Klerofašizam? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 77
  1. #61

    Odgovor: Klerofašizam?

    Draga gospodjice Maja Bg,Che ce kao veliki dzentlmen odgovoriti drugu Luteru Martinu...ali ne svojim znanjem nego znanjem jednog veceg mudraca od mene,a to je Vukajlija.Dakle Vukajlija kaze:
    Klerofašista

    Covek koji : mrzi pedere,prezire sve što ima veze sa Evropom,takodje mrzi rome,crnce,azijate,muslimane,katolike,budiste,jeho vne svedoke i sve ostale pripadnike bilo kojoj veri osim pravoslavnoj,oseća odvratnost prema svakoj liberalnoj struji u politici ,čvrsto veruje da je Kosovo Srbija i da Srbe ceo svet mrzi zato što smo,zapravo viša rasa,mada nije baš siguran šta to tačno znači. Možete ga prepoznati po debeloj brojanici oko vrata,koja sve češće zamenjuje kajlu sa krstačom(jbg,ipak je kriza).
    Hasta Siempre

  2. #62

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Draga gospodjice Maja Bg,Che ce kao veliki dzentlmen odgovoriti drugu Luteru Martinu...ali ne svojim znanjem nego znanjem jednog veceg mudraca od mene,a to je Vukajlija.Dakle Vukajlija kaze:
    Klerofašista

    Covek koji : mrzi pedere,prezire sve što ima veze sa Evropom,takodje mrzi rome,crnce,azijate,muslimane,katolike,budiste,jeho vne svedoke i sve ostale pripadnike bilo kojoj veri osim pravoslavnoj,oseća odvratnost prema svakoj liberalnoj struji u politici ,čvrsto veruje da je Kosovo Srbija i da Srbe ceo svet mrzi zato što smo,zapravo viša rasa,mada nije baš siguran šta to tačno znači. Možete ga prepoznati po debeloj brojanici oko vrata,koja sve češće zamenjuje kajlu sa krstačom(jbg,ipak je kriza).
    Ma šta reći. Ovo je čisti aksiom. Nije potrebno nikakvo dokazivanje.

    Pametan čovek taj Vukajlija. Ogromna naučna veličina.

    Baš bi želeo da ga priupitam par stvari. Da li bi mogao da posreduješ ili da mi daš neki njegov lični podatak?
    Veoma me zanima iz kojih knjiga je učio? Ko ga je učio? Gde je diplomirao? Jel član koje akademije nauka? Drži li negde predavanja? Da li je polagao malu maturu po novim standardima?



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #63

    Odgovor: Klerofašizam?

    E vidis ta vrsta mrznje prema nekome,jeste klerofasizam.
    Eto malo sam se nasalio,ali sam tebi i drugima ukratko na svoj nacin objasnio znacenje te reci
    Hasta Siempre

  4. #64

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Elementi fašizma Umberta Eka odnose se na savremeni fašizam,a ne toliko na onaj izvorni,pošto je i fašizam vremenom evoluirao i prilagodio se novim uslovima u svetu.Fašizam i nacizam su opozicije komunizmu.Politička sličnost im je u totalitarnim režimima.
    Чекај, значи свако ко је против комуниста аутоматски је фашиста? Па по тој логици Де Гол или Черчил су били фашисти.
    Комунизам је подједнако тоталитаран као фашизам, са једином разликом што му се у модерном свету комунизму даје за право, а фашизму не.

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Čudi me da do sada nisi uvideo opasnost od fašizma,iako si protivnik komunizma,cenim,ne možeš ni slučajno izjednačavati komunizam sa fašizmom.
    Проблем је што се у савременом свету протурају тоталитарне идеологије под изговором борбе против фашизма, који је такође свакако био тоталитарна идеологија. Тако се овде следбеници и носталгичари култа Тита и СФРЈ згражавају над култом Мусолинија, Хитлера и Франка. Говоре о насиљу и терору фашизма и концентрационим логорима, а праве се блесави над Голим отоцима и гулазима. Говоре о животном стандарду и како смо "били сила" за доба Тита, али шта би требали онда Немци да кажу за Хитлера или Италијани за Мусолинија. Тврди се како смо у доба Тита били међународно поштовани, али то су били и Шпанци под Франком. Тито је био "махер", али то је био и Франко.

    Која је разлика? Чак је и естетика фашизма и комунизма истоветна.


    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Jedino mi je žalosna fotografija Narodnih heroja koji su dali život za odbranu svoje domovine,a sada se tako neukusno spominju u kontekestu fašizma.
    Па чекај, и овај лик је дао живот у "одбрану своје домовине":



    У његову част је спевана нацистичка химна.



    Чак су користили исти термин "другови" (kamaraden). Занимљиво овде пише "kamaraden die rotfront und reaktione erschossen" тј. "другови убијени од црвеног фронта и реакције". Занимљиво да су нацисти за своје противнике сматрали поред комуниста и некакву реакцију и реакционаре. То су, узгред, били традиционалисти и монархисти, који су били такође ликвидирани од стране нациста, а које Умберто Еко проглашава за "фашисте". Дакле, нису се само комунисти борили против фашизма. Сада само комунисти себе проглашавају за "антифашисте", иако су били такође опседнути борбом против "реакционара" као и нацисти.

    Попут фашистичких "хероја" и комунистички "хероји" су имали за приоритет победу њихове идеологије, не слободу земље или национално достојанство. Дакле, имамо идентичан култ хероја палих за "идеју".

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Zabrana Obraza,ja bih zabranila i Dveri,1389,Naši.Ako pažljivo pročitaš njihove nazadne programe,onda ćeš naći elemente šovinizma,fašizma i ostalih društveno neprihvatljivih ideologija.


    Види се висок степен толеранције и уважавања различитости. Демократски, нема шта. Толеранција само за оне ствари са којим се слажем и забрана за оне са којима се не слажем.

    Као што неко рече, када фашизам буде дошао у наше доба, доћи ће под именом антифашизма.

    Другим речима, када тоталитаризам буде дошао данас, доћи ће под изговором борбе против тоталитаризма.

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Takođe na strani pet,na ovoj istoj temi Sunny je dao dokument MUP-a o delovanju tih grupa
    Да да, између осталог се наводи расистичка, шовинистичка и неонацистичка партија ЛСВ, као ауторитет о томе ко се може сматрати фашистом. Наравно, ЛСВ-у не пада на памет да себе стави у ту категорију.

    Citat Che_Guevara kaže:
    E vidis ta vrsta mrznje prema nekome,jeste klerofasizam.
    Не то није клерофашизам, то је мржња. Дакле, шта је клерофашизам? Ниси ми дао никакав смислен одговор.
    Шта је клерофашизам као идеологија? Какве то везе има Србијом, Образом или СПЦ?

    Какве везе Образ има са фашизмом? Да ли пропагира корпоратистичко друштво? Да ли је за то да држава контролише све аспекте живота? Да ли имају паравојне формације? да ли су униформисани? Да ли пропагира расну дискриминацију? Да ли су стога они фашисти?

    Каква је њихова веза са црквеним клером? Да ли су њихови припадници свештеници СПЦ? Да ли им је СПЦ давала подршку? Како онда они могу бити клерофашисти?

  5. #65

    Odgovor: Klerofašizam?

    Чекај, значи свако ко је против комуниста аутоматски је фашиста?
    Znaš šta,ne verujem da uopšte to misliš.Naravno da nije.

    Комунизам је подједнако тоталитаран као фашизам, са једином разликом што му се у модерном свету комунизму даје за право, а фашизму не.
    Pa da to je jedina politička sličnost.I to je tačno i logično da je tako jer je svet pretrpeo neviđene užase od fašizma,svet u globalu.Zato komunizam koji negde i nije prihvaćen je priznat,zbog borbe protiv fašizma,a fašizam je neprihvatljiv.

    Тако се овде следбеници и носталгичари култа Тита и СФРЈ згражавају над култом Мусолинија, Хитлера и Франка.
    Ne zgražavaju se samo ovde,zgražava se čitav civilizovan svet.Ako se sećaš parola bratsvo-jedinstvo,dok se nisu pojavili nacionalisti i šovinisti koji su bili zabranjeni dok je Tito bio živ,sve je funkcionisalo kako treba.Kad je Tito otišao i postalo moderno ono što je bilo zabranjeno svi znamo kako smo završili.

    Говоре о насиљу и терору фашизма и концентрационим логорима, а праве се блесави над Голим отоцима и гулазима.
    Opet to ne može da se izjednačuje,i svi vrlo dobro znaju i za Goli otok i za gulage i sve ostalo.

    Говоре о животном стандарду и како смо "били сила" за доба Тита, али шта би требали онда Немци да кажу за Хитлера или Италијани за Мусолинија. Тврди се како смо у доба Тита били међународно поштовани, али то су били и Шпанци под Франком. Тито је био "махер", али то је био и Франко.
    Da,životni standard je bio kao nikad pre i posle toga,bez obzira na sve mane komunizma ( mada to nije bio komunizam ) a bili smo i vojna sila,bili smo poštovani,mislim da to ne možeš da osporiš.A što se tiče Nemaca,Italijana,Španaca oni se u većini stide tog dela istorije,sa razlogom a mi mislim da se ne stidimo ni Tita,ni Nob-a,mislim da nemamo čega da se stidimo.

    Која је разлика? Чак је и естетика фашизма и комунизма истоветна.
    Složila bih se da je slično.

    Па чекај, и овај лик је дао живот у "одбрану своје домовине":
    Ovo su ti neukusna poređenja,jer on nije branio svoju zemlju pa dao život nego je išao u osvajačke ratove.Znači tako nešto ne može da se poredi.

    Чак су користили исти термин "другови" (kamaraden). Занимљиво овде пише "kamaraden die rotfront und reaktione erschossen" тј. "другови убијени од црвеног фронта и реакције". Занимљиво да су нацисти за своје противнике сматрали поред комуниста и некакву реакцију и реакционаре. То су, узгред, били традиционалисти и монархисти, који су били такође ликвидирани од стране нациста, а које Умберто Еко проглашава за "фашисте". Дакле, нису се само комунисти борили против фашизма. Сада само комунисти себе проглашавају за "антифашисте", иако су били такође опседнути борбом против "реакционара" као и нацисти.
    Nisu se samo komunisti borili protiv fašizma i nisu samo komunisti antifašisti.Fašizam se pojavio kao treći put izmešu oslabljenog liberalizma i socijalizma.Fašisti su bili protiv liberala,komunista i njihov pokret je činio srednji stalež koji je posle Prvog svetskog rata bio osiromašen i uplašen.Vrlo mali deo su činili neki bogataši.Fašisti su se ( kao i komunisti kad su došli na vlast ) brutalno obračunavali sa svojim protivnicima.

    Попут фашистичких "хероја" и комунистички "хероји" су имали за приоритет победу њихове идеологије, не слободу земље или национално достојанство. Дакле, имамо идентичан култ хероја палих за "идеју".
    Sa tim se apsolutno ne slažem.Što se tiče prioriteta pobede ideje,to je tačno i važi za sve ideologije.A što se tiče slobode zemlje partizani su se borili da osolobode svoje zemlje od osvajača fašista i nacista.Tako da to ne može da se poistovećuje.Klut heroja palih za oslobođenje zemlje od okupatora ne može se poistovećivati sa kultom "heroja" osvajača.

    Види се висок степен толеранције и уважавања различитости. Демократски, нема шта. Толеранција само за оне ствари са којим се слажем и забрана за оне са којима се не слажем.
    Као што неко рече, када фашизам буде дошао у наше доба, доћи ће под именом антифашизма.
    Другим речима, када тоталитаризам буде дошао данас, доћи ће под изговором борбе против тоталитаризма.
    A neee to nije uvažavanje različitosti.To su neprihvatljive ideologije,štetne za društvo i čovečanstvo.To je čak zabranjeno ustavom i zakonom.Što se tiče totalitarizma,to ne znam,videćemo da li će doći.

    Ja sam ti odgovorila,ali uopšte ne razumem zašto spominješ na ovoj temi komunizam i kakve on veze ima?Da li ti braniš fašizam ?

  6. #66

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Pa da to je jedina politička sličnost.I to je tačno i logično da je tako jer je svet pretrpeo neviđene užase od fašizma,svet u globalu.Zato komunizam koji negde i nije prihvaćen je priznat,zbog borbe protiv fašizma
    Колико је смешна констатација да су комунисти били "антифашисти", кад је СССР одржавао пријатељске односе са фашистичким Јапаном до априла 1945. Комунисти се не би уопште ни борили против фашиста (од којих се скоро не разликују), да их ти фашисти нису први напали. КПЈ уопште не би ни покренула борбу против Немаца да ти исти нису напали СССР. Комунисти су саботирали (заједно са Хрватима) одбрану Југославије у априлском рату и ширили дефетизам. То зна свако ко је имао члана породице који је служио тада у војсци.
    А ево шта су немачке демократе у време када је фашизам харао мислили о фашистима и комунистима:

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    ,a fašizam je neprihvatljiv.
    Овде је проблем твоја комесарска свест. У либералним друштвима потпуно је дозвољено пропагирање свих идеја, укључујући фашизам и друге екстремне идеологије (попут комунизма).


    Уосталом, на којим доказима почива тврдња да је Образ уопште фашистичка организација?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Opet to ne može da se izjednačuje,i svi vrlo dobro znaju i za Goli otok i za gulage i sve ostalo.
    Зашто не може да се изједначава? Зато што су фашисти изгубили рат, а комунисти га добили?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Da,životni standard je bio kao nikad pre i posle toga,bez obzira na sve mane komunizma ( mada to nije bio komunizam ) a bili smo i vojna sila,bili smo poštovani,mislim da to ne možeš da osporiš
    Опет кажем, исти аргумент може да важи и за Хитлера. Да ти је фашистички вођа све то омогућио, а не комунистички, све би исто причала. Овде је суштина носталгије за лепим животом и сигурношћу, не за моралом или борбом за истину.
    Исти стандард и сигурност су Хића и Мусолини желели за свој народ, додуше на рачун других народа. Тако је и Тито стварао стандард на леђима и лешевима "народних непријатеља" и политичком проституисањем са капиталистичком САД, које су га издржавале. Твој поглед на свет је у потпуности тоталитаран и надахнут чисто материјалним, а не моралним разлозима. Већина домаћих "антифашиста" по структури психе се не разликује од правих фашиста из 30-их година.


    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    A što se tiče Nemaca,Italijana,Španaca oni se u većini stide tog dela istorije,sa razlogom a mi mislim da se ne stidimo ni Tita,ni Nob-a,mislim da nemamo čega da se stidimo.
    Ти људи се "стиде" јер су те идеологије изгубиле рат. Да је Хитлер добио рат (а био је на ивици), и да је Немачка заузела половину планете, видела би колико би се они "стидели" и колико би их било брига за злочине нацистичког режима. Уосталом колико је Немаца било против Хитлера док је био на власти? Сви после 1945 постадоше "антифашисти". Није него.

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Nisu se samo komunisti borili protiv fašizma i nisu samo komunisti antifašisti.Fašizam se pojavio kao treći put izmešu oslabljenog liberalizma i socijalizma.Fašisti su bili protiv liberala,komunista i njihov pokret je činio srednji stalež koji je posle Prvog svetskog rata bio osiromašen i uplašen.Vrlo mali deo su činili neki bogataši.Fašisti su se ( kao i komunisti kad su došli na vlast ) brutalno obračunavali sa svojim protivnicima.
    Ето да се сложимо око нечега.

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Ovo su ti neukusna poređenja,jer on nije branio svoju zemlju pa dao život nego je išao u osvajačke ratove.Znači tako nešto ne može da se poredi.
    Чика са моје слике (Хорст Весел) је убијен 1930, пре доласка Хитлера на власт и пре 2 светског рата.

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    A neee to nije uvažavanje različitosti.To su neprihvatljive ideologije,štetne za društvo i čovečanstvo.To je čak zabranjeno ustavom i zakonom.Što se tiče totalitarizma,to ne znam,videćemo da li će doći.
    Па пази, тако је и Хитлер "увaжавао различитости", био је толерантан према сопственим истомишљеницима. Опет те питам по ком критеријуму и ко даје право људима и НВО у Србији да људе етикетирају за некакав "фашизам" и да их забрањују? На основу којих доказа је Образ проглашен за клерофашистчку организацију. Шта та реч уопште значи?


    По арбитрарности наших судова, свако може бити проглашен за "клерофашисту", изузев правих клерофашиста типа Зукорлића, који најотвореније крши устав и законе.

    П.С

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Ako se sećaš parola bratsvo-jedinstvo,dok se nisu pojavili nacionalisti i šovinisti koji su bili zabranjeni dok je Tito bio živ,sve je funkcionisalo kako treba.Kad je Tito otišao i postalo moderno ono što je bilo zabranjeno svi znamo kako smo završili.
    Па сви ти "националисти и шовинисти" су били бивши припадници КПЈ и бивши Титови пионири. Све ратне вође у грађанском рату у СФРЈ су биле чланови и високи функционери КПЈ. Они су продукт Титове селекције кадрова.
    Нађи ми неког од тих ликова ко је није био из партизанске и комунистичке породице.
    Па позната ствар из СФРЈ је да људи који су били из антикомунистичких породица нису ни могли да напредују у животу. Твоју љубљену СФРЈ су, дакле, разбили управо Титови кадрови.

    Смешно ми је колико има сад људи који кукају за СФРЈ и гаје носталгију за Титом. Колико се сећам нешто тих носталгичара није било 1991.

    Него су се сада сви разочарали у последице распада СФРЈ, јер нису испуњена њихова очекивања, па сада поново славе оно што су сви пљували пре 10 година. Нису они носталгични заиста за СФРЈ него за лагодним животом. Да су им ти "националисти" и "шовинисти" то омогућили, не би они ништа имали против свега тога. Али пошто им то нису омогућили, сада глуме либерале и европљане.

    П.П.С
    Poruku je izmenio Cecara, 20.06.2012 u 05:39 Razlog: ukljonen obrisan citat

  7. #67

    Odgovor: Klerofašizam?

    Mislim da ste smorili sa ovom nebitnom temom i temom kojoj ne treba davati previse paznje.
    Ja ljude koji su ovome prvo ne primecujem,ne spustam se na taj nivo.Drugo tema je izlizana kao i samo verovanje u taj klerofasizam.
    Hasta Siempre

  8. #68

    Odgovor: Klerofašizam?

    Klerofašizam se može objasniti i sledećom rečenicom:

    Klerofašizam je ideologija koja kombinuje političke i ekonomske doktrine fašizma sa teologijom ili verskom tradicijom.
    Klerofašizam - Razum Wiki


    Njegovo postojanje se može vezati za dvadeseti vek koji je inače vek borbe fašizma i komunizma kao dve suprotstavljene, ali ekstremne ideologije. Po prirodi stvari za realno postojanje klerofašizma potrebno je nekoliko osnovnih pretpostavki. To su, pre svega, politička ideologija fašističke provenijencije i, naravno, jaka crkvena organizacija (ili toliko snažna tradicija u nekom narodu) koja je sposobna i voljna da podrži takvu fašističku ideologiju, odnosno njenu politiku oličenu u političkim, ekonomskim, nacionalnim, kulturnim i ostalim bitnim ciljevima. I, na kraju, da bi sve to funkcionisalo potrebni su ljudi, odnosno članstvo i simpatizeri takvih, dakle, klerofašističkih organizacija kao i tradicija nekog naroda, ali i širi, odnosno, za tako nešto pogodni uslovi u nekom društvu.

    Sada bih pokušao da odgovorim na dilemu da li u Srbiji postoji realna opasnost od klerofašizma, ili ne. Moj dosta čvrst stav je da zaista u Srbiji ne postoji nikakva iole ozbiljna mogućnost da su njoj iznedri bilo šta što i minimalno podseća na klerofašizam. Pa, otkud onda u poslednjih nekoliko godina toliko natpisa, rasprava, povika i šta ti ja znam čega sve na temu klerofašizma?

    Moj stav je da je to zbog toga što deo vladajuće elite u svojoj nesposobnosti da reši egzistencijalne probleme u zemlji Srbiji poseže za ovim ozloglašenim terminom kako bi skrenula pažnju sa svojih mutnih radnji, ali i diskvalifikovali deo neistomišljenika, odnosno sprečila u mnogome opravdane revolte i kritike dela nezadovoljnika da se artikulišu etiketirajući ih ni manje ni više nego klerofašistima. Naravno, to nema veze sa istinom, jer da se samo malo podsetimo ovim (ali ne i jedinim) primerom. Donedavno je od strane brojnih političara (a i analitičara) kao i dobrog dela štampe čitava SPC nazivana klerofašističkom organizacijom. U tome su prednjačili montanjari iz LDP-a, ali i iz LSV-a, DS-a i još nekih građanskih partija, dakle – sve sami građanski ekstremisti. Međutim, izborom nj. sv. Irineja za patrijarha srpskog, takvi tonovi su se naglo i bitno utišali i fokusirali tek na deo vladika kao što su Nikanor i njemu slični. Zašto? Pa, poznato je da su bivši predsednik Tadić i sadašnji patrijarh više nego prijatelji, odnosno da je nj. sv. Irinej, današnjim rečnikom rečeno, Tadićev fan. Iz ovoga sledi nedvosmislen zaključak da SPC nikada nije bila, niti je ikada i mogla biti klerofašistička organizacija, već da je godinama etiketirana kao takva i to na, očigledno je, upravo fašistički i isključiv način.

    Dakle, u Srbiji niti je crkva toliko moćna, niti je tradicija Srba u biti fašistička, niti su narodne mase u našoj zemlji sklone klerofašizmu, niti postoji bilo kakav uslov za stvaranje nečega takvog među nama.

    Međutim, opasnost od ekstremizma u Srbiji ipak postoji. Zašto? Nagomilane društvene protivrečnosti, a koje su posledica različitih faktora od kojih je jedan od najznačajnijih epska nesposobnost DOS-ovske i kasnije vlasti, vrlo je moguće da ionako veliko nezadovoljstvo naroda dodatno naraste čime će se stvoriti pogodni uslovi da se nepredvidivi deo nezadovoljnika artikuliše upravo kroz ekstremnu desnici, odnosno ekstremnu levicu.

    Ali, bilo kako bilo kod analiziranja bilo koje društvene pojeve pa i klerofašizma prvi početni korak je sagledavanje uzroka tim pojavama što je causa sine qua non, tako da je bez valjanog apsolviranja prilika koji su doveli do neke pojave, svaka dalja analiza potpuno besmislena, odnosno pogrešna, tako da neka mišljenja o klerofašizmu koja su izneta na ovoj temi zbog pogrešnog i neargumentovanog pristupa suštinskom objašnjenju pojma klerofašizam daleko više govore o nosiocima takvih stavova nego o klerofašizmu samom.
    Poruku je izmenio memento, 20.06.2012 u 12:41
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #69

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Колико је смешна констатација да су комунисти били "антифашисти", кад је СССР одржавао пријатељске односе са фашистичким Јапаном до априла 1945. Комунисти се не би уопште ни борили против фашиста (од којих се скоро не разликују), да их ти фашисти нису први напали. КПЈ уопште не би ни покренула борбу против Немаца да ти исти нису напали СССР. Комунисти су саботирали (заједно са Хрватима) одбрану Југославије у априлском рату и ширили дефетизам. То зна свако ко је имао члана породице који је служио тада у војсци.
    SSSR i Mongolija godine 1936. sklopile sporazum o prijateljstvu koji je podrazumevao i uzajamni odbrambeni protokol zbog japanskih pretenzija na teritoriji Mongolije i teritoriju SSSR-a.Pošto su jedinice uspešno odbile napade japanaca,Japan je tražio i zaključio primirje.Taj poraz nije umanjio aspiracije Japana prema teritoriji SSSR-a.Japan je i dalje nastavio da napada Mongoliju i sovjetske trupe u skladu sa sporazumom su ponovo razbili japanske vojnike.Japan je ponovo tražio prekid vatre i taj sukob se završio sporazumom koji su potpisali SSSR,Mongolija i Japan godine 1939.

    Ja bih rekla nešto drugo što se tiče Staljina,on se domunđavao sa Hitlerom da podele Poljsku,mada ga je Hitler izradio.Bez obzira na sve to komunisti su bili antifašisti.Fašisti su bili neprijatelji komunista,socijalista,liberala i demokrata,prema tome komunisti kao i svi pomenuti su se borili protiv fašista,jer su im oni prirodni neprijatelji.To je tačno da su fašisti prvi napali.Fašisti i nacisti su imali teritorijalne pretenzije prema tuđim teritorijama i zbog toga je došlo do rata.Nemci i Italijani nisu bili zadovoljni novom podelom teritorija posle Prvog svetskog rata i sad su hteli to da nadoknade.

    Fašisti su poznati kao nasilnici,zato su i napali a napadnuti su se branili.

    Zajedničko fašizmu i komunizmu je totalitarizam,ali svoditi tu sličnost pod indentičnost se ne može.

    Najbitnija je razlika u idejnim osnovama.Komunističke partije su nazivale sisteme koje su pravile "narodnim demokratijama" a fašisti su međutim izričito odbacivali demokratiju kao sistem koji prikriva plutokratiju kao izraz zapadnjačke dekadencije.


    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Овде је проблем твоја комесарска свест. У либералним друштвима потпуно је дозвољено пропагирање свих идеја, укључујући фашизам и друге екстремне идеологије (попут комунизма).
    Уосталом, на којим доказима почива тврдња да је Образ уопште фашистичка организација?
    Da ti kažem,znači meni lično te ideje su neprihvatljive bez obzira na zakon.Ja volim ljude,životinje,prirodu,sva živa bića.Ja mislim da smo mi svi ljudi isti,da nas je "Bog" stvorio sve jednako bez obzira na boju kože,rasu,naciju,to niko ne bira.

    Što se tiče Obraza i sličnih i sam znaš da te organizacije pozivaju na nasilje,na mržnju i ostalo.
    Ne vidim šta je tu sporno tebi? Jel ti misliš da to nije istina?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Зашто не може да се изједначава? Зато што су фашисти изгубили рат, а комунисти га добили
    Pa zato što je fašizam pretnja globalnih razmera.
    Onaj ko izgubi rat ( pa eto i mi nažalost u našim poslednjim ratovima ) vidiš kako prolaze,gube teritoriju,ugled...
    Evo opet ću da ponovim nešto,a ti mi molim te odgovori da li je životni standard ikada pre ili posle komunizma bio bolji?
    Bez obzira što ti ne voliš komunizam i imaš silne primedbe ne možeš da osporiš tu činjenicu da je tada standard bio najbolji i da je narod najbolje živeo u svojoj istoriji.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Опет кажем, исти аргумент може да важи и за Хитлера. Да ти је фашистички вођа све то омогућио, а не комунистички, све би исто причала. Овде је суштина носталгије за лепим животом и сигурношћу, не за моралом или борбом за истину.Исти стандард и сигурност су Хића и Мусолини желели за свој народ, додуше на рачун других народа. Тако је и Тито стварао стандард на леђима и лешевима "народних непријатеља" и политичком проституисањем са капиталистичком САД, које су га издржавале. Твој поглед на свет је у потпуности тоталитаран и надахнут чисто материјалним, а не моралним разлозима. Већина домаћих "антифашиста" по структури психе се не разликује од правих фашиста из 30-их година.
    To nije nostalgija za lepim životom i sigurnošću,to je činjenica,a ti me demantuj tako što ćeš mi navesti u kom periodu je srpski narod živeo bolje.Tito nije stvorio standard na leđima i leševima narodnih neprijatelja jer je zemlja bila deklasirana kad je došao na vlast posle rata,ali je stvorio standard,političkim prostituisanjem sa kapitalistima,arapima i svim ostalima koji su ga podržavali,poštovali i hteli sa njim.

    A sa ovim današnjim niko neće ni da se prostituiše

    Žao mi je ako sam ostavila utisak da sam domaći fašista,sponzoruša i materijalista

    Ali ovaj narod ipak mora da živi od rada i od para.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ти људи се "стиде" јер су те идеологије изгубиле рат. Да је Хитлер добио рат (а био је на ивици), и да је Немачка заузела половину планете, видела би колико би се они "стидели" и колико би их било брига за злочине нацистичког режима. Уосталом колико је Немаца било против Хитлера док је био на власти?
    Evo slažemo se ponovo.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Чика са моје слике (Хорст Весел) је убијен 1930, пре доласка Хитлера на власт и пре 2 светског рата.
    Nisam ga znala ni prepoznala,zapljuskuješ me tim sumanutim silkama

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па пази, тако је и Хитлер "увaжавао различитости", био је толерантан према сопственим истомишљеницима. Опет те питам по ком критеријуму и ко даје право људима и НВО у Србији да људе етикетирају за некакав "фашизам" и да их забрањују? На основу којих доказа је Образ проглашен за клерофашистчку организацију. Шта та реч уопште значи?
    Ja stvarno uvažavam različitosti.Ako je čovek ok kao čovek uopšte mi ne smeta da ima drugačije političko mišljenje od mene.Što se tiče Obraza i sličnih,njihova delovanja su a to sam ti već napisala više puta nasilnička,pozivaju na mržnju,šovinizam a zašto su proglašeni za klerofašističku organizaciju i ko je taj termin postavio kao relevantan ne znam.A termin znači fašizam u kombinaciji sa klerom-crkva.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    По арбитрарности наших судова, свако може бити проглашен за "клерофашисту", изузев правих клерофашиста типа Зукорлића, који најотвореније крши устав и законе.
    Jel to misliš na muftiju Zukorlića,onog što je podržao Tomu? Ako je taj,onda je pravo čudovište

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па сви ти "националисти и шовинисти" су били бивши припадници КПЈ и бивши Титови пионири. Све ратне вође у грађанском рату у СФРЈ су биле чланови и високи функционери КПЈ. Они су продукт Титове селекције кадрова.Нађи ми неког од тих ликова ко је није био из партизанске и комунистичке породице. Па позната ствар из СФРЈ је да људи који су били из антикомунистичких породица нису ни могли да напредују у животу. Твоју љубљену СФРЈ су, дакле, разбили управо Титови кадрови.
    Slažem se sto posto.Niko iz moje porodice nije bio član komunističke partije,to će te sigurno iznenaditi,ali to je istina.Nostalgičara je uvek bilo i biće,samo ja nisam nostalgičar niti mogu to biti,zbog godina.
    Ne glumim ništa,pričam ono što mislim.

  10. #70

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    ali svoditi tu sličnost pod indentičnost se ne može.
    Стварно нема смисла сводити сличност под идентичност.

    И шта рећи, на основу тога што данас имамо зло од политичара, данашња деца мисле да је прошли систем био добар. И тако деца, вођена идеологијама које нам просипају бивши Брозови чиновници, деца Брозових генерала, амбасадора, и слични апаратчици (Латинка Перовић, Лихт, Кандић, Бисерко... ) причају о антифашизму, а уствари мисле на викендицу на Брачу... тако је то кад се омладина не едукује. Спомену неко недавно да је у Пољској забрањено промовисање тоталитарних идеологија, као што су комунизам и фашизам.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #71

    Odgovor: Klerofašizam?

    Pa zato što je fašizam pretnja globalnih razmera.
    Onaj ko izgubi rat ( pa eto i mi nažalost u našim poslednjim ratovima ) vidiš kako prolaze,gube teritoriju,ugled...
    Evo opet ću da ponovim nešto,a ti mi molim te odgovori da li je životni standard ikada pre ili posle komunizma bio bolji?
    Bez obzira što ti ne voliš komunizam i imaš silne primedbe ne možeš da osporiš tu činjenicu da je tada standard bio najbolji i da je narod najbolje živeo u svojoj istoriji.
    U ovoj državi standard nikad nije bio dobar, pogledaj reportaže iz osamdesetih i sedamdesetih godina.
    Postoji period Ante Markovića, koji je bio ok, sve pre toga i posle toga je bilo sranje.
    Ljudi su se tada zadovoljavali sitnim stvarima, fića je bio auto, koliko se tada "stranaca" vozilo, ako izuzmemo fiatova vozila?

    Priča da je za vreme komunizma bilo bolje je besmislica, nikada nije bilo bolje, samo varijacija na temu lošeg, sa povremenim izletima ka malo boljem, ali to su uvek bili samo trenuci, nikako periodi duži od par godina.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #72

    Odgovor: Klerofašizam?

    [
    O. pa naravno da je bilo bolje.
    Vise puta bolje.
    Nikada Srbi nisu bolje ziveli i nikada Srbija nije vise izgradjena nego u tom periodu,
    Mislim ...navoditi primere i uporedivati onu zemlju i ovu nema smisla.
    Ali dosao je Sloba i njegova ekipa i razbucala Antu Markovica i sada imamo to sto imamo.
    Znaci ...Nista.
    Sve sto se onda izgradilo u onoj zemlji u ovoj zemlji je rasprodato ....
    Zasto su sve rasprodali ?

    Mrzilo ih da krece ?

    Proizvodnja ?
    Polozaj radnika ?
    Standard ...skolstvo ..zdravstvo /////?
    kriminal
    korupcija.............
    da skratim ---sve od

    Dno dna......

    Da zakljucim.
    U SFRJ se zivelo bolje i tu nema nikakve dileme.

    Sada je samo dilema ...da li je ovo Komedija
    ili Tragedija od drzave?

    A da je BantuBananaBankrot drzava isto nema dileme.
    Mislim...ova dryava.

    Da ...i reportaze su cudo.

    I da ...ova je zemlja klerikalna.
    I ne da je klerikalna vec je klerikalna.
    ... sa elementima klerofasizma.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #73

    Odgovor: Klerofašizam?

    Klerofašizam je ideologija koja kombinuje političke i ekonomske doktrine fašizma sa teologijom ili verskom tradicijom.
    Злоупотребљен термин од стране посткомунистичких аутономаша-сепаратиста и компартијских новонацијских генетичара са севера Србије са којим желе да "тагују" (обележе) све припаднике Српске Православне Цркве, који се усуђују макар и мислима да се успротиве сепаратизму Војводине, и који се усуђују да се буне уопште против распарчавања Србије, и који се усуђују да кажу било шта против хомосексуалне мањинске заједнице и на оне који се имало осећају ср"Б"ски (воле да користе овако). Најчешће га користи Ненад Чанак са својим следбеницима ... омиљена фраза и припадника ЛДП заједнице у Србији и сајбер ратника против православља и продичних вредности. Под клерофашиситима се подразумевају све организације које имају додира са СПЦ, макар то били и извиђачи.
    Првенствено се под тим термином у негативној конотацији мисли на: СПЦ, Двери, СНП 1389, Образ, Покрет Наши, Национални фронт и многе друге организације од којих неке са правом заслужују ову значку - што указује на велику конфузност у главама корисника овог термина.

    Наравно, термин се односи само на припаднике православне вероисповести. Ни случајно на римокатолике или муслимане, који су ето, чак имали и председничког кандидата у ахмедији и који имају легално регистровану политичку странку у Србији и који имају своју паравојску, парауниверзитете, параџамије и паравакуфе, који отворено прете ратом, покољем и крвљу неистомишљеницима.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #74

    Odgovor: Klerofašizam?

    QUOTE=FlekicaSkupusom;745738]
    Злоупотребљен термин од стране посткомунистичких аутономаша-сепаратиста и компартијских новонацијских генетичара са севера Србије са којим желе да "тагују" (обележе) све припаднике Српске Православне Цркве, који се усуђују макар и мислима да се успротиве сепаратизму Војводине, и који се усуђују да се буне уопште против распарчавања Србије, и који се усуђују да кажу било шта против хомосексуалне мањинске заједнице .
    Znaci ...ovo je klerikalna drzava.
    U ustavu je crkva odvojena od drzave , zar ne ?
    Vojska je drzavna institucija.
    Svestenici u vojski.
    Radiodifuzna agencija je drzavna institucija.
    Svestenik predsednik.
    Svaka partija . drzavna ustanova ..kladionica ima svoju slavu.
    Skolska slava je Sveti Sava sa svim crkvenim obredima koji uz to idu .i popovima naravno, iako je ovo multikulturna drzava iako je i skola drzavna institucija.
    B92 - Vesti - Irinej: Nikoli� mi govorio o Vladi

    Izjava Patrijarha :
    ""To su želje šta vlast nastoji da uradi, ali čekamo da se vlada sastavi, da postavi strategiju. Kada je reč o Crkvi, nismo davali nikakve predloge jer prvo treba da čujemo vladu po svim pitanjima"

    Dačić dobio blagoslov patrijarha za sastav vlade | Vesti | Tanjug

    Da ne pricam o hiljadu crkava koje su napravljene dok je za to vreme sagradjeno 12 skola.
    Ili o Monumentalnom krstu u Kragujevcu i onom u Nisu u izgledu koji ce biti najveci na Balkanu.

    Usput ...lepo si sastavio ovu fraza - recenicu.

    A sada malo o klerofazizmu.
    poznato je da da crkva podrzava nacional= sovinisticko = fasisticke organizacije i o tome ima bezbroj dokaza.
    kao sto je podrzavala i cetnicki fasisticki pokret.
    Znaci kontinuitet,



    Amfilohije:
    Evo, juče smo gledаli kаkаv je smrаd otrovаo i zаgаdio prestoni grаd Beogrаd, strašniji od uranijuma. Nаjveći smrаd sodomski koji je ovа sаvremenа civilizаcijа uzdiglа nа pijedestаl božаnstvа. I vidite, jedno nаsilje, nаsilje tih obezboženih i nаstrаnih ljudi izаzvаlo je drugo nаsilje. Pа se sаd pitаju ko je kriv i tu đecu nаzivаju huligаnimа”.

    Da ne govorim o ognju i macu i fosforu i sumporu.
    On koji kao i vecina vladika uzivaju u blagodetima zapadne civilizacije ( dzipovi BMWeovi ...........zlato i kadifa )///

    Ekstremno desnicarska institucija.
    Na Dan pobede nad fašizmom, 9. maja 2009. godine, SPC je u Sabornoj crkvi održala pomen saradnicima fašista, Milanu Nediću i Dimitriju Ljotiću.
    Leta 2011. SPC je promovisala knjigu ratnog zločinca Milana Lukića, osuđenog na doživotnu robiju zbog paljenja preko 100 Bošnjačkih žena i dece u Višegradu.

    I ovo slovo B?
    To palatalizacija?
    Dokaz pravovernosti.

    I jos da dodam.
    U osnovnim skolama deca uce da je jedino Pravoslavlje ispravna vera.
    Sve ostale su neverija ,...krivoverje...
    Deci od malih nogu usadjuju mrznju.......klica mrznje prema svemu sto je drugacije.

    Borba za stado.
    Monopol.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #75

    Odgovor: Klerofašizam?

    Znaci ...ovo je klerikalna drzava.
    U ustavu je crkva odvojena od drzave , zar ne ?
    Vojska je drzavna institucija.
    Svestenici u vojski.
    Radiodifuzna agencija je drzavna institucija.
    Svestenik predsednik.
    Да ли то значи, да пошто свешенике у војци имају представници свих класичних религија - да су и они клерофашисти? Да те подсетим да свештенство у армији нисмо измислили ми - тога имаш и у САД али и у ЕУ! Да ли су и они клерофашисти?
    Да ли би био задовољнији да направимо православну државу полис попут Ватикана за СПЦ, негде на Фрушкој Гори нпр. или негде другде? Шта кажеш за Ватикан онда? Клерофашисти јел?

    Svaka partija . drzavna ustanova ..kladionica ima svoju slavu.
    Skolska slava je Sveti Sava sa svim crkvenim obredima koji uz to idu .i popovima naravno, iako je ovo multikulturna drzava iako je i skola drzavna institucija.
    Шта имаш против школских слава? Ето - и моја организација има славу? То нам нико не може забранити, али ни наметнути. Постоје школски одбори који одлучују о томе, а њих чине родитељи, локална власт и наставници. Што се није нико побунио до сада?

    Izjava Patrijarha :
    ""To su želje šta vlast nastoji da uradi, ali čekamo da se vlada sastavi, da postavi strategiju. Kada je reč o Crkvi, nismo davali nikakve predloge jer prvo treba da čujemo vladu po svim pitanjima"
    Шта је спроно да се поглавари традиционалних цркава питају о мишљењу да ли је потребно да постоји министарство вера?

    Dačić dobio blagoslov patrijarha za sastav vlade | Vesti | Tanjug
    Па?
    Da ne pricam o hiljadu crkava koje su napravljene dok je za to vreme sagradjeno 12 skola.
    Не знам о којих 1000 цркава причаш, а само је у Београду саграђено 12 школа, да не спомињем остале градове. Цркве се добрим делом финансирају прилозима и ктиторством. Да ли ти можеш да забраниш мени да финансирам изградњу цркве? Не можеш, и шта ћемо сада? С обзиром да је од 1945-1990 постојала забрана градње православних цркава а дозвољавана градња католичких и џамија, онда је и тих фантомских 1000 цркава мало. Треба нам још ...
    Ili o Monumentalnom krstu u Kragujevcu i onom u Nisu u izgledu koji ce biti najveci na Balkanu.
    А шта ћемо са статуом Исуса Христа у Рију, испред које се годишње слика на милионе припадника свих религија Света, па и атеисти? Јесу ли и они клерофашисти? Да ли то значи да треба тај споменик уништити? Или споменици Буди широм Азије, или пак пагоде и прелепи будистички храмови у које такође долазе припадници свих религија? Да ниси мало превише православнофобичан?

    Usput ...lepo si sastavio ovu fraza - recenicu.
    хвала

    A sada malo o klerofazizmu.
    poznato je da da crkva podrzava nacional= sovinisticko = fasisticke organizacije i o tome ima bezbroj dokaza.
    kao sto je podrzavala i cetnicki fasisticki pokret.
    Znaci kontinuitet,
    А шта ћемо са католичком црквом која је руководила логорима за мучење и која спроводила покатоличење диљем НДХ?

    Amfilohije:
    Evo, juče smo gledаli kаkаv je smrаd otrovаo i zаgаdio prestoni grаd Beogrаd, strašniji od uranijuma. Nаjveći smrаd sodomski koji je ovа sаvremenа civilizаcijа uzdiglа nа pijedestаl božаnstvа. I vidite, jedno nаsilje, nаsilje tih obezboženih i nаstrаnih ljudi izаzvаlo je drugo nаsilje. Pа se sаd pitаju ko je kriv i tu đecu nаzivаju huligаnimа”.
    Свако има право на своје мишљење, и ти па и Владика.

    Da ne govorim o ognju i macu i fosforu i sumporu.
    On koji kao i vecina vladika uzivaju u blagodetima zapadne civilizacije ( dzipovi BMWeovi ...........zlato i kadifa )///
    Ово није тема, али се начелно слажем да постоји диспропорција у односу на аскетски живот који би требало да пропагирају

    Ekstremno desnicarska institucija.
    Na Dan pobede nad fašizmom, 9. maja 2009. godine, SPC je u Sabornoj crkvi održala pomen saradnicima fašista, Milanu Nediću i Dimitriju Ljotiću.
    Leta 2011. SPC je promovisala knjigu ratnog zločinca Milana Lukića, osuđenog na doživotnu robiju zbog paljenja preko 100 Bošnjačkih žena i dece u Višegradu.
    А шта ћемо са католичком црквом која проглашава блаженим Алојзија Степинца? Клерофашисти ...

    I ovo slovo B?
    To palatalizacija?
    Dokaz pravovernosti.
    То је иронија ... тако аутономашки-фашисти обележавају све оне који се усуђују да причају о српству ...

    I jos da dodam.
    U osnovnim skolama deca uce da je jedino Pravoslavlje ispravna vera.
    Orhodoxy у преводу значи правоверни, и под тим називом смо призанти од стране свих цркава. Сам назив религије је ПРАВОСЛАВЉЕ- правоверни! Шта ти је ту чудно? Како то да нас Свет признаје као правоверне, а ти не? Зар ниси знао да су се католици одвојили од православаца а не обрнуто? Ни они не беже од тога да су се одцепили од правоверја.
    Sve ostale su neverija ,...krivoverje...
    Deci od malih nogu usadjuju mrznju.......klica mrznje prema svemu sto je drugacije.
    Слажем се ... све потиче из куће, па преко медија и политичара. Сви смо криви подједнако. Мађарску децу терају у засебна одељења да се не би мешала са српском, што одмах указује на посебност, на изолацију, на мржњу ... анимозитет. Капираш ли ти то?
    Borba za stado.
    Monopol.
    Шта смо другачији од осталих по овој ставци?

    Шупаљ си момак

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Fetišizam
    Autor Lillith u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 12.02.2011, 13:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •