Vraća se puna plata za trudnice - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Vraća se puna plata za trudnice

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Pozitivno resenje nesto pametno sto je vlada uradila za ovu zemlju ma kakva da je
    Očigledno je da ne znaš da platu isplaćuje poslodavac a ne država. Država samo to refundira poslodavcima.

    Među najznačajnijim merama su i besplatni udžbenici za osnovno i srednje obrazovanje za treće i četvrto dete,
    Ovo bi već bilo nešto.

    ali i povećan broj vrtića kojih će biti i u firmama.
    Kakvi li će uslovi u tom vrtiću biti?
    Zar ne bi bilo bolje da smanje broj radnih sati za majke?

    i pojačanu inspekcijsku kontrolu poslodavaca da bi bila sprečena diskriminacija majki i trudnica, pogotovo kad je nerađanje uslov za dobijanje posla.
    Da...da!

    Strategija predviđa i uvećanje iznosa roditeljskog dodatka, koji bi trebalo da bude isplaćivan odjednom.
    Čuj odjednom! Pa da ima nas...dvestamiliona

    S druge strane, iako strategijom nije predviđeno uvećanje dečjeg dodatka, koji iznosi oko 1.600 dinara mesečno po detetu, Mojićeva kaže da će pokrajina insistirati da on bude uvećan i da što više dece bude njime obuhvaćeno.
    Što ne kažu kakvi će uslovi biti potrebni za dobijanje dečjeg dodatka!
    To što daju je svedeno na socijalnu pomoć!
    Zašto svako dete nema prava na to?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...uvek je platu isplaćivao poslodavac,tako je i sada, i nakon toga podnosi državi zahtev za refundaciju tih sredstava...
    Znate li koliko je obrazaca potrebno da se podnese zahtev za refundaciju?

  2. #17

    Odgovor: Vraća se puna plata za trudnice

    Da kažem i ja koju iz ličnog iskustva. Nakon odlaska na porodiljsko odsustvo, prvu platu sam dobila nakon 5 meseci kašnjenja. Štos je u tome, što sam računala da će mi firma biti ažurna i isplaćivati platu kad i ostalima, što bi u teoriji i trebalo tako da izgleda. Ispostavilo se da je u praksi mnogo drugačije. Pošto smo budžetski korisnici, firmi je bilo najlakše da krivicu svali na opštinare. Oni su pak tvrdili da niko nije trebovao novac pa ga zato nisu ni prebacili na firmin račun. Dok su se oni prepucavali međusobno, prošlo je i više od punih 5 meseci, i niko od njih se nije zapitao mogu li ja bez tog novca i kako uopšte preživljavam sa dvoje male dece. Bilo pa prošlo, ali neke stvari određenim osobama, zbog čije neodgovornosti se sve ovo i dešavalo, neću tek tako da zaboravim. Jedino pozitivno iz cele priče je to što je rešenje za roditeljski dodatak za 2. dete stiglo nakon 5 dana od podnošenja zahteva, i već sledećeg meseca je krenula uredna isplata. Cifra je više nego smešna, ali avaj...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Plata logopeda?
    Autor wilhelmina u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.09.2012, 20:27
  2. Plata psihologa?
    Autor wilhelmina u forumu Posao
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.11.2011, 16:16
  3. Kada plata ne dođe..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.12.2010, 21:23
  4. Trudnice stoje u prevozu,a kolica ne mogu u radnje
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 26.10.2009, 08:17
  5. Plata u Srbiji 202.000 evra
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.04.2007, 21:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •