Efraim Kišon (Ephraim Kishon) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Efraim Kišon

    Ko god da je to uradio, ima i moju podršku

    Inače, u restoranu "Studnja" u Gložanu postoji knjiga gostiju u koju se pre dvadesetak godina upisao i Efraim Kišon lično, kada je bio u gostima u Novom Sadu.
    Blackadder: George, who's using the family brain-cell at the moment?

  2. #17

    Odgovor: Efraim Kišon

    Citat Adora kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne mogu ni ja reći da mi laska!Jedino mogu da prihvatim da taj koji je odgovoran za stavljanje knjige u izbor za lektiru, opasni zaljubljenik u Kišona i da je rekao:"Ovu knjigu moraju svi pročitati!"I tako od rane mladosti počne da im puni glavu sa izvanrednom satirom!
    Blago deci!


    ~



    Kad već govorimo o nastranostima,
    ne smemo da zanemarimo jednu neobično opasnu varijantu perverzije.
    Seksolozi nazivaju tu varijantu fetišizacijom cipela.



    Red na utobuskoj stanici otegao se sve do izloga trgovine cipelama. Pred izlogom stoji mlad par. Žena razgleda cipele, a pogled njenog muža se gubi negde u plavom ništavilu ( ).

    - Kako ti se sviđaju one zgodne zelene tamo? - pita ga žena. - Ta boja bi mi jako dobro išla uz novu tašnu, ali su štikle isuviše niske, u njima bih bila sama sebi preniska, a pazi, one crvene tamo ne bi bile loše, samo šteta što se zakopčavaju sa strane, uostalom, mnogo mi se više sviđaju one tamo crne, iako su od jelenske kože, a jelenska koža deluje posle izvesnog vremena tako otrcano, da se čovek više ne usuđuje da se pojavi pred svetom, ali one žute tamo preko sa sivom postavom zaista bi mi dobro pristajale, iako bih mogla da se kladim da nema mog broja, to mi nikako ne ide u glavu, zašto nikad ne proizvode i manje brojeve tako zgodnih cipela, ali gle, one plave tamo preko, te bi mi baš odgovarale, potpuno su iste boje kao i onaj moj novi kostim od kašmira, samo što ne trpim kad se tako visoko šniraju, pa ti onda večito u hodu spadaju, zato bih radije uzela one ljubičaste sa platnenim đonovima, iako platneni đonovi nisu prijatni po vrućini, šteta, a one smeđe tamo u levom uglu izgleda da su lakirane, kad čovek u tome pokisne ostaju grozne fleke, one srebrne tamo gore baš su zgodne, ali imaju rupice sa strane kroz koje večito ulazi pesak i kamenčići, a ni one tirkizne tamo preko ne bi mi odgovarale jer imaju isuviše ravne štikle, uopšte, više volim cipele koje nisu tako napadne, kao recimo one tamo žute poput kanarinca, inače bi bile divne, samo mi smeta ta petlja na njima, nije mi jasno kako ti proizvođači cipela ne mogu da imaju malo više ukusa, njih jedino interesuju pare, ni ove bele ne bi bile loše, samo što je bela boja strahovito osetljiva i teško se čisti, pa onda ona kreda kojom se mažu uvek malo oboji čarape, no ove otrovnozelene bi bile divne, ali sam čula da šiljati modeli nisu više u modi i da se sada uglavnom nose cipele bez ikakvih ukrasa, pozadi je samo neka gumena traka da ti ne spadnu s nogu, kao što su one svetloplave tamo preko, samo što ja ne podnosim gumu, one tamo s narandžastim dugmetom izgledaju sasvim dobro, ali ne bi izdržale ni mesec dana jer su štikle previsoke, vas mučkarce inače jedino intersuje kako žena izgleda u cipelama, a baš vas briga kako u njima hoda, a sad da pređemo na drugu stranu, tamo sam preko kod Rotmana videla jedan predivan model, crven kao petlova kresta, s diskretnom roze bordurom, šta je to s tobom, što si stao pobogu, šta ti je, upomoć, mom mužu je pozlilo, sigurno od ove vrućine.
    Prenesite ga tamo preko, do Rotmana, hvala.


    (Hausapotheke fr gesunde)



    P.S. Namerno nisam stavljala prored, ona je ovo izgovorila u dahu, nema sumnje. Pa ko izdrži...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •