Tadić, naš predsednik - Strana 26
Strana 26 od 34 PrvaPrva ... 162425262728 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 376 do 390 od ukupno 510
  1. #376

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Skoro neko negde reče.. "Kada se vratim kući iz samoposluge, samo očekujem da od neKud bane gos'n Tadić,
    kako bi prisustvovao otvaranju kutije keksa, kesice Čipsa.. ili konzerve paštete"


    i stvarno
    boljeg i produktivnijeg otvarača.. i nekrunisanog kralja izvinjivača (evE mu kruna ) nikada nismo imali

    niti ćemo takvog ikada više imati.


    To majka više ne rađa

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  2. #377

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Spasi Srbiju i ubi se...
    Posle Slobe i čkiljavog, došao i boTa na red.

    Koliko je centralizovao vlast nije ni čudo što će mu se obiti o glavu, nema drugi ko da se proziva.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  3. #378

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ovo sam prvo htela u kolumne ali mislim da je Ljuba tek uzgred prosarao malo i po ostalim savremenicima da bi na kraju poentirao na razvojnom putu - nesudjenog svetionichara.




    Razvojni put


    Sam se čudim koliko malo znam o predsedniku, o Titu smo znali sve, o biljnom i životinjskom svetu u reci Sutli i oko nje, učili smo da je zloupotrebivši prisustvo nezvanih gostiju na svoju ruku, kao mlađi maloletnik, izvukao iz salamure svinjsku glavu čuvanu za Roždestvo Hristovo i obario je običnog radnog dana.

    O njegovom najslavnijem, ili makar najozloglašenijem nasledniku znalo se kudikako manje. Ako je Srbija velika tajna, a jeste, ja ću biti još veća, rekao je Sloba, i zaista, proći će koliko godina njegove blagoslovene vladavine pre nego što ću negde ugledati njegovu vojničku sliku koja je krasila izlog u centru Zadra, ili pre nego što ću u američkom magazinu videti kako mu stoji džemper ručno ispleten na obroncima Zlatibora. Strogo civilni i miroljubivi karakter svoje vladavine Milošević je naglašavao civilnim odelima, nikad se, za razliku od Bore Jovića ili pok. Bakočevića, nije pojavio kao oficir; Tita pak nikad nije napustila ljubav prema uniformi i predstavljao je naizmenično sve rodove JNA, kao parus odinokii beli se u admiralskoj uniformi, sutra se već plavi kao avijatičar, preksutra je pak lovac, potom opet radnik u plavom mantilu, za malenim strugom u vlastitoj radioni, zametku male privrede).

    Koštunica je, kao i u mnogo čemu drugom, udario Slobinim modnim putem, jednom je doduše pozirao sa kalašnjikovim i to mu je preselo, doktor Kalašnjikov pa doktor Kalašnjikov, otad se slika nenaoružan, goloruk, oslonjen na vladavinu prava i na pravednost ciljeva kojima se posvetio. Da, na slici sa promocije Kusturičine knjige sede Matija, pa Manojlo zvani Manjo Vukotić, i na kraju stola, netipično zavaljen unazad, u majici sa kratkim rukavima Koštunica! Pogledam malo bolje, nije doktor Koštunica, nego doktor Karajlić! Da nije ove slike i da me vid upravo borhesovski na napušta, ne bih ni znao koliko su osvedočeni šeret i institutlija trajno ožalošćen zbog kidanja petnaest odsto našeg tkiva nalik jedan drugome: ako se bude snimao film o vođi DSS-a, a čije zasluge zar su manje od Maradoninih, dr Nele može da igra Koštunicu.

    Dok je Milošević još bio na vlasti, sanjao sam da budem njegov biograf, da mi ustupi stare fotografije koje ima, da razgovaram sa svim njegovim bližnjima, znancima, drugovima iz komšiluka, osnove škole, gimnazije; planirao sam, ako je to još u školskoj arhivi, da dođem do njegovih pismenih zadataka, do karakteristike koju su o njemu zapečenu poslale starešine JNA...

    Lilićevo detstvo i iunost takođe su neobrađeni, život Milana Milutinovića naučno je i umetnički takođe neistražen, naše istoričare i naše cvajgove čeka ozbiljan posao, o predsedniku pak Tadiću štošta se zna već sada: kao beba vožen je u drvenoj dvokolici po baščaršijskoj kaldrmi za koju je nacrt dao turski vezir, a kamenje je iz pritoka Drine i same Drine dovlačila sirotinja raja, fotoaparatom marke "Zenit" ta su drvena kolica ovekovečena i predsednik je lično primetio koliko behu neudobna i neprilagođena potrebama posleratne i bilo koje druge novorođenčadi.

    Kao šef države nije Tadić udario ni Titovim ni putem ostalih predsednika: rado doduše, kao i Tito ide na smotre (jedan poslenik pisane reči napisao je: ono što je za Koštunicu litija ili proslava Prvog srpskog ustanka, to je za Tadića smotra, bilo garde, bilo redovne vojske), ali se tamo pojavljuje u replici vijetnamke te među oficirima i vojnicima izgleda kao Čerčilov sin u poseti jedinicama NOP-a.

    O Titu su pričani vicevi ("Čujem, drugovi, da je kod vas u Zenici nepismeno pedeset posto, a ja bih volio da je obrnuto."), on sam takođe je umeo da improvizuje (na dugom putovanju u jednu afričku zemlju neko iz njegove svite razveze kako je kolonijalizam kraj sve svoje pokvarenosti, makar i vođen neprihvatljivim krupnosopstveničkim interesima, tamo sagradio mostove, pruge, doneo vakcine, Maršal puši cigaru i sad bi se reklo kulira, sutradan svečana večera kod domaćina, a Tito će sa čašom u ruci: "Ima i dan-danas onih koji će kazati da vam je kolonijaljizam dao te ovo te ono, željeznicu, be-se-že, ništa vam imperijaljizam nije dao i ja vam čestitam što ste ga srušili..."), uglavnom, posle prilične pauze opet imamo vladara sklonog šali. Predsednik Tadić budi se Severinom, to se prepričava toliko da je drugi detalj iz biografije ostao u senci: splitskoj, pretpostavljam lučkoj kapetaniji je budući predsednik Republike Srbije svojevremeno bio predao molbu da ga uzmu za svetioničara, ovo kao ono što se priča da Pavaroti u Narodnom pozorištu nije položio audiciju za hor: Tadiću je rečeno da će prednost imati oni koji znaju štogod o strojarstvu, doklen poznavanje ljudske duše nije od presudne važnosti za to radno mesto.


    &


    Voleo bih da vidim predsednikovu molbu sa taksenim markama SFRJ, znam kakav je rukopis haškog begunca, a predsednikov rukopis pa čak ni potpis ne znam kakav je, rado bih pročitao i motivaciono pismo zašto sebe smatram doraslim tome kreativnom zanimanju, na kom ostrvu vidim sebe za dvadeset godina, kuda ide savremeno svetioničarstvo... Da je tada bio primljen za naučnika kod Grge na Lastovu, ko može reći šta bi i sa predsednikom i sa nama danas bilo nije li neobično saznati da je nekakav sekretar, sada uveliko umirovljen, ispisao ponajlepše stranice naše povesti?

    Koja niko ne zna kakva bi bila da se predsednik latio lanterne i žigica. Blaženo nesvestan da se u jednome skromnom uredu rešava ne samo karijera jednoga mladića nego budućnost Srbije i celog regiona, šta li sam radio tog letnjeg dana osamdeset prve?

    IZVOR
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  4. #379

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Tadić: Čeka nas još jedna teška godina

    Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da građane Srbije u 2011. očekuje "veoma teška" godina, i poručio da država neće veštački podizati životni standard tako što će se prekomerno zaduživati.



    Tadić je, otvarajući Drugi sajam lokalne samouprave, koji se održava u novobeogradskoj Hali sportova, istakao da, nakon decenija neracionalnog upravljanja državom, Srbija mora dobiti realnu privredu.

    "Prvi put u poslednjih nekoliko decenija činimo napor da trošimo koliko zarađujemo, jer to je investicija u našu decu", rekao je Tadić, i podsetio na negativna iskustva država koje su u godinama krize srljale u zaduživanje.

    Predsednik Tadić je, međutim, primetio da zbog neravnomernog razvoja problemi nisu jednako osetni u svim delovima države, i da je zbog toga neophodan što viši nivo solidarnosti među opštinama.

    "Nemamo pravo na sebičnost, da budemo nesolidarni, i molim vas da na ovom sajmu pokažete solidarnost i utvrdite koji su vam slobodni resursi kako bi se Kraljevčanima pomoglo, jer sutra će i vašim opštinama trebati pomoć", rekao je Tadić.

    Prema njegovim rečima, Vlada Srbije ne raspolaže neiscrpnim trezorom, i zato opštine moraju pronaliziti načine da pomažu sebi tako što će kontaktirati investitore i pokušavati da ih privuku u svoju sredinu.

    Vlada Srbije će, kako je istakao, nastojati da opštinama omogući da se razvijaju tako što će izgraditi infrastrukturu koja je decenijama bila zapostavljana.

    "Autoput ka Novom Sadu je započet 1972. godine i mi ga tek sada završavamo. Ja ne mogu biti kriv zbog toga što sve te godine autoput nije završen", istakao je Tadić, ali i poručio da nije zadovoljan brzinom realizacije započetih infrastrukturnih projekata.

    "Obilazim tiho i nevidljivo sva gradilišta i vidim da se stvari ne dešavaju dovoljno dobro, mora se raditi brže", rekao je Tadić.



    Recenice proste i prosirene.
    Svega tu ima.
    I saveta i zakljucaka i vizije i vere u bolje sutra.

    Obilazi tiho sva gradilista.
    I lopata li lopata.
    Ali nema toliko Lopata koliko on Lopata.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !
      Vrh

  5. #380

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Odsvirao je ovaj svoje na sledećim izborima... nešto mi se javlja, sa'raniće ih grobar samo tako. Godinama su na vlasti, uradili su uglavnom ništa, a od predizbornih obećanja realizovano oko 5% možda. A o aferama, skandalima i ostalome neću ni da trošim reči...



      Vrh

  6. #381

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku


    I "ovo" je izabrano za predsednika Srbije ?

    A lepo i sama dijabola reKla "Nisam ponosan što sam predsednik"

    šta zna svinja šta je dinja

    Nije ni čudo što se ceo svet zaebavajući s'njim i s'Vladom, k'o s'glupimAvgustima ustvari zaebava s'nama.
    Plus nam ti isti glupi Avgusti povadiše mast na slamq

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  7. #382

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    "Prvi put u poslednjih nekoliko decenija činimo napor da trošimo koliko zarađujemo, jer to je investicija u našu decu", rekao je Tadić, i podsetio na negativna iskustva država koje su u godinama krize srljale u zaduživanje.
    А ово трошење колико се заради се огледа у новом зајму од 250 милиона евра од комерцијалних банака, повећању плата буџетској булументи и продаји Телекома?
    Колико он мисли да смо ми луди?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #383

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Колико он мисли да смо ми луди?
    Mnogo.

    A i izgleda da je u pravu, jer mu još uvek dozvoljavamo da uzurpira svu vlast.

    Puuuu...
    'Bem ga u ime!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  9. #384

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo.

    A i izgleda da je u pravu, jer mu još uvek dozvoljavamo da uzurpira svu vlast.

    Puuuu...
    'Bem ga u ime!
    Наћи 5 сличности:
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #385

    Odgovor: Tadić, naš predsednik



    Ne ocekuju valjda da ovo neko ozbiljno shvati?!

    Mislim.. Tajchi..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  11. #386

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ne ocekuju valjda da ovo neko ozbiljno shvati?!

    Mislim.. Tajchi..
    Озбиљно је што садашња "демократска" власт користи исте термине као што их је користила пропаганда покојног председника Милошевића.

    Мислим, Тајчи, смех, озбиљно... ради се наиме о песми која је помињала једног другог диктатора


    Не памтите децо, зато могу овако да вам продају м за б.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #387

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Озбиљно је што садашња "демократска" власт користи исте термине као што их је користила пропаганда покојног председника Милошевића.

    Мислим, Тајчи, смех, озбиљно... ради се наиме о песми која је помињала једног другог диктатора
    YouTube - Indeksovo Pozorište - Spasi Srbiju i ubi se Slobodane

    Не памтите децо, зато могу овако да вам продају м за б.

    Odmah da kazem.. Ono jes' dogorelo do nokata i postali su svakakvi i treba nesto menjati pod hitno ali kada bih se ja upinjala da sto vise ljudi ubedim u tu ideju i da me se u tom nastojanju ozbiljno shvati, nikako i nigde ne bih postavljala ovaj video, dapaĆe, nadala bih se da ce sto manje ljudi da ga vidi.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  13. #388

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Spot je stvarno bullshit
    .. kao uostalom i konkretni lik&delo kome je posvećen kakva dama takva i "reKlama"



    MedŽutim.. indikativno je, da konkretni demokratski lik na to nema primjedaba

    On kaže:
    - Skandiranje je deo navijačkog folklora i kulture, meni to ne smeta. Neka državi organi rade svoj posao
    Ma neMoj .. jel' to znači da će sad opet IvicO sa pet'iljada policajacO da "odradi"... pos'o?

    pa kaže:
    - Neću da imam drugačiji tretman od drugih predsednika
    Zezaš. .. jel' to znači da si svestan, da se i ne razlikuješ od "drugih predsednika" Slobe?



    (Pesma "...spasi Srbiju i ubij se" peva se više od 10 godina na stadionima u zemlji, a smišljena je protiv nekadašnjeg predsednika Slobodana Miloševića.)

    Nikada ranije utakmice nisu prekidane zbog nje.

    toliko o "nemam ništa protiv" ... navijačkog folklora


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  14. #389

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ovi otvoreni pozivi na suicid su imali velikog uspeha u našoj novijoj istoriji.
    Ubrzo nakon njihovog pojavljivanja smo videli ledja našim dragim predsednicima i Slobi i Čkiljavom,...fala bogu.
    "Spontano" se pojaviše i za boTu, čini se da mu je vreme,...krajnje vreme.
    Al što je spot jak
    ,...heavy , u tri...
    Koliko god se ne slagao s njegovim vodstvom i nerazumeo njegovu politiku, to što fašiste naziva fašistina bez ustezanja je jedna od retkih stvari u kojoj ga apsolutno podržavam.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  15. #390

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    to što fašiste naziva fašistina bez ustezanja je jedna od retkih stvari u kojoj ga apsolutno podržavam.
    Da bRe mLogo je neusteZljiv,
    hrabar.. EnD enTelegentan, kad sme da kaže i ume da prepoZna.. da je fašista - fašista.
    Uostalom, on to najbolje zna ...


    ima u ćiku ogledalo

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

Strana 26 od 34 PrvaPrva ... 162425262728 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novica Tadić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:39
  2. Radovan Karadžić, predsednik RS
    Autor itebejac u forumu Spomenar
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 19.07.2010, 20:01
  3. Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 11:22
  4. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16
  5. Tadić se izvinio građanima Hrvatske
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 08:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •