Klerofašizam? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 77 od ukupno 77
  1. #76

    Odgovor: Klerofašizam?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Znaci ...ovo je klerikalna drzava.
    U ustavu je crkva odvojena od drzave , zar ne ?
    Vojska je drzavna institucija.
    Svestenici u vojski.
    Radiodifuzna agencija je drzavna institucija.
    Svestenik predsednik.
    Svaka partija . drzavna ustanova ..kladionica ima svoju slavu.
    Skolska slava je Sveti Sava sa svim crkvenim obredima koji uz to idu .i popovima naravno, iako je ovo multikulturna drzava iako je i skola drzavna institucija.
    Типичан смарач...
    То што је Црква одвојена од државе не значи да је Црква прогнана из државе. Значи да државне одлуке доносе државни органи, а црквене црквени. Не значи да Црква не може да има свој став или гледиште.
    Свештеници имају људска права као и сви други грађани и могу да буду бирани и да бирају.
    Слављење славе је традиција, и иако је држава одвојена од Цркве, то не значи да је вјера или традиција забрањена.
    Свешетници нису забрањени ни у школама. Свети Сава је зачетник српске писмености и школства, наравно да се слави као школски празник.
    Какве курчеве везе има мултикултуралност државе??? Као ето, Срби не смеју да славе ништа из своје историје и траадиције јер ето у Србији живе и друге нације? Јебала те логика. Иди забрани Мађарима или Словацима да славе своју историју и традицију у Мађарској или Словачкој, па ми реци како ти иде.

    Da ne pricam o hiljadu crkava koje su napravljene dok je za to vreme sagradjeno 12 skola.
    У вези броја, вероватно лажеш.
    У вези цркава и школа, цркве прави Црква, школе прави држава. Какве везе има Црква са бројем изграђених школа?

    Ili o Monumentalnom krstu u Kragujevcu i onom u Nisu u izgledu koji ce biti najveci na Balkanu.
    А сметају ти православни крстови, сметају, видим ја. Крени лепо по селима по Војводини, па почни да рушиш оне мале крстове или скулптуре Исуса које имаш малтене у сваком селу, без обзира дал је католичко, православно или неко треће. То ти не смета?

    A sada malo o klerofazizmu.
    poznato je da da crkva podrzava nacional= sovinisticko = fasisticke organizacije i o tome ima bezbroj dokaza.
    Ова изјава је прво глупа, јер није једнако национално, шовинистичко и фашистичко.
    Друго, увредљива, јер доводи српску Цркву у везу са шовинистима и фашистима.
    Треће, пресна лаж и сејање мржње против православне Цркве.

    kao sto je podrzavala i cetnicki fasisticki pokret.
    Znaci kontinuitet,
    Четнички покрет није био фашистички, како би волели потомци мађарских фашиста изгледа да их представе, већ краљевска југословенска војска. Која се, убр, борила на страни савезника и против фашизма.



    Нема ништа лоше у благосиљању војника који иду да бране свој народ.

    Leta 2011. SPC je promovisala knjigu ratnog zločinca Milana Lukića, osuđenog na doživotnu robiju zbog paljenja preko 100 Bošnjačkih žena i dece u Višegradu.
    ????

    I jos da dodam.
    U osnovnim skolama deca uce da je jedino Pravoslavlje ispravna vera.
    Sve ostale su neverija ,...krivoverje...
    Deci od malih nogu usadjuju mrznju.......klica mrznje prema svemu sto je drugacije.
    За основне школе опет лажеш, опет пљујеш српску државу и српску Цркву, мржња ти просто из сваке речи избија.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #77

    Odgovor: Klerofašizam?

    O. pa naravno da je bilo bolje.
    Vise puta bolje.
    Nikada Srbi nisu bolje ziveli i nikada Srbija nije vise izgradjena nego u tom periodu,
    Mislim ...navoditi primere i uporedivati onu zemlju i ovu nema smisla.
    Ali dosao je Sloba i njegova ekipa i razbucala Antu Markovica i sada imamo to sto imamo.
    Znaci ...Nista.
    Sve sto se onda izgradilo u onoj zemlji u ovoj zemlji je rasprodato ....
    Zasto su sve rasprodali ?
    Ne, sine, Srbi nisu nikada živeli dobro, osim za tih par godina.
    Sve te fabrike su propadale još za vreme SFRJ, samo smo posledice osetili mi, jer je tada sve trebalo da izgleda savršeno.
    U prodavnicama nije bilo robe, još sedamdesetih i osamdesetih godina, iole dobru stvar si morao da kupiš vani, pa su svi palili za Trst i u Grčku, Nemačku, štatijaznam.
    srbi su, kao i ostali narodi u SFRJ, za kratko vreme sjureni, kao ovce u torove, u BG i druge gradove, pa posle, kao jaooo, propade nam poljoprivreda. Trt

    Znaci ...ovo je klerikalna drzava.
    U ustavu je crkva odvojena od drzave , zar ne ?
    Vojska je drzavna institucija.
    Svestenici u vojski.
    Radiodifuzna agencija je drzavna institucija.
    Svestenik predsednik.
    Kakve to sad veze ima?
    I Amerika je sekularna država, pa se zaklinju nad biblijom, a muslimana i inih imaju i kol'ko hoćeš i kol'ko nećeš.
    Na novcu im piše in god we trust.
    Kako sad to, majku mu

    kao sto je podrzavala i cetnicki fasisticki pokret.
    Četnički pokret nije bio fašistički, to što si u partizanskim filmovima gledao kako ustaše i četnici jedu iz istog tanjira nije istina, to je propaganda, da se izjednače rodoljubi i koljači. Takođe se njihova saradnja sa nemcima dovodi u pitanje.
    Ja sam odrastao u homogenoj sredini, ima jako dobrih i muslimana, i šiptara i kojekojih, ali ja na Kosovu ne bih smeo da progovorim srpski, u hrvatskoj se prebijaju povratnici, pogledaj samo neka mađarska prezimena, koja imaju slovenski koren, pa mi reci da li je reč o asimilaciji, il' su ti ljudi jednostavno odlučili da im je bolje da budu mađari.
    Ja sam 100% za toleranciju, ali ne po cenu da mi se zabrani sve što je moje, zarad toga da se komšija ne bi ljutio.
    Boli me kurac za komšiju, popićemo kafu, nećemo jedan drugome određivati šta će koji slaviti.

    Svaka partija . drzavna ustanova ..kladionica ima svoju slavu.
    Ne sećam se da sam pročitao da je takvo što igde zabranjeno bilo kojim zakonom, a nešto mi kroz pamet prolazi da je sloboda veroispovesti zagarantovana svakome u ovoj državi, zašto je onda ukidati? Da bi komšiji bilo lakše?


    Skolska slava je Sveti Sava sa svim crkvenim obredima koji uz to idu .i popovima naravno, iako je ovo multikulturna drzava iako je i skola drzavna institucija.
    Multikulturalna država?
    Misliš u Čačku npr bi trebalo imam da održi molitvu petkom iako je procenat muslimana zanemarljiv?
    Ja sam za, izgradimo džamije po celoj Srbiji za svaki slučaj.
    Ili bi trebalo budistički sveštenik da dođe u Beograd, pa da se svi ošišamo na ćelavo i nosimo narandžaste 'aljinčine, da s ene bi kinezi iz sedamdesetog bloka osećali neugodno?
    A koja bi trebalo da bude slava, Blaženi Alojzije Stepinac?
    Slava je tradicija, ni Turci nisu uspeli da je kod nas iskorene, iskoreniće je domaće patriote.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Fetišizam
    Autor Lillith u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 12.02.2011, 13:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •