Novosti i zanimljivosti iz sveta filma - Strana 2
Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 230
  1. #16

    Tvorac filma "E.T." želi da "oživi" Pinokija

    Eeeee ja sam taj crtać obožavala... A film, ne znam nekako mi je nesto falilo...Jeste Roberto Beninji super odglumio Pinokia...al bilo bi zanimljivo odgledati još neku verziju...

  2. #17

    Odgovor: Tvorac filma "E.T." želi da "oživi" Pinokija

    Jedva cekam!!!!
    Savrseno normalna djevojka

  3. #18

    Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji

    [CENTER]Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji



    Strip junak Marti Misterija, čuveni detektiv nemogućeg, uskoro bi mogao da oživi na velikom platnu, zahvaljujući našem režiseru Vuku Mitroviću. Vuk je diplomirao na Kolumbija koledžu u Čikagu, a već je dobio nagradu za najbolji film za septembar prestižnog filmskog kanala IFC (International Film Chanell).

    "Radim scenario za adaptaciju jedne epizode iz italijanskog stripa 'Marti Mistreija', i to epizode koju pamtim još iz detinjstva. Ugovor je potpisan sa kompanijom koja je zastupnik originalnog crtača i pisca stripa Alfreda Kastelija", kaže za "24 sata" reditelj Vuk Mitrović (36).

    Vuk će sledećeg aprila ponuditi scenario holivudskim studijima, a kako je kompanija sa kojom saradjuje upravo prodala prava za strip "Dilan Dog", po kojem bi uskoro trebalo da bude snimljen film, izvesno je da će i Marti postati filmski junak. Vuk kaže da planiraju što glamurozniju produkciju i da će pokušati da dobiju Džordža Klunija za glavnu ulogu.

    Pored tog scenarija, Vuk je dobio i prava za adaptaciju jedne pozorišne predstave, koja je bila popularna u Americi, a govori o odrastanju u amerečkoj provinciji, u vreme ekonomske krize.

    Inače, do sada je snimao i režirao samo kratke filmove. Najuspešniji je "Pre-selected", za koji je dobio i nagradu IFC-a, a koji će se u nekoliko navrata prikazivati na njihovom filmskom kanalu.

    Mondo
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #19

    Odgovor: Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji

    марти мистерија
    (& јава)
    један од мојих омиљених стрип јунака, баш лепо ако се то реализује.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  5. #20

    Odgovor: Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji

    Moda ozivljavanja stripova na filmu se i dalje nastavlja...

    Videcemo kako ce ovo ispasti.

  6. #21

    Odgovor: Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji

    Eto, i ja jedva čekam Volim ekranizacije stripova
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Beogradjanin snima film o Martiju Misteriji

    pa jedva cekam da to vidim.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #23

    Tim Barton snima "Alisu u zemlji čuda"

    Animirani film "Alisa u zemlji čuda", prema bajci Luisa Kerola, snimiće poznati američki režiser Tim Barton, javljaju svetski mediji.

    Novi filmski projekat Bartona koji će se raditi u savremenoj tehnologiji u kojoj je moguće multiplikovati glumu realnih likova, a čije snimanje pocinje u maju naredne godine, deo je ugovora s filmskim studijom "Volt Dizni".

    Scenario na osnovu Kerolog dela napisaće Linda Ulverton koja je radila na poznatim animacijama "Lepotica i čudovište" i "Kralj lav", navodi kanal NTV.
    Prema ugovoru Barton treba da snimi i širu verziju lutkarske animacije filma o psu priviđenju čiju je kraću verziju snimao 1984. godine.

    Filmovi Bartona odlikuju se veoma izraženom ekscentričnom stilistikom koja je postala deo njegovog imidža.
    Laurerat venecijanskog "Zlatnog lava" za životno delo snimio je filmove "Košmaru uoči Bozića", "Edvard Makazoruki" "Ed Vud", seriju o Betmenu, "Čarli i fabrika čokolade", "Uspavana dolina", "Krupna riba", "Mars napada", rimejk "Planete majmuna".

    izvori:net

    Verujem u Tima Bartona, i sigurna sam da ce dobro odraditi ovaj posao.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #24

    Zvezda meksičkih sapunica nova Bond devojka?

    Najnoviji, dvadeset drugi po redu deo serijala o čuvenom agentu 007 podigao je na noge čitavu Južnu Ameriku, jer će po želji producenata sledeća Bondova devojka biti izabrana upravo sa ovog podneblja. Trenutno su u užem izboru dve raskošne lepotice - Meksikanka Majrin Viljanueva i Brazilka Kleo Pireš.

    Majrin Viljanueva (32) glumila je u više meksičkih sapunica i time stekla veliku popularnost na južnoameričkom kontinentu. Ova atraktivna brineta privukla je pažnju producenata i trenutno učestvuje na kastinzima na kojima je prisutan i sam Danijel Krejg koji će kao i u prethodnom filmu o Džejmsu Bondu imati glavnu reč u odabiru svoje partnerke.

    Najviše pažnje zapravo je izazvala izjava njenog supruga, takodje meksičkog glumca Horhea Poze, da je upravo Majrin dobila ulogu. Ova izjava izazvala je niz reakcija, i Majrin suprotstavila dosadašnjem favoritu - dvadesetosmogodišnjoj brazilskoj glumici Klio Pireš koja je već imala iskustva sa snimanjem filmova na engleskom jeziku, što će joj doneti prednost nad ostalim devojkama, piše "Blic".

    Ova popularna Brazilka uspela je da zaseni svoje zemljakinje koje žele da budu Bondove devojke, a već su se okušale u Holivudu. Medju njima je svakako najpoznatija Žulijana Paeš koja je glumila uz Metjua Mekonahija u bioskopskom hitu "Stuck on Youkao i Djovana Antoneli koju je naša publika imala prilike da upozna u seriji "Zabranjena ljubavgde je tumačila lik Žade.

    Premijera filma zakazana je za drugu polovinu 2008. godine, režija je poverena Marku Forsteru, a scenario, koji je i dalje u fazi dorade, Polu Hegisu. Radnja filma nastavlja se tamo gde se "Kazino Rojalzavršio, a snimaće se u Panami.

    Mondo
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #25

    Odgovor: Tim Barton snima "Alisu u zemlji čuda"

    Baš me zanima kako će izgledati likovi Volim Bartona
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #26

    Odgovor: Tim Barton snima "Alisu u zemlji čuda"

    Jedva cekam da odgledam ovaj filmic. Bas me zanima u kom fazonu ce ga odraditi. Kad mi neko spomene Tim Bartona ja odmah pomislim na Corpse Bride.

  12. #27

    Odgovor: Tim Barton snima "Alisu u zemlji čuda"

    pitam se kolika je shansa da Deep nece dobiti ulogu u tom filmu
    moomoo meee jooouu

  13. #28

    Nove "Zvezdane staze" bez kapetana Kirka

    Glumac Vilijam Šatner, najpoznatiji po ulozi kapetana Kirka u seriji "Zvezdane staze", iznenadjen je što mu nije ponudjena uloga u poslednjem filmu snimljenom prema toj kultnoj seriji.

    "Kako ne staviti jednu od ključnih uloga", upitao je Šatner (76) u televizijskoj emisiji "Ekstra" (Extra) prikazanoj u SAD.

    "To nema nikakvog smisla s komercijalne tačke gledišta", ocenio je glumac.

    Kapetan Kirk je bio za komandom svemirskog broda u 79 epizoda naučnofantastične serije, od 1966. do 1969, kao i u sedam od deset filmova koji su usledili.

    Šatner ocenjuje da će, sa njim ili bez njega, film u svakom slučaju biti uspešan.

    Za 11. film, koji će režirati Džej Džej Abrams, tvorac serije "Lost", uloge su ponudjene Leonardu Nimoju, koji je tumačio doktora Spoka, kao i drugim članovima stare ekipe.

    Serija "Zvezdane staze", 1966. procenjena kao suviše komplikovana za američku televiziju, postala je jedan od najtrajnijih holivudskih uspeha uz pet serijala od ukupno 726 epizoda i 10 filmova.

    Zarada od "Zvezdanih staza" iznosi milijardu dolara.

    izvor:Beta

    A evo i njegove izjave, snimljene ovog meseca

    Komentar Williama Shatnera
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  14. #29

    Odgovor: Nove "Zvezdane staze" bez kapetana Kirka

    Ne mogu da kazhem da tje mi nedostajati u novom filmu... A i ne volim kad stave prichu u proshlost, i onda ne paze na detalje, pa ispadne smeshno... Imam svih 10 filmova, i nije Shatner bash tako dobar glumac... Mada ima smeshan nachin govora, sa nekim pauzama i poletnim trenucima... Ipak, on jeste prvi kapetan... Ja bih vishe od filma, voleo da vidim neki novi serijal


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  15. #30

    Film o modnoj imperiji "Gucci"

    Filmski reditelj Ridli Skot koji trenutno radi na filmu "Američki gangster", najavio da će mu sledeći filmski projekat biti zasnovan na priči o poznatoj modnoj dinastiji "Gucci", što je izazavalo negativne reakcije u ovoj porodici koja ima više nego intrigantnu prošlost.

    Patricija Gući, pra - praunuka osnivača ove modne imperija Gućija, "najbučnije" je reagovala kada je čula za snimanje filma.

    "Čini mi se da je glavna ideja snimiti vrlo agresivan film o mojoj porodici i smatram to uvredom. Nismo vredni toga, iako mislim da je Skot sjajan reditelj", izjavila je Patricija za "The Guardian".

    Reditelj je najavio da će glavna tema filma biti Mauricijo Gući, unuk osnivača modne kuće, koji je kontrolu nad kompanijom dobio nakon smrti svog oca Alda 1983. godine.

    Zaplet za film čini to što je Mauricio ubijen 1995. godine na pragu svoje kancelarije, a tri godine kasnije, za ovaj zločin je optužena i osudjena njegova supruga koja je i naručila ubistvo.

    Talijanski mediji su kao motive ubistva navodili dve priče. U jednoj je Mauricio nekontrolirano trošio novac i time izazvao bes svoje supruge, a drugi motiv ubistva je, navodno njegov plan za glamurozno venčanje sa dugogodišnjom ljubavnicom.

    Da Mauricio nije bio omiljen u porodici Gući, dokaz je i njegova svadja sa ocem koji ga je zamalo i poslao u zatvor zbog neplaćenih poreza.

    Modnu imperiju "Gucci" pokrenuo je Gučio Gući. On je bio jedan od najboljih kožara, koji je imao svojoj radnji prodavao ručno radjena sedla i torbe za jahače.

    Davne 1906. godine osnovao je "Gucci" i počeo kreiranje odeće. Prvi butik je otvorio u Rimu, a zaslužan je i za nekoliko "potpisa" brenda kao što su ručke za torbe od bambusa.

    Pedesetih godina je lansirao dobro poznati prugasti kaiš, a zatim i kožne mokasine koje su do danas ostale gotovo nepromenjene.

    "Gucci" je danas dio grupacije LVMH i najprodavaniji je italijanski brand u svijetu.

    (MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novosti iz životinjskog sveta
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 18:03
  2. Zanimljivosti i novosti iz sveta kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.01.2013, 14:17
  3. Novosti iz sveta nauke
    Autor Morpheus u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.07.2012, 23:01
  4. Novosti iz sveta biciklizma
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.07.2011, 12:07
  5. Novosti i zanimljivosti u svetu biljaka
    Autor Charlie Harper u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.05.2009, 19:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •