Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
овде немам шта додати, као да сам ја писао, а нисам.

Србија се поклони пред одром лажног бога, и доби заслужену награду.


Давно беху ове речи написане, али их се не сетисмо, недостојни:

Једном свиња из пуна корита
пред вратима имућнога дома,
ка умије, по свињски локаше.

- Петар Ii Петровић Његош
Nisam ni mislila da će se neko danas manuti epova, ili da neće svojatati barem Njegoša. Poznati su u psihijatriji takvi slučajevi doživljavanja sebe kao epskog junaka koji se bori u najmanju ruku protiv celog sveta ili izmišljenih neprijatelja. Ali za razliku od romantičnog zanesenjaka Don Kihota ovde nam slučajevi kroje kapu i određuju sudbinu naroda. Ovo sa boldovanjem svinja ću da zanemarim, mada si došao do izražaja, naročito svojom tolerantnošću. Ipak verujem da s obzirom na toliki broj radikala koji se razumeju u temu, nema zime za nas ove godine, biće svinja koliko hoćeš.

Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
,,SQUAW,,

Moja reakcija na sadržaje uvredljivih postova nije vezana za
Nikolića ili Tadića, da uprostim, ne sviđaju mi se ni jedan.

Postovi su vrijeđali Srbe iz Krajine i Mariju Šerifović.
Post koji dovodi u vezu pjesmu Marije Šerifović i Nokilića je po
meni blaćenje nečega što je jedino dobro i pozitivno poteklo
iz Srbije glede međunarodnog učešća.
Marija Šerifović je svojom voljom dovela u vezu uspeh Srbije, a naravno najviše svoj u vezu sa politikom i sa delovanjem SRS, prema tome, otvoreno se stavila, svojom ili voljom onih koji njome manipulišu na jednu političku stranu. Ono što je gore rečeno je vic koji u Beogradu već znaju i vrapci na ulicama, mislim da je čak objavljen i u listu Press. Pesma mi je stigla na mail, i kopirala sam samo njen deo, ima još, a nisam se htela njome narugati Mariji, već gosn staloženom i tako nekim njegovim glasačima. Uostalom, moja stvar.


Karikiranje pjesme koja je proglašena najboljom pjesmom Evrope
za prošlu godinu, i da je zlo još veće, karikiraju je oni koji bi trebali
da je fale na sva zvona da i njene mane, ako postoje a ja mislim
da ne postoje, što manje ističu.
Hvalili smo je na sva zvona, i hvalimo je. Postoji tema o pobedi Marije Šerifović i lepo piše sve što mislim o njenom uspehu i njenom umetničkom angažmanu, i uvek i uvek sam je branila i kada su se sa njenom pojavom sprdali upravo onakvi kakvi se ovde izdaju za ugrožene
Ne sećam se da je neko tada sastavio lepo ćirilično pismo u njenu odbranu!... Verovatno zato što radikalska kampanja sa njom kao maskotom još nije bila na vidiku.

Ako želite da iskažete svoju političku nepismenost radite to na drugi
način ovim činite štetu samo sebi i Srbima.
Stičem utisak da Vi i niste svjesni koliko ima destruktivnosti u Vašim
stranačkim prepucavanjima, koristite vrlo plitke, primitivne i jako
štetne metode da se istaknete ili da okaljate drugu stranu.
Ja stičem utisak da je neko ovde pogrešio VEK. Ali to je moj utisak. I nigde u pravilniku ne piše da ne smem da ga iznesem. Čak sam pri tome prilično suzdržana, ali, naravno ako neko želi da nađe manu, može da pročita u pravilniku negde i da administrator ne treba ni da je živ na svom forumu. Koliko sam ja politički pismena ili nepismena ti pojma nemaš. Verovatno bi trebalo da koristim hajdučko uskočku terminologiju ili da delujem kao dnevnikov dodatak... ili nešto još grđe... skupština opštinskog odbora na primer. To što iz tvog ćoška to izgleda plitko i primitivno, iz mog kad pogledam tvoje postove koji liče na licitacije mrtvima, nabrajanje neproverenih informacija zbog čega si više puta i brisan i opominjan čini mi se... za moj pojam to nije racionalno sagledavanje situacije... i to nije ni plitko. Dimenziju kao što je dubina i ne poseduje. Koliko to šteti meni nije tvoj problem. A ti si verovatno neko ko je Bogom dan da proceni šta Srbima šteti, a šta koristi. Imam čudesan pritisak na rektum od takvog velikosrpstva i zbog tih što se ubiše od ocila i orlova hrišćanski kokajući i ujke i turke u dvadeset prvom veku ja se i osećam kao Indijanac na svojoj dedovini. Sada živim u rezervatu. Malo me je. A uskoro ću i da nestanem.

Političare u Srbiji koji danas visoko kotiraju nazivate pogrdnim
imenima, lijepite im razne neprihvatljive etikete, a da i ne znate
šta time sebi činite, sami sebe pljujete, tu je poenta Vaše političke
nezrelosti, time sebi stvarate vrlo lošu političku klimu u Srbiji.
Očigledno imamo problema sa vizijom sveta, rekla bih u najmanju ruku da misliš da se obraćaš portparolu DSa, a po onome što govoriš, prava adresa su upravo glasnogovornici SRSa.

Treba da malo promislite, spustite loptu na zemlju, mućnete glavom
i postavite sebi pitanje im li nečega lošeg u našem javnom istupanju
kad su političari i stranke u pitanju i šta može da prizvede, dugoročno
gledajući, to naše bahato i neozbiljno ponašanje.
Podsetiću te da nismo u skupštini, a ovakvi orkestrirani napadi tamo više priliče. Zbog neozbiljnog ponašanja tvojih istomišljenika, posao administratora je ovde od jedne dobrovoljne uloge praktično posmatrača i čuvara pravilnika, pretvoren u kuluk sa punim radnim vremenom. Bitno je da dušebriznici primete da je admin aktivan čim im to ne odgovara. Bilo bi ok da sam uzela drugi nick i pisala ovo isto? Ne, meni to tek nije ok.


Ja kao neutralan u tome vidim dva izvora problema, neporofesionalne
i netolerantne vođe i predstavnike stranaka koji svaku priliku iskoriste
da već složenu situaciju naprave još složenijom, a drugi zvor je narod
koji svojim raznim glupostima dolijeva ulje na vatru.
O čemu ti pričaš? Očigledno je da ovde pokušavaš da biješ nekakve velikodržavne bitke projektovane iz realnog života. Izjasnila sam se kao i svi drugi, glasaću za Tadića, samo toliko. Nisam ni predstavnik DS ni Vlade niti sam nekakav ministar sa ili bez portfelja, svejedno, ne krijem svoje mišljenje o nekome koga smatram katastrofalnom opcijom i koga smatram delimičnim krivcem za sve sunovrate ove zemlje tako lepo ukrašene ćirilicom. Ako hoćeš, moral mi ne dozvoljava da ono što mislim krijem po svaku cenu, smatrao ti to dubokoumnim ili ne.


Forumi koji su već duže vrijeme medij broj jedan kad je u pitanju uticaj
na obične mase, a moguće je da imaju veliki uticaj i na političare, treba
da vode računa o tome koji sadržaji su prihvatljivi, koji nisu, koji su
uvredljivi i koji nisu, a sve u cilju suzbijanja širenja netrpeljivosti unutar
istog naroda.

Forumi? Baš bih volela da vidim to istraživanje i njegove rezultate. Koliko zapravo ljudi ima u Srbiji internet i koliko zapravo, makar i iz druge ruke prati forume. Slažem se o suzbijanju netrpeljivosti, ali bezazleni vicevi i pesmice svakako su manji izvor toga od svake vrste primitivizma kojima nas je 20 godina častila ona politička struja koju zapravo zastupaš.
No hajde i to da je na stranu, neka se Toma Nikolić premetnuo u dobrog duha Kaspera ili Svetog Savu kako ti volja, nemoj da zalaziš slučajno po forumima na kojima dominiraju radikali... moguće je da će te udariti šlog od tolerancije, pošto si već revnosan branilac političkog mira...

Ono, što gospoda radikali () nikako ne uviđaju je da ratovi nisu počeli onda kada se pojavilo višestranačje, već onda kada su oni i njima slični zajahali ovu i sve susedne zemlje. Trebalo bi da najmanju ruku budemo resetovani makar juče, kako ne bismo u memoriji imali niti jednu njihovu brljotinu.

A sad me se mani i ti kao i tvoj drugar NIKNIK. I svaki sledeći koji misli u vaše kolce. Ukoliko imate nešto da mi poručujete ubuduće, a da nema veze sa temom, kao pola ovoga što vi i ja pišemo, pišite mi na pp. Ostalo će biti brisano. I nauči da citiraš, onako kako ti je već nekoliko puta objašnjeno.