je izolovala od svih (drugara, sestričine, tetke...etc), skupila je 6-7 "kečeva" u drugoj godini srednje (pitanje je da li će uopšte proći ovaj razred).
    Jednostavno sina ne mogu ne samo ja prepoznati već ni drugari ni ostali! Kupio joj je laptop, šta joj padne na pamet joj kupi (odeću, rolere, ide se na koncert Metalike,..), plaća joj privatne časove iz matematike i još je svaki dan vozi po 10 km do profesora pa posle sat vremena nazad, iako na samo 5-6 minuta šetnje je od njegovog stana uvek ga "cimne" i on mora da dođe kolima po nju, svaki čas treba da je negde vozi, jede samo belu piletinu i sl ...ma šou.
    Ono što me brine je ovo:
    - Zapitam se kakva joj je to majka koju baš briga gde joj ćerka provede noć (mada joj je i majka sada, tek razvedena, rodila malog batu sa novoprivedenim, 10g mlađim partnerom), izjave male tipa (ja i Nemanja ćemo imati 4-oro dece), ovog leta je već isplanirala da (sa mojom bivšom, kada dođe na odmor) ode na more, u avgustu (kada sin mora da se vrati) ona sebe već vidi u avionu za Švedsku , ušasno se naljuti i izađe iz kola ukoliko Nemanja nekome kaže da sedne na suvozačevo mesto, na bazen sem nje mora da vozi još 3 njene drugarice, ukoliko je počeo da trenira sa drugarima (svaki dan njih 3 vežbaju u kućnoj teretani) ona se "nacrta" i iako oni obično bar 2-3 sata vežbaju, ona nađe razlog da mora da prekine posle pola sata...i tako .
    Jbg...mlad sam da postanem deda , a sin je balavac još. Pa zar od tolikih cura i u Švedskoj i ovde nađe neku "koja je štiklu tek zabila u asfalt", iz neke vukojebine 30km od Valjeva, koja mu doslovno "ne da da diše" ?
    Neke opaske sestričine ( a njih dvoje su kao rođeni brat i sestra...zaista se obožavaju) on "ne čuje", ja sam se držao po strani nadajući se da će sam uvideti koliko mu "kiseonika oduzima", i sada..sve je postalo jako ozbiljno.
    Čini mi se da ćemo ja i bivša supruga imati duuuug telefonski razgovor u vezi Nemanje, pogotovo što je on ovu godinu pauzirao (nije radio a nije stigao ni da upiše neki univerzitet tamo u Švedskoj), što je otvorena firma na njegovo ime i mora preuzeti odgovornost za more papirologije, što je tek na početku života i zaista mu nije potrebno da ga iskomplikuje sa osobom koja je prototip sponzoruše.
    Možda sam "omašio" temu...ali radi se o tome koje je pravo vreme za brak, porodicu i decu. Meni se čini da su premladi, pogotovo što po novom zakonu je pohađanje srednje škole obavezno ( a ona je tek druga godina...i teško da će uopšte uspeti da je nekako završi).
    I takoooo...ja vam se izjadah kao i svaki zabrinuti roditelj . Praštajte.
    Poruku je izmenio Sivi, 11.06.2012 u 18:55
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li istinska ljubav ima prošlo vreme?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.04.2019, 01:29
  2. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Brak na određeno vreme?!
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 21:15
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •