Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 103
  1. #76

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Uf ,bre Sivi al ga ispisa...
    Njihovo vreme sigurno nije ono pravo vreme za sve te stvari,znaš i sam.
    Koliko treba vremena da čovek sazri mentalno i duhovno pa da zna šta oće a šta neće,teško je reći.
    Kad se čovek zaljubi uvek misli ;"e,on/ona je pravi/a"..a kad se odljubi shvati da je mogao i da se zajebe,
    pa se opet zaljubi i tako u krug...do jednog određenog momenta kad mu sve to dosadi pa poželi da se skrasi i osnuje porodicu,
    izrodi decu...Onda bi trebalo već da zna šta je bitno za zajednički život i da prepozna koja je ta osoba koja bi mu odgovarala.
    Ne kaže se džabe sve u svoje vreme.

    U tvom slučaju Sivi ispada k'o da N. pre nje drugih devojaka nije ni imao,pa se sad zatelebao jer drugog objašnjenja za takvu zaluđenost nema.
    Jedino da se nadaš da će naleteti na neku drugu (ako mož' udesi nešto ) ,il' da se brzo odljubi i naravno kupuj mu prezervative i
    utuvi mu u glavu da ih nikako ne skida jer će ga pojesti mrak.
    Šta drugo da ti reknem...nabaci mu milion drugih obaveza (porodičnih poseta,radinosti itd.) il' ga liferuj nazad u Švedsku.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #77

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Nisam našao "odgovarajuću" temu ali mislim da neću mnogo "promašiti".
    Naime sin mi je već momčina, krajem aprila je napunio 20 godina i dobar je dečko.
    E sad...početkom godine je počeo da se zabavlja sa jednom devojkom i ...sve se promenilo!
    Ovde je već godinama dolazio za raspuste (inače živi u Švedskoj) i uz sestričinu i 5-6 drugara provodio 2-3 meseca družeći se.
    Šta je problem? Naime ta mala jedva ima 17g ali... ne izlazi iz sinovog stana, on dok ručamo mora barem 7-8 SMS-ova da napiše, svaki sekund mora da joj "polaže račune", ona određuje gde će ići, ona mora sedeti napred u njegovoj Toyoti, polako ga je izolovala od svih (drugara, sestričine, tetke...etc), skupila je 6-7 "kečeva" u drugoj godini srednje (pitanje je da li će uopšte proći ovaj razred).
    Jednostavno sina ne mogu ne samo ja prepoznati već ni drugari ni ostali! Kupio joj je laptop, šta joj padne na pamet joj kupi (odeću, rolere, ide se na koncert Metalike,..), plaća joj privatne časove iz matematike i još je svaki dan vozi po 10 km do profesora pa posle sat vremena nazad, iako na samo 5-6 minuta šetnje je od njegovog stana uvek ga "cimne" i on mora da dođe kolima po nju, svaki čas treba da je negde vozi, jede samo belu piletinu i sl ...ma šou.
    Ono što me brine je ovo:
    - Zapitam se kakva joj je to majka koju baš briga gde joj ćerka provede noć (mada joj je i majka sada, tek razvedena, rodila malog batu sa novoprivedenim, 10g mlađim partnerom), izjave male tipa (ja i Nemanja ćemo imati 4-oro dece), ovog leta je već isplanirala da (sa mojom bivšom, kada dođe na odmor) ode na more, u avgustu (kada sin mora da se vrati) ona sebe već vidi u avionu za Švedsku , ušasno se naljuti i izađe iz kola ukoliko Nemanja nekome kaže da sedne na suvozačevo mesto, na bazen sem nje mora da vozi još 3 njene drugarice, ukoliko je počeo da trenira sa drugarima (svaki dan njih 3 vežbaju u kućnoj teretani) ona se "nacrta" i iako oni obično bar 2-3 sata vežbaju, ona nađe razlog da mora da prekine posle pola sata...i tako .
    Jbg...mlad sam da postanem deda , a sin je balavac još. Pa zar od tolikih cura i u Švedskoj i ovde nađe neku "koja je štiklu tek zabila u asfalt", iz neke vukojebine 30km od Valjeva, koja mu doslovno "ne da da diše" ?
    Neke opaske sestričine ( a njih dvoje su kao rođeni brat i sestra...zaista se obožavaju) on "ne čuje", ja sam se držao po strani nadajući se da će sam uvideti koliko mu "kiseonika oduzima", i sada..sve je postalo jako ozbiljno.
    Čini mi se da ćemo ja i bivša supruga imati duuuug telefonski razgovor u vezi Nemanje, pogotovo što je on ovu godinu pauzirao (nije radio a nije stigao ni da upiše neki univerzitet tamo u Švedskoj), što je otvorena firma na njegovo ime i mora preuzeti odgovornost za more papirologije, što je tek na početku života i zaista mu nije potrebno da ga iskomplikuje sa osobom koja je prototip sponzoruše.
    Možda sam "omašio" temu...ali radi se o tome koje je pravo vreme za brak, porodicu i decu. Meni se čini da su premladi, pogotovo što po novom zakonu je pohađanje srednje škole obavezno ( a ona je tek druga godina...i teško da će uopšte uspeti da je nekako završi).
    I takoooo...ja vam se izjadah kao i svaki zabrinuti roditelj . Praštajte.


    svega ovde ima....
    i roditeljskog straha i neopravdane ljubomore (pazi,zapostavio tetku! pa jok,s tetkom ce da provodi raspust) a naposletku,ima i snobizma cemu se nisam nadala kod Tominog pristalice...mislila sam da oni ne dele ljude na urbane Svedjanke i srpske seljancure koje su tek zabile stiklu u asfalt....

    da li je rano za brak?
    na to svakako ne utice to da li se ti osecas suvise mladim da bi bio deda
    a to je i nebitno
    ako je voli i ako je sposoban da izdrzava porodicu onda je valjda okej
    svi mi imamo planove
    evo,ja sam planirala da ovaj moj bude briljantan djak pa nista od toga....

    a onda
    sto se vi svi vise uskopistite oko te veze ,to ce oni vise grabiti jedno drugo....
    ako niste sposobni za perfidnu,skrivenu igru,onda batalite otvoreno pljuvanje po njoj
    to nije nacin,believe me....

    i,da:
    ako je ona uistinu takva kakvu je opisujes,sta jedan pametan,urban,zgodan,lep i pozeljan mladic radi s njom?
    ili je isti po mentalitetu ili se dopunjuju

    a moja nana je ,apropo nase jedne snajke (koja je bila ruzna) rekla: Ko zna gde je ona lepa njemu...

    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #78

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Nemojte tako.
    @sivi, potpuno te razumem.
    Mladić je nadrljao. Mala je perfidna, igra toplo-hladno, verovatno im je lepo i u krevetu, tako da malom nema spasa dok god ona ne kaže "dosta".
    Pusti ti ove liberalne gospoje, nego smišljaj kako da to ispratiš iz kuće.
    Klincu zavrni slavinu, redukuj džeparac,neka vidi malo i drugu stranu. Nju otvoreno ne kritikuj, jer ćeš mu postati smrtni neprijatelj.
    Uh...prosto me strah...sve to i mene čeka..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #79

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Nemojte tako.
    @sivi, potpuno te razumem.
    Mladić je nadrljao. Mala je perfidna, igra toplo-hladno, verovatno im je lepo i u krevetu, tako da malom nema spasa dok god ona ne kaže "dosta".
    Pusti ti ove liberalne gospoje, nego smišljaj kako da to ispratiš iz kuće.
    Klincu zavrni slavinu, redukuj džeparac,neka vidi malo i drugu stranu. Nju otvoreno ne kritikuj, jer ćeš mu postati smrtni neprijatelj.
    Uh...prosto me strah...sve to i mene čeka..
    jaoooooooooo

    gde su bile sve one zene da sacuvaju svoja blaga od tebe......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #80

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pusti sad moju tužnu priču
    čovek je u problemu, a mladunac se neće najesti sarme od ove devojčice.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #81

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Pusti sad moju tužnu priču
    čovek je u problemu, a mladunac se neće najesti sarme od ove devojčice.

    poenta je da je svako sa onim sto zasluzuje....mi u zivotu biramo uvek isti tip ljudi....menja se boja kose,profesija,drustveni status,ali je isti zajednicki imenitelj

    kad je pravo vreme za brak?
    kad si spreman da preuzmes odgovornost


    P.S. ni tvoj se nije najeo sarme pa vidi kako ti je dete veliko i pametno....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #82

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    [QUOTE=Sivi;742391]
    Šta je problem? Naime ta mala jedva ima 17g ali... ne izlazi iz sinovog stana, on dok ručamo mora barem 7-8 SMS-ova da napiše, svaki sekund mora da joj "polaže račune", ona određuje gde će ići, ona mora sedeti napred u njegovoj Toyoti

    Pa šta je problem Sivi?
    Kad se čovek zaljubi svi znamo da "izgubi" glavu ,ne? Tebi je to kao strano,taj osećaj,jel`? Nikad nisi išao u pola noći u radnju zato što devojka u koju si zatelebesan nema cigareta više?

    Kupio joj je laptop, šta joj padne na pamet joj kupi (odeću, rolere, ide se na koncert Metalike,..), plaća joj privatne časove iz matematike i još je svaki dan vozi po 10 km do profesora pa posle sat vremena nazad, iako na samo 5-6 minuta šetnje je od njegovog stana uvek ga "cimne" i on mora da dođe kolima po nju, svaki čas treba da je negde vozi, jede samo belu piletinu i sl
    Nikad nisi učinio neku sličnu posebnu stvar za devojku ili ženu koja je centar tvog sveta i da te baš boli uvo šta će drugi pomisliti ili reći,važno da je tebi lepo i njoj ,naravno?

    Ja mislim da jesi i to kako jesi ,nego je problem što je to TVOJ sin,jer da je bilo čiji drugi odreagovao bi ovako:.

    - Zapitam se kakva joj je to majka koju baš briga gde joj ćerka provede noć (mada joj je i majka sada, tek razvedena, rodila malog batu sa novoprivedenim, 10g mlađim partnerom), izjave male tipa (ja i Nemanja ćemo imati 4-oro dece)
    1. Zaboravio si da je počeo 21.vek?

    2.Zar nisu godine nebitne?

    3.Ti nisi nikad čuo za staru maštariju dvoje zaljubljenih klinaca o tome kako će imati čopor dece? Uh Sivi ,i ja se toga sećam mada je bilo prilično davno vreme kad sam bila tinejdžerka.

    ukoliko je počeo da trenira sa drugarima (svaki dan njih 3 vežbaju u kućnoj teretani) ona se "nacrta" i iako oni obično bar 2-3 sata vežbaju, ona nađe razlog da mora da prekine posle pola sata
    Postoji jedna stara izreka koja kaže: Teško žabu u vodu naterati. Znam da razumeš šta sam htela reći.


    Jbg...mlad sam da postanem deda , a sin je balavac još. Pa zar od tolikih cura i u Švedskoj i ovde nađe neku "koja je štiklu tek zabila u asfalt", iz neke vukojebine 30km od Valjeva, koja mu doslovno "ne da da diše" ?
    Neke opaske sestričine ( a njih dvoje su kao rođeni brat i sestra...zaista se obožavaju) on "ne čuje", ja sam se držao po strani nadajući se da će sam uvideti koliko mu "kiseonika oduzima", i sada..sve je postalo jako ozbiljno.
    Čini mi se da ćemo ja i bivša supruga imati duuuug telefonski razgovor u vezi Nemanje, pogotovo što je on ovu godinu pauzirao (nije radio a nije stigao ni da upiše neki univerzitet tamo u Švedskoj), što je otvorena firma na njegovo ime i mora preuzeti odgovornost za more papirologije, što je tek na početku života i zaista mu nije potrebno da ga iskomplikuje sa osobom koja je prototip sponzoruše.
    Možda sam "omašio" temu...ali radi se o tome koje je pravo vreme za brak, porodicu i decu. Meni se čini da su premladi, pogotovo što po novom zakonu je pohađanje srednje škole obavezno ( a ona je tek druga godina...i teško da će uopšte uspeti da je nekako završi).
    I takoooo...ja vam se izjadah kao i svaki zabrinuti roditelj .
    Ma nemoj da si zabrinut.
    Pošto jedan balavac ne može da vodi firmu,a tvoj sin treba da je vodi onda je logično da nije balavac.Samo je zaljubljen a to je nešto divno.
    Kakva god da je ta devojka očigledno je njemu dobra.Kao i sve ljubavi,ako je ta ljubav osudjena da živi niko je i ništa neće uspeti ubiti.

    Uzgred,i ja sam mama i imam sina koji sad ulazi i ušao je na velika vrata u taj svet zaljubljivanja.Možda mi baš i nije pravo i možda mislim da je klinja i da je to sa njom nemoguća misija ,ali jedna stvar me koriguje u svakoj misli koja ide na tu stranu.
    -Meni je najvažnije da moje dete bude istinski ispunjeno.-

    Veruj mi ,oni su dovoljno pametni da uz mala, tek osetljiva usmeravanja znaju šta je dobro a šta ne za njih.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 11.06.2012 u 23:14
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #83

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku

    Veruj mi ,oni su dovoljno pametni da uz mala, tek osetljiva usmeravanja znaju šta je dobro a šta ne za njih.
    Mene bogami niko nije mogao da usmeri ni u mladosti a ni sad.
    Uvek sam radila šta sam ja htela a ako nisam imala odobrenje onda je to bilo krišom
    ,tako da,pogotovo u tim godinama...nemož' da se zna šta
    je dobro.
    Pogotovo muškarci kojima se ceo život titra i servira,mazuljki..itd.
    ...sazrevaju tamo negde posle tridesete,rekla bih.
    Do tad,preporučila bih samo zabavu..da ih ne strefe lude godine kasnije..
    Za sebe mogu samo reći da sam imala više sreće neg' pameti.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #84

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku

    Veruj mi ,oni su dovoljno pametni da uz mala, tek osetljiva usmeravanja znaju šta je dobro a šta ne za njih.
    Mene bogami niko nije mogao da usmeri ni u mladosti a ni sad.
    Uvek sam radila šta sam ja htela a ako nisam imala odobrenje onda je to bilo krišom
    ,tako da,pogotovo u tim godinama...nemož' da se zna šta
    je dobro.
    Pogotovo muškarci kojima se ceo život titra i servira,mazuljki..itd.
    ...sazrevaju tamo negde posle tridesete,rekla bih.
    Do tad,preporučila bih samo zabavu..da ih ne strefe lude godine kasnije..
    Za sebe mogu samo reći da sam imala više sreće neg' pameti.
    Pa zavisi od toga kakav odnos sa detetom gradiš od malena.Ja mislim uz neki drugarski odnos i na neki lep način ,uz veliko uvažavanje, roditelj može da dopre do deteta.

    Takodje mislim da su mladi danas toliko samosvesni da su ipak na prvom mestu sami sebi,pa tako i instiktivno delaju onako kako je najbolje za njih.

    Pravo vreme za ljubav je uvek.
    Pravo vreme za brak je kad nadješ partnera koji će moći da te prati i ti da pratiš njega.
    A pravo vreme za porodicu je ono kad si shvatio da možeš da poneseš i podneseš odgovornost.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  10. #85

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku

    Pa zavisi od toga kakav odnos sa detetom gradiš od malena.Ja mislim uz neki drugarski odnos i na neki lep način ,uz veliko uvažavanje, roditelj može da dopre do deteta.
    Sve je to individualno.
    Upravo zbog tog drugarskog odnosa sa mamom(koji imam ceo život),poznavajući je dobro,znala sam šta treba da
    prećutim ... da bih uradila nešto za svoj groš.
    Moja starija sestra koja nikad nije imala takav odnos s'mamom i dan danas
    ovisi o njenom mišljenju...
    Uvek sam bila mišljenja da je moj život samo moja stvar.
    Od te spoznaje pa do danas nikom nedam da se meša.

    čista iluzija kaže:
    Pravo vreme za ljubav je uvek.
    Pravo vreme za brak je kad nadješ partnera koji će moći da te prati i ti da pratiš njega.
    A pravo vreme za porodicu je ono kad si shvatio da možeš da poneseš i podneseš odgovornost.
    ..​Slažem se sa tobom u potpunosti.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #86

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    WOW..ala ste pisali !
    @Beliverka...pobrkala si par sitnica:
    - tetka se odnosilo na sestru njegove majke, sa kojom je bio nerazdvojan, koja mu završava ovde sve oko komunalija, interneta, papira i sl. a sada je za nekoliko meseci video samo jednom (i njene klince koje je obožavao).
    - "štikla u asfalt" je opis stanja svesti, mentaliteta, snobizma pre svega. Nema veze sa poreklom toliko koliko sa postupcima tipa Cece Ražnjatović kojoj je sada "omiljeno" jelo suši ( a i dalje ima "osećaj za feeling" ). I Tesla je zapalio prvo u Beč pa u Ameriku i bio gospodin čovek iako je rođen u Smiljanu. Po tebi...zar nije snobizam da je mala, do pre nepunih godinu dana svaki dan pešačila 5 km do škole i toliko nazad a sada je "mrzi" da prošeta 400m do sinovog stana? U Mekdonaldsu smaže dupli Čizburger pa x 2, popije 2 soka i milkšejk i na kraju porodično pakovanje sladoleda sama? Ne verujem da je "stomak gladan" već će pre biti "gladne oči". Truba mi je navoditi ovo...ali samo ilustrujem "radikalnu promenu" . Odjednom je "druga osoba"
    !?!
    - već pisah "da sam stajao sa strane" što znači da NI REČ nisam rekao bilo njemu ili njoj! Pripadam soju ljudi koji ne vole da im se drugi mešaju u lične stvari pa shodno tome ni rođenom sinu "nisam hteo da pametujem". Ne pričam o tome sa drugima, ne vodim "abrove", korektan sam i ljubazan kada dođu, ne "podjebavam" ili kritikujem. Ali...sa mnogo strana (priče njegovih drugara, sestričine i njenog dečka, komšinice čiji je sin njegova klapa) sam čuo neke informacije. Sin navraća, stiže do kapije i zvoni mu telefon. Sledećih 40 minuta on se šetka po ulici i "polaže joj račune" gde je, sa kime je, kada će se vratiti...bla bla. Sam zove neke drugare da idu na bazen, oni pristanu i dogovore se za par minuta. Sutradan..on ih "ispali" (a nikada to nije radio) jer "mora da vozi njene drugarice" i jer joj oni "smetaju da bude sa njim". Sada...oni se ustežu čak i da mu kažu da su je videli uveče u gradu iako je rekla da će ostati kući "da uči" ! Polako ga "ograđuje" od svih...a on to kao da ne vidi.
    @Isahara..hvala na razumevanju .
    Poenta je u tome što (verovatno) bi mi (ako se desi neka glupost) bivša supruga prebacila jer smatra da je sin ovde "pod mojim nadzorom". A ja, znajući da je sin tvrdoglav i da bi sve radio naopako ćutim. Ne želim da mu dam totalno suprotan savet (da bi on tako postupio ispravno), a da mu ukažem da treba malo "spustiti loptu", on bi se "pobunio" jer je "odrastao".
    Ne..nije mu ovo prva devojka, ali je prva koja toliko ga uzurpira. Moja jedina nada je (znajući koliko je sin "težak" da mu bilo ko "komanduje i određuje vreme") da u njemu proradi bunt i povuče neke granice. Džabe je bilo kome pričati dok nosi "ružičaste naočare" !
    @Bi...oko odgovornosti:
    Sin, do sada, nije radio (iako sam mu ja nudio odmah pošto je "ispalio upis na univerzitet" da otvori firmu i da mu sve što treba ja rešavam..dok ne nauči sam a samo ga kompjuteri zanimaju), firma je tamo otvorena na njegovo ime (više kao paravan očuhu) i shodno tome on mora potpisivati more papirologije (ugovore, odobrenja, naloge za isplate bankama...etc). Znači...nije naučio da samostalno zarađuje, shvati vrednosti nečega, ima zdrav odnos prema finasijama i nauči se ekonomiji. Stoga i kažem...ukoliko se desi da "upadne" sada u obaveze muža, oca, porodice...ne verujem da bi bilo lako da se snađe.
    @ Iluzija...ja sam neko ko poštuje ljubav, ali smatram da nije ljubav ukoliko neko treba samo da ispunjava šta druga strana zamisli.
    P.S. Nestalo je pola posta...jbg..mrzi me da opet kucam .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #87

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    sve sto ja vidim je roditeljska posesivnost....skloni smo da idealizujemo svoju decu i da "nagrdimo" tudju kad procenimo da je njihov izbor los
    apropo stikle...znam ja odlicno sta si ti mislio...ali,izvini,zar ne vidis da on voli taj tip i da tip Olje Beckovic ne bi izazvao emocije u preponama?

    apropo,pesacenja,Meka i inih stvari...Nemoj.

    brojanje sta pojede u Meku je ispod tvog nivoa....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #88

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    @Bi..
    Ja sam roditelj sa kojim je jako lako naći zajednički jezik. Ne radi se o ljubomori, niti sam neko ko očekuje da mi punoletan sin svaki čas provodi sa mnom. Rekoh...ne radi se o nekom "mom gubitku". Radi se o drastičnoj razlici u ponašanju sina odkada je sa ovom devojkom ( a to je odmah posle Nove godine).
    Nikada mu JA neću birati sa kojom će biti ( i da sutra dovede crnjkinju...njegova stvar i njegov život).
    Oko pešačenja i Meka...navedeno je samo kao ilustracija PROMENE, drastične sa njene strane. Mentaliteta...ne finasija. Vidi...da mi sin vozi prslog "jugića" onda ona ne bi ga cimala da je vozi u školu , pa posle iz škole, na časove matematike, gomilu drugarica na bazen i sl. Pričam to kao ilustraciju, po meni, sponzoruše. Želi da se "pokaže" čime dolazi u školu! Čist snobizam, "pinkovština" i ostalo đubre.
    Znaš...bio bih presrećan da joj je stalo do mog sina samo zato zbog toga kakav je. Ali..."klinačko durenje" što sa Divčibara je rekao komšiji (u čijoj su vikendici bili za jedan vikend) da sedne napred (jer je visok preko 2 metra i pozadi, u gužvi, nema kud da stavi noge) i izlaska iz kola jer..."pobogu..NJENO je SUVOZAČEVO mesto " mi smeta.
    Čak mora i da pozajmi od ujaka kola na dan-dva jer su mu mama i očuh otišli u BiH! Gde bi ona, jadna, bila bez prevoza..jbt ?
    Oko onog..."sličan se sličnom raduje, ..svaka ptica svome jatu..etc" jedino se nadam da grešiš. Moj utisak je pre da on, do sada, uopšte nije imao kontakta sa osobama kojima je korist motiv. Naučio je da ga neko zove i želi njegovo društvo zbog njega...ne zbog neke povlastice.
    P.S. Nego...moram...ceo dan pevušim odgovarajuću pesmu :

    [/video]
    Poruku je izmenio Meggy, 12.06.2012 u 23:43 Razlog: link
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #89

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Možda ću promašti temu ali sam sad malopre pročitala da je Sivi napisao nešto u stilu kakve misli nosite u glavi, da ste i sami takvi.
    U tome je zapravo suština različitosti u razmišljanjima na ovoj temi.Da li sam se dobro izrazila?

    Mislim da ni jedno razmišljanje nije pogrešno ,samo je odraz onoga kakvi smo iznutra i kako smo vaspitavani i kako nas je život usmerio.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  15. #90

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    @Bi..
    Ja sam roditelj sa kojim je jako lako naći zajednički jezik. Ne radi se o ljubomori, niti sam neko ko očekuje da mi punoletan sin svaki čas provodi sa mnom. Rekoh...ne radi se o nekom "mom gubitku". Radi se o drastičnoj razlici u ponašanju sina odkada je sa ovom devojkom ( a to je odmah posle Nove godine).
    Nikada mu JA neću birati sa kojom će biti ( i da sutra dovede crnjkinju...njegova stvar i njegov život).
    Oko pešačenja i Meka...navedeno je samo kao ilustracija PROMENE, drastične sa njene strane. Mentaliteta...ne finasija. Vidi...da mi sin vozi prslog "jugića" onda ona ne bi ga cimala da je vozi u školu , pa posle iz škole, na časove matematike, gomilu drugarica na bazen i sl. Pričam to kao ilustraciju, po meni, sponzoruše. Želi da se "pokaže" čime dolazi u školu! Čist snobizam, "pinkovština" i ostalo đubre.
    Znaš...bio bih presrećan da joj je stalo do mog sina samo zato zbog toga kakav je. Ali..."klinačko durenje" što sa Divčibara je rekao komšiji (u čijoj su vikendici bili za jedan vikend) da sedne napred (jer je visok preko 2 metra i pozadi, u gužvi, nema kud da stavi noge) i izlaska iz kola jer..."pobogu..NJENO je SUVOZAČEVO mesto " mi smeta.
    Čak mora i da pozajmi od ujaka kola na dan-dva jer su mu mama i očuh otišli u BiH! Gde bi ona, jadna, bila bez prevoza..jbt ?
    Oko onog..."sličan se sličnom raduje, ..svaka ptica svome jatu..etc" jedino se nadam da grešiš. Moj utisak je pre da on, do sada, uopšte nije imao kontakta sa osobama kojima je korist motiv. Naučio je da ga neko zove i želi jegovo društvo zbog njega...ne zbog neke povlastice.
    jbg,sve je to zivotna skola....svi smo mi u nekom trenutku bili sa neodgovarajucim osobama...tako se uci,tako se oblikuje....njeni kaprici da sedi napred su normalana stvar za devojku njenih godina...zapisava teritoritu,obelezava svoje....mozda je prosto ali je cesto danas,vidjam to,vidjala sam...
    ne moze ona njega da muze ako on nije rad da da...
    ne jedi se i ne daj ishitrene ocene,ni u drustvu najblizih,to je moj savet
    prvo,ako bude snajka - stekao si neprijatelja a to ti nije potrebno
    drugo,ako prodje,kakva je korist od gubljenja energije na hejt?

    i dalje trvdim da se slicno slicnome raduje...parovi su kao puzzle,dopunjuju je ...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li istinska ljubav ima prošlo vreme?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.04.2019, 01:29
  2. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Brak na određeno vreme?!
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 21:15
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •