Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre.... - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 123
  1. #106

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    izmedju dwije watre,klikeri..
    en ten tini sawaraka tini
    sawaraka tika taka
    bija baja buf
    trif traf truf

  2. #107

    Odgovor: Igre sa rukama

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ne znam jel ista moze biti debilnije od ove:
    don makaron sonfedjo severon severon teo teo cin cin cin...
    dalje se na svu srecu ne sjecam
    kod nas je isla verzija

    sol makaron sol feredon
    leo leo tip tip,
    leo leo tip tip
    uan tu tri mavas ti

    igrali smo i ostale igre koje ste opisali ovde - kolaricu panicu, zmurke, neka bije (omiljena), lastis, preskakanje uzeta i dr...
    a imali smo i onu Zelite li rata (koji glupi naslov, ali izgleda nismo ni znali sto znaci) - podelimo se u dve grupe i stanemo na suprotne strane ulice,drzimo se za ruke... pa deru se jedni - zelite li rat i ovi kazu Ne ili sta ja znam...pa onda jedan koga izaberu sa suprotnog tima zatrci se i ako uspe da probije onda uzima jednog u svoj tim, a ako ne onda ostaje u protivnicki tim

    ili Mati, mati koliko je sati?
    jedan igrac bude Mati i stane ne jednu stranu ulice, a na drugu ostali i pitaju jedan po jedan
    Mati mati koliko je sati?
    pa kaze
    jedan napred ili dva nazad ili tri i po napred....tako dok neko dodje do nje...

    a setila sam se i igre u kojoj izaberemo jednu da bude vestica, pa joj lider u igri kaze u koliko sati ce da se pojavi. onda pocne da peva

    jedan sati prodje vestica ne dodje
    dva sati prodje vestica ne dodje
    pet sati prodje....
    i tako dok izgovori sifru koju je sapnuo vestici, t.j sat u kojem treba da se pojavi
    pa ona skoci i pocne da juri da uhvati sledeceg ko ce biti vestica...
    Poruku je izmenio Bombica, 12.04.2009 u 00:09 Razlog: slovce


  3. #108

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    Pevali smo i izvodili određene pokrete uz :
    ''Šetala se cici-mici,
    gore-dole, po ulici.
    Oči malo sive,
    noge malo krive,
    ćao bejbi, to sam ja!'' (nisam baš sigurna da li je skroz tačan tekst )
    Tačan ili je i kod nas bio netačan
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #109

    Odgovor: Igre sa rukama

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    a setila sam se i igre u kojoj izaberemo jednu da bude vestica, pa joj lider u igri kaze u koliko sati ce da se pojavi. onda pocne da peva

    jedan sati prodje vestica ne dodje
    dva sati prodje vestica ne dodje
    pet sati prodje....
    i tako dok izgovori sifru koju je sapnuo vestici, t.j sat u kojem treba da se pojavi
    pa ona skoci i pocne da juri da uhvati sledeceg ko ce biti vestica...

    Veštice!!!
    Sad sam se setila i ove igre! I to smo se igrali...

    Imali smo i igru ( s jedne strane je sama ''majka'' , a sa druge su svi ostali igrači pa idu u susret jedni drugima, i natrag uz ovaj tekst ):

    M: ''Pošla majka s kolodvora
    dija, dija, do.
    O: Šta će majka s kolodvora
    dija, dija, do.
    M: Traži jednu ćerku
    dija, dija, do.
    O: Kako da se zove
    dija, dija, do.
    M: Nek se zove ________
    dija, dija, do.''

    Onda taj igrač pređe kod ''majke'' i tako dok svi ne pređu u drugu grupu...

  5. #110

    Odgovor: Igre sa rukama

    Čitam šta ste napisali na ovoj temi i setim se klikera
    Padala kiša jedan dan i nismo mogli napolje,pa brat i ja dođemo do "genijalne" ideje da napravimo refu u sobi.I tako lepo izbušimo tepih,na samoj sredini,i napravimo baš lepu,pravu,refu...
    A onda je došla mama...
    ...kad nas nije ubila...
    Don't tease me if you can't please me!

  6. #111

    Odgovor: Igre sa rukama

    Sad sam videla ovaj smajli koji je postavila Squaw i setila se vijače...do iznemoglosti smo se takmičili ko će moći najduže da je preskače...
    A imali smo i igru sa vijačom , dve devojčice drže i vrte vijaču a jedna je preskače uz reči ''crveno, belo, plavo...'' a svaka je na početku odredila koja boja će biti. I onda kad ona koja preskače vijaču pogreši, na koju boju je pogrešila, ta se menja za mesto da preskače, a ova uzima konop.

  7. #112

    Odgovor: Igre sa rukama

    eee i mi smo to igrali..najbolje je bilo kad dve devojcice vrte, a ostali ulaze i izlaze...pa koliko je bilo padanja kad se sapletes u vijacu..


  8. #113

    Odgovor: Igre sa rukama

    Danas su me moji dečaci iznenadili jer sam ih zatekla kako se igraju sa drugaricom iz komšiluka i pevaju...

    Šetala se Cici - Mici
    gore - dole po ulici,
    oči su joj sive
    noge malo krive,
    ćao bejbi, to sam ja!
    Halo - halo, bolnica
    žena mi je trudnica,
    ima dvoje dece
    uskoro će treće,
    ćao bejbi, to sam ja!


    I ovo je u stvari i ona verzija te igre koju sam i ja igrala kad sam bila mala...

  9. #114

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Baš ste me vratili u te lepe dane...
    Igrali smo se...
    1. jendekaša paprikaša (jedna osoba bude u jarku, a ostali pretrčavaju jarak i pokušavaju da ne budu uhvaćeni. Onaj koga osoba u jarku uhvati, sledeći je jendekaš)
    2. masnih fota...ah, to ste svi igrali...
    3. trule kobile
    4. sandokan (odabere se sandokan, skupimo se u krug i jednom nogom se dodirujemo u krugu, onda sandokan kaže...sandokan stop, dok izgovara te reči...mi ostali odskočimo što dalje možemo. Onda sandokan treba da skoči nekom na nogu da bi taj ispao...)
    5. ćorave bake (jednom igracu se stavi povez na oci i on pokusava pronaci, odnosno uhvatiti nekoga od ostalih igraca. Kad uhvati nekoga, onda mora pogoditi ko je to. Ako pogodi, onda povez dobiva igrac koji je uhvacen, a ako ne i dalje ostaje isti)
    6. "care care govedare koliko je sati" (ko je car daje komande igracima, kao npr. 1 unazad korak ili dva napjed, ili 2 zablja (pa to dete mora skociti dvaput kao zaba) ili unazad, ili dva misja ili tako neki izmisljeni koraci.....moglo bi se reci i mastovita igra koji bi mogla dugo trajati....a sedeci car je onaj koji prvi stigne do cara)
    7. ide majka s kolodvora, dija dija de...
    8. žmurke
    ...šarac komarac ujeo te boc...
    ...en den dore, daleko je more
    još je dalja Mitrovica, gde se kuva kiselica
    kiselica kisi, ti iza mene nisi...
    ...En den dore, duboko je more, A još dublja Mitrovica Gde se kisi kiselica. Kiselica kisi kobasica visi tanjir do tanjira Majka ženi sina, sin se zvao Aca a devojka ...
    9. razne igre sa lastišom...
    ...balerina roko-ko
    diže noge visoko
    pošto dobro skače
    vide joj se bele gaće...

    ...odžačare Gare,
    skini gaće stare
    pa obuci nove
    da te cure vole...

    10. razne igre sa rukama-tapšanje...
    ...kraljica Egipta bila je ona
    zaljubljena u princa Džona.
    Kada bi joj on, poklonio ružu
    ona bi mu otpevala pesmu tužnu...

    ...pink pank teri, to sam ja, ja, ja
    to si ti, ti, ti
    to sam ja, to si ti
    okreni se jupiiiiiiii...

    1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 izašao beli mesec, na mesecu stolica, na stolici krlajica, na kraljici kru-na, ti mi ličiš na M-A-J-M-U-N-A!

    ...

  10. #115

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    ma neeeeeeeeeeemate pojmaaaaaaaa...
    slicica... pola-cijelo... ovo, ono...

  11. #116

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    a hula hop?

    E, tol'ko sam hulahopisala ovih dana, da sam dobila upalu mishica. Deca me uFatila na foru- ko moze vishe? Mene nashli
    Preskakala sam i lastish. Mhm. Jesam jesam. Jedva ziva ostadoh

  12. #117

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    Kako se to rade klikeri?

    Komadi slomljenog stakla se stavljaju u mashinu koja ih gnjeci i melje u sitne delove. Zdrobljeno staklo se kasnije topi i oblikuje u klikere.


    ~ ova slika pokazuje staklo koje radnik sa lopatom baca u meshalicu koja staklo drobi u manje komadice


    Ostaci raznog stakla se takodjer koriste za izradu klikera. To su najcesce komadi prozirnog stakla koji se inace koristi u dekorativne svrhe tipa vaze i zdjele, i koje se najcesce razbiju tokom prevoza i transporta, te se potom prodaju kao otpaci.

    Komadi stakla se potom tope u velikim pecnicama i posle se ulivaju kroz otvore. Rotirajuce makaze seku otopljeno staklo i otopljene kapi stakla padaju na pokretnu traku koja rotira, oblikuje i hladi klikere. Kako se traka okrece, tako se klikeri krecu dalje po traci sve do kraja. Kako se blizi kraj trake tako se staklo hladi od vatreno crvene do tamne crvene, a rotirajuce trake formiraju staklo u okrugli oblik zavrsnog klikera. Na kraju trake, ohladjeni klikeri padaju u kofe. To su takozvani 'pocepani' klikeri, na koje se dodaje drugi mlaz koji dodaje drugu boju tekucoj masi otopljenog stakla, pre nego ih rotirajuce makaze odseku i izbace kroz cevi na pokretnu traku.

    Gotovi klikeri se dalje salju na pakovanje. Radnici vizuelno kontrolishu svaki kliker i gledaju boju, velicinu i druge nepravilnosti. Nepravilni klikeri se odstranjuju pre pakiranja.

    U ovoj proizvodnji nema suvisnih delova za bacanje. Svi ostaci se koriste za proizvodnju novih sharenih klikera ili nekih drugih staklenih proizvoda.


    mene prosto od malena ove sharene kuglice odusevljavaju.. secam se da smo se se ko klinci stalno igrali njima.. u dvoristu skole, izvan skole, kod bake.. ma gde kod bi nasli komad zemlje
    sad ih imam punu ćasu


    sta vi mislite o klikerima? jeste se igrali s njima? skupljate ih 'vako ka i ja? i smatrate li ih uopste umetnoshcu kao ja?




    Meni su se uvek najvise svidjali mermerci, jer su se teze nabavljali nego ostali.

    Pre nekoliko dana, nadjoh par knjiga o klikerima u biblioteci, i ove links:

    Ovo zabacno mesto je par sati od mene, i jedva cekam da ga posetim, pa mozda i da kupim nekoliko mermeraca, onako za svoju dusu i za secanje na Novi Beograd.

    The Marble Super Dome of Monroe County, Kentucky
    Just Visit Us - Your Online Video Tour Guide
    YouTube- Tennessee's Annual Rolley Hole Marbles Tournament
    YouTube- Rolley Hole Marbles

  13. #118

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Odlična tema. Nije me mrzelo da je celu pregledam, u želji da proverim ima li ove igre....
    Nema...ko kanda

    ČIKA MIKA.

    Pet igrače je igraju. Na papirićima se napiše sledeće:

    -Čika Mika
    -Bik
    -Lopov
    -Sudija
    -Žandar

    Za početak se brojalicom bira prvi igrač a kasnije ide svojim tokom..
    Ono dete koje "je" čika Mika izgovara sledeće reči:
    "Ja sam čika Mika, ukrali mi bika, sa dva i tri roga, sumnjam...sumnjam na ovoga."

    Dok ovo izgovara, baca presavijene papiriće sa natpisima u vis i nastaje grabež za papirićima. Svako dete uzima po jedan papir i tajno čita šta mu je na papiru napisano. Čika Mika pokazuje na "osumnjičenog" i ako je pogodio sudija određuje "kaznu" za lopova. Ukoliko nije pogodio sudija odeđuje kaznu čika Miki za lažnu optužbu. Ono dete koje je izvuklo papirić sa natpisom čika Mika sledeći izgovara reči i nastavlja igru.

  14. #119

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Kad se tek setim ove igračke...ooooooooo kako su me boleli zglobovi..ali udarala sam ko luda...a sve ulicom odjekuje..

    KLIK-KLAK



    ..krenom svi istovremeno pa se takmičimo ko će duže da lupa...a mami se glava raspada...baš nam se nekako "javljalo" da se takmičimo u vreme kad ona legne da odomori posle podne..

  15. #120

    Odgovor: Igre rukama, klikeranje, lastiš, između četiri vatre....

    Ja sam igrala
    "izmedju dvije vatre" ...i
    Ledenog čiče...i
    Žmire...i
    lastiša "ema ema esa sa sa..."

    i omiljenog "hrkljuša" ...jao kako je to divna igra...

    Ali sam bila majstor crnog pojasa 365-i dan :
    klikeri
    pole-cele
    stoni tenis

    i ne bih vas više zadržavala
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Komunikacija između dva pola..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 04.07.2017, 11:54
  2. Ima li razlike između Duha i Duše..?
    Autor Vlada Vasic u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.08.2015, 21:26
  3. Muške čizme
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 09:20
  4. Kladionice, igre na sreću, nagradne igre...
    Autor Necromancer u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 18:54
  5. Energetski sporazum između Srbije i Rusije
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 20:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •