Humanost - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 45

Tema: Humanost

  1. #16

    Odgovor: Humanost

    Pokušaću da izbegnem patetiku, ni Danilo je ne podnosi.
    Znam dečka i iz perioda pre nesreće, gledala sam ga u hali Sloge u KV-u, a i privatno. Zlatan dečko.

    Sledeći susreti su bili po bolnicama, u Sokobanjskoj, uglavnom.
    On je bodrio mene . Neuobičajeno, ali takav je. I realan. Nije čovek mnogo pametan kada se nađe u razgovoru koji bi trebao da bude, recimo, neobavezan. Meni su uvek nedostajale reči.
    A onda siđem sa njim u salu za vežbe i dok vežba i onu majcu bukvalno nadljuskim naporima natapa znojem, priča mi o devojkama, sebi, prošlom vremenu manje, budućnosti više. Realnije od mnogih koje znam.
    I jedino što sam primetila da mu užasno teško pada je da gleda mama M. koja je , ne znam na koju "foru" uspevala da i pored mlađeg sina i muža i nemaštine, dolazi, dolazi... i ide iz bolnice u bolnicu, iz zavoda u zavod.


    Reče NSđanka, Alco Banka a.d. Beograd Filijala Kraljevo 41000, Jovanov Danilo
    115-4100100258047-95


    Da dodam ono što svi kao znamo : vozite oprezno i nikada kada konzumirate alkohol. Mnogo nesreće u nekoliko porodica zbog tih trivijalnosti. Nije vredno .

    I zato, zaista, "ne brže od života".

  2. #17

    Odgovor: Humanost

    Četrnaestogodišnjem Luki Sinobadu, dečaku na koga je pre devet meseci automobilom, u pijanom stanju, naleteo hirurg Dejan Đurić i pobegao sa mesta nesreće, ponovo je potrebna pomoć. Dečak kome su u saobraćajnoj nezgodi teško oštećene motoričke funkcije, počeo je da se oporavlja, ali će za njegovu punu rehabilitaciju biti potrebne najmanje dve godine i oko 7.000 evra.

    - Luka je danas mnogo bolje i oporavlja se, ali njegove povrede zaista su bile teške i lekarima je još teško da daju prognoze. Očekuje se da će za njegovu rehabilitaciju biti potrebne oko dve godine. Ima problema sa govorom, pokretanjem leve noge i ruke, i svakodnevno odlazi na terapiju, ali je očigledno da su mu za oporavak neophodni daleko bolji uslovi. Vrućine prilično teško podnosi, pa lekari predlažu odlazak u prirodu, na Čigotu i u Banju Koviljaču - priča Sandra Sinobad, Lukina majka.
    Upravo za rehabilitaciju malog Luke roditeljima je potrebna pomoć, jer još od udesa majka ne radi, posvećujući se sinu. Roditelji kažu da hirurg Đurić, koga je sudija, uz uslovnu presudu, obavezala pozivajući se na njegovu ljudskost da pomogne oporavak dečaka kojeg je teško povredio, ne samo da nije finansijski pomogao, već nijednom nije ni nazvao da upita za zdravlje deteta. Hirurg čija je blaga osuda izazvala buru negodovanja u javnosti, ponovio operiše u Institutu u Sremskoj Kamenici, ali, prema rečima uprave, samo kao asistent.

    Svi koji žele da pomognu Luki Sinobadu novac mogu uplatiti na račun 335-0020100065780-61 „Metals banke“.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Humanost

    24.12.08. Humanitarna Svirka Za Doktore Klovnove u LivingRoom-u, BG (SKC)
    Novac od svirke ide u prilog akciji Doktori klovnovi.

    Nastupice bendovi Fakulteta organizacionih nauka:

    1. 1000 zašto 1000 ne znam (grunge/rock/funk)
    2. React (Hard rock)
    3. KRK! (Core metal)
    4. Guybrush Treepwood (Alternativa/metal)
    5. Fonic (Grunge/metal)
    6. AKUD (Rock/hard rock)

    Ocekuje se da svirka pocne u 21.45h.

    RockSerbia.net



    Ova plemenita akcija je kostantno u opasnosti da bude ugašena zbog nedostatka donacija.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #19

    Odgovor: Humanost

    Danas je bilo mnogo više smrznutih noseva nego crvenih noseva Svi su se prodali Slika 3 je red na samo jednom punktu





    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Humanost

    Operacija od 100.000 evra jedina nada za izlečenje



    Zorica Maravić (21)

    NOVI SAD - Porodica Novosađanke Zorice Maravić (21), obolele od teškog oblika akutne leukemije, primorana da zatraži pomoć kako bi joj obezbedila skupe lekove, neophodnu ishranu i nadu da će, čim se nađe pogodan davalac, imati dovoljno novca za skupu transplantaciju koštane srži u inostranstvu.


    Operacija, jedina nada da će Zorica nastaviti normalan život, prema proračunima će koštati najmanje 100.000 evra. A to je za porodicu, koja jedva da ima novca da Zorici kupi lekove, nedostižan izdatak. Devojka je od novembra prošle godine više puta boravila u bolnici, a njena ishrana mora biti specifična, lekovi koštaju nekoliko hiljada dinara po kutiji, majka je invalid, a baka u penziji i jedva da imaju novca i za najnužnije potrebe.

    - Tražimo davaoca koštane srži, a potom moramo hitno da sakupimo 100.000 evra za operaciju u inostranstvu - očajna je Nada Slankamenac, Zoričina baka, nadajući se da će se humani sugrađani odazvati njenom apelu.

    Za pomoć Zorici Maravić otvoreni su i računi u Hipo Alpe-Adrija banci sa brojem 165-1001524759595-65, a u Intezi pod brojem
    160-5500100611873-84.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    14 Humanitarna pomoch

    Humanitarna Organizacija Sabor - Srbije -Vancouver -Canada je uputila decijem odelenju bolncie Vrbas pacijent monitor i 5 inhalatora za poboljshanje zdravlja nashih najmladjih u toj bolnici ....

  8. #23

    Odgovor: Humanost

    Trudim se koliko mogu, i sama imam bolesno dete.
    Akcija, to je bitno. Moja prijateljica u Ivanjici je imala neki oblik leukemije, i sve je platio jedan jak u drustvu poznati biznismen iz Ivanjice, sada je ona dobro.
    Akcija, secate se Marka Todorovica iz Zemunske gimnazije, to je generacija moje mladje cerke. Ne znam sta je sada s njim, ali tu je akcija u potpunosti uspela. Bilo je podignuto na sve medije, svasta je organizovano. A to je zato sto je postojala veza sa covekom koji je godinama na najvišoj funkciji u nasoj zemlji, drago mi je sto je ta akcija uspela, ali i to zavisi od glavnih, na zalost, a za ostale, malo se sazna.
    Pobesnim kad cujem da neko nece da pomogne zato sto ima prevara. Ma pomogni Ti, a ako je prevara greh na tu dusu, zar ne.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #24

    Odgovor: Humanost

    Da, u pravu ste , obichno ti ljudi uzimaju taj izgovor prevara da ne bih pomogli.Ako chovek zeli da pomogne nije mu vazno dali che neko da prevari tamo ili ne , sa humanog aspecta ti si neshto uradio za dobrobit nekog kome je ta pomoch extremno potrebna .......

  10. #25

    Odgovor: Humanost

    Svako za sebe nosi greh, prevaranti svoj, a nehumani svoj.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #26

    Odgovor: Humanost

    Konačno sam našla gde su i broj telefona, javiću koliko je dobra masaža koju već dugo hvale (odnos kvalitet - cena je nesrazmeran u korist kvaliteta), a nigde pisane reči. Mada, više volim od usta do usta reklamu, a još kada prosto ne znaš kome cela priča više znači, da li njima koji rade i vape za poslom ili nama koji bi da budemo masirani u doba seke - nema dileme da li otići ili ne.

    "...Salon za masažu u Jevreskoj 24 koji postoji već 12 godina nije poznat samo po niskim cenama i dobroj usluzi. Naime, u njemu su zaposlene samo slabovide i slepe osobe, koje su završile Srednju medicinsku školu za fizioterapeute u Beogradu...".

    Možda ima i blizu tebe, kažem, slaba reklama.

  12. #27

    Za Novosadjane

    Pozdrav
    Nedavno je pocela sa radom humanitarna organizacija osmehdeteta .
    To je humanitarna organizacija ciji je cilj da materijalno pomogne deci sa posebnim potrebama .
    Deca kojoj pomaze ova organizacija su deca sa tetra plegijom (oduzetost ruku i nogu ) deca u invalidskim kolicima ,i nadarena ekstremno siromasna deca .
    Ova organizacija nepomaze mentalno oboleloj deci ,nepomaze u nabavci medicinske opreme i sredstava za medicinske tretmane .
    Osnovni zadatak jeste da se izaberu deca koja pokazuju interesovanje za bilo koju aktivnost i da su u toj aktivnosti pokazalo neki rezultat ili pretenduju da ga pokazu .
    Drugim recima ,pomocice se svima koji pokazuju zelju da zive i rade bez obzira na nedostatak koji imaju .
    Ukoliko u vasoj okolini postoji dete kojem je neophodna pomoc ostavite kontakt na PP ili mi posaljite mail.

  13. #28

    Odgovor: Humanost

    Citat 021 kaže:
    U nedelju zvanično počinje humanitarna akcija Radija 021 prikupljanja knjiga za potrebe Dečije bolnice pod nazivom "Moja knjiga - moj svet".
    Dvomesečna akcija zvanično počinje poslednjeg dana Festivala mini filma projekcijom dečijeg filma "Agi i Ema" koji će biti prikazan u nedelju u 11h u Radio kafeu. Ulaznica je jedna knjiga za decu.
    Dečija literatura i prateći pribor će se tokom dva meseca prikupljati u prostorijama radija, u Svetozara Miletića 45. Prikupljaće se knjige, slikovnice, bojanke, pribor za crtanje i drugo, odnosno sve ono što je potrebno da se opreme prostorije unutar odeljenja na kojem su deca na ležanju.
    Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine u svom sastavu ima tri klinike i kapacitet od 350 postelja i jedina je zdravstvena ustanova na Balkanu koja je akreditovana od strane UNICEF-a. Direktor dr Georgios Konstantinidis je rekao: "Dečije bolnice su odavno prestale da budu mesta gde se dugo leži. Naprotiv, u poslednje vreme radi se o kratkotrajnim boravcima u bolnici sa vrlo izvesnim ishodom i sa tzv. humanizacijom hospitalizacije se deci koja su na lečenju omogućavaju sve one aktivnosti koje podrazumevaju jednak kvalitet života kao u kućnim uslovima, odnosno da ona ne razmišljaju samo o bolesti. U tom kontekstu i u kontekstu da je knjiga nešto posebno, vrlo rado se pridružujemo akciji i sa zadovoljstvom prihvatamo da budemo aktivni primaoci poklona".
    Radio 021 je početkom godine već organizovao ovakvu akciju kada je uz pomoć svojih slušalaca prikupio 3.000 knjiga za opremanje biblioteke Instituta za kardiovaskularne bolesti Vojvodine u Sremskoj kamenici. Ta biblioteka danas opslužuje 7.000 pacijenata na godišnjem nivou i izda oko 750 naslova svakog meseca ljudima koji su na lečenju u Institutu.
    Podržaću ovu akciju. Nadam se da neću biti jedina odavde.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #29

    Odgovor: Humanost

    Dog god ima humanih ljudi ,ima nade za nas kao ljude.Sve ih je manje ,ali i vremena su takva.
    Ovo sto vas molim nece kostati ni zute banke ,dovoljno ce biti da potpisete peticiju
    i pomognete obolelima od Ms da se izbore za svoje pravo na zivot,
    Opsirnije na temi Ms-CCSVI
    Multipla skleroza ne �eka! Zambonijev metod za sve obolele! Petition

    Hajde Vojvodino, pokazi sirinu svoje duse.
    Poruku je izmenio AmIa, 14.02.2010 u 12:57

  15. #30

    Odgovor: Humanost

    Muzika - hrana ljubavi" 16. februara u DKC

    Međunarodni dan dece obolele od raka biće obeležen u Dečjem kulturnom centru Beograda u utorak, 16. februara, u 14 časova programom Muzika - hrana ljubavi", kome će prisustvovati deca i mladi koji se leče na Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije. Organizatori su Dečji kulturni centar i Udruženje Uvek sa decom".
    Program koji predstavlja muziku kao hranu ljubavi jeste Nestašni Amadeus", koji govori o životu Volfganga Amadeusa Mocarta. Putem multimedijalnog sadržaja i interaktivnog pristupa, deca će imati priliku da upoznaju vreme u kojem je živeo čuveni kompozitor i da nauče nešto više o muzici toga vremena. Muzika - hrana ljubavi" obuhvata serijal programa reditelja Timotija Bajforda koji na neposredan muzičko-scenski način upoznaje najmlađe korisnike sa klasičnom muzikom, kompozitorom, muzičkim instrumentom, njegovim muzičkim delom i biografijom. U ulozi Mocarta nastupiće glumac Branislav Platiša, njegove supruge Konstance Veber Ivana Teodorović, a naratora tumači Dalibor Stojanović.

    Ovo je samo jedna od aktivnosti koju su pokrenuli članovi Udruženja roditelja Uvek sa decom", koji sa lekarima, medicinskim sestrama, vaspitačima i psiholozima odeljenja pedijatrijske onkologije Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije sprovode mnoge aktivnosti mimo medicinske terapije i tako olakšavaju roditeljima i deci suočavanje sa bolešću, boravak u bolnici i oporavak.

    Izvor:Glas
    Poruku je izmenio Sirijus, 15.02.2010 u 19:12
    Prvi utisak uvek vara

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •