Smrt - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77

Tema: Smrt

  1. #46

    Odgovor: Smrt

    Sigurno je da nema razumnog čoveka koji ne oseća strah pred činjenicom da je smrtan. Stari filozofi bi kazali da je se ne treba bojati, jer dok zivimo nje nema, kad ona dodje nas nema, sa druge strane religija nam govori o zagrobnom životu i spasenju, no ipak jasno je da nas nista od toga ne moze osloboditi straha, ništa nas ne može sasvim utešiti.
    Svi smo mi prirodno netrpeljivi prema sopstvenom strahu, pa shodno tome, neki od nas u teznji da se straha oslobode okrecu se veri u neverovatno, sopstvenim ili tudjim iluzijama, drugi se, pak trude da ućutkaju svoju misao o smirti i tako izbegnu osecaj straha i nemoci koji iz nje proishodi i na posletku, oni najredji i najhrabriji se sa svojim strahom suacavaju i bas iz tog straha, iz osecanja nemoci i potresenosti, u umu coveka koji je resio da prihvati ono sto je istinito, radjaju se prva velika pitanja. Samo oni koji su dovoljno hrabri da se sa istinom suoče i da za nju zive mogu postati mudraci - svi ostali ostaju samo ljudi.

  2. #47

    Odgovor: Smrt

    Možda načina na koji ću eventualno otići, ali o tome zaista ne razmišljam... Smrti same po sebi- ne...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #48

    Odgovor: Smrt

    Jednom davno, kada sam bio jos mlad i prilicno oprezan, tata me je upitao:
    Zar mislis da ces se uvek plasiti za svoj zivot?

    Tada mi je bilo nezamislivo da se neko ne plasi fobicno svoje smrti.

    I onda dodju ratne godine, plasio sam se toliko za svoj zivot da sam u nekim trenutcima bio na ivici nervnog sloma.
    Prodjose ti dani... Previse stresa je ucinilo svoje. Pomirio sam se sa sobom, zivotom, na kraju se nisam vise plasio smrti. Mislim da me je to zauvek promenio...

    Danas se ne plasim smrti, jedino se plasim da nece niko da se brine o mojoj deci. To me drzi u zivotu. Smatram za sebe da sam sve proziveo i mada uzivam u svakom trenutku zivota, pun sam ambicija, energije i zivota, spreman sam bilo kog trenutka da se predam svevisnjem.
    To me cini izuzetno hrabrim, mislim da bi sada trebao da budem spasilac, ne verujem da postoji situacija u kojem ne bi smeo rizikovati svoj zivot za spasavanje tudjeg zivota.

    Ono sto me rastuzuje je da sam postao inertan i na tudju smrt. Mislio sam da ce vremenom taj osecaj proci, ali ne prolazi...
    Odem na sahranu, izjavim saosecanje rodbini i miran sam kao da sam na pecanju. Nestanak bilo koje osobe dozivljavam potpuno ravnodusno, kao neku svakodnevnu normalnu rutinu. Moram malo da glumim potresenost da ne bi ispao prostak.
    Plasim se da cu tako doziveti kad tad i odlazak meni najblizih ljudi, koje mnogo volim.

    Nesto se zauvek polomilo u meni. Kada se predje granica nekih tolerancija, vise nema povratka. Psiha je kao opruga. Vraca se u prvobitno stanje samo ako ga ne rastegnes previse.
    Znam da volim, znam da strepim, znam da dam i uzimam, i eto znam da se branim i od same smrti. Ona mi ne znaci mi bas nista...

    Ne dajte mi da budem general! Postigao bi sve vojne ciljeve!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #49

    Odgovor: Smrt

    Milorad Pavic o smrti kaze da je ... prezimenjak snu, samo to prezime nam nije poznato & san je svakodnevni kraj života, mala vežba smrti, koja mu je sestra, ali svaki brat nije podjednako blizak sestri.

    I jos lepog i korisnog,delic.
    http://www.ralphmag.org/EX/death.html

  5. #50

    Odgovor: Smrt

    Bojim se smrti, čisto zato što ne znam šta ide posle. Ali najviše se bojim da ću umreti sam, i da niko neće žaliti za mnom kad umrem. Da nikog neće biti briga. To je najgora smrt, makar po meni.....to kad nikog nije briga što si umro.....
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  6. #51

    Odgovor: Smrt

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Bojim se smrti, čisto zato što ne znam šta ide posle.
    Taj strah je u svima nama, oduvek. Odatle i ideja o zagrobnom zivotu...Lakse je verovati da postoji nesto posle nego da cemo se pretvoriti samo u prah i pepeo, kao da nas nikada nije ni bilo...


    Ali najviše se bojim da ću umreti sam, i da niko neće žaliti za mnom kad umrem. Da nikog neće biti briga. To je najgora smrt, makar po meni.....to kad nikog nije briga što si umro.....
    Mozda te to nauci da bolje cuvas svoju porodicu i prijatelje....
    Svakako je i taj strah vrlo rasprostranjen i teba pronaci nacin za njegovo prevazilazenje, da nas ne bi "progutao"...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  7. #52

    Odgovor: Smrt

    Citat bobby kaže: Pogledaj poruku
    Da li se bojite smrti ???
    Ne, ne bojim se smrti,bojim se bola....
    Znam da nita ne znam...

  8. #53

    Odgovor: Smrt

    Kao prvo niko nije umro,pa zna kako je da bi se plašio iste... Ljudi umiru jednom,a kukavice više puta jeste istina suštinska,ali je lakše konstatovati nego provući kroz mozak dok si živ... A danas jesi sutra nisi,niko mrtav nije umro,ne kuca na vrata,pa da imaš vremena.... Bojimo se bolesti i spoznaje da nismo večni,a u dvadesetak hvatam sebe da nisam mislio da sam smrtnik i da se smrt,bolest dešava nekim drugim,a ne mojima i meni... S godinama kada počne da ti se dešava,počne i strah,ali pre svega zbog sebi bliskih i porodice i nihove patnje i samoće,a bol i smrt su na poslednjem mestu... mučenje je spoznaja da je i po tebe došla,ali to i čekaš od kako se rodiš... Znači pre da se bojim da će mi dati vremena kada zazvoni da se spremim i obučem za tu priliku.ali jbg... pođimo od toga da sve što je tvoje bilo kroz isto je prošlo... drugovi neki,prijatelji,generacija,babe,dede,onaj ko me napravio na kraju,pa sad ja da kukumačem stvarno bi bio žešća pička i samoživi idiot...

    Od nje leka nema,a život da se kupi ne može,zato se i kaže da je sve ovo ostalo tako prolazno poput samog života... Kada bi bilo nešto drugo osim smrti bilo bi inspirativno,ali nema... pa 'ajde onda bar da ne budemo pičke jadne,jer ako počne život da ti prolazi u strahu ond aje bolje da ga i ne živiš,onda smrt ubija pre nego je i došla zvanično akreditovana...

  9. #54

    Odgovor: Smrt

    Bojim se smrti zbog svog sina kome sam potrebna dok ne postane čovek i roditelja, kojima trebam u starosti.
    Posle toga, neka bude šta bude
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #55

    Odgovor: Smrt

    Smrt, kao uostalom, i rodjenje su oduvek bili najvece tajne u zivotu ljudi. Otuda su u svim civilizacijama i svim narodima najsnazniji kultovi, koji se postuju, upravo oni koji su vezani za smrt i stvaranje novog zivota. Razlicite civilazije su u razlicitim periodima davale razne odgovore na objasnjenje smrti. I pored niza slicnosti, ali i razlicitosti tih objasnjenja, skoro sva ta tumacenja su sadrzala u sebi zelju da se coveku na neki nacin obezbedi mogucnost za vecnim zivotom, odnosno da se u stvari sto vise olaksa pojedincu odlazak sa ovog sveta...

    Smatram da je strah od smrti generalno normalno osecanje koje moze biti promenljivog intenziteta, pa bi se tako potpuno slozio sa sledecim misljenjem, jer sam gotovo u jotu na isti nacin proziveo svoj boravak u ratu:
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ....
    I onda dodju ratne godine, plasio sam se toliko za svoj zivot da sam u nekim trenutcima bio na ivici nervnog sloma.
    Prodjose ti dani... Previse stresa je ucinilo svoje. Pomirio sam se sa sobom, zivotom, na kraju se nisam vise plasio smrti. Mislim da me je to zauvek promenilo...
    U sadasnjem trenutku svog zivota brinem o sebi vise nego kada sam bio mladji, ne zbog sebicnosti, vec, kako je to vec vise puta lepo navedeno, zbog svoje dece....

    I na kraju, ne mogu a da ne pomenem svog poznanika iz Vrsca, zvanog Miki Triper, koji je imao obicaj da kaze:
    - Necemo biti ni poslednji ni prvi, koga ce pojesti gliste i crvi!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #56

    Odgovor: Smrt

    ...smrt dodje...i prodje...ostaju samo nasa dela...i secanja...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #57

    Odgovor: Smrt

    Mislim da kada se govori o strahu od smrti,onda se može govoriti o dva načina da se smrti plašimo:

    -u trenucima neposredne,životne opasnosti bojimo se gubitka života,prestanka trajanja i uopšte nas ne zanima da li to trajanje ima nekog smisla.Taj ''način bojanja'' ja nazivam strahom od prestanka trajanja.
    -u trenucima kada nam život nije neposredno ugrožen,kada o smrti mislimo kao o nečemu dalekom,nečemu što nam se sprema ''za posle'',bojimo se nepoznatog.Taj način bojanja je,naravno,strah od nepoznatog,neizvesnog.

    Htela bih da napišem nešto o tome strahu od nepoznatog.
    Ako je iko od vas nekada posmatrao mačku,u trenutku kada joj se približava trenutak smrti,poznaje dobro taj strah.
    Mačka se uznemiri.Posmatrajući je imate osećaj kako ona očekuje nešto što još nije doživela,iskusila i da je stoga vrlo uznemirena.Ona ne zna sa čime da uporedi taj osećaj koji je proganja.Trza se,trese.Želi da pobegne,želi da begom izbegne nešto što joj je nepoznato i neprijatno.
    Ljudi su napisali na hiljade knjiga o smrti o samrtnom ropcu,ali ako posmatrate jednu običnu mačku dok umire,tema straha od smrti će vam biti mnogo jasnija,čak će vam mačkin strah biti puno prijemčiviji,povezaniji sa vašim strahom od svih knjiga,filmova,ili čutih rasprava.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  13. #58

    Odgovor: Smrt

    gledao sam smrt u oči ... nekoliko puta

    i onda sam počeo verovati u sudbinu

    tako da se smrti više ne bojim

    mada bi mi bilo žao što nisam probao sve i prošao svuda, za života, kuda sam mogao
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  14. #59

    Odgovor: Smrt

    Smrt je prelazak iz jedne kuće u drugu.Ne plašim se sopstvene smrti,plašim se gubitaka ljudi koje volim.Smrt je kraj ovog života i nastavak onog večnog.Ne verujem u zagrobni život,verujem u vaskrsenje duše i tela.Duša je za mene ta velika misaona energija koja nam je od Boga data,kao najveća energija koja postoji u univerzumu i nalazi se svuda oko nas.Molim se samo da mi u času smrti Bog ojača moje misli da Ga mogu naći,da budem sa Hristom,sa mojim najdražima,sa kojima sam provela najsrećnije vreme u ovom životu,da budemo svi zajedno i u jednom Bogu.

  15. #60

    Odgovor: Smrt

    Nemam neki izražen strah, o tome i ne razmišljam mnogo, ono kao da uzmem vreme i posvećeno se zadubim u takve misli. Čini mi se da u suštnini imam neki objektivan stav prema prolaznosti... To su neke neumitnosti sa kojima se ne vredi u duši i u glavi prepirati...
    Zateknu me nekad neke tužne vesti nepripremljenu, i ne sporim, potresem se, baš kao sad, jer sam upravo primila jednu takvu. Emotivni grč, spoznaja za neko "nikad više" koje sledi... To "nikad više" je najgore od svega... I rado bih se, od sveg srca, posvađala sa životom, Bogom, sudbinom, čime god... Ali ne vredi... Smrt može da bude takva nepravda, ali ne da se ispraviti...
    Što se mene tiče, pokušavam da relativno zdravo živim (ukoliko se izuzme pušenje), i izbegavam rizične, adrenalinske situacije. Nisam sela na motor otkako sam rodila dete, brze vožnje stvar su prošlosti... Nikad se, je li, ne zna šta nas vreba iza ćoška, ali bar neću svesno...
    U poređenju između života i smrti, život ima apsolutnu prevagu u mojim mislima. Pojma nemam šta me čeka posle, gde će mi duša, ili je sve dalje obično ništavilo, ali znam da ovo što mi je sad nema cenu i treba da bude svojski iskorišteno.
    Vrag odneo šnalu...

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •