Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 103
  1. #16

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Nisam jos u varijanti sklapanja braka, ne vidim sebe kao dovoljno zrelu za tako ozbiljan korak! Porodica mi je jako bitna i ne zelim da udjem u takve vode nespremna i na brzaka. Znam da tu nema pravila i kad nesto klikne onda klikne ali bar cu se potruditi da ne uletim u brak na prvi taj klik! Deca? A obozavam decu, ali za sad samo kad mi dodju u posetu, imam malog brata, koga volim najvise na svetu, i zato znam sta znaci imati dete u kuci, tako da ja? Jos ne, ne hvala!

    Za sve postoji vreme, ali mislim da moje jos nije!!!

  2. #17

    01 Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Idealno vreme za bebu

    Ukoliko čekate na neki magični signal koji će vam pokazati da je to bez sumnje pravo vreme da imate bebu, možda ćete se načekati. Kao što znate, uvek postoji mnogo više razloga da ne ostanete trudni, nego onih zbog kojih bi trebalo da proširite porodicu. Zapravo, ukoliko vi i vaš partner sednete za sto sa papirom u rukama, naićićete na veliki broj stavki zbog kojih bi samo ludom palo na pamet da uopšte pomisli na veći broj članova porodice. Evo nekoliko razloga koji bi lepo stali na vašu listu:

    Upravo ste kupili stan ili živite u iznajmljenom i nalazite se u velikim dugovima.

    Spremate se da putujte na more ili planinu i vama, ali i vašem partneru nikako ne bi odgovaralo da leto provedete u kupatilu, boreći se sa mučninom.

    Upravo ste se zaposlili na određeno vreme sa mogućnošću napredovanja i šansom za stalno zaposlenje. Ta šansa bila bi veoma mala ukoliko biste ostali trudni.

    Na poslu je prava ludnica. Nezavršeni posao s gomila, firma se širi ili ima manjak ljudi pa radite za dvoje. Sada sigurno nije trenutak za proširenje porodice.

    Ukoliko biste sada ostali u drugom stanju, porodili biste se ili za vreme ciče zime, ili tropskih vrućina. To vam se nikako ne dopada.

    Morate prvo da smršate, pa tek onda da dozvolite sebi da se ugojite tokom trudnoće.

    Zvuk bebinog plača vas pomalo nervira. Pitate se da li ste zbog toga kandidat za lošeg roditelja. Mislite, bolje da još malo sačekam.

    Kao što vidite, uvek postoji puno razloga da ne ostanete trudni. Neki od njih zaista imaju smisla. Ukoliko vi i vaš partner ne želite trenutno bebu, pozitivan test trudnoće može biti samo kamen spoticanja za oboje. Ili, ukoliko ste se pre dve nedelje zaposlli u firmi iz snova, sada bi bilo malo neodgovarajuće da šefu kažete da za par meseci idete na dugo bolovanje.
    Ali, dok čekate da se vaše finansije srede, skinete sve nepotrebne kilograme, kupite i opremite kuću ili stan, psihološki se sredite dovoljno kako biste postali savršena mama (šta god to značilo), možete se dugooo načekati. Mnoge mame koje imaju jedno, dvoje ili troje dece i sada priznaju da još uvek ne znaju da li su dovoljno dorasle tom zadatku. Ali, njihova prednost je što ne gube vreme na razmišljanje o tome, već vreme provode uživajući sa svojom decom.



    (skinuto sa neta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #18

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Kada sam imala 18 mislila sam da ću kada napunim 26 imati dobar posao, muža koji me obožava i kako ćemo se radovati bebi koja je na putu. Kada sam napunila 26 prestala sam da razmišljam o tome. Pre svega, po mom mišljenju, čovek treba da se oseti zrelim za život uopšte. Onda treba da bude toliko srećan, što je mnogo teško, da se u tom momentu pored njega nađe neko uz koga će srce da treperi da rade svi oni skriveni leptrići u stomaku, da taj neko oseća isto, da je pouzdan, od poverenja, stabilan. Sve ostalo, finansije, putovanja, ostali prateći elementi su, po mom mišljenju, rešivi i mogu se uskladiti.

  4. #19

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    mislim da generalno ne postoji pravo vreme sve je stvar individue

  5. #20
    Citat rasdej kaže: Pogledaj poruku
    Evo, ovo je suština.

    Ja nekako mislim (pošto sam u brak ušao prerano) da žene ne treba da razmišljaju o braku pre 25 a muškarci pre 30 godina. Jednostavno, mislim da mlađi nisu u stanju da razmišljaju dovoljno trezveno, ozbiljno i odgovorno. naravno, čast izuzecima.
    U potpunosti se slazem sa tobom

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam imala 18 mislila sam da ću kada napunim 26 imati dobar posao, muža koji me obožava i kako ćemo se radovati bebi koja je na putu. Kada sam napunila 26 prestala sam da razmišljam o tome. Pre svega, po mom mišljenju, čovek treba da se oseti zrelim za život uopšte. Onda treba da bude toliko srećan, što je mnogo teško, da se u tom momentu pored njega nađe neko uz koga će srce da treperi da rade svi oni skriveni leptrići u stomaku, da taj neko oseća isto, da je pouzdan, od poverenja, stabilan. Sve ostalo, finansije, putovanja, ostali prateći elementi su, po mom mišljenju, rešivi i mogu se uskladiti.
    Svaka cast, ovako razmisljaju osobe koje znaju sta zele i sta hoce.

  6. #21

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Za brak,ima vremena,godine nisu bitne ni vazni,samo kad hoces decu imati,ja se udala sa 18,tako da moje dete ima 20 godina,ali za brak moras biti potpuno siguran/na,jer posle nema kajanja,ali ima resenja,i se zove razvod

  7. #22

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Za ljubav je uvek vreme.
    Brak i porodica - to sam stavio na hold
    nomen est omen

  8. #23

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Da za ljubav nema godine,moze se zaljubiti,ma svaki dan,cak i u starackom domu,lepo je voleti i biti voljen,ali brak to treba dobro razmisliti,decu ne ,to kad ti dodje to je najlepse na svetu,barem meni,ostalo nije bitno.......

  9. #24

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    To ne bira ni vreme ni pamet nego srce al treba dobro razmisliti pre nego sto stanes na ludi kamen......ja to onako iz iskustva kao delim neki savet


    eh da mi je ova pamet tad bila
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #25

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Veoma diskutabilno...Brak je postao relativna stvar,deca se radjaju i onda kad ne planiramo,a sto se tice ljubavi,hmmmm...za ljubav je uvek pravo vreme,pa cak i kad mislimo da smo vec nasli pravu...
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #26

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Imam sinove u dvadesetoj i u osamnaestoj godini. Pokusavam da im stavim do znanja da u brak treba stupiti onda kada hoces, a ne onda kada moras! Kada, to svako sam oseti, da je doslo pravo vreme. Mi smo posle dve godine braka dobili prvog sina ( VEC SU NAS POCELI OGOVARATI!)

  12. #27

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Idealno vreme za bebu
    Ali, njihova prednost je što ne gube vreme na razmišljanje o tome, već vreme provode uživajući sa svojom decom.

    Ja sad imam neverovatnu želju da ostanem trudna, da budem majka...Valjda delom razlog je i taj što moj partner ima decu iz prvog braka, i nekako sam sa svih strana okružena decom...Gledam njega kako je divan otac...stric...a ja sam tu nekako...tu...Fali mi moje dete...
    Al eto...on stalno kaže, nije dobar period...baš to što je Goga navela...Te ovo te ono...
    A opet ja mislim da kad dodje dete...jesu to obaveze...ali stigne se sve...i da uživaš i da budeš roditelj...
    Jednostavno nikad ne može sve biti idealno... Valjda prvenstveno treba da slušamo naše želje...

  13. #28

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Mislim da nikad ne možeš biti siguran u to da li je i kad je baš pravo vreme...
    Sve je to veoma relativno,bitno je da slušaš svoje želje i da te osoba sa kojim si ispunjava,sve ostalo dodje samo po sebi.....
    Ljubav je najbitnija,a kad je ima ništa onda nije prepreka ni braku ni ostvarenju porodice.
    A te priče tipa nije dobar period sad za ovo ili ono,hoću da uživamo,da putujemo,da se stambeno obezbedimo ,da ovo da ono ma šarene laže,sve se to može i u braku i sa decom.Po meni lično znači da ni te osobe nisu sebe u potpunosti našle u toj vezi, pa nemoguće je i meni nerazumljivo da da dve odrasle osobe koje se vole beže od nečega što je brak i obaveze oko planiranja porodice,pa to je svrha svega-zar ne,dete je nešto najlepše što može da ti se desi u životu ...tu meni nešto smrdi ...znači razlazNema tu velike mudrosti....
    Ćuti i prenesi dalje....

  14. #29

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Mislim da je pravo vreme individualna stvar, ali da ipak osoba treba da proživi i doživi makar nešto pre braka. Uvek mi je žao kad čujem da se neko udao/oženio sa 18. U zadnje vreme, pošto se udajem za dva meseca, počinjem da se nećkam da li je to-to, i da li je i meni možda rano. Što se dece tiče, tu nemam dileme - da sad zatrudnim, sa zadovoljstvom bih rodila bebu bez obzira na sve eventualne probleme koji bi me zadesili.
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  15. #30

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pavo vreme za brak u smislu limita godina, nema. Ali ako hoćete preporuku: Nemojte mnogo mozgati i meriti, najbolji je prvi utisak i ne dozvolite da izbledi, za brak ne treba velika razmišljanja, lupi te i gotovo. Ja doneo odluku za sedam dana, i sakupih 35 lepih godina braka. (1.05 godišnjica, 72-07).

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li istinska ljubav ima prošlo vreme?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.04.2019, 01:29
  2. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Brak na određeno vreme?!
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 21:15
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •