Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne... - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 54
  1. #31

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Više manje smo svi ovde, generacijski gledano, prošli isto, loše.

    Mene je iznova pomerilo podsećanje na Knin.

    Drugarica je iz Knina. I njeni, generacijama. I muževljevi, isto tako.
    A malecka je rođena ovde,pred kraj veka, četiri godine posle njihovog odlaska ali zna puno, pričaju joj ono lepo, a ona izgleda pamti i kada se to najmanje očekuje.
    Bila je manja, a trebalo je neko iz familije da ide po nekakva dokumenta i ona je slušala celu "ozbiljnu" priču (dogovor o putu), a onda je pitala majku: " Aaa, jel i on ide tamo da se rodi?".

  2. #32

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...


  3. #33

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Pa,ne znam.. ne znam ja puno o tim stvarima koje su se tad desavale,posto sam '90-ih i rodjena. Hvala Bogu,ljudi jos uvijek uveliko pricaju o tome i osudjuju jedni druge za svakakva s***a... Svako za svoj narod govori kako nije kriv,i osudjuje druge.
    I to jos uvijek,posle vise od 10 godina. Ne znam ni ja.. to me zivcira.
    Znam i ja da se izdesavalo prevelikih stvari koje ljudi ne mogu da zaborave,ali ne shvacam.. ljudi su sami krivi za to. Sami su medju sobom napravili neke razlike i izdvajali se jedni od drugih. Jbg..
    Zasto se sad ove mladje generacije razlicitih vjera i porijekla mrze,kad oni skoro nisu imali veze sa tim.. ne znam..
    Ma,ne znam,ugl. to je to sto ja mislim,mada necu da ispanem glupa jer vjerovatno ne znam ni u pola koliko vi..
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  4. #34

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Citat coolgirl kaže: Pogledaj poruku
    Pa,ne znam.. ne znam ja puno o tim stvarima koje su se tad desavale,posto sam '90-ih i rodjena. Hvala Bogu,ljudi jos uvijek uveliko pricaju o tome i osudjuju jedni druge za svakakva s***a... Svako za svoj narod govori kako nije kriv,i osudjuje druge.
    I to jos uvijek,posle vise od 10 godina. Ne znam ni ja.. to me zivcira.
    Znam i ja da se izdesavalo prevelikih stvari koje ljudi ne mogu da zaborave,ali ne shvacam.. ljudi su sami krivi za to. Sami su medju sobom napravili neke razlike i izdvajali se jedni od drugih. Jbg..
    Zasto se sad ove mladje generacije razlicitih vjera i porijekla mrze,kad oni skoro nisu imali veze sa tim.. ne znam..
    Ma,ne znam,ugl. to je to sto ja mislim,mada necu da ispanem glupa jer vjerovatno ne znam ni u pola koliko vi..
    Šta ćeš, mržnja je, za razliku od ljubavi, nasledna. Predaje se sledećem naraštaju kao deo tradicije. Kada nama naši dedovi zapevaju uz gusle o Turcima onako kako pevaju, šta onda mi da mislimo o Turcima nego isto što i oni? I kada se naši očevi tuku na utakmicama protiv Dinama, idu u rat protiv nekada bratskih naroda, prete nam da će nas se odreći ako ne budemo mrzeli kao i oni, šta ti da očekuješ nego da i deca budu budale kao i odrasli.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #35

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    мени у задње време опасно и опако недостају те деведесете, тужне и несретне... сад, да л је то зато што млађи бејах ја ил је то од овог лошег вина...

    оћу бре опет да се вратим у дееведес и неку... и исправим тамо неке погрешне кораке...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #36

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Bila sam tinejdžerka pa mi i nije sve bilo tako crno.To su ipak bile one najluđe godine.Verujem da mojim roditeljima nije bilo lako da školuju sestru i mene,a da uz to imamo i sve ono što su tad klinci morali da imaju jer u suprotnom nisu smeli nigde da se pojave:levis 501,i neke patike:nike ili reebok.Sećam se da sam dobijala džeparac da kupim sendvič u kantini,a sutradan sam mogla samo da kupim žvaku i to neku šklj.Ceo razred je sakupljao pare da kupimo onu krdžu od cigara-VEK.....a ludo smo se provodili.

  7. #37

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Citat Fingon Feanor kaže: Pogledaj poruku
    Bilo ne ponovilo se... sem ako SPS ne vaskrsne!
    e pa vaskrsnuli su opet
    ovi penzosi ko make imaju po 9 zivota i glasakih lisita
    mozda sad direktno udjemo u 2090-te
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #38

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku
    Bila sam tinejdžerka pa mi i nije sve bilo tako crno.To su ipak bile one najluđe godine.Verujem da mojim roditeljima nije bilo lako da školuju sestru i mene,a da uz to imamo i sve ono što su tad klinci morali da imaju jer u suprotnom nisu smeli nigde da se pojave:levis 501,i neke patike:nike ili reebok.Sećam se da sam dobijala džeparac da kupim sendvič u kantini,a sutradan sam mogla samo da kupim žvaku i to neku šklj.Ceo razred je sakupljao pare da kupimo onu krdžu od cigara-VEK.....a ludo smo se provodili.
    u ovoj prici pronalazim sebe.....

  9. #39

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Citat remote25 kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam kakvo je vase misljenje o devedesetim, ali ovdje u Sarajevu su te godine mnogo nesrece sa sobom donijele. To znamo posebno mi u Sarajevu koji smo sve to prozivjeli. Strasno volim Novi Sad, ali mi je zao sto nikad nisam bio tamo. Nadam se da cu nekad imati priliku cim se ove politicke strasti smire. Zao mi je sto Cedo Jovanovic nije bolje prosao, jer mislim da je on najbolji politicar u Srbiji, a svi ostali su samo dobri glumci i manekeni...Puno pozdrava iz Sarajeva
    Mi smo tu sudbinu preziveli pre vas pa se ne hvalimo.

  10. #40

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Baš sam juče sa prijateljicom pričala o tome... Setile smo se jednog filma u kome se sa nostalgijom pričalo o devedesetim godinama... Naravno, film je bio američki... Ja na tu temu teško da mogu da pričam sa setom... Sve me je gušilo i pritiskalo tada... Ceo moj život mi je ličio na kaznu... Hronična besparica je prvo čega se setim... Turbo folk koji je nezaobilazno tutnjao sa svih mogućih tv i radio stanica... Redovi za benzin... Za cigarete... Za hleb... Sablasno prazne radnje... Rat "tamo negde" u kom Srbija ne učestvuje... Pozivi za "vojne vežbe"... Ručno pravljen deterdžent za veš... Za suđe... Recepti za kolače bez jaja koja su tada dostizala astronomske cene... Priče tipa- sećaš li se kako smo nekada mogli ovo ili ono... Sankcije... Tv dnevnici koji su beskonačno trajali... Ispiranje mozga... Natpis na jednoj od zgrada u centru- "Stidi se novosadski korpuse"... Bombardovanje... Mostovi... Televizija... Mrak... Opšti mrak... I baš se pitam ovih dana, nazire li se izlazak iz njih, ili ćemo još dugo da živimo u zoni sumraka?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #41

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Ma, *ebite se devedesete

    i to
    ne jednom


    nego
    hiljadudevetstodevedesetdevet puta

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #42

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Ma şta .ebite se 90...?
    To su bile godine a ne sada
    Odeş u radnju ima jedna vrsta svaçega , nema biranja i nema zabune !
    Sada mi se deşava da kupim dve vrste kisele vode ili tako neke gluposti jer ne mogu da se snadjem şta se tamo sve şareni.
    Juçe kupim neke glupe kurtone i poçnem da radim kad neşto peçe zulja koji li je veç ?
    Pitam ja onu : Jes se ti kupala çurko , şta bre ovo svrbi ?
    Kad ona meni : Ma jesam nego mi mirişe na nanu onaj kondom
    Da nije mozda na pokojnu joş p... ti materina ?! primetih onako mrdajuçi se vişe nervozno ...
    kad çe ona : ne ne na nanu nego na pepermint !
    Ma .ebem ti ja takav sex , mislim se garnt je buşan onaj kurton pa krenule buba şvabe i buba mare na mene
    i nekako okonçam veç taj sluçaj kad vidim na stolu na ostalim kondomima da su sa nekim ukusima i ne znam joş kakvim şljokicama a moj ti siroma svetli kad sam ga izvadio ko prskalica kad je deca zapale za novu godinu
    E j.beş ti sad ovu demokratiju i 21. vek
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #43

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Ma da...Zurka je bila...
    Kako je meni samo bilo interesantno dok sam u osmom mesecu trudnoce trcala po gradu trazeci bilo kakav burek, a sirene na sve strane... Nadjem neki suv na desetom kraju grada, pa jurim kuci da ga smazem. Udjem u zgradu, ono nema struje, a ja zena na sve spremna, fino baterijsku lapu, pa geg po geg do cetvrtog sprata. Ali tamo nema ni vode, a ja zedna, pojela burek, pa treba sici dole. Zvece prozori, tutnji zgrada, ne vidim stepenice od stomaka, ali zedj je zedj...
    No, ima jos lepih uspomena. Koristim priliku da pozdravim jednog pijacnog prodavca koji me je ispod tezge snabdevao znatno jeftinijim plavim Bestom punih pet godina, sve dok nisam zanela. Nudio mi je i LM, ali em je bio skup, em sto je brzogoreci, pa nije bilo sanse...
    E, sad se setih i redova u banci kad stigne penzija. A ja sam bila bas te srece da, iako frisko diplomirana, moram da radim sta god. Mi iz kategorije "sta god" smo primali isplate bas kad i penzioneri. Nikad nisam imala zivaca da stojim u redu ( bankomate smo vidjali samo u filmovima), pa sam tako sledeceg dana umesto celih 5, dobijala 3 marke za dve nedelje. Tacnije dva plava Besta ispod pomenute tezge.
    Mada sam mozda i trebala biti tamo na penzionerskim zurkama, ovako sam tek mnogo kasnije cula za recept kako od tri limuna napraviti 20 litara soka, za corbu od nista, i slicne stvari. Bar nesto da uzmem na racun toga sto je veliki broj njih savesno izglasavao bas takvu sliku moje mladosti. Ali neka, fala...

  14. #44

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    Bolje mi je da ih se ne prisecam .
    Narochito te fatalne tri devetke

    jBT ko da su se kamuflirale tri šestice

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #45

    Odgovor: Ma, *ebite se devedesete tužne i nesretne...

    ne volim da se secam neveselih devedesetih.sem moje dece nista lepo se nije desavalo..podseca me na pesmu od dzeja-mrak,mrak,mrak....
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •