Izbori 2008 ukratko - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Imam 44

    Bolelo me Boli Boleće

    Ne mogu da me nateraju da glasam sada kada nisam poslednjih 10 godina.

    Ne navija ni za mene niko,a njima će biti samo bolje,ma ko dobio izbore ili ih izgubio,tj. oni su već u plusu samo tako

    A politika je qrva i takva će i ostati.Bili bi radikali veće demokrate i osvojili bi i Evropu osvajanjem izbora,a opet demokrate mogu da budu radikalniji i rusofilniji od najradikalnijeg radikala,a sve ,jer vlast je vlast... a ja glasanjem da ucestvujem u njihovom bogaćenju sebe i potomstva... NEĆU.

    Meni je isto,ko god bio na vlasti sam sebe ako ne usrećim niko neće,pa što bih gazio sebe kada do sada nisam.
    ...znas i sam Nebojsa da se ne slazem sa tobom...naravno,nemam ni nameru da te ubedjujem...tebi je mozda sve jedno,ali nisam siguran da li ce biti svejedno jednoga dana i tvojoj deci...
    ...to sto je politika kurva,ne opravdava nas da kazemo boli me tuki,ne interesuje me,svi su oni lopovi ili samo da gledamo sa strane,kao da zivimo na Marsu...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...znas i sam Nebojsa da se ne slazem sa tobom...naravno,nemam ni nameru da te ubedjujem...tebi je mozda sve jedno,ali nisam siguran da li ce biti svejedno jednoga dana i tvojoj deci...
    ...to sto je politika kurva,ne opravdava nas da kazemo boli me tuki,ne interesuje me,svi su oni lopovi ili samo da gledamo sa strane,kao da zivimo na Marsu...

    Ma sve mene interesuje,ako ne zbog mene,a ono zbog dece sigurno... Jovanu sam oterao na glasanje to joj prvi put u životu,sa babom zajedno... Dosta im je od mene i glasale su za Tadića...

    ALI ima jedna istina: pre 10 godina posle 3 godine ubeđivanja bez ikakve veze i pomoći dobijem kao prvi privatnik,u smislu da nisam dopisnik ili neko ko je deo njihovog sistema, ugovor sa NOVOSTIMA

    Pre neki dan direktora marketinga 'običnog' KURIRA koji je sve samo ne prvi u hijerarhiji ne mogu da dobijem telefonom,tj. mogu da pričam sa sekretaricom do mile volje,a ona je ta koja prosleđuje dalje...Sta reći onda za PRESS...

    MENI NIKAKO NIJE BOLJE
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Ne volem da pričam o politiKi, ali me kolega eboye pozitivno inspirisao svojim "take a blue pill, take a red pill....."
    (btw.....sjajno urađeno kolega )

    Tridesetih godina prošlog veka Nemci su imali sličan izbor kakav ima Srbija danas. Da se podsetimo: Nemačka je tada bila rastrzana nepovoljnim Versajskim sporazumom (ko je rekao Kumanovski sporazum ), nacionalni identitet je uništen, nekada veliki Nemački narod ("nebeski narod") je bio na kolenima, velika nezaposlenost, nesposobna demokratska vlast.......

    Nemci su se odlučili za 'promene'. Običnom nemačkom građaninu je dosadilo da sluša prazne priče 'ovih na vlasti' i odlučio se za laka rešenja (po principu "ajd' da damo ovima šansu, ne može biti gore" - a bilo je). Laka rešenja su našli u vidu samozvanih patritota koji su im obećavali smanjenje nezaposlenosti, procvat privrede, povratak nacionalnog identiteta, ujedinjenje svih 'nemaca' pod jednim krovom, vraćanje izgubljene zemlje ...... i još mnogo toga.
    Da stvar bude gora, kratkoročno su i uspeli u tome - ali su dugoročne posledice bile katastrofalne.

    Da sumiram: izbor je nikakav, ali ako treba da biram između nesposobne demokratske vlasti i samozvanih patriota - uvek ću izabrati nesposobne demokrate
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 28.01.2008 u 16:06
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Hajde lepo ti moj Gospodine Ne, pročitaj ono gore ponovo pa ćeš možda razumeti.

    E sad o ovom drugom: Evropskom putu Srbije. Srbija jeste u Evropi i nevidim zašto bi išla ponovo u samu sebe. Koliko je opcija Tadića i njegovih glasača ispravna u pogledu evropskog puta; toliko je isto i Nikolićeva opcija i njegovih glasača ispravna što se tiče puta evrope, zavisi sa koje se strane gleda, žute ili plave. Razlika je i u opredeljenju za budući život u smislu: dali ćemo izabrati čvrsti put kapitala gde nema mesta za sažaljenje i gde je na prvom mestu novac i kako ga steći što više, pritom brišući versko i nacionalno po sistemu: baš me briga; kad imam para imam sve. Ili ćemo izabrati nešto opušterniju istočnu varijantu, gde se novac nezanemaruje, ali se dosta ostavlja mesta za čoveka, veru i nacionalni ponos. Priče o vraćanju nazad, su prašina koja ide u oči naivnima i neopredeljenima: suština je ista ko god da pobedi, običan čovek će izgubiti. Ako pobedi Tadić tada će sirotinja postati još gora sirotinja, ako pobedi Nikolić, opet će sirotinja biti sirotinja, ali ovoga puta ne zbog Nikolića već opet zbog zapada što im se Nikolić neuklapa u njihov sistem zavladaj.
    Običan čovek, iako je običan, nije više prost, zato i onaj inat iz predhodnog posta, glasaću zainat za Nikolića jer sam i ovako i onako j...n, ali će me manje boleti ova varijanta!
    "...bajke za decu od shlajma i bluda, znakovi svuda a pitas me: kuda? .... tuda...gde je poceo vek...hocu da hodam kao normalan covek...vreme leti, a pitas me kad...kako kad...sad !!!"

    Jednoga dana, komshija, poklonicu ti lyrics...mozda ce tvoja glava barem malo prestati da veruje u bajke koje smisljaju otrovni ljudi i njima magle vid...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Da sumiram: izbor je nikakav, ali ako treba da biram između nesposobne demokratske vlasti i samozvanih patriota - uvek ću izabrati nesposobne demokrate
    Pa upravo je takvo i moje misljenje. Ne zna se sta je gore, plava ili crvena. Al mislim da WonderLand malo blaza varijanta. A i sta mislis zasto sam bas plavu dao Nikolicu, a crvenu bas Tadicu?
    Poruku je izmenio goldie, 28.01.2008 u 18:23
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Pa upravo je takvo i moje misljenje. Ne zna se sta je gore, plava ili crvena. Al mislim da WonderLand malo blaza varijanta. A i sta mislis zasto sam bas plavu dao Nikolicu, a crvenu bas Tadicu?
    ...valjda zato sto je Toma derpe...
    Poruku je izmenio goldie, 28.01.2008 u 18:24
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    "...bajke za decu od shlajma i bluda, znakovi svuda a pitas me: kuda? .... tuda...gde je poceo vek...hocu da hodam kao normalan covek...vreme leti, a pitas me kad...kako kad...sad !!!"

    Jednoga dana, komshija, poklonicu ti lyrics...mozda ce tvoja glava barem malo prestati da veruje u bajke koje smisljaju otrovni ljudi i njima magle vid...

    E moj komšija, poznavao sam ljude iz nekih drugih vremena, davnijih, pa iz drugih vremena bližih, pa poznajem ljude iz sadašnjih vremena, i isvi imaju jednu te istu osobinu: usko gledanje, ostrašćenost, partisku pripadnost i idolopoklonstvo; i svi su loše prošli, ostali su ojađeni samojedi.Napiši ti meni pesmu, rado ću je čitati i radovaću se, ali pazi se sebe.
    In vinas veritas
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Od deset njih koje pitam onako neobavezno kod osmorice čuđenje ovakvm načinu kamapanje (prljavoj i niskoj), a kod petorice inat, glasaću za Nikolića, jer me je "ovaj" stvarno iznervirao.
    Cista srpska slika o zameni teza i "pametnim" komentarima.. Jesu li to ljudi iz davnijih vremena ili ovi danasnji koji daju "strucna" misljenja o kampanjama. Kakvo neiskreno razmisljanje a sve zbog proturanja politike u koju verujes.
    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    E moj komšija, poznavao sam ljude iz nekih drugih vremena, davnijih, pa iz drugih vremena bližih, pa poznajem ljude iz sadašnjih vremena, i isvi imaju jednu te istu osobinu: usko gledanje, ostrašćenost, partisku pripadnost i idolopoklonstvo; i svi su loše prošli, ostali su ojađeni samojedi.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    E sad o ovom drugom: Evropskom putu Srbije. Srbija jeste u Evropi i nevidim zašto bi išla ponovo u samu sebe. Koliko je opcija Tadića i njegovih glasača ispravna u pogledu evropskog puta; toliko je isto i Nikolićeva opcija i njegovih glasača ispravna što se tiče puta evrope, zavisi sa koje se strane gleda, žute ili plave. Razlika je i u opredeljenju za budući život u smislu: dali ćemo izabrati čvrsti put kapitala gde nema mesta za sažaljenje i gde je na prvom mestu novac i kako ga steći što više, pritom brišući versko i nacionalno po sistemu: baš me briga; kad imam para imam sve. Ili ćemo izabrati nešto opušterniju istočnu varijantu, gde se novac nezanemaruje, ali se dosta ostavlja mesta za čoveka, veru i nacionalni ponos. Priče o vraćanju nazad, su prašina koja ide u oči naivnima i neopredeljenima: suština je ista ko god da pobedi, običan čovek će izgubiti. Ako pobedi Tadić tada će sirotinja postati još gora sirotinja, ako pobedi Nikolić, opet će sirotinja biti sirotinja, ali ovoga puta ne zbog Nikolića već opet zbog zapada što im se Nikolić neuklapa u njihov sistem zavladaj.
    Običan čovek, iako je običan, nije više prost, zato i onaj inat iz predhodnog posta, glasaću zainat za Nikolića jer sam i ovako i onako j...n, ali će me manje boleti ova varijanta!
    Srbija jeste u Evropi geografski ali politika koju forsiras je stavlja negde kod Uzbekistana. A te opcije o 2 puta, jedan sa kapitalom a drugi sa "dusom" Drustvo moze biti humanije samo ako ima vise kapitala i samim tim i vise vremena posvecenom soc. problemima, sve drugo je cista demagogija. A to "vera, nacionalni ponos i sl." Pa to je "zvaka za seljaka". Mislim to je u redu ako je temeljna i to u kulturnom smislu. Ova nase sta visoko leti a nisko pada i to sve zbog ostanka na vlasti nesto smrdi.
    Poenta evropskog puta u zdravoj politici i jeste omoguciti obicnim ljudima ili sirotinji vise mogucnosti u trazenju "svog licnog interesa" ili makar njihovoj deci stvoriti temelj da se osposobe za ravnopravan zivot sa razvijenijim drustvima.
    Ovaj "drugi put" (Nikolicev ili Kostunicin) ka Evropi pravi od tih ljudi talibanski nacin razmisljanja i ne postojanje zelje za nadogradjivanjem tj. ne postoji poruka "ako ne ucis za sutra bice ti jos gore". Taj put ce ovu naciju uciniti jos starijom jer "vreme je novac". Inat je uvek kostao i kostat ce.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Opušteno, opušteno u drugi krug za izbor predsednika, jedan će pobediti, a ko će , pa onaj koji je opušteniji!
    In vinas veritas
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    .........ove rede toma.....
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    E moj komšija, poznavao sam ljude iz nekih drugih vremena, davnijih, pa iz drugih vremena bližih, pa poznajem ljude iz sadašnjih vremena, i isvi imaju jednu te istu osobinu: usko gledanje, ostrašćenost, partisku pripadnost i idolopoklonstvo; i svi su loše prošli, ostali su ojađeni samojedi.Napiši ti meni pesmu, rado ću je čitati i radovaću se, ali pazi se sebe.
    Kakve veze ima sve sto si napisao sa mnom ? Sto bi Alexandar rekao, obozavam ljude koji proniknu u moju licnost na osnovu par postova...medjutim, jos gora je stvar kad nemaju pojma ni o cemu pisem ni sta sam, u stvari, hteo da kazem...i ovde, moram da ponovim ono sto sam rekao na temama o religiji: ja tebe razumem vrlo dobro, ali ti mene (ocigledno) neces nikada...bez obzira na to koliko se trudim da ti nacrtam neke stvari ...no, nije ni vazno....
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    поларизованост сербије је доведена до крајњих граница. даље нема. глесање у недељу треба да буде поглед у ретровизор- од 9-тог марта, ратова, изолације, бомбардовања, 5-тог октобра, транзиције... и само једна дилема.
    мислим да је сваком нормалном јасно ( уз опаску да трећег пута нема...)
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Ма, само напред, нека се што више пута смењују на власти, то је најбоље за државу Србију и народ, несме постојати овакав анимозитет између главних актера, јер се шири на масе где су последице катастрофалније, као цунами тек на обали експлодира.

    Што више и чешћих промена на врху државе и Србија ће за 5-6 ротација власти бити на свом месту.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    Ма, само напред, нека се што више пута смењују на власти, то је најбоље за државу Србију и народ, несме постојати овакав анимозитет између главних актера, јер се шири на масе где су последице катастрофалније, као цунами тек на обали експлодира.

    Што више и чешћих промена на врху државе и Србија ће за 5-6 ротација власти бити на свом месту.
    Ma nije problem u menjanju vlasti kada drustvo ima cilj. Ovo drustvo i dalje luta u magli, nema generalnog stava koji je put kojim idemo.
    Kada se po tom pitanju stabilizujemo, moze smena svako sest meseci.
    Ovako je vrlo opasno tumarati.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Izbori 2008 ukratko

    па у томе јесте проблем, што нико нема јасан циљ, тако да је свеједно, из тог разлога нека се карте промешају.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izbori -Srbija 2016.
    Autor davorjanka u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.05.2016, 14:27
  2. Izbori u Hrvatskoj 2015.g.
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.11.2015, 05:42
  3. Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu
    Autor Bombica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.07.2010, 18:06
  4. Predsednički izbori u Hrvatskoj
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.01.2010, 18:09
  5. Vlada ili izbori?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 15.05.2007, 16:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •