Šta mislite o punk muzici.. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Punk Is Not Dead!
    Obazavam punk,on je za mene nacin zivota. Pistolsi,Clash,Jam,Blondie,
    Bad Religion,Dead Kennedys,Sham 69,Offspring,Pekinska Patka,Kud Idijoti
    Atheist Rap,Hladno Pivo... i naravno Ramones

  2. #17

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Ramones, Pistols, Misfits, NOFX, Exploited, Bad Religion, AFI (stari albumi, naravno)...To volim...Nisam uvek raspoložena za punk, ali naiđe period ( i to sve češće u poslednjih nekoliko godina) kad samo to slušam...
    Poruku je izmenio SoulAsylum, 19.09.2008 u 03:47 Razlog: Gramatička greška! Ufff!

  3. #18

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    ramones
    clash
    sex pistols
    exploited
    bad religion
    toy dolls
    пекиншка патка
    куд идијоти

    ....



    мислим, шта рећи? да не беше панка, рокенрол би умро у осамдесетима.
    To su bili dani al netreba zaboraviti Radiohead i Offspring to su danasnje snage panka
    Poruku je izmenio maksimilijan, 19.12.2008 u 15:46

  4. #19

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    To su bili dani al netreba zaboraviti Radiohead i Offspring to su danasnje snage panka
    Ne bih se slozio sa tobom.....
    meni su oni jako komercijalni....mekani....bas onako prava americka prica..."hajde da se igramo buntovnika"
    Licno mislim da bas i nemaju puno orginalnog u sebi, svojim pesmama i nastupima....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  5. #20

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    To su bili dani al netreba zaboraviti Radiohead i Offspring to su danasnje snage panka
    Slazem se s tobom !

    Kada kazem Rock ili Rock 'n' Roll to za mene podrazumeva: Classic rock, Metal, Punk, Hard... itd. dakle za mene je sve to Rock & Roll !
    Obozavam muziku a sve to kada se sabere cini Rock muziku i to je za mene najbolja muzika.

    Pozdrav svim rokerima (pakeri, metalci i svi koji vole najbolju muziku koja postoji) !

  6. #21

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    mislim da je GREAT.
    nista nije izgubila
    na aktuelnosti od
    vremena kada je
    lansirana.naprotiv.
    radiohead iako
    globalno uspesan
    nije moj cup of tea,
    i tesko bi mogao da
    se svrsta u ovu kategoriju. ustvari, nikako.poz ljubiteljima muzike.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  7. #22

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Kada kazem Rock ili Rock 'n' Roll to za mene podrazumeva...i severinu
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  8. #23

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    "Gomila ljudi koji se smatraju pankerima, prošli su kroz pank kao što bi prošli i kroz bilo koju drugu modu. To je čista poza. A pank je mnogo više od toga."
    Radule, Atheist rap
    copy by _baba
    To su ovi oi-pankeri upravo. Buržujska deca koja po sebi kače ziherice, kupuju pankerske jakne za 300, idu na pank-koncerte na stadione Pank je klupska, underground stvar, koji stadion?! Pankeri koji idu u crkvu nedeljom i tuku cigane Fuck off nazi punks, što bi rekao jedan evergrin

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se slozio sa tobom.....
    meni su oni jako komercijalni....mekani....bas onako prava americka prica..."hajde da se igramo buntovnika"
    Licno mislim da bas i nemaju puno orginalnog u sebi, svojim pesmama i nastupima....
    Pank je mrtav. Rekao je svoje, sve ovo novo što nastaje je čista, čista komercijala, oponašanje panka, a smisao panka je bilo apsolutno neoponašanje, raskid sa prethodnom muzikom i načinom života. Pank živi još samo kroz svoje istinske sledbenike, kojih je malo, sve manje. A kad je vreme ako ne sad za bunt, bunt, bunt?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #24

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Jedna od finih strana panka je ta ,što je zbog istog,prestalo pravljenje(bolje reći "stvaranje") beskonacno dugih pesama sa beskonacno dugim solo deonicama, najčešće gitarskim,a što je bilo jako popularno početkom i sredinom 70-tih.
    Kratke i agresivno odsvirane note i kratki ,ali ni malo naivni tekstovi, su govorili o pobuni jedne generacije i bile logičan sled u evoluciji muzike...

  10. #25

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Jedan od dokaza da pank nije mrtav je gipsy punk. Ciganski melos, žanrovski upakovan u pank-rok, daje jednu posebnu, neverovatnu energiju. To je ono što radi No Smoking Orchestra, Dorlene Love ili BlackBird Raum. Kao fantastičan primer izdvojila bih Gogol Bordello, meni je to super...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 26.03.2009 u 17:33 Razlog: spotić viška
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    S obzirom da sam odrastao na muzici Čaka Berija, Stonsa, Bitlsa, Šedousa, Elvisa i ostalih, ne volim pank, što je sasvim razumljivo, mada priznajem da se sigurno nije bez nekog snažnog razloga javio u trajao onoliko i kako već jeste...

    Lično, dakle krajnje nestručno, ga smatram šminkom i pomodarstvom i neuspelim pokušajem negacije r'n'r, koji je u nekim svojim fazama i slučajevima ipak dao određeni broj sjajnih numera...

    Uostalom, vreme će ga već staviti na mesto koje mu i pripada, kao i druge muzičke pravce i pokušaje..
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    S obzirom da sam odrastao na muzici Čaka Berija, Stonsa, Bitlsa, Šedousa, Elvisa i ostalih, ne volim pank, što je sasvim razumljivo, mada priznajem da se sigurno nije bez nekog snažnog razloga javio u trajao onoliko i kako već jeste...

    Lično, dakle krajnje nestručno, ga smatram šminkom i pomodarstvom i neuspelim pokušajem negacije r'n'r, koji je u nekim svojim fazama i slučajevima ipak dao određeni broj sjajnih numera...

    Uostalom, vreme će ga već staviti na mesto koje mu i pripada, kao i druge muzičke pravce i pokušaje..
    Ne slazem se

    Sve je to Rock 'n' Roll ja ne odvajam Rock na Punk, Metal bio on Hevi ili Speed..., Hard rock, Classic rock ... itd za mene je sve to jedna muzika podeljena na vise podpravaca.

    A to da Pank ne vredi je smesno jer me upravo Pank vraca u dane kada sam kao klinac u osnovnoj i srednjoj najvise Pank slusao ali dobro da ne bude da je bio nametnut 90-ih jednostavno je jednostavan i brz pa ga zato klinci vole.

    Zato postoje one podele Rock 50-ih, Rock '60ih... Rock '80-ih i ne omalovazava se Rock '50-ih zato sto je recimo od njega bio bolji odnosno bolje se sviralo '70-ih recimo jer sve je to deo Rock istorije.
    I Nirvana je bend koji je kratko trajao pa je ostavio veliki trag u istoriji Rock muzike, bez obzira na razloge njihovog kratkog postojanja.

    Samo sam napisao jedan deo od onoga sta mislim i sta imam da kazem pa rekoh da ne pomislis da ja tebi nesto pametujem jer to ne radim vec mi je zadovoljstvo sa nekim, sa kim vredi, diskutovati o muzici koju volim (R'N'R).

  13. #28

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Samo sam napisao jedan deo od onoga sta mislim i sta imam da kazem pa rekoh da ne pomislis da ja tebi nesto pametujem jer to ne radim vec mi je zadovoljstvo sa nekim, sa kim vredi, diskutovati o muzici koju volim (R'N'R).
    Ne, zaista ne mislim da pametuješ, a ni ja nisam želeo da delim lekcije. Samo sam izneo svoje krajnje subjektivno mišljenje. Uostalom, sebe smatram gotovo nikakvim poznavaocem panka...

    To je više fanovska netrpeljivost nego stvarno kritičko mišljenje. Znaš li, uostalom, ko pokazuje najveću netrpeljivost prema narkomanima. Pa, alkoholilčari. Naravno...

    Ali, ja bih ipak pomenuo nekoliko poznatih karakteristika panka koja ga ipak u suštinskom smislu svrstavaju u toliku zaseban deo pokreta, koji volimo da nazivamo rok kulturom, da ga njegovi atributi suštinski, u mnogome odvajaju od istog tog roka

    Tačno je da je pank proizišao u nekom muzičkom smislu i u najvećoj meri iz r’n’r, ali je tačno i to da je poprimio izrazite subkultorološke karakteristike i to na takav način da se i neki njegovi pravci međusobno drastično razlikuju, pa čak svi i ne koriste kao uzor r’n’r. Zatim, u muzičkom smislu pesme su im bitno derivirane u o odnosu na rok i time osiromašene kako u broju akorda koji se uobičajeno koristi u punku, tako i dužinom trajanja pesama. Isticanjem značaja bubnjeva, odnosno ritam sekcija, na račun zapostavljenih i „kroznosih“ vokala i ukupne harmoničnosti pesama u odnosu na rok, uz ostale propratne socijalne manifestacije pank pokreta, po mom skromnom i laičkom mišljenju toliko udaljuju pank od roka i to na način sve više kako se ide nazad u prošlost, da bi bilo stvarno zanimljivo saznati da li bi prvi džezeri iz Nju Orleansa u panku prepoznali svog dalekog muzičkog potomka. U roku, verujem da bi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    pa čak svi i ne koriste kao uzor r’n’r. Zatim, u muzičkom smislu pesme su im bitno derivirane u o odnosu na rok i time osiromašene kako u broju akorda koji se uobičajeno koristi u punku, tako i dužinom trajanja pesama. Isticanjem značaja bubnjeva, odnosno ritam sekcija, na račun zapostavljenih i „kroznosih“ vokala i
    Nisam ni pomislio da delis lekcije

    Pankeri odnosno Pank muzicari su poznati kao ne previse kvalitetni/talentovani u muzickom smislu pa evo na primer Pistolsi su sami rekli da ne znaju da sviraju a bilo je nekih njihovih koncerata gde kamera zumira gitaristu pomenutog benda ka da je neki veliki gitarista a zna se da se to radi samo kada je u pitanju neko kvalitetan ali to je samo zajebancija i sala na lud nacin
    Pank nema kvalitet kao recimo Klasican rok, Hard ili Metal ali sve je to Rock 'n' Roll.

  15. #30

    Odgovor: Šta mislite o punk muzici..

    Slušam pank i ok mi je ta originalnost i ogoljenost koju on nosi, samo... U poslednje vreme čini mi se da sve vise liči na maskembal, to mu oduzima smisao...Previše nakićeni pankeri, kvare njegov osnovni značaj...
    Neko je rekao da su pank izmislili ljudi bez sluha koji su hteli da pevaju

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ROCK 'N' ROLL (Classic, Metal, Punk, Hard...)
    Autor Charlie Harper u forumu Muzika
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 18.12.2011, 11:11
  2. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  3. Punk & Rock festival u NS time
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.12.2007, 10:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •