Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
Kakav je vaš stav po pitanju mešanja vere, rase i kultura? Da li mislite da ti brakovi opstaju na našim prostorima i da li će ih u budućnosti biti kao ranije? Da li ste za ili protiv? Da li će sutra vaša sredina ili porodica moći da utiče na vašu životnu odluku? Imate li negativnih predrasuda?
Ko postuje svoju veru, znace da postuje i tudju.

Sa tim recima sam odrasla,ucena sam da se covek vrednuje po osobinama, a ne po veri i boji koze.Za mene to ne igra nikakvu ulogu u zivotu.Niti mi je ikad palo na pamet da bilo koga pitam,kojoj veri pripada i kojem se bogu moli.

U srednjoj skoli imala sam prijateljicu Albanku.Tad su se vec nazirali dogadjaji koji ce obeleziti naredne godine.Uglavnom je bila izolovana od strane drustva iz razloga sto je bila Albanka, sto je njeno ime bilo cudno i tesko za izgovor, sto je licila na njih ...

Nikad nikog nije zvala kod sebe, bila je tiha i neprimetna.
Ja sam imala svoje misljenje o njoj i nikad me nije interesovalo kojem bogu se priklanja, ona je za mene bila covek( jos uvek je)

Negde pred kraj skolske godine, zadnje zajednicke, pozove ona nekolicinu nas, na proslavu punoletstva.I usput nam kaze, kao da nas priprema, da oni nisu obicna porodica.

Prvi put sam usla u kucu u kojoj nije postojao sto i stolice, dnevni boravak je bio pun razbacanih jastucica, jeli smo i pili uvaljeni u jastucice,njena baka je bila obucena u narodnu nosnju - njihovu.
Hocu vam reci,da ja sam dugo, dugo bila pod utiskom tih prostih i neiskvarenih dusa.Srdacnosti i spontanosti.Sve predrasude, ako sam ih imala do tad prema njoj su nestale.

Covek, ma koje vere bio, ako se u mojim ocima pokaze kao covek, u meni ce uvek imati prijatelja.
U mojoj porodici izmesalo se krvi.
Moja cukunbaka je poticala iz plemicke porodice u Austrougarskoj, tadasnjoj.
Njen muz, a moj predak Srbin - Sremac u srcu, zaljubio se u nju, njenu dusu,njena vera nije mu bila bitna, kad srce pita, sve je ostalo nevazno.