zrNce - Strana 2
Strana 2 od 38 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 569

Tema: zrNce

  1. #16

    Odgovor: zrNce

    mnogo ti je slatko ovo bebče zrNce!pozdravčić

  2. #17

  3. #18

  4. #19

    Odgovor: zrNce

    danas je biJo jedan od onih dana....dana kada cutim....mislila sam na nash poslednji susret....kako me je drzzala za ruku....dugo....
    eh da sam znala da ce otici.....nikada je ne bi pustila....
    danas....ja je gaJim u sebi...volim neprestano....zalivam redovno....

    ....U obicnom sam sebe uhvatio,
    pa nikad nisam to sakrivao,
    bar sam posteno kiriju platio,
    na ovom svetu sto sam ziveo.

    Mozda sam nekome jad iscelio,
    i nekom u zenice sjaj namamio,
    i u komsiluk zvezde doselio,
    u prozor svitanja uramio.

    Ako mi zivot krila skrati,
    i sneg u oku pocne da veje,
    znam , bar se necu pokajati
    sto sam umeo da se smejem.....



    tootling....

  5. #20

    Odgovor: zrNce

    nista mi ne pada drugo na pamet...nego....
    i sad ti doslovno moram reci da te volim....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: zrNce



    Pogledale ste se zvezde
    Krišom da nebo ne vidi
    Mislile ste dobro

    Razumele se naopako

    Osvanule ste hladne
    Daleko od ognjišta
    Daleko od kapija neba

    Pogledajte mene zvezde
    Krišom da zemlja ne vidi
    Dajte mi znakove tajne
    Daću vam višnjev štap

    I putanju jednu moju boru
    I vodilju jednu trepavicu
    Kući da vas vrate

    Vasko Popa

  7. #22

    Odgovor: zrNce

    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  8. #23

    Odgovor: zrNce

    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  9. #24

    Odgovor: zrNce

    za sve vas.....za nekoga posebno....

    ....Moj se zzivot sastojao od samih posrtaja i polovichnosti...sada oko mene lezzi bezbroj praznih i besciljnih misli.....ali neka ti nikada ne smeta ako kasnije otkrijesh besciljnost tih misli...neka ti nikada neuspeh ne oduzme radost....jer nije uspeh vazzan nego put na kojem za njim tezzish...Ne trazzi posljednji uzrok stvari...ne istrazzuj njihovu tajnu...jer je ona tamna i prazna....Sjaj sitnih stvari je to što zzivotu daje toplinu....I ne meri zzivot po tome shto traje deset ili dvadeset godina....vishe ili manje....to je ionako svejedno uporedjujući koliko dugo nisi postojao i koliko te dugo neće biti.....
    Ne pokushavaj izaći iz kruga u kome ti je odredjeno da zziviš....Veruj da zagonetne sile sluchajnosti zavise od tebe...da ti znash upravljati njima....Izgubish li tu veru....napash će te sluchajnost i smrvi će te....
    Sluchaj smatraj uvek svojim slugom.... onda ako je to samo iluzija.....


    Lajosh Zilahi - Kad Dusha Umire

    Poruku je izmenio zrNce, 20.03.2008 u 13:24 Razlog: zaboravila da potpishem....

  10. #25

    Odgovor: zrNce

    Plava ograda - Goran Aleksic



    Ustao sam u cik zore, oko pola dvanaest i požurio do banke. Pod nogama je praštalo i šuštalo lišće.

    - Kako ti to tako to?

    - A?

    Pogledao sam u ogradu.

    - Čitala sam onu tvoju govnarsku pesmu ''Popunjavanje praznine'' pa te pitam lepo srpski kako ti to tako to. Voliš i mrzis.

    - Pa lepo to, tamo piše kako se to desilo, a zašto ne znam. Nisam ja to napravio, ja sam do doživeo i dobio za uzvrat.

    - Isuse, kako ste vi proračunati, to je strašno...

    - E ajde molim te. I na tebi pišu svašta pa nisi to što oni pišu. Osim toga i zovu te ogradom, ali nisi ogradjena, zar ne?

    Gleda kroz mene da mi pokaže kako ništa zapravo nisam rekao i kako je njoj dosadno.

    - Znaš šta, tebe su možda vise mokrili, dok su mene zaseravali. Ne mnogo, ali baš oni koji ne trebaju. Ti si jedna plava ograda i molim te nemoj da smaraš, jer ima te još 200 metara do kraja ulice. Preći ću na drugu stranu, ozbiljno ti kazem.

    - Nemoj.

    - Ok, neću.

    Svašta pišu po njoj. Velikim slovima - ovo je srbija. Latinicom. Pored toga neko napisao da voli sexs. Kako to da niko ne voli jogurt u koji sipaš malo soka od paradajza? To je isto super. Napisaću to negde. Na nekom zidu.

    Ma bezveze je. Nije ona kriva. Ja sam kriv što me suviše boli pa ne mogu da ćutim. A to me nervira najviše u životu tako kad treba nešto da kažem, a ne znam šta i evo sad se približava kraj i moram nešto. Glupo je da se izvinjavam...

    - Hvala ti.

    - Što?

    - Govnima mogu da me gadjaju preko tebe, al dobra si zaštita od pasa.

    Nasmejala se. Ogradu sam prošao i idem u banku. Da mi objasne nešto. Oni mnogo dobro znaju da objašnjavaju. Proračunat, fini, normalan svet.

  11. #26

    Odgovor: zrNce

    Smelost - Pety Hansen

    Dva semena leZe jedno pored drugog u plodnom tlu u prolece.

    Prvo seme kaze:
    Zelim da rastem! Zelim da pustim svoje korenje duboko u zemlju ispod mene, i da poguram svoje izdanke kroz zemljinu koru iznad sebe. Zelim da razvijem svoje pupoljke da bi objavili dolazak proleca.Zelim da na svom licu osetim toplotu suncevih zraka i na peteljkama blagoslov jutarnje rose.
    I tako je raslo.

    Drugo seme kaze:
    Plasim se. Ako pustim svoje korenje u zemlju ispod mene, ne znam na sta mogu da naidjem u tami. Ako se probijam kroz cvrsto tlo iznad sebe, mogu da ostetim tanane izdanke, sta ako otvorim svoje pupoljke, a puz pokusa da ih pojede? A sta ako pocnem da cvetam, a dete me iscupa iz zemlje. Ne, mnogo je bolje da cekam dok sve ne bude bezbedno.
    I tako je cekalo.
    Jedna koka koja je ceprkala po basti, trazeci hranu, pronasla je seme koje ceka i odmah ga pojela.

    Zivot guta one koji se boje....

  12. #27

    Odgovor: zrNce

    znam da ste svi "tamo"...

    cvrsto zagrli "zrnce"...
    bice lakse bar na tren...
    Never confuse movement with action.

  13. #28

    Odgovor: zrNce

    za tebe....za ovu noc....za tvoJ osmeh koJi svuda sa sobom nosim...za tugu...

    U onoj noći s petka na subotu
    Sudnjega časa u tvome životu
    Čistaja djevo i najređi cvetu
    Poslednje što si ti od mene čula
    Bilo je: "Volim te
    Najviše na svetu!"

    Ali na čemu bi onaj što ne ume
    Više živeti održao sebe
    Da mu na usnama što se ne dvoume
    Ne dodade slamku
    I reč
    "I ja tebe!"



  14. #29

    Odgovor: zrNce



    Moonlight in glory


    Before God destroyed.... people on the Earth.... He warned Noah to build an Ark. And after Noah.... built his Ark.... I believe he told Noah to warn the people.... And they must change out their wicked things before he come upon them and destroy them... And when Noah have done built his Ark.... I understand that somebody.... began to rend a song. And the song began to.... move on.... I understand like this. (Moon... Honeymoon...)
    move on
    (Moon... Honeymoon...) I understand like this. (Moon... Honeymoon...) And when Noah have done built his Ark....(Honey...)
    move on

    So, they get tired. It was come dark and rained that'll make you very tired. And then he went and knocked on an old lady house and old lady ran to the little, said "Who is this?" Jack said "Me, mamma said: Could we spend the night here? Cause we're far from home, and very tired." And oldie said "Oh yes, come on in". (Moon...honeymoon) She said Come on in. (Moon...honeymoon) So I'm realizing I'm in trouble. (Moon...honeymoon) It was come dark and rained that'll make you very tired. (honey...)

    Prevela Chivo D` Arbo

  15. #30

    Odgovor: zrNce

    za onu koju volEm..

    Ti imaš srce moje

    Ti imaš srce moje, a ja tvoje,
    Izmjenom ravnom baš jedno za drugo;
    Ja čuvam tvoje, a ti paziš moje,
    Pogodbe bolje nije bilo dugo:
    Ti imaš srce moje, a ja tvoje.

    U meni tvoje, a u tebi moje
    Jednim nas stvara, jednim čuvstvom grije;
    Ti ljubiš moje, jer je bilo tvoje,
    Ja tvoje ćutim, jer u meni bije:
    Ti imaš srce moje, a ja tvoje.


    Engleska
    Sir Philip Sidney
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 38 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •