Plasi li vas buducnost? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 80 od ukupno 80
  1. #76

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Osobno se smatram jakom osobom i ne plašim se za svoju guzicu. Ona je prilično velika i ublažit će svaki pad.

    Budućnost me plaši jedino kada su moji klinci u pitanju. Kćerka mi je u godinama kada ulazi u pubertet i plaši me mogućnost da ne uspijem usadit neke obrasce ponašanja koji bi joj trebali pomoći kasnije. Toga me strah jer s druge strane znam kakva sam ja bila i znam da se ipak treba iživit u pubertetu. No sada su ipak drugačija vremena od onoga kada sam ja bila klinka. Sada je sve teže i sve su nam više ruke zavezane. Upravo zbog toga su klinci sve razmaženiji i neodgovorniji jer je društvo postavilo određene norme i ljestvice.

    Također me plaši budućnost mojeg sina. Strah me predrasuda i smanjenog izbora zanimanja zbog svegs što je on osobno dosad prošao. Zdravi ljudi ne mogu danas naći posao a kako li će tek on? Kako li će proći onaj pregled prije zapošljavanja? Strah me jer neće moći biti mehaničar, neće moći biti fizičar.. Hrpu zanimanja neće moći raditi zbog ugrađenog pacemakera.

    No, ja sam borac i tomu pokušavam naučiti svoje klince. Treba se truditi, boriti kako bismo uživali. Ništa ne pada s neba. Osim meteora. Zasad.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #77

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Ne plaši me.
    Ali primećujem da sa svakom godinom više moje naočare kroz kojih gledam u budućnost imaju se manje ružičaste i se više sive boje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #78

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    U par dana odgledah Divergent (Drugačija) i Unsurgent (Pobunjena). Ma kako izgledalo da je priča o budućnosti ona to nije! To je priča o nama samima, o verziji Orvelove 1984, o maloj bari punoj krokodila, o ispiranju mozga zarad nečije vlasti...
    Ono što znam je...ma kako dobro izgledala ideja (počev od Utopije Tomasa Mora, ) da je u ljudskoj civilizaciji sve propalo što se zasnivalo samo na SVESTI! Nisam prvi koji je to primetio (Haos je entropija-prirodan, Red je negentropija-veštački) pa je upravo zloupotreba onih koji su posedovali silu da bi održali proklamovan red uništavali IDEJU!
    Zašto? Baš zato što je VLAST onaj prokleti JEDINSTVENI PRSTEN koji uništi svakog ko ga poseduje! Skidam kapu Gadalfu Sivom koji nipošto nije hteo da nosi prsten.
    Budućnost? Može postojati samo ako posedujemo mrvicu mozga i pokušamo svima dati šansu da pokažu da li žele i umeju ovaj svet napraviti boljim. Ko ovaj, ionako naopak i pun protivurečnosti, svet čini još gorim NIPOŠTO ne sme dobiti šansu da vlada i odlučuje u ime drugih. Pa makar ta zajednica bila i najminimalnija!
    Previše ožiljaka na telu čovečanstva je upravo od samoproklamovanih VOĐA i maloumnih idiota koji su sledili takve.
    Zato...učite decu da misle, usadite im osnove poput pravde, poštenja, vrednoće, nesebičnosti i ljubavi i nadajte se da neće opet neki psihopata okupiti gomilu idiota pa napraviti sranje!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #79

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    buducnost je pojam na koji se ne obazirem previse, ali ce me uskoro puci po glavi

  5. #80

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Prošlost smo pregurali, sankcije, ratovi, bombardovanje, izbeglice...sve nas je to unazadili. Mislim da to nije baš tragično odrazilo na nas u smislu velikih nestašica, ugroženosti. Sećam se da je moj komšija, koji je držao prehrambenu prodavnicu baš u tom periodu bio najzadovoljniji sa poslom...Ma ljudi moji, vremena su teška da teža ne mogu biti...znači meni bar je u glavi stalno misao mogu, mogu, mogu...
    Na takav način sam puno učinila. Sebi, svojoj deci...
    Da li budućnost može biti gora, verujte mi o tome ne mogu da razmišljam. Jer, upravo nas je ovaj način života naučio da ne mislimo o sutra...
    Ipak se desi nešto dobro. Rodjak godinama nije mogao da se zaposli kao dip.ekonomista, godinama i onda se desilo, pozvali su ga...
    Ponekad se pitam da li ja to sebe tešim, poštedjujem...ne, nikako ja tako i mislim.
    Prošla sam težak zdravstveni problem pre pet godina, vrlo težak period...pa šta mi onda više može biti teže...Ali ipak razumem nezadovoljne ljude koji se boje budućnosti...a ja sam srećna jer sam još u sadašnjosti i naravno svi oko mene.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  2. Datum vencanja otkriva buducnost braka
    Autor bellissima u forumu Astrologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 11:13
  3. F.K. Buducnost - Savino Selo
    Autor Mikore u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.07.2007, 08:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •