Tadić, naš predsednik - Strana 5
Strana 5 od 34 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 510
  1. #61

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    ...slazem se,lepo zvuci...medjutim,ja zaista ne verujem onima koji godinama unazada samo pljuju,biju,vredjaju,prete...neka me demantuju,bio bih srecan...
    ....e sada neka g.Kostunica pocne da razmislja...vreme mu je odavno...
    ...sto se Velje tice,on i ne mora...jer nema cime...topuzina je to...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ....e sada neka g.Kostunica pocne da razmislja...vreme mu je odavno...

    .....ja nekako sumnjam da je on informisan o ishodu izbora....
    Poruku je izmenio goldie, 04.02.2008 u 14:57
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...slazem se,lepo zvuci...medjutim,ja zaista ne verujem onima koji godinama unazada samo pljuju,biju,vredjaju,prete...neka me demantuju,bio bih srecan...
    ....e sada neka g.Kostunica pocne da razmislja...vreme mu je odavno...
    ...sto se Velje tice,on i ne mora...jer nema cime...topuzina je to...
    ...sad će oni neki novi aneks koalicionog ugovora da predoče tadiću, nisu dugo...

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    .....ja nekako sumnjam da je on informisan o ishodu izbora....
    ...a bili su izbori?...
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Čestitam nam predsdnika
      Vrh

  5. #65

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    zivio tadic, i nama u rs ce biti bolje, mislim nece nam biti gore kako su najavljivali ako nikolic pobijedi...
    smesi se... sutra ce biti gore
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ehm, da. Pobedili smo.

    Koristim priliku da se zahvalim vama Vojvodjanima + beogradchicima na tome sto ste (kao i uvek) bili najpametniji i morali da vadite nas goveda iz kanalizacije. Puno hvala.

    O glasovima: naravno da je za Borisa glasao i G17, i LDP, i deo DSS-a, Nove srbije, cak i SPS-a (verovali ili ne, znam za prilicno primera, lokalnih)...naravno i da je za Nikolica glasao deo DSS_a, Nove srbije, vecina SPS-a, pa jos gomila matoraca koji nemaju pojam ni gde se nalaze, ali je vazno da covek ne prodaje zemlju i da je nash (a Tadic je, naravno, njihov)...na lokalu i na parlamentarnim izborima ipak ce to izgledati mnogo drugacije.

    Inace, na mom izbornom mestu sam izgubio. I u svom selu. Nije se moglo protiv baba i deda zeljnih akcija i primanja u toplo Tomicino krilo. Pomalo je zastrasujuc osecaj kad ukapiras da su svi, ali svi na koje racunas izasli i glasali a da to ipak nije dovoljno...da je onih nakrivljenih, puzecih senki (koje dolaze u rastrkanim buljucima poduprti stapom, stakama ili jednostavno jedno drugim (a za neke od njih mislim da im je ovo prvo pojavljivanje posle gluvih kutija u titovo doba)) ipak vise. Onda cudne misli pocnu da ti se vrzmaju po glavi, od zelje da ih sapletes u prolazu do sacekivanja sa tarabom iza coska. Plus, izbeglice sa Kosova. Nemam vise ni trunke sazaljenja za njih. Posebno mesto je rezervisano za lokalnu Novu srbiju: gomila p...a koje cak nisu ni smele da kazu da ce komplet da podrze Nikolica, nego ceo dan (kao) hukcu i brinu se, a ne znaju da je kutija, je li, providna...i ako se papiric ne presavije bezbroj puta, sanse da se vidi za koga je ko glasao su barem pola-pola (eto, da znate da se i to radi) ...

    Raduje me sto me niko nije prodao i glasao za onog skota. Elem, nemam veze sa radikalima. Nikakve. Mogu da kazem da poznajem ljude koji su za tu stranku i da mogu da im se javim i popricam o vremenu...sto je vise nego dovoljno. Ukoliko DS ikada bude pravio bilo kakvu koaliciju sa tim stvorovima (za one koji ne znaju, za saradnju sa radikalima i sps-om se leti iz stranke) isclanicu se iz nje istog trenutka.

    Nisam zaboravio nista.

    Nisam oprostio nista.

    Necu da imam bilo kakve veze sa tom ekipom.

    Bljak.
    Poruku je izmenio Mish, 06.02.2008 u 23:26 Razlog: bez vređanja, molim
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ehm, da. Pobedili smo.

    Koristim priliku da se zahvalim vama Vojvodjanima + beogradchicima na tome sto ste (kao i uvek) bili najpametniji i morali da vadite nas goveda iz kanalizacije. Puno hvala.

    O glasovima: naravno da je za Borisa glasao i G17, i LDP, i deo DSS-a, Nove srbije, cak i SPS-a (verovali ili ne, znam za prilicno primera, lokalnih)...naravno i da je za Nikolica glasao deo DSS_a, Nove srbije, vecina SPS-a, pa jos gomila matoraca koji nemaju pojam ni gde se nalaze, ali je vazno da covek ne prodaje zemlju i da je nash (a Tadic je, naravno, njihov)...na lokalu i na parlamentarnim izborima ipak ce to izgledati mnogo drugacije.

    Inace, na mom izbornom mestu sam izgubio. I u svom selu. Nije se moglo protiv baba i deda zeljnih akcija i primanja u toplo Tomicino krilo. Pomalo je zastrasujuc osecaj kad ukapiras da su svi, ali svi na koje racunas izasli i glasali a da to ipak nije dovoljno...da je onih nakrivljenih, puzecih senki (koje dolaze u rastrkanim buljucima poduprti stapom, stakama ili jednostavno jedno drugim (a za neke od njih mislim da im je ovo prvo pojavljivanje posle gluvih kutija u titovo doba)) ipak vise. Onda cudne misli pocnu da ti se vrzmaju po glavi, od zelje da ih sapletes u prolazu do sacekivanja sa tarabom iza coska. Plus, izbeglice sa Kosova. Nemam vise ni trunke sazaljenja za njih. Posebno mesto je rezervisano za lokalnu Novu srbiju: gomila p...a koje cak nisu ni smele da kazu da ce komplet da podrze Nikolica, nego ceo dan (kao) hukcu i brinu se, a ne znaju da je kutija, je li, providna...i ako se papiric ne presavije bezbroj puta, sanse da se vidi za koga je ko glasao su barem pola-pola (eto, da znate da se i to radi) ...

    Raduje me sto me niko nije prodao i glasao za onog skota. Elem, nemam veze sa radikalima. Nikakve. Mogu da kazem da poznajem ljude koji su za tu stranku i da mogu da im se javim i popricam o vremenu...sto je vise nego dovoljno. Ukoliko DS ikada bude pravio bilo kakvu koaliciju sa tim stvorovima (za one koji ne znaju, za saradnju sa radikalima i sps-om se leti iz stranke) isclanicu se iz nje istog trenutka.

    Nisam zaboravio nista.

    Nisam oprostio nista.

    Necu da imam bilo kakve veze sa tom ekipom.

    Bljak.

    ...evo ga pravi primer demokratskog govora ljubavi...
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    PREDSJEDNIK SRBIJE Gostovao u emisiji 'Nedjeljom u dva'
    Tadić: Preuzimam na sebe odgovornost za zločine Srba, ali svatko snosi krivicu
    Autor Andro Bernardić
    Screenshot: HRT

    U današnjoj emisiji HRT-a Nedjeljom u dva gostovao je srbijanski predsjednik Boris Tadić, a iz intervjua će svakako najviše zapmaćena ostati njegova isprika Hrvatima za nesreće koje su im nanijeli Srbi.

    Na pitanje da li se kao predsjednik Srbije srami što je u prošlosti netko u ime srpsstva radio zločine na ovim prostorima Tadić je rekao da se ne srami jer je samim svojim odlaskom u Srebrenicu na sebe preuzeo dio krivice za zločine svog naroda. Smatra i da bi političari zemalja bivše Jugoslavije trebali biti manje ponosni, a više na sebe preuzimati krivicu.

    Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost, rekao je srbijanski predsjednik Boris Tadić dodavši kako smatra da je Ratko Mladić jedna od najtamnijih stranica srpske povijesti. Istaknuo je kako ne zna gdje se nalazi Mladić jer je nakon donošenja Zakona o suradnji s Haškim tribunalom jednostavno nestao.

    Srbija nikada neće priznati neovisnost Kosova i to je normalan pristup problemu. To ne bi niti jedna država učinila, ali ipak je nemoguće vratiti situaciju na vrijeme od prije 90-ih godina. Mi moramo naći novi model i novo rješenje koje je prihvatljivo i za Beograd i za Prištinu, iskazao je Tadić svoj stav o statusu južne srbijaske pokrajije i prostora kojeg Srbi često nazivaju svojom kolijevkom. Tadić je rekao da Srbija nema plan B za slučaj da SAD i EU priznaju neovisnost Kosova, ali da je važno da svi planovi vode ka stabilnim rješenjima. On smatra da Srbija ima platformu koja je fleksibilna, ali se nikako ne želi odreći dijela svog teritorija.

    Iako navodno američka ambasada u Beogradu smatra de če u trenutku priznanja Kosova u Srbiji izbiti nemiri, Tadić je rekao da nema takvih informacija te da ne smatra da bi radi Kosova neki opozicijski čelnici u Srbiji mogli postati meta napada. Ponovio je još jednom kako ne želi uzimati u obzir niti uopće razmišljati o nezavisnosti Kosova. Srbijanski predsjednik misli da pomoć Rusije oko Kosova nije bratski akt te da bi volio znati što se točno krije iza svega toga. Drži da Rusija tu poziciju drži isključivo radi sebe, ali da je Srbiji ipak prioritet Europska unija, a ne Rusija.

    Screenshot: HRT

    'Milošević je malo više kriv za rat od ostalih političara'
    Govoreći o statusu Republike Srpske i tomu kako bi se eventualna neovisnost Kosova mogla odraziti na taj entitet, Tadić je naglasio kako je za očuvanje cjelovite Bosne i Hercegovine te da bi svako cijepanje te države vodilo stvaranju Velike Srbije, a na kraju i Velike Hrvatske.

    Rat tijekom 90-ih bio je sve, bila je to mješavine terorizma i patriotizma, a najgore uvijek prođu mali ljudi. Srbija na čelu s Miloševićem za rat je kriva jednako kao i neke druge zemlje koje nisu uspjele pronaći kompromisno rješenje. Ipak, mislim da je Milošević za rat ipak nešto odgovorniji od drugih. Pojava Miloševića potpuno je unazadila srpsko društvo, kaže Tadić.

    Iako misli da je većina građana Srbije za članstvu u NATO savezu, Tadić smatra da je NATO napad na Srbiju bio zločin i agresija. Ipak, stav Tadića je da je NATO savezu u interesu ulazak Srbije prije svega zbog brojnosti naroda i geografskog položaja.

    'Milanović je darovit političar'
    Na pitanje što misli o Zoranu Milanoviću, Tadić je rekao da se radi o vrlo darovitom političaru i čovjeku koji je godinama pomogao Ivici Račanu. Iako nije očekivao da će osvojit čelnu poziciju u SDP-u, Milanoviću želi puno uspjeha i nada se budućoj uspješnoj suradnji.

    Srbijanski predsjednik kaže da bi vrlo rado došao na odmor u Hrvatsku jer misli da je dobro da se dva susjedna naroda što više posjećuju i povezuju. Tadić nikad nije pušio marihuanu, a tek u 30-oj godini je probao alkohol, danas pije samo vinio. Zbog svega toga je snažno protiv legalizacije lakih droga dok u pogledu legalizacije homoseksualnih brakova smatra da takva ideja na području bivše Jugoslavije još uvijek nije realna.

    Tadić je na kraju Aleksandru Stankoviću odgovorio da je emocionalno vezan za Kosovo, ali da ne bi imao ništa protiv toga da mu sin ili kćer ožene tj. udaju za osobu albanske nacionalnosti. S obzirom da mu je žena Hrvatica, istaknuo je da je svojim primjerom pokazao kako mu kod ljubavi nacionalnost nije bitna.

    Predsjednik Srbije je relativno optmističan u pogledu budućih odnosa Hrvatske i Srbije, ali misli da je neophodna bolja i tješnja suradnja, prvenstveno na području gospodarstva. S njim su se složili i gledatelji emisije, njih 71 posto smatra da će odnosi između dviju, nekad zaraćenih zemalja, u budućnosti biti bolji.

    http://www.vecernji.hr/newsroo.....9/index.do


    А ко се за ово извинуо, ако икако може ????


    Hrvatski list Feral Tribune od 1. septembra 1997g.
    Miro Bajramovic, bivsi pripadnik tzv. Mercepove jedinice, otvoreno svjedoci o zlocinima sto su ih on i njegovi ratni drugovi pocinili na podrucju Pakraca, Gospica, Zagreba, Slanog
    Kako smo ubijali u Pakračkoj Poljani
    Zovem se Miro Bajramovic i direktno sam odgovoran za smrt 86 ljudi. Ja s tom cinjenicom navecer zaspim i ujutro se budim, ako zaspim. Svojom sam rukom ubio sedamdeset dvoje ljudi, medju njima je bilo i devet zena. Nismo radili razliku, nista nismo pitali, oni su za nas bili cetnici i neprijatelji. Najteze ti je zapaliti prvu kucu i ubiti prvog covjeka. Poslije sve ide po sablonu.
    Tomislava Mercepa upoznao sam 1991. godine u Dalju. Od tada smo skupa ratovali. Prosli smo puno toga zajedno. Nasa se jedinica zvala "Jesenje kise", odnosno, sluzbeno, Prva Zagrebacka specijalna postrojba pri MUP-u. Medju hrvatskim braniteljima i narodom se jako dobro zna tko su "Jesenje kise".
    LIKVIDACIJE U GOSPICU I SLANOM
    Prije odlaska u Pakracku Poljanu, negdje u rujnu 1991., bili smo u Gospicu. U Gospicu je dovoljno bilo da budete Srbin, pa da vas vise ne bude. Nasa je grupa dolje likvidirala izmedju 90 i 110 ljudi, jer smo bili prekratko, niti mjesec dana. Za Gospic je vrijedila naredba: "etnicki ocistiti"; ubili smo direktora poste, bolnice, vlasnike restorana i kojekakve druge Srbe. Ubojstva su izvodjena metkom u celo, jer nismo imali vremena. Ponavljam, iz vrhovnistva je bila naredba da se smanji postotak Srba u Gospicu.
    U Slano smo isli cetiri puta i likvidirano je trinaest osoba, svi su bili Srbi. Od njih trinaest ja sam ih ubio osam. Moju grupu su cinili Sinisa Rimac, Miroslav Brisevac, Igor Mikula i mala Gordana, cije prezime nikada nisam upamtio.
    PAKRACKA POLJANA: "OBRADA" ZATVORENIKA
    U Pakracku Poljanu stigli smo 6. Listopada 1991. godine, nakon povratka iz Gospica. Zatvorenike smo drzali u podrumu osnovne skole, a kad ih je bilo vise, onda bi smo ih stavljali i u ucionice. Za njih su najgore bile noci, kad smo ih operativno obradjivali, a to je znacilo da smo pokusavali pronaci najbolji nacin da im nanesemo sto vecu bol kako bi sto vise priznali. Znate li koji je najbolji nacin? Palite zatvorenika - plamenom iz boce plina i onda ga polijete otcom, a to radite uglavnom po genitalijama i ocima. Zatim postoji mali induktor, poljski telefon, pa Srbina prikljucite na to. Radi se o istosmernoj struji, ne moze ubiti, ali stvara neugodan osecaj kod covjeka. Pitas onda tog prikljucenog Srbina odakle je, on ti kaze iz Dvora na Uni, a ti onda, okrecuci poljski telefon nazoves Dvor na Uni. Zatvorenicima se znao u guzicu gurati petozicni kabel, to bi im ostavili po par sati da ne mogu sjesti. Otvarane su im rane po kojima je posipana so ili ocat. Uglavnom, nismo dozvoljavali da prestanu krvariti. Isto tako, svi su isti dan morali nauciti "Lijepu nasu", a to ih je natjerao zapovjednik zatvora Mijo Jolic koji danas, jednako kao i Suljic, ima restorane po Hrvatskoj. Kad se sjetim svih tih mucenja, pitam se kako su se uspjeli sjetiti svega toga. Primjerice, najbolnije je zabiti male cavale pod nokte. Kad na to spojite trofaznu struju od covjeka ne ostane ni traga. Pepeo! Ljudi su pod takvim mucenjima priznavali sve sto su znali i sto se od njih trazilo. U pocetku smo glumili nekakve demokratske policajce, davali smo Srbima papir da na njemu napisu sve sto znaju, a trazilo se sto vise imena i lokacija.
    Tomislav Mercep je bio zapovjednik Poljane, a ja sam bio dozapovjednik. Mercep je sve znao. On nije osobno sudjelovao u egzekucijama, ali on je citao sve sto smo mu mi pisali u izvjescima, premda je vecina informacija priopcavana usmeno. On je znao za svaku likvidaciju, jer je bio zapovjednik i bio je za nas karizmaticna osoba. Nekoliko nam je puta rekao: "Nocas ocistite sva ta govna." To je znacilo da se likvidiraju svi zatvorenici. Ako nisi ucinio sto je naredjeno, onda si bio peta kolona, a mi smo u Pakrackoj Poljani jednako ubijali i Hrvate i Srbe. Nas su se plasili i Hrvati u Poljani. Selo je, naime, po celu noc slusalo jauke i zapomaganje iz zatvora, ljudi nisu mogli spavati, ali nam nista nisu smijeli reci. Svi su znali da bi, ako nesto priupitaju, i sami mogli zavrsiti u zatvoru.
    Jednom sam rekao da su svi koje sam ubio umirali sretni, jer sam im ja na malom bloku pisao potvrde da mogu proci nase straze i oni s tom potvrdom sretni idu doma. Onda sam ih ja cekao snajperom. Umirali su nasmijani.
    Mi Srbe nismo djelili na vojnike i civile; ako smo nasli pusku bilo gdje sakrivenu, on je za nas bio cetnik. Srbi su u to vrijeme jako tesko mogli opstati, jer ne vele badava da kud mi prodjmo, trava ne raste. Koliko ja znam, vise od pedeset Srba dovedeno je u Poljanu iz Zagreba, a dovozili su ih svi koji su bili u uzem Mercepovu krugu - Rimac, Suljic, Mikula, Hodak, ja
    Relativna je stvar koliko smo dugo drzali zatvorenike. To je zavisilo o tome za koje vrijeme bismo ih uspjeli iscrpiti. Vecinom smo ih prije ubijanja drzali izmedju dva i pet dana. Oni da su i prezivjeli, ne bi kasnije bili normalni ljudi. Srbi koji su bili dobri i lojalni, sluzili su nam za kopanje grobova, s tim da smo im govorili da kopaju zaklone za puskomitraljez. Jednom je jedan od zatvorenika, bio je iz Kutine, kazao da mu je to petnaesti ili sesnaesti zaklon. Odmah smo ga likvidirali, jer njegovo nije da broji nego da kopa.
    Vladalo je tada veliko koristoljublje. Nas je tridesetak islo pedeset metara ispred prvog tenka, mi smo cistili i likvidirali koga smo zatekli. Iza nas su isli neki koji su se nazivali mercepovcma i koji su krali i palili kuce. Takvi su bili Mardjeralo, RukavinaMercep nam je govorio da Srbima otimamo sve, a da novac koje nadjemo u njihovim kucama moramo predavati u stab za kupovinu naoruzanja. Medjutim Trusic, Mercep, Rukavina zvani Pop i Nedeljko Posavec su dijelili novac izmedju sebe. Kako to znam? Dan prije ubistva Pave Mlinarica, jedan na drugog su pucali Posavec i Rukavina, jer nisu podijelili novac na jednake dejelove. Posavec je maknut iz postrojbe, ali mu nisu uzeli novac, a tu nije bilo tisucu ili sto tisuca DEM, tu je bilo mnogo vise.
    Ne bih mogao reci da su u Pakrackoj Poljani vrsena masovne likvidacije, radilo se o grupama od sedam do deset ljudi. Zapravo sve je ovisilo koliko se ljudi nalazilo u zatvoru. Ponekad smo znali likvidirati u kucama, a kucu potom dignuti u zrak. Nema tijela. Bilo je puno takvih kuca, najvise u selu Bujavici.
    U to je vrijeme bilo ovakvo razmisljanje: Ubij srbinu dijete, jer on nice na minus dvadeset. U ono vrijeme uopce nisam imao osjecaj da su Srbi ljudi kao i mi, da su i oni neciji ocevi, braca, djeca Ne, djecu nismo ubijali, osim sto je Suljic ubio Aleksandru Zec. Po mojoj procjeni u Poljani je likvidirano sve zajedno oko 280 ljudi, a kroz nju je proslo i desetak zena. Osim Marine Nuic, secam se jedne Nade iz Kusonja koja je ubacena medju nas. Bila je tu i neka starica kojoj je u kuci nadjen snajper. Osim te starice sve su ostale zene silovane pa ubijene. To je istina.
    Moje je duboko uvjerenje: da nije pobijena obitelj Zec, nista se ni dan danas ne bi znalo o Pakrackoj Poljani. Bio je to glavni kljuc i glavni razlog da se na jedinicu gleda kroz drukciju prizmu. A Pakrackih je Poljana u Hrvatskoj bilo jako puno
    UMORSTVO OBITELJI ZEC
    Za mene je samo jedno nepojmljivo - zasto od obitelji Zec cine karizmaticne osobe? Jako se dobro zna da je Mihajlo Zec radio za protivnicku stranu, za Srbe, premda je bio hadezeovac i premda je pokusavao pomoci hrvatskoj vojsci. Cinjenicno stanje je takvo da smo mi cuvajuci punktove u selu Dobrovcu kod Lipika saznali da se Milorad Zec, Mihajlov brat, svake noci iz Subotske vraca doma spavati. I mi smo ga jedne veceri sacekali u njegovoj kuci u Dobrovcu.
    Mozemo razgovarati na koji smo nacin mi vrsili operativnu obradu osobe, ali tu nema tajni - tu se batinalo, maltretiralo, iznudjivalo se priznanje na bilo koji nacin. Tada je on nama priznao za svoga brata Mihajla, sto i za koga radi.
    Kad sam dosao u Zagreb dao sam zapovjed da se privede Mihajlo Zec, a ja sam tu zapovjest dobio od Tomislava Mercepa. Nama je Mihajlo Zec vise vrijedio ziv nego mrtav. Ali onda se grupi koja je trebala privesti Zeca samoinicijativno, ne po zapovjedi, prikljucio Munib Suljic, koji je te veceri bio nadrogiran i pijan. Ja sam Sinisi Rimcu rekao da samo u slucaju otpora privodjenju likvidira Mihajla. On je pokusao bjezati, Rimac ga je pustio (premda je meni nepojmljivo da mladic od 19 godina nije mogao sustici jednog takvog covjeka i savladati ga, ali dobro, mozda je sve to bio trenutak) i onda je pucao u njega.
    Tad se iz jednog plavog kombija bez registracije, jer smo mi u privodjenju po Zagrebu isli u neobeljezenim uniformama i autima bez registracija, pojavio Munib Suljic koji se vratio po malu Aleksandru i po gospodju Zec. Najprije ih je odveo u hotel Panorama, odatle na Sljeme i tamo ih likvidirao.
    Neki dan je u Nacionalu izasao Suljicev demanti da on to ubojstvo nikad nije priznao. Tacno je da je Suljic po uhicenju sve ispricao, sve priznao, te je s djelatnicima Policijske uprave iz DJordjiceve otisao na Sljeme i pokazao grobove. I tad je priznao da je on ucinio likvidaciju. Najzalosnije je sto je on prijetio Nebojsi-Hodaku-Ceni, Igoru Mikuli, Sinisi Rimcu i maloj Snezani Zivkovic iz Gospica te natjerao Mikulu da ispali dvadeset metaka u malu Aleksandru i gospodju Zec. Da bi on, kao, bio siguran. I natjerao ih je da zakopaju leseve.
    Samo su zbog toga oni umijesani u tu aferu. Jer Rimac je u istrazi javno priznao: "Ja sam ubio Mihajla Zeca, a u drugo me ne mesajte." To je istina. Danas se od Mihajla Zeca cini nekog heroja i govori se da je on uzaludno poginuo, a da se ja nesto pitam, da ja tiskam nekakve novine, ja bih vise pisao o Marini Nuic, jer je ona nevino poginula.
    IZDAVANJE ZAPOVJEDI
    Demantirao bih rijeci Ivana Vekica iz proslog Ferala. On laze, on je sve znao. Ja mu mogu reci koliko je nasa jedinica dobila naredbi od njega. On bi rekao "od vas trazim da napravite to, to i to". Nikad se nismo vratili da nismo izvrsili zadatak, a najvise se radilo o likvidacijama. Njegova je zapovjest da se ubije Milos Ivosevic, a zbog njega je trebalo biti ubijen i jedini prezivjeli Srbin iz Poljane, Stevan Brajanovic. Ponavljam, Ivan vekic je sve znao.
    U zatvoru sam bio od drugog sijecnja do 30 travnja 1992. godine. Meni je bilo najzalosnije sto je 15. sijecnja Hrvatska priznata, a ja u Remetincu. Oslobodjeni smo kad je Seks postao javni tuzilac, ali smo pusteni u dvije grupe. Mikula, Hodak, Snjezana Zivkovic, Suljic i Rimac su ostali cetrdesetak dana duze u zatvoru zbog Zeca. Prvi mjesec u zatvoru su se prema nama ponasali okrutno. Ne, nitko nas nije smio dirati, jer da je nad nama bilo neko fizicko izivljavanje, ja mislim da danas policiska zgrada u DJordjicevoj ne bi postojala. Tu je veliki utjecaj imao Mercep, koji je organizovao nasu obranu, te Ivan Vekic, koji danas istupa s kojekakvim glupostima. U to je vrijeme bio na nasoj strani. Mozda sam to vec kazao, ali ponavljam da su istrazni suci Jvanovic i Horvatinovic bili prilicno korektni, nisu ih zanimali detalji.
    Veliki sam vjernik. Imam na ruci prsten-krunicu iz Medjugorja. Bog sve prasta do odredjene granice. Ja mislim da sam dosad dovoljno kaznjen za sve sto sam pocinio. Zivotna bi mi satisfakcija bila da mi djeca imaju egzistenciju, jer jako dobro znam sto ce mi se dogoditi nakon ove price, ali samo bih volio da neko povede racuna o mojoj djeci. Stvarno imam prekrasan brak i prekrasnu obitelj, dvoje divne male djece. Moja supruga zna za sve sto sam ja radio, jer samo tako mozemo zajedno zivjeti.
    Nije mi lakse kad sam vam sve ispricao. Plasim se svoje postrojbe. To su prekaljeni profesionalci, koji ne promasuju cesto. I znam da mi Haag ne gine.
    ________________________________
    O ovom svedocenju Miro Bajramovica, zamenika Tomislava Mercepa, koje ste procitali informisale su skoro sve zapadne medije - izuzev svedskih.
    Redakcija emisije vesti svedske televizije "Aktuellt" izricito je odbila da i jednom recju pomene ovo svedocenje o sistematskom, i od politickog vrha Hrvatske planiranom likvidiranju neduznih srpskih civila i unistenju srpskog naroda uopste u tadasnjoj republici Hrvatskoj, koja je u vreme zlocina o kojima Bajramovic svedoci, jos bila u sastavu bivse Jugoslavije.
    KAD JE KRENULO PO ZLU: Stvari su krenule po zlu dolaskom u Gospić dva lika: Mirka Norca, zapovednika 118. brigade HV i Tihomira Oreškovića, opskurnog političkog emigranta iz Nemačke, čiji brat Ivica Orešković u ta doba ima visok rang u Vojnoj policiji HV. Ta dvojica počinju da u Gospić dovode paravojnu ekipu sastavljenu od krajnje sumnjivih tipova: emigranata, kriminalaca, fanatičnih "patriota" i sličnih slobodnih umetnika, čiji je izvor prihoda bio i ostao nedostatak dokaza. Krizni stožer i Ante Karić u svojim izveštajima iz tih dana žale se na pljačke i spaljivanja napuštenih srpskih i hrvatskih kuća, na maltretiranje nevinih ljudi po nacionalnoj osnovi i na opšte bezakonje koje unose paravojne formacije. Rezultat je formiranje jedinice Vojne policije u Gospiću upravo od tih istih paravojnih umetnika. Ante Karić piše pismo predsedniku Tuđmanu: o svemu tome i o pretnjama koje prima. Polovinom oktobra, regularni organi vlasti i Krizni stožer Gospića marginalizirani su i preplašeni.

    Veliki pogrom u Gospiću bio je pripremljen čekao se trenutak. Čas je kucnuo u noći između 16. i 17. oktobra 1991. Jedinice Vojne policije HV i paravojni "dragovoljci" te noći krenuli su da iz kreveta izvlače gospićke Srbe, ali i "nepatriotske" Hrvate i trpaju ih u kamione. Kamioni kreću van grada; nekoliko žrtava pokušavaju da pobegnu iskačući iz kamiona, ali su pobijeni pored puta Gospić-Karlobag. Ostali su bili postreljani iz blizine, ali i poklani na nekoliko lokacija: leševi su bili bačeni u jame, ili zakopani. Pogrom traje do 23. oktobra; ukupan broj stradalih tokom te krvave sedmice je između 150 (potvrđenih) i 400 (službeno nestalih).

    Kriterijumi su bili dosta široki i slobodni: ubijani su Srbi zato što su Srbi; ubijani su Srbi zato što su bili na uglednim i značajnim položajima; ubijani su Hrvati zato što su u bračnim ili prijateljskim vezama sa Srbima; ubijani su Hrvati zato što su bili na značajnim položajima. Sestra Jurice Pavelića, koji je i dan-danas direktor Zagrebačkog velesajma, ubijena je zato što je bila udata za Srbina; sam Pavelić se nikada nije usudio da pita šta mu je sa sestrom. Sudija Okružnog suda Đuro Pavlica i okružni javni tužilac Đorđe Kalanj ubijeni su jer su bili i Srbi i opasni za nekoga; predsednica Okružnog suda Mira Jurjević tada nije pitala ništa, a danas sarađuje sa haškim islednicima u Gospiću. Đuro Pavlica smenjen je kasnije sa sudijske funkcije odlukom Sabora "jer se nije pojavio na radnom mjestu pet dana"; Nikola Visković, tada zastupnik, pitao je, je li to onaj isti Pavlica koji je na spisku gospićkih žrtava; odgovor nije dobio, a zapisnik sa te sednice nestao je nekuda. Stradalo je i nekoliko policajaca obe nacionalnosti; veruje se da su razlozi bili mnogo prozaičnije prirode od etničke pripadnosti. Prve vesti o gospićkom pogromu procurile su ubrzo, preko preživelih i preko rodbine stradalih, ali i kroz izveštaje Ante Karića i Ivana Dasovića. Rodbina stradalih žalila se svima: od vlade do američkog ambasadora Vorena Zimermana. Zagreb je pokrenuo istragu u kojoj su izjave dali mnogi svedoci, uključujući Karića i Ivana Dasovića, šefa policije u Gospiću. Ivan Dasović ispričao je šta se i kako desilo. Tihomir Orešković okupio je Krizni stožer jedne večeri i suočio ih sa svršenim činom: Srbi su pokupljeni i sada ćemo ih pobiti; sve zajedno odveo ih je na jednu lokaciju blizu grada, gde su počeli da pristižu kamioni sa pohvatanim ljudima; njegovi ljudi otvorili su vatru. Dasović kaže da je opalio dva metka, pazeći da nekoga ne pogodi, a ostatak šaržera ispraznio na zemlju. Najiscrpniji prikaz događaja, međutim, dali su trojica vojnika i pripadnika SIS (vojne službe bezbednosti HV), Zdravko Levar, Zdenko Repac i Zdenko Bando, sva trojica prisutni na terenu u ta doba. Oni govore o "krvavim čizmama" od klanja, o mučenjima i egzekucijama na više lokaliteta. Oni takođe pominju učešće posebne jedinice policije MUP-a Hrvatske pod komandom Tomislava Merčepa u tim događajima. Merčep se u Gospiću pojavljuje posle pokolja u Pakračkoj Poljani, koji je takođe predmet istrage haškog Tribunala.

    "DOMOLJUBNA DIVERZIJA": Vrh vlasti u Hrvatskoj, uključujući i predsednika Tuđmana, znao je o Gospiću sve, još pre kraja godine 1991. Tihomir Orešković bio je priveden u MUP u Zagrebu, ali je Gojko Šušak, tadašnji ministar odbrane, intervenisao i objasnio Franji Tuđmanu da su Orešković, Mirko Norac i Merčep "naša djeca" i da ih ne treba goniti. Istorije radi, treba podsetiti da su i opozicioni članovi vlade narodnog jedinstva iz 1991. znali šta se desilo: Dražen Budiša (HSLS), Zdravko Tomac (SDP), ali i Stipe Mesić, tadašnji predsednik Sabora. Procenjeno je da se ne ruši "narodno jedinstvo".

    Slučaj Gospić pojaviće se na kratko, doduše pred hrvatskim pravosuđem u kontekstu ubistva porodice Zec u Zagrebu 1993. Merčepovi ljudi Munib Suljić, Siniša Rimac i Igor Mikola, veterani Pakračke Poljane i Gospića, ubili su podlo i sa umišljajem celu porodicu, uključujući i devojčicu od 12 godina. Tokom suđenja, pošto su priznali sve i pošto im je zločin uredno dokazan, sva trojica su oslobođena zbog proceduralne greške u istrazi. Siniša Rimac dogurao je do pukovnika HV u sastavu Tuđmanovog Prvog gardijskog zdruga... Ni ostali osumnjičeni za Gospić nisu gore prošli: Mirko Norac je general major HV; Tihomir Orešković je načelnik opštine Perušić; Tomislav Merčep bio je bestidan do te mere da se čak kandidovao za predsednika republike (0,03% glasova u prvom krugu); inače je predsednik jedne marginalne stranke i jedne još marginalnije udruge dragovoljaca, ali ima svoju infrastrukturu moći i podršku desnice HDZ, još uvek jakih neofašističkih krugova i dela crkve.

    Oni koji su upozorili na zločine u Gospiću prošli su mnogo gore: Levar, Repac i Bando morali su da emigriraju u strahu od osvete; Ante Karić živeo je godinama u strahu. Nezavisni listovi koji su o Gospiću pisali "Arkzin", "Feral", "Globus" bili su optuživani za "izdaju". Hrvatski helsinški odbor, koji je među prvima prikupio podatke o Gospiću bio je predmet bezbrojnih policijskih intriga i istraga; Ivanu Zvonimiru Čičku, njegovom osnivaču i dugogodišnjem predsedniku zamereno je čak što je kum Tihomiru Oreškoviću, iako je poznato da su sve veze prekinuli pošto je Čičak javno progovorio o Gospiću. Sada je račun stigao na naplatu: haški "arheolozi" kopaju po Gospiću; hrvatski generali (naročito Mirko Norac, Ante Gotovina, Ivan Korade i Ivan Čermak, čija imena se učestalo pominju u haškom kontekstu) u panici su; osnovan je neformalni stožer, kod nas bi se reklo "koordinacija", za odbranu Tihomira Oreškovića, ali i Tomislava Merčepa; sve "patriotske snage" digle su se i kukaju kako im se, eto, sprema "novi Blajburg" u Hagu. HDZ, ugrožen raspadom stranke i frakcijskim borbama, u opasnosti od brojnih istraga za pronevere i pljačku (i još gore od toga), pod sve dužom senkom Mandatno- imunitetskog odbora Sabora, jedva je dočekala otvaranje slučaja Gospić da ga iskoristi kao "domoljubnu" diverziju. Kolumnisti Svete matere rimokatoličke crkve u Hrvata, don Živko Kustić i monsinjor Luka Vuco, kukaju po novinama kako je došlo poslednje vreme i nova 1945: "Nestao je (2000. godine!) jedan režim koji Hrvati nisu doveli", veli msgr. Vuco i nastavlja kako će, eto, jadni Hrvati opet biti krivi kao i posle 1945; ispade da je HDZ na vlast doveo Milošević. Istraga, međutim, traje; poslednja vest je da su islednici haškog Tribunala pronašli prve ostatke žrtava na jednoj lokaciji blizu Gospića.

    Miloš Vasić

    Kad ce doci na red procesuiranje zlocina u Sisku?


    http://www.slobodnadalmacija.hr/20050930/novosti09.asp
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Vidi nik, kad hocu da citam novine ja odem i kupim ih na kiosku. Zato komotno mozes da se postedis izvlacenja clanaka koji tebi odgovaraju iz raznih onakvih i ovakvih glasila. Nema svrhe. A i ne vodi nikuda.

      Vrh

  10. #70

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    "Ми немамо право да се љутимо и да замерамо земљама које су признале Косово" Тадић, у "Утиску недеље"

    Оља Бећковић: Реците ми зашто Коштуница не жели у ЕУ?
    Тадић: Не знам, не знам, не знам... ма не занима ме! Оља, питајте Војислава Коштуницу - пола сата избегава одговор.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "Ми немамо право да се љутимо и да замерамо земљама које су признале Косово" Тадић, у "Утиску недеље"

    Оља Бећковић: Реците ми зашто Коштуница не жели у ЕУ?
    Тадић: Не знам, не знам, не знам... ма не занима ме! Оља, питајте Војислава Коштуницу - пола сата избегава одговор.

    ...ajde ovako: "Mi treba da idemo ka problemu, a ne da bezimo od njega, jer jedino iduci ka njemu ga mozemo resiti (nadovezi ovu izjavu na tvoju citiranu)..."

    ...sto se drugog dela tice, kako bi on mogao da zna ono sto ni eks-premijer ne zna?
    Poruku je izmenio Mish, 09.03.2008 u 21:57 Razlog: nećemo se vređati
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...ajde ovako: "Mi treba da idemo ka problemu, a ne da bezimo od njega, jer jedino iduci ka njemu ga mozemo resiti (nadovezi ovu izjavu na tvoju citiranu)..."

    ...sto se drugog dela tice, kako bi on mogao da zna ono sto ni eks-premijer ne zna?
    И шта добијеш кад надовежеш?

    Па он тврди да Коштуница не гура резолуцију јер жели да брани Косово, већ зато што не жели у ЕУ. Дакле, он очигледно зна шта Коштуница жели, иако то не говори. А сад одједном не зна?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И шта добијеш кад надовежеш?

    Па он тврди да Коштуница не гура резолуцију јер жели да брани Косово, већ зато што не жели у ЕУ. Дакле, он очигледно зна шта Коштуница жели, иако то не говори. А сад одједном не зна?
    Pretpostavicu da si otisao da pishkish kada je rekao upravo to sto si napisao...

      Vrh

  14. #74

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "Ми немамо право да се љутимо и да замерамо земљама које су признале Косово" Тадић, у "Утиску недеље"

    Оља Бећковић: Реците ми зашто Коштуница не жели у ЕУ?
    Тадић: Не знам, не знам, не знам... ма не занима ме! Оља, питајте Војислава Коштуницу - пола сата избегава одговор.
    ...kazacu ti ja...jer,ako udjemo u Evropsku uniju,on gubi glasace...tvrde nacionaliste kojima su svi krivi za sve sto nam se dogadja,svet nas mrzi,jebe nas ko stigne...sta ce da prica aktuelni prenijer ako udjemo u Evropu?da cujem....
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavicu da si otisao da pishkish kada je rekao upravo to sto si napisao...
    Претпоставићу да је требало да идеш какиш, али си уместо тога ово написао.

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...kazacu ti ja...jer,ako udjemo u Evropsku uniju,on gubi glasace...tvrde nacionaliste kojima su svi krivi za sve sto nam se dogadja,svet nas mrzi,jebe nas ko stigne...sta ce da prica aktuelni prenijer ako udjemo u Evropu?da cujem....
    Прво, нисам питао тебе. Питао сам се како то Тадић зна да је Коштуница уствари против ЕУ, а не зна зашто је.
    Коштуницини гласачи уопште нису тврди нациоанлисти којима су сви криви, свет нас мрзи... то је чиста лаж. Под Коштуницине две владе смо имали константни раст привреде, страна улагања, приближавање ЕУ, тако да смо дошли до пред потписивање ССП. Да је Коштуница против ЕУ, ваљда би радио против тога, направио владу с радикалима и први и други пут, могао је ладно... дакле, све у свему, то што си рекао нема никаквог смисла.
    А да нас свет воли, видимо. Само не схватамо да је то за наше добро, бем нас глупаве.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 5 od 34 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novica Tadić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:39
  2. Radovan Karadžić, predsednik RS
    Autor itebejac u forumu Spomenar
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 19.07.2010, 20:01
  3. Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 11:22
  4. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16
  5. Tadić se izvinio građanima Hrvatske
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 08:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •