Više od 70 posto starih umire od gladi!!
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Pročitali ste verovatno danas u Blicu. Ne sumnjam da nije tako.
    Suprug i ja imamo daleko veće plate od standardnih, pa opet ekonomišemo.
    Hiljadu puta sam se pitala kako ljudi stari, bez mogućnosti dodatnog posla, preživljavaju sa po par hiljada mesečno i to isplaćenih iz dva puta.

    Stvarno strašno!
    _________Una16
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: ma više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Odakle taj podatak da više od 70% starih ljudi umre od gladi? Uzasna je i sama pomisao da se tako nešto dešava u našem okruženju, ali 70%...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Kao prvo zasto verovati svemu sto Blic napise?

    Kao drugo, zar svi ti stari ljudi nemaju decu koja u tim situacijama brine o njima i pomaze ih finansijski?
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Opet bukvalizam! Od sad ću da obratim pažnju.

    Ne verujem da svi stari ljudi imaju nekoga za ispomoć.
    I ako imaju, pitanje je da li isti mogu i sami sebi pomoći.
    Da li već ne odvajaju za usta svoje dece i ne mogu galantno za još jedna pride?
    Ja znam ženu koja sebi ne može da priušti meso na trpezi - moja porodica joj kupuje. Kao i mnogo čega drugog, a osnovnog.
    I zato verujem.
    Znam i izbeglice koje ni decu ne mogu da prehrane kako valja, jer nemaju posla, a izbegli su sa svojim starcima. I njima odnesemo kada možemo.
    I opet verujem. Jer vidim.

    Napumpan naslov, pandam onom o deci, ali govori o realnom i prisutnom.
    Starci u našem društvu su živi sahranjeni. Ne da im se posao. Penzije su nikakve.

    Bilo gde u svetu stari se poštuju.
    Jedino ovde ih se stidimo.
    I ne pričam na ličnom, nego državnom nivou.
    _________Una16
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Bilo gde u svetu stari se poštuju.
    Jedino ovde ih se stidimo.
    Opet bukvalizam?

    ako je florida - bilo gde u svetu.... ondaK okeeet.
    & underpaid......
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Znaci ovaj naslov u kojem se spominje 70% je napumpan i netacan.

    Svesna sam da su penzioneri i stari u teskoj finansijskoj situaciji. Ali isto tako smatram da ta deca i rodjaci treba da misle na svoje bliznje i na one koji su ih doneli na ovaj svet i hranili od malena. Ako su ti isti stari ljudi odvajali od svojih usta za svoju decu, zasluzuju da u starosti njihova deca odvajaju od svojih usta za svoje roditelje. To su zasluzili. Tacno je da u nasoj drzavi vlada taj nemar i svako samo gleda svoje dupe tako da se tu slazemo.

    ps Moja pitanja u prethodnom postu su bila najnormalnija stvar na ovako postavljenu temu koja treba da se razradi.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Tačan quote bi glasio 12% starih iznad 70 god. umire od gladi ili hladnoće, apropo teksta o dvoje staraca koji su izdahnuli u svom domu, a pronadjeni tek nakon par dana.
    Gde su bila deca i da li su imali potomaka, nije mi poznato.
    Ono što znam je da svega i svačega naopakog ima u ovoj zemlji, pa izmedju ostalog i spomenutog nemara.
    A do državnog nivoa se dovodi pitanje šljuskanja po dupetu.

    Da razjasnimo, ljudi koji su u stanju da svoju decu maltretiraju, siluju i nad njima se iživljavaju ne bih na robiju, nego na vešala, pa opet...
    šta uraditi sa srcima koja su pre fizičkog tela odumrla od gladi i hladnoće?
    Gde je država da pomogne, šta se dešava sa pojedincima na vrhu, gde će im više duša?
    Šta je i sa narodom? Valjda tolike godine protesta, a nikakvog pomaka. Apatija. I to odvratno - u se i u svoje kljuse.
    Ne znam stvarno...Mogu da se nerviram, nahranim neka gladna usta, poklonim onome koji nema, ali to je i dalje ništa.
    A neki novi klinci rastu...i prolaze ovo zajedno s nama.
    Stvarno strašno.
    _________Una16
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Da,a ja kada bih osnovao fond da okucim stare i izbegle na konto jeftinih salasa i napustenih imanja u Vojvodini i zamolio da svi uplate na racun 5,- ako ne mogu više proglasili bi me za prevaranta i niko ne bi učestvovao,ma koliko sad,nad sudbinama tih ljudi,očajavali...A samo jedna org. to pokušava i to je retko dobra ideja kako Miskovic i Beko npr. da se iskupe za to što su privilegovani u ovoj državi...

    Ako si sinu kupio kucu od 3.5 miliona u Londonu daj barem 35.000e u fond da bi necijih 10-oro dece i starih naslo sebi krov nad glavom kako ne bi umirali,nebitno od cega,u kartonskim kutijama,satorima i tudjim garazama i podrumima...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    ..da okuchish stare i izbegle na konto jeftinih salasa i napustenih imanja u Vojvodini?! ....buahahahaha..... mislish da bi neko otish'o sa asfalta?

    1. chokica i dica plachaju stan vec 12 godina 300 evra mesecno (najpre 250 maraka) zato shto sinisha i boba oboje vec godinama u penziji i zzive 200 metara daleko od njih) neche da odu u aleksinac gde imaju kucu i imanje.

    2. matori buda sa drugog sprata je u invalidskoj penziji od '85....sedi ispred zgrade i balavi s ostalim penzosima umesto da je otishao na selo gde ima familiju a da ostavi unukama gajbu da mogu da studiraju u beogradu a da ne budu podstanari.

    3. vuka i radisha (komshije do mene) se ne michu iz svog stana iako im sin zzivi kao podstanar na banovom brdu, kao i cherka koja je pre tri meseca rodila blizance. vuka chuva komshijsku decu a radisha krmelja do podne i vuche se u papuchama do prodavnice.

    ...etc.... primera je bezbroj.

    sve su to ljudi koji su fizichki sposobni da se pobrinu za svoju elementarnu egzistenciju....da sade bashtu i uzgajaju zzivinu i da se ne plashe da che umreti od gladi.

    ...koliko se secam u japanu su stari i iznemogli odlazili u planinu da umru belom smrchu ne bi li ostavili prostor mladjima. a?

    ...a nije li gospodja u bechu umrla u svom stanu od dvesta kvadrata s trideset machaka.... te su je pronashli nedelju dana kasnije....
    & underpaid......
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ..da okuchish stare i izbegle na konto jeftinih salasa i napustenih imanja u Vojvodini?! ....buahahahaha..... mislish da bi neko otish'o sa asfalta?

    1. chokica i dica plachaju stan vec 12 godina 300 evra mesecno (najpre 250 maraka) zato shto sinisha i boba oboje vec godinama u penziji i zzive 200 metara daleko od njih) neche da odu u aleksinac gde imaju kucu i imanje.

    2. matori buda sa drugog sprata je u invalidskoj penziji od '85....sedi ispred zgrade i balavi s ostalim penzosima umesto da je otishao na selo gde ima familiju a da ostavi unukama gajbu da mogu da studiraju u beogradu a da ne budu podstanari.

    3. vuka i radisha (komshije do mene) se ne michu iz svog stana iako im sin zzivi kao podstanar na banovom brdu, kao i cherka koja je pre tri meseca rodila blizance. vuka chuva komshijsku decu a radisha krmelja do podne i vuche se u papuchama do prodavnice.

    ...etc.... primera je bezbroj.

    sve su to ljudi koji su fizichki sposobni da se pobrinu za svoju elementarnu egzistenciju....da sade bashtu i uzgajaju zzivinu i da se ne plashe da che umreti od gladi.

    ...koliko se secam u japanu su stari i iznemogli odlazili u planinu da umru belom smrchu ne bi li ostavili prostor mladjima. a?
    Ima istine,vole da se identifikuju sa prebivalištem,dođe im kao zanimanje...Ostalo im od identiteta samo to,zapravo samo misle da ga i imaju...

    Nego.. na stranim univerzitetima se uči da je u jednom delu Srbije,ne tako davno,bio običaj da svake godine deca izvedu svoje stare,iznemogle i bolesne na vrh brda i mlate motkama na smrt... neverovatno,ali istinito i tema za diskusiju što filozofsku i pragmatičnu,što moralnu
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    ne znam kako vi,ali meni ne pada na pamet da sa sezdeset-sedamdeset godina odvucem svoje dupe u neku pripizdinu bogu iza nogu i tamo cekam da umrem....pa makar to bilo i zbog vlastitog sina....znaci,ne pada mi na pamet....duzna sam da ga odhranim,duzna sam da mu pruzim mogucnost da se obrazuje...sve ostalo je moja dobra volja.....
    osim primera koje je navela Maski,ima i onih drukcijih....
    recimo...
    Ona ima sedamdeset.Profesor u penziji.Dva sina,dve snahe,tri unuka.Ona i muz su ima napravili kuce.Sinovi su obisli pola sveta s njihovom kintom u dzepu.Studiralo se u izobilju.Docekivalo se njihovo drustvo.Sebe smestili u neko cose dvorista,u mali jednoiposobni stancic.Muz je umro.Snaje svracaju samo kad im treba nesto.Sinovi jure kintu.Deca ko deca.Usamljena je.Bolesna je.Nece da im visi o vratu,ne iste,ne kuka,ne lupa na vrata.Jedan sin je iznenada umro.Niko se iz dvorista nije setio da naruci venac u njeno ime.
    Deca?
    eeee...
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Pa i ja ne mogu da odem 80 km od mojih nekom ko je isto tako moj ili ce biti,na gotovo kao da sam od zlata,a nije mi do toga gde cu biti,bicu pola tamo pola ovamo vec hvatam sebe da navike svoje,zapravo svoj mikrokosmos,ritual spavanja,ustajanja,rada i lencarenja ne mogu da promenim,a da ne zajaucem... takav utisak imam
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    I moji roditelji gledaju svoje roditelje koji su 85+. Jedino što mole je da ih ne mrdamo sa zemlje na kojoj su vek proveli. Nije da ih ne razumem, a nije ni da mi je lako da im želju ispunjavam.
    Slažem se sa Divljom, ali i Maksi je navela dobre primere.
    Ima baksuza nije da ih nema. I njima k'o po pravilu ništa ne fali.

    Da je kao što nije pa svako da ima svoj krov nad glavom.
    Da je kao što nije da radiš do nekih normalnih godina, zaradiš penziju i dobiješ je kako i treba. Prvog i u celini.
    Da je kao što nije radnik zaštićen, minimalne plate u skladu sa cenama i srednje klase da postoje - kako bi nam komšiluk izgledao drugačije.
    I sopstveni dom.
    Ali nije!

    I zato se gložimo, jedemo, kidišemo jedni na druge i medjusobno ubijamo.


    A klinci rastu...uče od nas.
    _________Una16
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    meni ne pada na pamet da se pechem na asfaltu s 70+...ali mi ne pada na pamet!

    u trecem mesecu trudnoce sam otishla kod djuvegijine nane na rajac i ostala tamo do termina - nedelju dana pre no shto sam se u stvari porodila....peshachila svakog dana pet km uzbrdo nizbrdo (ishla kod doce da primim bocu gvozzdja), napravila (SVOJERUCNO!) 7 koshnica, skupila jagoda (shumskih) za deset tegli slatkOga, vrcala med, pokupila tri roja u nove kucice, legala u 22 ustajala u 6..... i bila full energy, kao retko kad do tad..... neke aktivnosti nisam pomenula jer su inkriminishuche

    .... otishla sam na trudnichko s plate od 400 maraka, za 6 meseci kod nane generisala sam bezbroj ideja kako bih mogla da zaradjujem godishnje duplo vishe nego shto sam do tada.

    ....falio mi samo internet. dok napunim 70 i to ce se srediti.

    edit: ako je neko s tridesetishest mogao da odluci da nece da se leci jer nece finansijski da opterecuje porodicu mogu i ja sa sedamdeset. ende
    Poruku je izmenio maski, 16.01.2008 u 14:13
    & underpaid......
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Više od 70 posto starih umire od gladi!!

    Biti rob nekretnina,drzati se po cenu sopstvene propasti pravila da se zemlja,ocevina,dedovina ne prodaje makar bila u pizdićima i makar tvoja deca ispaštala ceo život je suludo,ali toga mnogo ima i zato nam i jeste kako već jeste...
      Vrh

Slične teme

  1. Razmjena Starih Utakmica
    Autor stare utakmice u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.05.2009, 08:30
  2. Subotica - Umrli od gladi...
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.07.2007, 00:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •