Novosti i zanimljivosti iz sveta filma
Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 230
  1. #1

    Novosti i zanimljivosti iz sveta filma

    Jedan hongkonški režiser pregovara sa porodicom Brusa Lija o snimanju filma o ovom akcionom junaku.
    Stenli Kvon ("Rouge" i "Center Stage") najavio je da će njegov film biti priča o tome kako je na Lija uticala činjenica da je odrastao bez oca i kako je podigao svog sina Brandona. Gledaoci će saznati i kako je Brus Li postao majstor borilačkih veština.
    I Brus i Brendon Li umrli su relativno mladi. Brus Li umro je 1973, u 33. godini, od hematoma na mozgu. Brendon, koji je takodje bio glumac, poginuo je 1993. na snimanju filma "Vrana", kada je iz pištolja umesto ćorka ispaljen pravi metak.
    Kvon još nije odabrao glumačku postavu za svoj film, ali se zna da će snimanje najverovatnije početi naredne godine.
    Brus Li rodjen je u San Francisku, a njegova porodica potom se vratila u Hongkong, gde je odrastao. U SAD se vratio radi studija filozofije na Univerzitetu u Vašingtonu, a 1964. se oženio u Sijetlu, gde je otvorio svoju prvu školu borilačkih veština.
    Kasnije je otvorio školu u Los Andjelesu, gde ga je jedan producent uočio i angažovao za ulogu Katoa u televizijskoj seriji "Zeleni stršljen".

    Li je poznat po filmovima u kojima je igrao likove koji brane kineski identitet i radničku klasu.

    Najpoznatiji autobiografski film o Liju je "Zmaj: Priča o Brusu Liju", sa Džejsonom Skotom Lijem iz 1993, a kineski mediji javili su u aprilu da je državna televizija počela snimanje serije od 40 epizoda o Brusu Liju, u okviru promocije kineske kulture pred Olimpijske igre u Pekingu sledeće godine.

    MONDO
    Poruku je izmenio silvia, 15.05.2007 u 12:13
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    "The Sims" na velikom platnu

    Producent John Davis planira da snimi filmsku adaptaciju video igre "The Sims" za studio 20th Century Fox. Za scenario filma biće zadužen Brian Lynch. Igra "The Sims" je kompaniji Electronic Arts donela zaradu od preko 1,6 milijarde $, sa prodajom od preko 85 miliona primeraka.
    "The Sims" je debitovala 2000. godine kao igra koja je omogućavala igračima da manipulišu stanovnicima koji žive u kući u predgrađu SimCity-ja. Uspeh igara doprineo je razvoju nastavka i mnogih ekspanzija, omogućavajući kompjuterskim korisnicima da njihovi likovi žive skoro kao pravi ljudi.
    Filmska verzija "The Sims"-a će verovatno biti nešto nalik filmu The Truman Show. "'The Sims su obradili jednu interaktivnu verziju stare priče - kako bi bilo imati bezgraničnu moć i kako bi je koristili", kaže Rod Humble, šef SIMS studija. "S obzirom da je to stara priča, možete zamisliti kako bi se ona lako prevela u tradicionalno prepričavanje."

  3. #3

    Odgovor: "The Sims" na velikom platnu

    Sve verzije SIMS-a su, moramo priznati jako dobre, ali ove poslednje, sa puno dodataka su tek zaraza...
    Lepa grafika, veliki gradovi, dodatci u vidu odece, luksuza, kola, kucnih ljubimaca, koji se mogu cak i kupiti stvarnim parama na internetu....ziveti zivot kako bi ga zeleli ziveti u realnosti.
    Zbog ove igrice cu morati da konacno promenim mog dobrog starog K6 na 400MHz za nesto novije, meni je ok, ali ...cerka mi se buni sto ova igra radi kod SVIH njenih drugarica, samo kod nje ne...
    Sto se filma na ovu temu tice, mislim da je igru (ovu) nemoguce preneti na veliko platno, jer tada gubi onu svoju sustinu da VI odlucujete o tome, sta kako, ko ili gde. (mozda neka vrsta interaktivne televizije, gde vi birate sledeci korak...ali to je jos u razvoju)
    Ipak cekam da vidim film...mozda se i prijatno iznenadim.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  4. #4

    Odgovor: "The Sims" na velikom platnu

    Prijatno sam iznenadjena ovom vešću.Priznajem da ih igram redovno,imam sve nastavke i ekspanzije i prava su zaraza već godinama
    Kao što vojvodjan reče,nisam sigurna koliko će sama igra izgubiti smisao na filmskom platnu jer ćemo u tom slučaju biti pasivni posmatrači bez mogućnosti da upravljamo likovima koji će biti akteri filma.Prvo da vidimo na šta će to ustvari ličiti a onda ćemo suditi.U svakom slučaju jedva čekam da vidim to ostvarenje.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Tarantino će snimati film u Srbiji?

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku

    Hmm,hoće li biti nešto od ovoga ?
    Ja ne sumljam da će biti.
    Nije Željko pravio taj studio da kroz njega promaja duva.
    Em smo egzotika, em se uklapamo u računicu

  6. #6

    Odgovor: Tarantino će snimati film u Srbiji?

    Cula sam za ovo pre nekoliko dana i ne sumnjam da ce stvarno biti tako. Sto da ne.

  7. #7

    Srdjan Koljević snima novi film

    Poznati domaći scenarista i reditelj Srdjan Koljević završava pripreme za snimanje svog novog filma "Devojka sa slomljenim nosom". Njegov debitanski film "Sivi kamion crvene boje" imao je izuzetan uspeh u svetu, gde je dobio preko trideset nagrada na prestižnim filmskim festivalima, a interesantno je da će njegovom novom filmu prvi put zajedno zaigrati Branka Katić i Anica Dobra, piše "Blic".

    Koljević je proteklih desetak dana proveo na Festivalu scenarija u Vrnjačkoj Banji, gde je u svojstvu profesora dramaturgije držao časove studentima beogradskog fakulteta dramskih umetnosti. U glavnom programu smotre u Vrnjačkoj Banji prikazan je i film "Klopka" za koji je pisao scenario zajedno sa suprugom Melinom, koji je i na ovom festivalu nagradjen.

    "Interesantno je bilo saradjivati sa suprugom na tom scenariju. Bogami i teško. To je prava bitka. Za "Klopku" nastalu po romanu Nenada Teofilovića, Melina je pisala neparne ruke scenarija, a ja parne. Ozbiljno smo radili i rezultat je dosta dobar. Već smo dobili nagrade na festivalima u Rusiji, Bugarskoj i Herceg Novom", kaže Koljević koji posle izuzetnog uspeha filma "Sivi kamion crvene boje" sprema novi projekat

    Branka Katić i Anica Dobra zajedno na filmu




    "Film će se raditi po mom scenariju i zvaće se "Žena sa slomljenim nosem". U produkciji "Baš-Čelika" sa snimanjem će se krenuti krajem godine, a sredstva smo dobili od našeg Ministarstva kulture i na nemačkom MDM konkursu. Ponovo će to biti jedna šarmantna tragikomedija koja se dešava na beogradskim ulicama. Glavni junaci su taksista, profesorka gimnazije i apotekarka, čije se ljubavne priče paralelno prepliću tokom filma", priča Koljević i dodaje: "Insistirao sam na tome da sve troje imaju zaista nemoguće ljubavne priče koje ih na kraju oplemenjuju. Siguran sam da je posle decenija loše energije u ovoj zemlji mora da dodje do provale pozitivne energije. Stoga sam rešio da se pozabavim nemogućim ljubavima koje ipak daju rezultate."

    U filmu se dogadja i "nemoguća ljubav".

    "Radnja je sledeća - žena se zaljubi u sveštenika, koji prosto ne može da ostvari ljubav s njom. U svakom slučaju, dugo sam radio na scenariju i mislim da sam ga vešto ukomponovao. Ima u njemu dosta almodovarovskih tragikomičnih situacija", kaže Koljević za "Blic" i otkriva ko će igrati.

    "Za sada imam glumice za dva glavna ženska lika. To su Branka Katić koja će glumiti apotekarku i Anica Dobra koja će glumiti profesorku gimnazije. Ove dve naše u svetu poznate glumice nikada do sada nisu igrale u istom filmu. Što se tiče glavne muške uloge, još uvek nisam siguran. U septembru će biti kasting i izabraću, nadam se, onog pravog. Za sada imam solidan budžet i, nadam se, sve uslove da nadmašim 'Sivi kamion crvene boje'", kaže Koljević.

    (MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Uskoro film o Kobejnovom životu

    Život Kurta Kobejna, nekadašnjeg vođe sastava „Nirvana“ biće uskoro pretočen u holivudski film. Scenarista Dejvid Beniof adaptiraće biografiju „Teže od neba“ koju je napisao Čarls Kros, a koja je delimično zasnovana na Kobejnovim nikad objavljenim dnevnicima, kao i na intervjuima sa prijateljima i članovima porodice.
    Čitava priča o ovoj filmskoj biografiji je još uvek u povoju, i još uvek nije jasno da li su osigurana prava na originalnu muziku sastava „Nirvana“, kao ni to da li će se u filmu pojaviti Kobejnova udovica Kortni Lav.
    Kurt Kobejn, ikona „grandž“ pokreta, pevač, gitarista i tekstopisac sastava „Nirvana“ izvršio je samoubistvo 1994. godine. Iako je njegova smrt zvanično zavedena kao samoubistvo, brojne su okolnosti doprinele da se pojave i teorije zavere.
    Pesma „Smells like a teen spirit“, prvi i najveći hit grupe „Nirvana“, osvojila je brojna muzička priznanja i smatra se himnom „Generacije X“.
    Legenda o Kobejnovom životu i smrti već godinama inspiriše pisce i reditelje. Početkom ove godine Ej Džej Šnekov dokumentarac „Kurt Kobejn: o sinu“ premijerno je prikazan na Sandens festivalu. Gas Van Sant je napravio svojevrstan omaž u filmu „Poslednji dani“ iz 2005. u kojem glavnu ulogu tumači Majkl Pit, o muzičaru iz Sijetla čija priča veoma podseća na Kobejnovu.
    Krosova knjiga koja pretenduje na to da bude definitivna Kobejnova biografija, a na kojoj će biti zasnovan novi film, kritikovana je svojevremeno zbog toga što u njoj nisu uključeni Dejv Grol i Kobejnova majka.
    Novi film zajedno će snimiti „Working Title“ i „Universal Pictures“.
    Dejvid Beniof (Troja) trenutno piše scenario za “Volverin“, predstojeći nastavak iz „X-Men“ serijala.

    b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    S obzirom da je Kurt imao takoreci „zanimljiv“ zivot, verujem da ce film biti pravi pogodak
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #10

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    "...nikad neobjavljenim dnevnicima..."



  11. #11

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    Ispravljeno propust pri kopiranju
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    Jooj,bas bih volila pogledati taj film....
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  13. #13

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    knjiga je extra a vjerujem da ce i film biti odlican.
    ipak je kurt u pitanju
    smesi se... sutra ce biti gore

  14. #14

    Odgovor: Uskoro film o Kobejnovom životu

    Škotski glumac Mekavoj igra Kobejna

    Džems Mekavoj, poznat po ulozi u filmu Poslednji kralj Škotske najverovatnije će igrati Kurta Kobejna u predstojećoj filmskoj biografiji pokojne grandž zvezde.



    Mekavoj, koji i fizički podseća na Kobejna, je škotski glumac, a igrao je još i u ostvarenjima Atonement sa Kirom Najtli i Priča o Džejn sa En Hetavej.

    Film "Priča o Džejn" će, inače, biti premijerno prikazan na ovogodišnjoj XV L Oreal Paris Cinemaniji u Beogradu i Novom Sadu.

    Izvršni producent filma kompanije Universal Pictures biće Kobejnova udovica Kortni Lav.

    Film je zasnovan na biografiji "Teže od neba"koju je napisao rok novinar Čarls Kros.

    Scenarista filma biće Dejvid Beniof (Troja, 25. sat), koji trenutno piše scenario i za novi nastavak "X-Men"serijala pod nazivom "Volverin"

    B92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Tvorac filma "E.T." želi da "oživi" Pinokija

    Karlo Rambaldi, italijanski majstor za vizuelne efekte i tvorac slavnog vanzemaljca E.T, izrazio je želju da na velikom platnu "oživi" Pinokija, junaka bajke italijanskog pisca Karla Kolodija.

    Rambaldi (82), koji je 1982. godine osvojio svog drugog Oskara za hit film "E.T. vazemaljac" Stivena Spilberga, kaže da već dugo želi da nadmaši crtani film Volta Diznija iz 1941. godine o drvenom lutku koji mašta da postane pravi dečak, prenela je agencija ANSA.

    "Ta ideja me odavno proganja", izjavio je Rambaldi, koji je svoj prvi Oskar dobio za film "Osmi putnik" Ridlija Skota 1979. godine.
    Rambaldi je rekao da radi na Pinokiju zajedno sa svojim sinom Vitoriom, stručnjakom za horor efekte, i da je njegov pristup sličan verziji koju je 2002. dao čuveni italijanski reditelj i komičar Roberto Beninji.
    On je dodao da će pokušati da prikaže i mračnu stranu Kolidijeve bajke, koja za Italijane predstavlja moralnu priču koju je Dizni pojednostavio.

    Tanjug
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novosti iz životinjskog sveta
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 18:03
  2. Zanimljivosti i novosti iz sveta kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.01.2013, 14:17
  3. Novosti iz sveta nauke
    Autor Morpheus u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.07.2012, 23:01
  4. Novosti iz sveta biciklizma
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.07.2011, 12:07
  5. Novosti i zanimljivosti u svetu biljaka
    Autor Charlie Harper u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.05.2009, 19:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •