Gradimir Stojković
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    02 Gradimir Stojković

    Da li postoji iko ko nije procitao bar jedno delo Gradimira Stojkovica?
    Sta mislite o njegovom pisanju?


  2. #2

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Postoji a pročitala izmedju ostalog "Hajduk u Beogradu" , "Hajduk čuva domovinu" , "Istorija KBSZ" , "Sve moje gluposti" ... Svi pomenuti romani su i više nego odlični, iako isti spadaju u dečiju književnost podjednako su poučni i za odrasle,enivej,što se mene tiče toplo preporučujem
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    04 Odgovor: Gradimir Stojkovic

    GRADIMIR STOJKOVIĆ rođen je 3. marta 1947. godine u banatskom selu Mramorak. Živeo je u Vršcu i Pančevu. Živi u Beogradu. Studirao na Fakultetu političkih nauka (žurnalistiku) i Pedagoško-tehničkom fakultetu. Po zanimanju književnik, zaposlen u biblioteci Laza Kostić (Biblioteka grada Beograda).
    Knjige pesama: Potomak ravnice, Tuđa vrata, Skupo doba, Pesme, U ovom šašavom životu, Plava postelja, Ko se ovde folira, KBSZ istorija, Mala hrišćanska pesmarica, Pantologija za decu i Potomak ravnice - izbor pesama.
    Romani: Rat Novakov i mir (nagrada Dragojlo Dudić 1982. godine), Hajduk u Beogradu (nagrada za najbolje književno delo namenjeno mladima Politikin zabavnik 1985. godine), Hajduk protiv vetrenjča, Hajduk sa druge strane (nagrada za najbolje književno delo za decu Neven 1991. godine), Sve moje gluposti (nagrada za najbolje književno delo za decu Neven 1995. godine, nagrada dečjeg žirija Dositejevo pero za 1997. godinu), Želim, Buba, Kopao sam dubok zdenac (nagrada dečjeg žirija Dositejevo pero za 1998. godinu), Hajduk na Dunavu (nagrada dečjeg žirija Dositejevo pero za 1999. godinu), Prvi, Hajduk čuva domovinu (nagrada dečjeg žirija Dositej za 2000. godinu), Hajduk ostaje Hajduk (nagrada dečjeg žirija Dositej za 2001. godinu), Hajduk u četiri slike (nagrada dečjeg žirija Dositejevo pero za 2002. godinu), Hajduk iz Beograda (nagrada dečjeg žirija Dositejevo pero za 2003. godinu), San (nagrada Večernjih novosti Gordana Brajovićza najbolju knjigu namenjenu deci u 2002. godini), Hajduk po Himalaji, Maja u oblacima (nagrada Zmajevih dečjih igara Rade Obrenović za najbolji roman namenjen mladima u 2005. godini).
    Zbirka pripovedaka: Ono vreme (nagrada dečjeg žirija Dositej za 1997. godinu) i Sastavni deo života.
    Izbor poezije i proze: Jednom ja tako/Glavom kroz zid, (Ne)uspela šala (Srebrno Gašino pero za najduhovitiju knjigu u 2005. godini); KBSZ knjiga i Možda večeras.
    Značajnije književne nagrade: Vukovo pero za 1991. godinu za poeziju; Matija Ban 1998. godine za književno stvaralaštvo; Zmajevih dečjih igara 1998. godine za stvaralački doprinos izrazu u književnosti za decu; Zlatno Gašino pero 1999. godine za ukupno stvaralaštvo; Zlatno zvonce popularnosti - Novi Sad, 2004. godine; Zlatni ključić Smederevskih pesničkih jeseni za 2007. godinu.
    Najčitaniji dečji pisac u poslednjih 15 godina na prostorima negdašnje Jugoslavije, zajednice SCG i sada Srbije. Sve knjige su doživele više izdanja (Hajduk u Beogradu preko dvadeset, uz tiraž oko 500.000 primeraka).
    Pesme i priče su mu prevodjene na engleski, francuski, italijanski, nemački, ruski, slovački, bugarski, rumunski, madjarski, makedonski i slovenački jezik.

  4. #4

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Procitao sam tri njegove knjige u osnovnoj školi i svidele su mi se. Prvo "Sve moje gluposti", pa potom "Hajduk u Beogradu", "Hajduk protiv vetrenjča". Knjigu "Sve moje gluposti" preporucujem svim devojkama koje završavaju osnovnu školu, jer opisuje život devojcice u tim godinama.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  5. #5

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Citat JelaS kaže: Pogledaj poruku
    Da li postoji iko ko nije procitao bar jedno delo Gradimira Stojkovica?
    Sta mislite o njegovom pisanju?

    Postoji. Ja Evo sad mozgam, ili mi je promaklo ili se ne sećam, ali mi nepoznato zvuči. Jel treba da se stidim? A ispraviću, pročitaću
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    13 Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Postoji. Ja Evo sad mozgam, ili mi je promaklo ili se ne sećam, ali mi nepoznato zvuči. Jel treba da se stidim? A ispraviću, pročitaću
    Nije za stid Samo nemoj mnogo da se razocaras: G.S. nije "dubokoumni" pisac koji "prosipa vekovnu pamet". Mislim da ces se opustiti i razonoditi (sto je oduvek nedostajalo deci, pogotovo u eri knjizevnih vestica i vampira)

  7. #7

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Nije ni bitno, ja volim da čitam i knjige za decu Imaš li neku njegovu da preporučiš za početak?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nije ni bitno, ja volim da čitam i knjige za decu Imaš li neku njegovu da preporučiš za početak?
    Najpoznatiji mu je roman HAJDUK U BEOGRADU. Onda slede jos 8 romana tog serijala. Preporucio bih ti 3 knjige jos: SVE MOJE GLUPOSTI, MAJA U OBLACIMA i KOPAO SAM DUBOK ZDENAC.

  9. #9

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Citat JelaS kaže: Pogledaj poruku
    Najpoznatiji mu je roman HAJDUK U BEOGRADU. Onda slede jos 8 romana tog serijala. Preporucio bih ti 3 knjige jos: SVE MOJE GLUPOSTI, MAJA U OBLACIMA i KOPAO SAM DUBOK ZDENAC.
    Volim ,ali nemam ni jednu knjigu g-dina Stojkovića,pa bi bilo lepo da nas,koji smo njegove lepe pesme recitovali na školskim priredbama pod obavezno,a sa voljom,potsetiš - prekucaš bar jednu od njih.

    Volela bih,ako mogu da biram, da to bude iz jedne od knjiga koja se spominje u grafitu ispisanom na biblioteci u kojoj književnik radi/o

  10. #10

    02 Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Imam, na žalost, samo jednu njegovu zbirku pesama koja se zove U OVOM ŠAŠAVOM ŽIVOTU. Ovo je jedna pesma odatle:

    PRVI POLJUBAC

    Na početku svih mojih
    maštanja i tome slično
    verovao sam da je to zbilja
    ljubavno i idilično.

    Gledao sam kako na filmu
    to rade super-vešto
    i čekao da se i meni
    dogodi tako nešto.

    Svi su mi ortaci pričali
    kako lupaju žvaku
    nekoj Sanji il Tanji
    u tamo nekom budžaku.

    A ja, naivac pravi,
    verovao sam slepo
    da je baš tako bilo:
    i njoj i njemu lepo.

    Tako sam naivno juče
    ušao u mašinu.
    Na rođendanu sam kod Tine
    saznao tek istinu.

    Koga sam poljubio
    to sada nije važno,
    ali je bilo glupo,
    ulepljeno i vlažno.

    Zbog toga objavljujem
    i ništa tim ne gubim:
    dok ona jede tortu
    ja neću da je ljubim!


  11. #11

    Odgovor: Gradimir Stojkovic

    Ovim se zavrsava interesovanje za G. Stojkovica. Dosta ga je i bilo...

  12. #12

    Odgovor: Gradimir Stojković

    Ja sam procitala sve njegove knjige pre nekih 10 godina...i sad ih citam ponovo... Nedostaje mi ono vreme,osnovna skola i te decije ludosti...on ih je tu zabelezio za sva vremena....

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •