Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Da li ste bili u prilici da razmišljate o tome da li su, koliko, i u kojim zemljama priznate vaše diplome, bilo da se radi o srednjoj školi, višoj školi ili fakultetu? Da li vam uopšte znači nešto informacija o tome da li vam se diploma priznaje ili ne, odnosno da li ste planirali da je upotrebite u inostranstvu?

  2. #2

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    'Fala Bogu, diploma FTN-a je priznata u svetu. Još više 'fala Bogu na tome što kad dobijem diplomu neću biti dipl. ing. nego master.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #3

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Srecom, moja diploma (fizikohemičar) je priznata svuda... A već je upotrijebljena u inostranstvu
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    11 Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    gradjevinska je priznata, naravno, sljakas na pocetku ne kao inzinjer nego kao tehnicar, ali to je taman dok se ne prilagodis uslovima. bolje i to nego da sva ona gradjevinska cudesa polazem jos jednom...
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Elektro, jos donekle, sa nekim razlikama...
    A psihologija, ma nema sanse...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  6. #6

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Citat irnik kaže:
    Srecom, moja diploma (fizikohemičar) je priznata svuda... A već je upotrijebljena u inostranstvu

    Samo sto smo posle 6-7 teskih godina crkavanja u onoj ogavnoj zgradurini u svetu poznati kao obicni BSc koji te diplomice u tom istom svetu dobiju za tri godinice zatvorenih ociju, i onda nas pitaju kako to? Priznaje se diploma, ali se otimaju godine, nazalost.

  7. #7

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Citat euridika kaže:
    Samo sto smo posle 6-7 teskih godina crkavanja u onoj ogavnoj zgradurini u svetu poznati kao obicni BSc koji te diplomice u tom istom svetu dobiju za tri godinice zatvorenih ociju, i onda nas pitaju kako to? Priznaje se diploma, ali se otimaju godine, nazalost.
    To jeste istina, ali sta da radimo kada smo rodjeni i zivjeli u takvoj drzavi. Ali sa ovom novom bolonjskom deklaracijom, neki novi klinci mozda nece izgubiti onolike godine u onoj tmurnoj zgradurini.

    Kad mi tim istim koji nas pitaju kako to da studije traju 5-6-7 godina objasnimo kroz sta smo morali da prolazimo tokom nasih studentskih dana, onda kazu da im samo nije jasno kako ljudi uposte kod nas studiraju. Jer...

    Nismo mi ti koji su dizajnirali nas program skolovanja. Nismo mi krivi sto smo morali na predavanjima da sjedimo bez grijanja, obuceni u jakne i da "vatamo" biljeske u rukavicama. Nismo krivi sto nismo imali ama nikakve knjige nego smo morali da ucimo iz nekakvih skripti koje su sastavljali i dodupnjavali vec bivsi studenti. Nismo krivi sto smo imali ukupno 5 kompjutera na citavom fakultetu koji su ionako bili dovoljno zastareli da bi se mogli pokloniti nekom muzeju informacione tehnologije (384, 484) i samo 1 pentijum (waw). Nismo mi krivi sto nismo imali "na cemu" (uredjaje) i "sa cime" (hemikalije) da radimo experimente. Imali smo dovoljno tek toliko da asistent moze da odradi experiment, a mi da gledamo i tako ucimo...

    I samo jos nesto, u Njemackoj nasa diploma se vec racunala kao MS.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Citat irnik kaže:
    Imali smo dovoljno tek toliko da asistent moze da odradi experiment, a mi da gledamo i tako ucimo...
    Mislis da mu gledamo u pozadinu nas 15-ak dok on nesto mulja zaklanjajuci najbolje sto moze to sto mulja?

    No, malekcka, evo ti motivacije da otvoris jednu potpuno novu temu, za sve one koji imaju nesto da kazu o tome kako su uceni i nauceni u zivotu

  9. #9

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Dragi moji vase diplome su priznate onoliko koliko situacija nalaze. Sto se tice fakultetskih diploma ako zelite da nastavite skolovanje na postdiplomskim studijama ne bi trebalo da bude nikakvih problema (barem ne u USA i Kanadi). Ali ako mislite da odmah sa vasom diplomom uskocite i konkurisete na trzistu rada "domacim" strucnjacima za pozicije za koje mislite da vas vasa diploma kvalifikuje, u 95% slucajeva od toga nema nista bez nekog dodatnog dokazivanja, kvalifikovanja, maltretiranja koje na zalost rijetko urodi plodom. Ali da ne bude sve crno, niko vam nece braniti da radite u McDonalds-u sa vasom diplomom .
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  10. #10

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    nije mi priznata svugde. da bi radila u svojoj struci ovde moram proci opet kroz sve ispite.u nemackoj mi to nije bio problem.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Moja diploma nije priznata,ali iskreno nije mi zao ni jedan posto...U opste nemam zelju da idem negde preko i zivim... Eventualno je postojala opcija da idem na dodatno skolovanje kod sestre u Ameriku...Ubrzo je i ta opcija otpala...
    Volim ovu zemlju, zadovoljna sam svojim zivotom...

  12. #12

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    ....ja imam svugde u svetu priznatu "kičma-trans" diplomu......

  13. #13

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Moja diploma nije priznata,ali iskreno nije mi zao ni jedan posto...U opste nemam zelju da idem negde preko i zivim... Eventualno je postojala opcija da idem na dodatno skolovanje kod sestre u Ameriku...Ubrzo je i ta opcija otpala...
    Volim ovu zemlju, zadovoljna sam svojim zivotom...
    Da
    kad imaş pored sebe .... njega
    Ma ni moja diploma nije priznata ovde gde jesam .... i volim svoju domovinu
    ali domovina nije novano dovoljno izrazila ljubav prema meni pa sam doşao da nadokadim taj nedostatak ovde
    Domovina nam je lepa a NSad posebno ...
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    kazu da je uglavnom priznata ali mene to mnogo i ne interesuje.
    volim Srbiju i zelim ovde da zivim.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?

    Da sam zainteresovanija,znala bih vise-ovako znam da mi nostrifikacija nije potrebna samo u Italiji,Australiji i nekim drzavama u sev.Americi - ali da radim na nekom institutu ili laboratoriji.O bolnici ili privatnoj praxi -sanjati samo ili uciti jos ovoliko ,pa onda opet ima "ako"...
    Hmmm...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2015, 18:17
  2. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  3. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  4. Naša muzika u inostranstvu
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.09.2008, 00:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •