Hoću ovo i za vojvodinu
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Hoću ovo i za vojvodinu

    Prvi sporazum o principima za normalizaciju odnosa:
    1. Osniva se Zajednica/Asocijacija srpskih opština na Kosovu s većinskim srpskim stanovništvom. Ulazak novih opština moguć je samo uz saglasnost potpisnica sporazuma.
    2.Zajednica/Asocijacija srpskih opština biće formirana statutom. Do njenog raspuštanja moguće je doći samo uz odluku samih opština. Pravne garancije za to biće obezbeđene adekvatnim propisima i ustavnim zakonom (uključujući pravilo dvotrećinske većine).
    3. Struktura Zajednice/Asocijacije srpskih opština biće zasnovana na istim osnovama koje postoje u statutu Asocijacije kosovskih opština - predsednik, potpredsednik, skupština, veće.
    4. U skladu sa nadležnostima koje predviđa Evropska povelja o lokalnoj samoupravi i kosovski zakoni, opštine će imati pravo da sarađuju u kolektivnom ostvarivanju svojih ovlašćenja kroz Zajednicu/Asocijaciju. Zajednica srpskih opština imaće potpun nadzor u oblastima ekonomije, razvoja, obrazovanja, zdravlja i prostornog planiranja.
    5. Na Zajednicu/Asocijaciju može biti preneto još dodatnih nadležnosti ukoliko to odluče centralne vlasti.
    6.Zajednica/Asocijacija će imati predstavničku ulogu na nivou centralne vlasti i imaće mesto u savetodavnom veću zajednica. U ostvarivanju te uloge predviđena je funkcija nadzora.
    7. Na Kosovu postoji jedna policija - Kosovska policija. Sve policije na severu treba da se integrišu u okviru Kosovske policije. Plate će dobijati samo iz Kosovske policije.

    8. Pripadnicima ostalih srpskih bezbednosnih struktura biće ponuđeno adekvatno mesto u kosovskim strukturama.
    9. Postojaće regionalni komandant za četiri, većinski srpske opštine (Severna Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok i Leposavić). Komandant ovog regiona treba da bude Srbin sa Kosova, koga će imenovati Ministarstvo unutrašnjih poslova na osnovu liste koju će dostaviti četiri gradonačelnika u ime ZSO. Sastav KPC će odražavati etnički sastav stanovništva četiri opštine. Postojaće i drugi regionalni komandant za opštine Južna Mitrovica, Srbica i Vučitrn. Regionalni komandant za četiri severne opštine će sarađivati sa drugim komandantima.
    10. Pavosudne vlasti biće integrisane i funkcionisaće u okviru kosovskog pravosudnog sistema. Apelacioni sud u Prištini formiraće panel, u kojem će većina biti sudije srpske nacionalnosti, koji će se baviti svim opštinama sa srpskom većinom. Odeljenje Apelacionog suda, u kome će biti administrativno osoblje i sudije, imaće stalno sedište u svernoj Mitrovici (Okružni sud u Mitrovici). U svakom radnom telu navedenog odeljenja većinu sudija činiće kosovski Srbi.

    11. Lokalni izbori biće organizovani u opštinama na severu u 2013. pod pokroviteljstvom OEBS, u skladu sa kosovskim zakonom i međunarodnim standardom.
    12. Plan implementacije, uključujući tačne rokove sprovođenja dogovora, biće sačinjen od 26. aprila. U implementaciji ovog sporazuma posebno će biti naglašeni principi transparentnog finansiranja.


    13. Razgovori o energetici i telekomunikacijama biće intenzivirani i završeni do 15. juna.
    14. Dogovoreno je da nijedna strana neće blokirati niti ohrabrivati druge da blokiraju jedna drugu na putu ka EU.

    15. Obe strane formiraće Komitet za implementaciju, pod pokroviteljstvom EU.
    Ispod predloga sporazuma premijer Dačić je svojeručno napisao:
    ”Ovde potvrđujem da je ovo tekst predloga koji će biti prihvaćen ili odbačen od obe strane. I. D.”
    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ekst-sporazuma
    Vojvodina i Kosovo su dve pokrajine R Srbije sa istim pravima. Zašto sad Kosovo dobija ovo gore a Vojvodina ne dobija ništa? Ja zahtevam i za Vojvodinu ovo isto!!!
    Jovan 6:44 "Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče otac moj koji me posla."

  2. #2

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Citat Antoniusss kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina i Kosovo su dve pokrajine R Srbije sa istim pravima. Zašto sad Kosovo dobija ovo gore a Vojvodina ne dobija ništa? Ja zahtevam i za Vojvodinu ovo isto!!!
    Koliko sam razumeo, za Vojvodinu bi ti hteo ista prava koja se spominju u ovih 15 tačaka?
    Pa to znači da bi trebalo da se smanje prava Vojvodini koja već ima!?!

    Ne znam kako drugi, ali ja se sa time ne slažem.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Citat Antoniusss kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina i Kosovo su dve pokrajine R Srbije sa istim pravima. Zašto sad Kosovo dobija ovo gore a Vojvodina ne dobija ništa? Ja zahtevam i za Vojvodinu ovo isto!!!
    Kod komšije zelenija trava?
    I nema veze što je to samo korov, važno je da je komšijino?
    P.S. Ako si toliko nestrpljiv slobodno se preseli na Kosovo pa uživaj u blagodetima .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Ta nema potrebe išta zahtevati...narod se ionako ništa ne pita ko i uvek što je bilo,
    dobiće Vojvodina ionako sve ono što su joj namenili ...samo kad dođe na red.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #5

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Citat Antoniusss kaže: Pogledaj poruku
    Prvi sporazum o principima za normalizaciju odnosa:
    1. Osniva se Zajednica/Asocijacija srpskih opština na Kosovu s većinskim srpskim stanovništvom. Ulazak novih opština moguć je samo uz saglasnost potpisnica sporazuma.
    2.Zajednica/Asocijacija srpskih opština biće formirana statutom. Do njenog raspuštanja moguće je doći samo uz odluku samih opština. Pravne garancije za to biće obezbeđene adekvatnim propisima i ustavnim zakonom (uključujući pravilo dvotrećinske većine).
    3. Struktura Zajednice/Asocijacije srpskih opština biće zasnovana na istim osnovama koje postoje u statutu Asocijacije kosovskih opština - predsednik, potpredsednik, skupština, veće.
    4. U skladu sa nadležnostima koje predviđa Evropska povelja o lokalnoj samoupravi i kosovski zakoni, opštine će imati pravo da sarađuju u kolektivnom ostvarivanju svojih ovlašćenja kroz Zajednicu/Asocijaciju. Zajednica srpskih opština imaće potpun nadzor u oblastima ekonomije, razvoja, obrazovanja, zdravlja i prostornog planiranja.
    5. Na Zajednicu/Asocijaciju može biti preneto još dodatnih nadležnosti ukoliko to odluče centralne vlasti.
    6.Zajednica/Asocijacija će imati predstavničku ulogu na nivou centralne vlasti i imaće mesto u savetodavnom veću zajednica. U ostvarivanju te uloge predviđena je funkcija nadzora.
    7. Na Kosovu postoji jedna policija - Kosovska policija. Sve policije na severu treba da se integrišu u okviru Kosovske policije. Plate će dobijati samo iz Kosovske policije.

    8. Pripadnicima ostalih srpskih bezbednosnih struktura biće ponuđeno adekvatno mesto u kosovskim strukturama.
    9. Postojaće regionalni komandant za četiri, većinski srpske opštine (Severna Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok i Leposavić). Komandant ovog regiona treba da bude Srbin sa Kosova, koga će imenovati Ministarstvo unutrašnjih poslova na osnovu liste koju će dostaviti četiri gradonačelnika u ime ZSO. Sastav KPC će odražavati etnički sastav stanovništva četiri opštine. Postojaće i drugi regionalni komandant za opštine Južna Mitrovica, Srbica i Vučitrn. Regionalni komandant za četiri severne opštine će sarađivati sa drugim komandantima.
    10. Pavosudne vlasti biće integrisane i funkcionisaće u okviru kosovskog pravosudnog sistema. Apelacioni sud u Prištini formiraće panel, u kojem će većina biti sudije srpske nacionalnosti, koji će se baviti svim opštinama sa srpskom većinom. Odeljenje Apelacionog suda, u kome će biti administrativno osoblje i sudije, imaće stalno sedište u svernoj Mitrovici (Okružni sud u Mitrovici). U svakom radnom telu navedenog odeljenja većinu sudija činiće kosovski Srbi.

    11. Lokalni izbori biće organizovani u opštinama na severu u 2013. pod pokroviteljstvom OEBS, u skladu sa kosovskim zakonom i međunarodnim standardom.
    12. Plan implementacije, uključujući tačne rokove sprovođenja dogovora, biće sačinjen od 26. aprila. U implementaciji ovog sporazuma posebno će biti naglašeni principi transparentnog finansiranja.


    13. Razgovori o energetici i telekomunikacijama biće intenzivirani i završeni do 15. juna.
    14. Dogovoreno je da nijedna strana neće blokirati niti ohrabrivati druge da blokiraju jedna drugu na putu ka EU.

    15. Obe strane formiraće Komitet za implementaciju, pod pokroviteljstvom EU.
    Ispod predloga sporazuma premijer Dačić je svojeručno napisao:
    ”Ovde potvrđujem da je ovo tekst predloga koji će biti prihvaćen ili odbačen od obe strane. I. D.”
    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ekst-sporazuma
    Vojvodina i Kosovo su dve pokrajine R Srbije sa istim pravima. Zašto sad Kosovo dobija ovo gore a Vojvodina ne dobija ništa? Ja zahtevam i za Vojvodinu ovo isto!!!
    Не заборави како је ово добијено!
    Да те подсетим: 300 000 протераних и преко 10 000 убијених, отетих и киднапованих. Етничко чишћење, рушењем преко 250 манастира цркава и осталог неалбанског културног наслеђа. Окупација и стране трупе. 13,5 тона осиромашеног уранијума, девастирана привреда и економија, изолација, општи колапс социјалног и здравственог система.

    Дакле, само луд или безобразан може пожелети нашој Војводини исту судбину као и Косову. Нека хвала, ако ти се толико свиђа то, пређи на Косово да живиш!

    Иначе, АП Војводина има много, много, много, много више ингеренција и овлашћења него будућа заједница.

    Али слажем се са тобом донекле, Војводина не сме имати своју полицију, своју војску, извршну и законодавну власт. Дакле, као што је није добила ни заједница, неће никада добити ни АПВ. Браво за то!

    А сад узми лепо Устав, Статут АПВ и пратеће Законе (и одбаци оно мало надлежности што је Уставни суд укинуо АПВ) - прочитај, па прочитај ових 15 пишљивих ставки ... и видећеш колику си глупост одвалио! Просто ми је невероватно да једна паметна, образована и начитана особа може да напише тако нешто! Шокиран сам...

    Твоја порука ми осим најобичније провокације не оставља никакав други утисак.

    П.С: Мала дигресија, просто је невероватно како се активирају партијски и режимски спавачи - чланови форума у одређеним тренуцима. 5 година члан, а само 40 порука, и после ко зна колико времена - прва порука, ова ноторна глупост, с којом се не ни најљући сецесионисти Војводине не би сложили ни у нападу параноје... А после мене прозивају, који сам стално активан - да сам плаћен за ово! :D
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 20.04.2013 u 12:39

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #6

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Ih ..ta nemojte kasti!
    Ma kakvi.
    Sta nam to treba ?
    Pa gde bi Vojvodina ?
    Pa zar da se lisi svih ovih blagodeti, ovog napretka . svih ovih prava koje uziva a koje su dolaskom ove vlasti sve vece i vece.
    Pa zar da DR. Bojan Pajtic i ostali vojvodjani znaju da upravljaju Vojvodinom bolje od Mrke , Velje , Mladje i ostalih moralnih i intelektualnih gromada.
    Uostalom , ovih 2000 putnika iz autobusa su se decidirano izjasnili sta zele i kakav status Vojvodina treba da ima u ovoj drzavi.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #7

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ih ..ta nemojte kasti!
    Ma kakvi.
    Sta nam to treba ?
    Pa gde bi Vojvodina ?
    Pa zar da se lisi svih ovih blagodeti, ovog napretka . svih ovih prava koje uziva a koje su dolaskom ove vlasti sve vece i vece.
    Pa zar da DR. Bojan Pajtic i ostali vojvodjani znaju da upravljaju Vojvodinom bolje od Mrke , Velje , Mladje i ostalih moralnih i intelektualnih gromada.
    Uostalom , ovih 2000 putnika iz autobusa su se decidirano izjasnili sta zele i kakav status Vojvodina treba da ima u ovoj drzavi.
    хахахахахах .... 2000 људи .... хахахахах ... па ти си гори и од доктора бојана пајтића, он је проценио 7 000 (ваљда с докторатом из права иде и право процењивања броја учесника на протесту и гледање у регистарске таблице, као и бројање крвних зрнаца)...

    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/hu...tml#post769338

    иди попиј лоразепам, а добићеш и јогурт кад дође време, не секирај се ...
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 20.04.2013 u 13:37

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #8

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu



    Primecujes li razliku ...u svakom smislu.
    Posto si iz Vojvodine onda sigurno znas sta je rogalj pa izmeri koliko ima metara od jednog do drugog roglja i to pomnozi sa 30 m ( sirina ulice ) i pomnozi sa 1 ( gustina po metru kvadratnom ) i dobices broj ucesnika mitinga.
    Inace , jogurta nema jer je propala Novosadska mlekara kao sto je i sve propalo u Vojvodini a ostala je samo surutka a to je malo ...jako slabo.
    I najgore od svega je ta bestijalna laz i zamena teza da je za stanje u Vojvodini kriva pokrajinska vlast, ne , kriva je ova druga , posebno ova nova , ustvari stara iz onih zlatnih devedesetih , vlast koja ima moc da rasprodaje , potkrada , zakida , ne postuje Ustav....
    Posto su pukli od Slovenije do Kosova . posto je privreda propala a narod gladuje treba narodu malo zamazati oci pa su nasli novu metu . Vojvodinu. Napraviti novu krizu jer nista drugo i ne znaju.
    I ne mogu.
    Dvadeset u plus godina je bilo malo da se izvuce neko iskustvo .
    Ovakvim odnosom prema Vojvodini po onoj istoj matrici iz devedesetih samo stvaraju sve veci jaz izmedju Vojvodine i ostatka Srbije u cemu i mediji imaju svoju ulogu , dobro poznatu.
    Steta.


    Jesi snimio onog u beloj majici? ........kanda je iz Novog Sada.
    Jedan ali vredan.
    Sigurno je pomogao mitingasima da pronadju kej.
    Poruku je izmenio bigrancer, 20.04.2013 u 15:04
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #9

    07 Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Ја се сећам исто тако да је Милошевић обавештавао преко режимских медија да је на протестима било много мање људи него што јесте било ... То је својствено за испране мозгове, партијске послушнике и режиме. То је радио и режим Милошевића, па ево сада ради и режим Мила Ђукановића, монтирајући слике и прилоге да је на протесту у ЦГ данас било само пар хиљада људи. И тамо им проверавају таблице, гледају у личну карту и броје крвна зрнца, и тамо прозивају "оне" и деле се на "наше" и "њихове", као и ови неофашисти из Војводине тј бановине. Фасцинантно је да се ви режимски људи служите истом реториком.
    Твоје спиновање ме уоште не занима. Користиш слике и пропаганду пајтићевог режима, показујеш ми ту слике које су настале сатима пре почетка протеста.

    6 000 протестаната у Новом Саду је исто као и 60 000 протестаната у Београду, и чак и да је истина пајтићева пропаганда о 6 000 људи, то није занемарљив број, као што није ни 60 000 у Београду. А ја узимам да је истина на средини, и да је било барем 20 000 људи. Уосталом, као што рекох, битно је да се дигао глас против свете краве бановине, па макар било и 50 људи.

    Исто тако и покрајински режим злоупотребљава јавни медијски сервис за линчовање неистомишљеника, наш као и ТВ Бастиља деведесетих. Све је исто, само њега нема ... имамо ми бана пајтића.

    А мики мој, за колапс АПВ али и Републике је крива претходна републичка и актуелна власт у Војводини.

    Као што рекох, добићеш ти јогурт када дође време, не брини се, имамо у резерви онај заражени са афлатоскином, истим оним који нам је увалио покрајински режим и убио и оно мало пољопривредника и млекара из покрајине.

    Бај д веј, дај неки клип изрежирани са сподобама које посећују егзит, скупове лсв-а и демократске стране војводине (у оснивању), да видимо баш да ли сви они имају зубе, ролекс сатове и која кола возе. А неки, колико се сећам се бахате па возе моторне санке по сред штранда ...

    У се и у своје кљусе... Ако те је срамота грађана наших, који су такви какви су ти си фашиста, а таквима зна се шта следи, преки суд када дође ослобођење.

    Новосађани генерално нису склони протестима, не сећам се да је нешто било много више људи на скуповима лсв-а и њиховим протестима, а сећам се врло добро када је била конвенција ДС-а да су такође жути довлачили људе из унутрашњости Војводине али и осталих делова Србије. Онај срамни скуп за пропагирање непризнате заставе АПВ је био са једва 200 људи, имали су више наштанцованих застава него учесника скупа. А тек протест против фашизма! Испало је да има више хулигана него протестаната! Дакле, када они то раде, онда је то океј, када то ради неко други - онда фашизам! Поразно, смешно, јадно и лицемерно ...

    сваким даном ми је све више јасније да је највећа опасност по Србију и све грађане управо војвођански бан пајтић, чак је хашим тачи змија српски кољач испао већи пријатељ Срба и Србије, него војвођански бан. Успео је и од њега да буде гори! Свака му част, није то лако!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 20.04.2013 u 16:07

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #10

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    QUOTE=FlekicaSkupusom;769355]Ја се сећам исто тако да је Милошевић обавештавао преко режимских медија да је на протестима било много мање људи него што јесте било ... То је својствено за испране мозгове, партијске послушнике и режиме. То је радио и режим Милошевића, па ево сада ради и режим Мила Ђукановића, монтирајући слике и прилоге да је на протесту у ЦГ данас било само пар хиљада људи. И тамо им проверавају таблице, гледају у личну карту и броје крвна зрнца, и тамо прозивају "оне" и деле се на "наше" и "њихове", као и ови неофашисти из Војводине тј бановине. Фасцинантно је да се ви режимски људи служите истом реториком.
    Твоје спиновање ме уоште не занима. Користиш слике и пропаганду пајтићевог режима, показујеш ми ту слике које су настале сатима пре почетка протеста.

    6 000 протестаната у Новом Саду је исто као и 60 000 протестаната у Београду, и чак и да је истина пајтићева пропаганда о 6 000 људи, то није занемарљив број, као што није ни 60 000 у Београду. А ја узимам да је истина на средини, и да је било барем 20 000 људи. Уосталом, као што рекох, битно је да се дигао глас против свете краве бановине, па макар било и 50 људи.

    Исто тако и покрајински режим злоупотребљава јавни медијски сервис за линчовање неистомишљеника, наш као и ТВ Бастиља деведесетих. Све је исто, само њега нема ... имамо ми бана пајтића.

    А мики мој, за колапс АПВ али и Републике је крива претходна републичка и актуелна власт у Војводини.

    Као што рекох, добићеш ти јогурт када дође време, не брини се, имамо у резерви онај заражени са афлатоскином, истим оним који нам је увалио покрајински режим и убио и оно мало пољопривредника и млекара из покрајине.

    Бај д веј, дај неки клип изрежирани са сподобама које посећују егзит, скупове лсв-а и демократске стране војводине (у оснивању), да видимо баш да ли сви они имају зубе, ролекс сатове и која кола возе. А неки, колико се сећам се бахате па возе моторне санке по сред штранда ...

    У се и у своје кљусе... Ако те је срамота грађана наших, који су такви какви су ти си фашиста, а таквима зна се шта следи, преки суд када дође ослобођење.

    Новосађани генерално нису склони протестима, не сећам се да је нешто било много више људи на скуповима лсв-а и њиховим протестима, а сећам се врло добро када је била конвенција ДС-а да су такође жути довлачили људе из унутрашњости Војводине али и осталих делова Србије. Онај срамни скуп за пропагирање непризнате заставе АПВ је био са једва 200 људи, имали су више наштанцованих застава него учесника скупа. А тек протест против фашизма! Испало је да има више хулигана него протестаната! Дакле, када они то раде, онда је то океј, када то ради неко други - онда фашизам! Поразно, смешно, јадно и лицемерно ...

    сваким даном ми је све више јасније да је највећа опасност по Србију и све грађане управо војвођански бан пајтић, чак је хашим тачи змија српски кољач испао већи пријатељ Срба и Србије, него војвођански бан. Успео је и од њега да буде гори! Свака му част, није то лако![/QUOTE]











    Zanimljivo je citati ovo o koriscenju slika kada ih ti napises dragi and mili moj flekice ( nemoj ovo pogresno da shvatis).poznat po toj strogoj selekciji prilikom stavljanja slika , novinskih clanaka itd....
    Steta sto te nisu angazovali pre mitinga jer verujem da bi broj prisutnih ljudi na tom velicanstvenom mitingu bio veci za par ljudi , zasigurno , ako ne i vise.
    I ova krvna zrnca su zanimljiva koje spominjes u svakom postu.
    Ne radi se i tome vec i koloni autobusa , hiljadarki i sendvicu verovatno onom ruskom ( parce hleba i jos jedno parce a u sredini parce hleba )
    o pokusaju reprize "" jogurt revolucije "" koji no baj d vej , vec , uzgred , budi receno ( Srbi smo zar ne? ) tako cesto koristis i pretis njime sto ne dolikuje jednom osvescenom Srbinu , verniku , rusofilu i sve sto ide uz to.

    Aflatoksin jednako Knezevic jednako trovanje sopstvenog naroda koji je razotkrio Jesic.
    Knezevic pokrao neke novce , Maja ostetila NS za preko milijardu zajedno sa pesnikom Mirovicem , a Dule B zvani Dule u Srbija gasu ima i dobija cega sve ne i pored gubitasa kakav je Srbija gas .....Takvi ljudi su buducnost Vojvodine ?
    Jesi idealista ili interesni naprednjacki socijalista?
    I naravno da novosadjani i vojvodjani nisu skloni protestima .
    Eto , naprimer , taj dan su imali pametnija posla . i potrosili vreme na nesto lepo ...jeli sladoled u Dunavskoj ili igrali badminton u onom parku tako blizu a tako dalekom ili jednostavno ostali kod kuce i cekali 5viziju.
    I nazivati nekog fasistom ..ustasom kao sto ti koristis te reci i upucujes ih Srbinu iz Vojvodine dovoljno govori o misljenju i mrznji koju imas prema vojvodjanskim Srbima , misljenju koje ima i ovaj takozvani vojvoda i takozvani diplomac i takozvani ljubitelj Dzimija hendriksa i takozvani pisac dvadesetak knjiga i takozvani domacin koji je stekao sve sa svojim radom i takozvani vlasnik najboljeg kazana u Bajcetini a i sire i takozvani predsednik svih gradjana ove zemlje



    Porediti Tacija i DR .Bojana Pajtica , sina pravoslavnog svestenika je krajnje maliciozno , najblaze receno.
    S tobom je jako zabavno diskutovati ali mislim da je za mene diskusija sa tobom ...ende.

    U necemu cemo se sigurno sloziti.
    Znaci sta ?
    Referendum.
    Glas naroda ...glas boga.
    Autonomija ili ne?
    Ali prava autonomija a ne ova fingirana sa teznjom da se potpuno ukine.
    Znaci demokratski.
    Od sile nema leba, ni jedinstva a ni zajednistva.
    Proteklo vreme pokazalo.
    Kao sto ce i vreme koje nadolazi pokazati ukoliko radikali bezbedza nastave sa ovom politikom prema Vojvodini.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #11

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Расправљати се са тобом нема апсолутно никакве сврхе! Ја сам све што сам имао - теби рекао, а ти прст на чело па размисли и то добро!

    Ја се слажем за својеврстан референдум у АП Војводини - нека се распишу ванредни покрајински избори па куд пукло да пукло!
    Ако бојан др пајтић еминентни новосадски стручњак за скупове и анализу днк-а грађана успе да освоји поново 49% гласова, алал му ћуфта, и подржаћу га и ја у декларацији за "права" Војводине (за која се наводно бори) ...

    Само, немој да се изненадите резултатима, ти и твој идејни вођа ... немој после да кукате "покрао вас Београд" ...

    А о крађама демократске странке војводине може да се говори навелико и нашироко на десетине тема које би посветили само томе ...

    И мука ми је тог твог неопокрајинског фашизма, етикетирања, беџирања, стављања у онај кош или овај, постројавања, гледања у таблице и врсту хлеба којег једемо, мука ми је од ваше неопкрајинске фашистичке реторике у стилу милошевића и вређања нас грађана Војводине који смо се усудили и дрзнули да такнемо великог доцента и доктора права војвођанског бана и ајатолаха пајтића, сина од оца и мајке из дивне и велечасне породице пајтић (о којој сви мало боље упућени знају врло добро ко су и шта су и какви су - далеко им лепа кућа била) ... Ја знам како ћу регаовати када ми било које псето буде дошло на праг и рекло да Војводина није Србија, или ако покуша да ми стави границу на Дунаву или Тамишу или ма ком Војвођанском потоку или каналу ... а знам врло добро како ће и већина реаговати. Само немојмо после да буде куку леле за неке из Новог Сада, посебно за фотељаше ...

    Као што рече Кацин, са Косовом се завршава дезинтеграција СФРЈ ... ако неко хоће даље, да ли то значи да све морамо опет да прођемо?
    Ја се не бих зезао са тим стварима да са нам месту бана војвођанског недодирљивог...

    П.С: ја нисам поредио бана војвођанског доктора и хашима тачија, него сам рекао да је змија испао поштенији и већи пријатељ Срба и Србије, него бан из бановине. Онај се барем није фолирао, него нас је отворено таманио, касапио и отимао земљу ... и то је поштеније од овог курварлука режима из Новог Сада (бановине)!

    А волим нашу Војводину, јер ето има и националне мањине које су често већи борци за Србију него неки исфолирани Срби ... па ето, погледај шта један Мађар (ко зна коју ћеш њему етикету пришити) пише о војвођанском бану

    http://www.magazin-tabloid.com/casop...6&br=180&cl=11

    нисам намерно копирао текстове овде, јер знам да би поруке биле обрисане због врло директних коментара на рачун бана деспота покрајинског ... а има он још подоста текстова на лик и дело војвођанског бана и његове фамилије ... нека нам је Господ Бог у помоћи ако је само 5% истина, одвешће нас режимски поглавар у нови најкрвавији грађански рат на овим просторима, где би се тукли Срби са Србима! ... далеко било, да не чује зло, надам се скором реаговању правосудних истражних органа - да склоне зло док не полуди! Баш ме интересује колико ће људи протествовати када пајтић буде ухапшен? Хоће ли их бити 300-400? Хоће ли добити руски хлеб или сремску кобасицу? Хоће ли доћи из свих крајева Војвођанских и окупиране Барање можда? Једва чекам!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 20.04.2013 u 17:40

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #12

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Koristis listove ""Kurir i "" Tabloid ""
    Smatras da su ti papiri relevantni za bilo sto ?
    Nigde i niko ne prica o otcepljenju i jako je mali broj onih koji zele otcepljenje
    i ugrozeniji su oni koji smatraju da je Vojvodina zakinuta jer se odmah proglasavaju ustasama..prave se liste za odstrel
    a zna se sta to moze da proizvede.
    Poznat recept.
    Mora uvek biti neki neprijatelj pa posto su svi istroseni naci cemo novog.
    Ako volis Kosovo onda si patriota ali ako volis Vojvodinu onda si separatista.
    Tako da tvoja prica o tvojoj ugrozenosti je prazna prica.
    Zamena teza...po obicaju.
    U deklaraciji se samo trazi da se ispostuje Ustav i nista drugo.
    Ali , eto ..kada trazis i onih 7 % od 40% koliko Vojvodina daje u budzet Srbije , da sama raspolaze jednim delom svoje imovine ...kada kazes da je malo nelogicno da Vojvodina najvse izvozi a da je prosek plata nizi od republickog proseka ..o pa to je separatizam .....!

    I ona recenica : Srbi su dobrovoljno odlucili da se pridruze drzavi Srbiji (parafraziram) je ponos i dika i pozitiva i treba da sluzi na cast Srbima u Srbiji celoj i ne znam cemu tolika halabuka zbog jedne recenice?
    Sta je suprotno od toga ?


    Zna se sta je pozadina cele ove price.
    Vlast ....iz koje proizilazi moc .....a iz nje proizilazi ...LOVA.

    Konjec.........( sto bi rekli braca nasa a Rusi )
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #13

    Odgovor: Hoću ovo i za vojvodinu

    Koristis listove ""Kurir i "" Tabloid ""
    Smatras da su ti papiri relevantni za bilo sto ?
    Па теби не одговара Курир, Таблоид, Информер, Политика, Већерње Новости ... теби су једино релевантна саопштења демократске странке војводине, лсв-а и лдп-а и евентуално наташе кандић! Браво

    Nigde i niko ne prica o otcepljenju i jako je mali broj onih koji zele otcepljenje
    i ugrozeniji su oni koji smatraju da je Vojvodina zakinuta jer se odmah proglasavaju ustasama..prave se liste za odstrel
    a zna se sta to moze da proizvede.
    Може не тренутно, али зна се како се то ради ... видећемо следеће кораке бана доктора када му се уздрма фотеља!

    Mora uvek biti neki neprijatelj pa posto su svi istroseni naci cemo novog.
    Ako volis Kosovo onda si patriota ali ako volis Vojvodinu onda si separatista.
    Tako da tvoja prica o tvojoj ugrozenosti je prazna prica.
    Zamena teza...po obicaju.
    доктор бан је одувек био непријтељ, само је сада показао право лице ...
    а пошто је Србија признала Косово, и пошто је декларација испунила сврху као инструмент за уцењивање Србије
    и стварања новог жариште, баш ме интерсује колико брзо ће пасти у заборав, када стигне директива у бановину из Брисела да се све стопира! Како ли ће деспот новосадски пред гласаче и присташе онда?

    U deklaraciji se samo trazi da se ispostuje Ustav i nista drugo.
    Ali , eto ..kada trazis i onih 7 % od 40% koliko Vojvodina daje u budzet Srbije , da sama raspolaze jednim delom svoje imovine ...kada kazes da je malo nelogicno da Vojvodina najvse izvozi a da je prosek plata nizi od republickog proseka ..o pa to je separatizam .....!
    Лицемерно је да бан војвођански деспот доктор пајтић се позива на Устав а да пре тога није ускладио Статут за одлукама Уставног суда.
    Прво нека се усагласи Статут са тим одлукама, па ће самим тим бити мање спорних тачака. Па онда нека се позива на Устав.
    Овако он попут тебе вешто спинује, наводно се кријући иза Устава којег он први не поштује. Сам је довео покрајину у финансијску блокаду, јер Република не може дапоступа мимо Устава и додељује средства за надлежности која су противуставно и противзаконито поклоњена пајтићу (а не Војводини)!
    I ona recenica : Srbi su dobrovoljno odlucili da se pridruze drzavi Srbiji (parafraziram) je ponos i dika i pozitiva i treba da sluzi na cast Srbima u Srbiji celoj i ne znam cemu tolika halabuka zbog jedne recenice?
    Sta je suprotno od toga ?
    Да пише тако да је "Српски народ самостално својом вољом одлучио да буде у Србији", не би било никаквих проблема.
    Него се помиње некаква Војводина која тада није постојала као појам осим у неким селима као географски појам, нити као територијална јединица. Са Србијом се присајединио Срем посебно, а посебно Банат са Бачком и Барањом. Нека доктор бан пише Хрватском Сабору протестну ноту што су нам отели Барању, ако се већ позива на Одлуке народа из 1918.

    Дакле, поред провоцирајуће за већинско становништво Војводине, ова нота има и плагијаторску ноту, истичући нешто што се никада није догодило, а то је некакво фантомско присаједињење Војводине са Србијом. То је историјски фалсификат и зна костреш врло добро што инсистира да се врати та провокација у провокативну декларацију једне опозиционе странке.
    Zna se sta je pozadina cele ove price.
    Vlast ....iz koje proizilazi moc .....a iz nje proizilazi ...LOVA.
    Коначно да се сложимо у нечему,
    алавост доктора пајтића и његових 2000 чиновника из бановине не може да се помири са тиме да више нису власт у Новом Саду и да сваког дана губе власт у Војводини, па дижу вештачке тензије ...

    Ако је стварно за добробит грађана, нека распише изборе!
    Ако узме опет 49% и ја ћу га подржавати, ево обећавам.

    Али и ти си свестан да ако се распишу избори, посебно сада када је ова власт признала Косово и када ћемо добити датум -
    ДС скоро да нема никакве шансе да добије више од 15,16% у Војводини. Па и ти имаш комшије, пријатеље, познанике ... и ти чујеш шта они причају. Србија је сада слободна земља, и Богу хвала свако може да каже шта мисли без бојазни ... па ето чак и ти!
    А знаш и сам како би прошао пре 20 година за ове твоје баљезгарије ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Slične teme

  1. šetnja za vojvodinu
    Autor NexNex u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 06.10.2015, 12:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •