Smrt - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 77

Tema: Smrt

  1. #61

    Odgovor: Smrt

    ZA KIM ZVONA ZVONE

    Ni jedan covek nije Ostrvo, sam po sebi celina
    svaki je covek deo Kontinenta, deo Zemlje.
    Ako grudvu Zemlje odnese More, Evrope je manje,
    kao da je odnelo neki Rt,
    kao da je odnelo Posed tvojih prijatelja, ili tvoj.
    Smrt ma kog Coveka smanjuje mene,
    jer ja sam obuhvacen Covecanstvom.
    Zato nikad ne pitaj za kim Zvono zvoni.
    Ono zvoni za Tobom

    Istina o nama je da nikada ne prestanemo da postojimo.Ako prihvatiš činjenicu da je naše telo nije fizičko,već mentalni plan uma,shvatićeš mogućnos sigurnosti,stabilnosti i neprolaznosti tela.Ako si zaboravila svoj um,sebe tj.svoje pravo "Ja" indetifikujući se sa telom,zaboravila si svoju dušu,svoje Božanstvo.Manifestacija Božije namere u tebe,počela je da bude doživljena od tebe na neprirodan i nenormalan način."Cena tog greha je smrt"kaže Biblija.Vaše orginalno mišljenje o telu je vrlo važno kada je u pitanju lečenje i održavanje mladosti tela.
    Namera tela nije ona za koju objektivna svest govori da jeste, već je telo sredstvo komunikacije Božanske namere,koja u sebi nosi žudnju besmrtnosti.
    Pitaj svoj um kakva mu je namera tvog tela,zašta je ovde i čemu mora da služi.Kada se tvoja svesnost probudi više nego sada i kad naučiš da pitaš i tražiš od svog uma da ti kaže što je on u tvom telu,ova tvoja znatiželja će učiniti da se telo samo leči i postaje zdravije.
    Telo nije ono što tvoj intelekt kaže da jeste.Imaš telo,ali ti nisi telo,već si Božanski duh.
    Telesna lepota dolazi od kretanja božanskih ideja u tebi,koje su uvek samo ljubav.
    Poruku je izmenio Goga, 17.10.2008 u 19:58 Razlog: uzastopni postovi

  2. #62

    Odgovor: Smrt

    Suocila sam se sa strahom od smrti vise puta i smatram da bi bilo nenormalno da ama bas nikada u zivotu ne pogledamo u oci ovoj vrsti straha.
    Veliki strah od smrti dozivela sam kada mi je saopsteno da bolujem od karcinoma. Videla sam sebe u kovcegu, moju Sonju u crnini, kako me spustaju u raku.... Taj intenzivan strah od smrti me je drzao dok me nije obuzeo drugi osecaj, odnosno osecanja, zbrkana i pomalo nedefinisana. I tada je pocela moja borba...
    Sada vrlo retko razmisljam o smirti, a i kada razmisljam, ostajem smirena i izbegavam da gledam dugo u taj mrak, odnosno da razmisljam o njemu.
    Postoji u zivotu mnogo drugih stvari kojih bi trebalo da se bojim vise.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #63

    Odgovor: Smrt

    Smrt je najmanji zajednički sadržalac svega što je živo! I to je dobro što je tako...

    Da, bojim se smrti. Više puta sam joj gledao u oči. Imam subjektivni utisak da sam se plašio još više neposredno posle prolaska tih situacija...

    Što kaže naš narod, neka samo ide redom...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #64

    Odgovor: Smrt

    Smrt je naša neminovnost. Dešava se, pre ili kasnije... (naravno da nisam otkrila toplu vodu)
    Neko će da kaže, bez obzira na broj godina ''uvek prerano'', neko će da je dočeka sa osmehom na licu... Koliko sam primetila, većina članova koji su postovali su se više plašili nemoći, bolesti... nego samog kraja... završetka...

    Verujem u smrt tela, ali duše - ne!

    Da se ponovim - plašim se smrti svojih bližnjih.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #65

    Odgovor: Smrt

    Stalno sam se pitala gledajući umiruće (nenasilnom smrću ) zašto niko nema u onom trenutku pre moždane smrti preplašen, užasnut izgled ili bilo kakvu facijanu ekspresiju koja bi možda mogla bar da nagovesti kako je to, pa da naslutimo bar deo večite zagonetke.

    I nekako mi je bilo najlakše i najlepše kada sam odgledala tu scenu na filmu - tamo, iza te zavese, umiruće je uvek čekao ne onaj koga najviše vole nego onaj ko njih najviše i istinski voli. I tako je lako čak i u nepoznato kada se ide sa poznatim a uz ljubav.
    Ali, to je film . Valjda nije morbidno, ali ja imam neki svoj film uz koji mi je mnogo lakše da se nosim i sa životom i sa smrću.

  6. #66

    Odgovor: Smrt

    Svakako da sama pomisao na smrt nije prijatna.Svako je svestan cinjenice,da ce jednog dana nestati,neko pre, neko kasnije.Neko dozivi duboku starost,nekoga strefi u najboljim godinama.To je sudbina i verujem u nju,protiv nje se ne moze.Ne treba razmisljati o tome,vec se treba okrenuti lepim stvarima.A takodje verujem da dusa ne umire,vec samo telo.

  7. #67

    Odgovor: Smrt

    Smrt ne mora da bude neminovnost.....Isus je to na eksperimentalan način pokazao i dokazao pre 2000 g. Vaskrsnuvši i telom i duhom.....
    Na čoveku je da odabere hoće li biti vaskrsnut za večni život sa Bogom, ili na sud i konačno uništenje.....Jer najveća laž od nastanka sveta, provlačena kroz istoriju čovečanstva, je da duh/duša ne umire!
    Duša nije besmrtna!
    Postoje dva života koja nam je Bog dao, prvi je život koji sada živimo i to je uvod u drugi, koji može biti večan sa Gospodom ili osudjen i uništen zauvek.....
    Dakle, postoje dve smrti, prva je smrt tela, i to je iskustvo koje moramo svi proći.... druga je smrt i tela i duha, koja nas čeka ili ne, a kao posledica ponašanja u prvom životu.....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 20.04.2009 u 07:25

  8. #68

    Odgovor: Smrt

    ne znam....mislim da se ne bojim ali ne bih mogla to odlucno da tvrdim
    bojim se bolesti
    one agonije koja eventualno prethodi smrti
    bojim se da ne stignem da zavrsim ono sto zelim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: Smrt

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Smrt ne mora da bude neminovnost.....Isus je to na eksperimentalan način pokazao i dokazao pre 2000 g. Vaskrsnuvši i telom i duhom.....
    Na čoveku je da odabere hoće li biti vaskrsnut za večni život sa Bogom, ili na sud i konačno uništenje.....Jer najveća laž od nastanka sveta, provlačena kroz istoriju čovečanstva, je da duh/duša ne umire!
    Duša nije besmrtna!
    Postoje dva života koja nam je Bog dao, prvi je život koji sada živimo i to je uvod u drugi, koji može biti večan sa Gospodom ili osudjen i uništen zauvek.....
    Dakle, postoje dve smrti, prva je smrt tela, i to je iskustvo koje moramo svi proći.... druga je smrt i tela i duha, koja nas čeka ili ne, a kao posledica ponašanja u prvom životu.....
    Otkud sad ovo? Posle 2000. godina menjamo model?
    Poruku je izmenio Goga, 20.04.2009 u 21:23 Razlog: ispravka*
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #70

    Odgovor: Smrt

    Šta nije jasno?
    Poruku je izmenio Goga, 20.04.2009 u 21:21 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta...

  11. #71

    Odgovor: Smrt

    Bojim je se....i nikada necu zaboraviti onaj trenutak spoznaje....kada sam shvatila da smo SVI smrtni....i dve reci mi od tada ne mira ne daju...NIKAD VISE...ali zaista nikad u ovom obliku i ovom okruzenju....

    Onda sledi (u mojoj glavi) pitanje o smislu i zivota, i zasto i kako...i da li bi bilo bolje da nikada isti spoznali nismo....pa ne bi ni bili svesni sta gubimo.....

    Ali, na srecu tu je religija....i vera u zivot posle zivota...mada cesto pomislim da je religija utopija za slabice....ne, nisam neverujuca...samo malkoooo razmisljam....i...tako...
    Poruku je izmenio leptirić, 20.04.2009 u 16:55
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #72

    Odgovor: Smrt

    Ma ne bojim se..a svakako jednom ona mora da dodje,samo jep pitanje dana.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #73

    Odgovor: Smrt

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Mene je prvo začudilo kada sam na "vežbama" iz psihijatrije na faxu čula od profesora,pa onda i videla,da se mnogi ljudi više plaše smrti nego bolesti.To mi je bio potpuni apsurd.
    Ne vidim nikakav apsurd u tome što se, ja osobno, više bojim smrti negoli bolesti.

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da kada se govori o strahu od smrti,onda se može govoriti o dva načina da se smrti plašimo:

    -u trenucima neposredne,životne opasnosti bojimo se gubitka života,prestanka trajanja i uopšte nas ne zanima da li to trajanje ima nekog smisla.Taj ''način bojanja'' ja nazivam strahom od prestanka trajanja.
    -u trenucima kada nam život nije neposredno ugrožen,kada o smrti mislimo kao o nečemu dalekom,nečemu što nam se sprema ''za posle'',bojimo se nepoznatog.Taj način bojanja je,naravno,strah od nepoznatog,neizvesnog.
    kohili je, umjesto mene, objasnila čega je točno mene strah.. Nepoznatog. A smrt je nepoznata.


    Poštujte tuđe strahove umjesto da ih ismijavate. Večina nas ima razloga zbog čega se plaši ili ne plaši.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #74

    Odgovor: Smrt

    bojim se. najcesce kad cujem neku tuznu vest o iznenadnoj smrti neke osobe. znate ono - nista mu nije bilo odjednom covek.... i onda mi dodju misli - sto ako sutra...
    mislim da ima istine u ono da se bojimo jer jos uvek imamo nezavrsene stvari i ljudi kojima smo potrebni za koje vredi ziveti... valjda kad ostaris i onda nikom ne trebas ni ne razmisljas o tome...


  15. #75

    Odgovor: Smrt

    Bojim se da cu umirati dugo i bolno...samo to
    Ne bojim se smrti, samo jos jedna od zivotnih neminovnosti i samo zamolim Onu visu silu da to bude brzo i jednostavno, da me ne potrefi neka bolestina pa da se polako raspadam...to mi je najgora nocna mora
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •