Privatni fakulteti - Kvalitet?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Sta mislite koji od privatnih fakulteta je najbolji? Kad kazem najbolji mislim na kvalitet nastave, odnos profesora prema studentima, vannastavne aktivnosti,...
    Evo nekih predloga : Megatrend, Fabus, F@m, BK, i dr.

  2. #2

    Odgovor: Privatni fakulteti... Kvalitet???

    Citat sanja_l kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite koji od privatnih fakulteta je najbolji? Kad kazem najbolji mislim na kvalitet nastave, odnos profesora prema studentima, vannastavne aktivnosti,...
    Evo nekih predloga : Megatrend, Fabus, F@m, BK, i dr.
    Jel' mogu ja tebe nešto da pitam, pre nego što nastavimo?

    Zašto ti hoćeš da ideš na privatni fakultet? Koja tebe oblast zanima?

    Šta bi ti da radiš u životu?

    Hvala i nadam se da se vidimo ovde uskoro

    ps neki od gore navedenih ustanova su, koliko mene pamet služi, već zakonski obrađivani, koliko je god nešto moguće zakonski obraditi u zemlji Srbiji.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Privatni fakulteti... Kvalitet???

    Hocu da upisem privatni zato sto je kvalitetnija nastava nego na drzavnim i zato sto su mnogo bolje opremljeni. Jedino se dvoumim izmedju F@Ma i fakulteta za preduzeni menadzment BK. Ako mozes da mi kazes bilo sta korisno u vezi ova dva fakulteta bila bih ti mnogo zahvalna...

  4. #4

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Ja bih ti savetovala da prvo proveriš mogućnosti zaposlenje. Da, naravno da se prvo proverava u Ministarstvu prosvete i tamo se ustanovi da ovi fakulteti imaju sve neophodne dozvole. Problem nastaje pri zapošljavanju jer svaki poslodavac može da preferira tzv. državne fakultete. Ovo pogotovo važi za one relativno mlade fakultete koji još uvek nemaju dovoljno završenih studenata koji su se zaposlili i pokazali svoj kvalitet.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Privatni fakulteti... Kvalitet???

    Citat sanja_l kaže: Pogledaj poruku
    Hocu da upisem privatni zato sto je kvalitetnija nastava nego na drzavnim i zato sto su mnogo bolje opremljeni. Jedino se dvoumim izmedju F@Ma i fakulteta za preduzeni menadzment BK. Ako mozes da mi kazes bilo sta korisno u vezi ova dva fakulteta bila bih ti mnogo zahvalna...
    jesi li studirala na drzavnom pa znash kako je?
    ne mozesh da donosish takve zakljuchke dok ne probash i jedno i drugo.

    za privatne vazi da ko dosh'o-dobrodosh'o, prolaze samo tako, a na drzavnim mora mnogo vise da se uchi....

    svako spram svojih ambicija.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #6

    Odgovor: Privatni fakulteti... Kvalitet???

    Citat sanja_l kaže: Pogledaj poruku
    Hocu da upisem privatni zato sto je kvalitetnija nastava nego na drzavnim i zato sto su mnogo bolje opremljeni.
    Koliko je meni pioznato, ovo vazi za Americke i Britanske univerzitete. Za nase ne bih rekla...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #7

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Citat sanja_l kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite koji od privatnih fakulteta je najbolji? Kad kazem najbolji mislim na kvalitet nastave, odnos profesora prema studentima, vannastavne aktivnosti,...
    Evo nekih predloga : Megatrend, Fabus, F@m, BK, i dr.

    Ja eto idem na drzavni fakultet FTN u Novom Sadu, smer elektrotehnika i apsolvent sam. Nikad nisam bila ostecena, odnos profesor - student je svih 5 godina bio odlican i za primer, nikad se nisam osetila ugrozenom ili omalovazavanom. Vannastavnih aktivnosti je bilo ali ne nesto preterano jer moj smer- racunarstvo to i ne zahteva. Razmene studenata ima dosta, saradjuje sa dosta Evropskih zemalja i sa Tajlandom. Znam nekoliko mojih profesora koji nama predaju, a predaju i na Raf-u. Uporedjivala sam plan i program sa oba fakulteta i to je zaista veoma slicno. Menadzment postoji i na FTN-u tako da imas i tu opciju, sto da ne. FTN je ozbiljan, kvalitetan i odlicno organizovan fakultet, jedino tu moram da izuzmem arhitekturu jer su oni poseban svet i imaju neku svoju upravu. Sto se tice ostalih drzavnih fakulteta, zalili su mi se prijatelji sa Filozofskog fakulteta da kod njih odnos student - profesor i nije bas na zavidnom nivou. Zalili su mi se i prijatelji sa Ekonomskog fakulteta, ali najvise u vezi organizacije samog fakulteta jer je sediste u Subotici, a ne u Novom Sadu. PMF koliko znam dobro funkcionise, slicno FTN-u.

    Fakultete koje si ti navela su menadzerski fakulteti. Ali mogu ti samo reci, da nema veze na koji fakultet od tih odes, sve zavisi od tvog truda i rada. Evo pre par dana sam pricala sa drugom koji radi diplomski na Fabus-u, i bas mi je rekao da nije zadovoljan onim sto je naucio na tom fakultetu, kaze da mu je nekako sve to malo bilo i lako. Trenutno se bavi stvarima koje nije ucio na fakultetu. Jedan drugi drugar zavrsava BK i znam da se poslednjih godina zalio da otkad je bila frka sa Karicem, fakultet mu se raspada. Za Megatrend ne mogu nista da ti kazem sem da Marija Serifovic ima stipendiju tamo. Salim se za ovo poslednje. F@m znam da je lak fakultet i da ga zavrsavaju ljudi pored redovonog zaposlenja.

    Pa eto mozda ti ovo pomogne.

  8. #8

    Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Ja sam bila na ekonomskom fakultetu i prebacila sam se na FABUS poslednje godine studiranja, posto mi diplomu ekonomskog nisu priznavali na master studijama koje sam htela da upisem.
    Licno sam bila protiv privatnih fakulteta, ali sam brzo promenila misljenje!
    Kao prvo, odnos profesora prema studentima je skoz korektan i nece te opterecivati svojim licnim problemima kao sto mnogi znaju! Kao drugo, mnogo se moze nauciti, posto za razliku od drzavnog se ne radi po zastarelim knjigama iz kojih su ucili nasi roditelji (ovo se odnosi iskljucivo na ekonomski!). Pored teorije dosta se radi i praksa sto je jako vazno! Kad se budes zaposljavao, poslodavcima ce biti vazno da znas primenu svega sto si naucio, a ne da li znas neku definiciju.
    I uopste nije tacno da se na privatnim fakultetima nista ne uci! Cista glupost! Na svakom fakultetu se mozes provuci na puskice i prepisivanje, bio on drzavni ili privatni!
    Svakom ko bi hteo da upise ekonomiju i menadzment, preporucujem da upisu neki privatni, posto su od ekonomskog napravili smejuriju prelaskom na bolonju-diploma osnovnih studija nigde nije priznata!
    FABUS i BK su najpriznatiji. FABUS pripada evropskom univerzitetu koji cine poznati fakulteti iz razlicitih zemalja evrope - svedske, austrije, nemacke, italije, spanije, francuske, engleske... Tako da studenti imaju mogucnost da studije nastave u inostranstvu ako zele, bez ikakvih problema!

    BK sad kupuju Italijani, tako da ce nove generacije dobro proci
    Poruku je izmenio Mish, 31.08.2008 u 03:08 Razlog: spojene uzastopne poruke

  9. #9

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Privatni fakulteti variraju po kvalitetu,a svako iole socijalan ce imati poznanika ili poznanika druga druga druga koji ide na fakultet koji je tvoja opcija u glavi.
    Ja cem da upisem privatni tj Usee smer Poslovno-Pravni engleski i debelo sam se raspitala unaokolo kakav je. Nista sem reci hvale. Plus je od prosle godine akreditovan {a uz to me (tj moje roditelje) kosta isto ko i drzavni da nisam na budzetu,oko 1500 e} ,tako da ne vidim nista lose. Samo sto treba da saznam da li ima 2 rok.
    Takodje sam za neke Bg faxove cula da su dobri a neki opet ladjenje m... koliko su opasno ozbiljni.
    Npr Mod' Art koji sam isto htela u Bg jeste skuplji (oko 3000 e + jos usputna oprema koja treba za sivenje,crtanje,slikanje), medjutim na tom faxu se bas radi,nije za lelemude
    Takodje fax u Italiji u Trevizu sa smerom za dizajn odece se vise isplati nego kad bi uzeo cenu ALU i oduzeo cenu Mod Art. Tj. primaju 5 stranaca i svi su stipendirani sa po 3000e po godini. Jos si u srcu mode,modne kuce poput Benettona ti kupuju ti skice za 100 eura.
    Sa BK u Bg-u znam neke ljude koji glavu koriste samo kad ih pogodi pesma pa udare njome o zid.
    Jos uvek nije moguce diskusiju voditi i uopste pricati o tome koliko su dobri priv faxovi kada ni ne mogu da se porede sa onima u inostranstvu.
    Ma ko god ima para i zelju,informisanost mu je pola uspeha.

  10. #10

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    pozdrav svima!! sta mislite o FORKUP-u fakultetu za obrazovanje rukovodecih kadrova novi sad

  11. #11

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Sta mislite o FDON-u,kome je sediste u NS....?

  12. #12

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Moje ćerke su na državnim fakultetima. Ipak, ne bih se složila da je nastava na privatnim lošija po tom sistemu, ko došo dobro došo. Možda je tako bilo u početku, dok nisu privukli dovoljan broj studenata. Mislim da se sada i tamo i te kako radi, i da oni opravdavaju uplaćenu školarinu.
    Ne bi toliko studenata upisivalo, da bi izlazili sa fakulteta bez znanja i mogućnosti zaposlenja. Tamo se samo ne uči mnogo bespotrebnih gluposti na kojima na državnim insistiraju, pa studenti više padaju.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  13. #13

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Mislim da neki privatni fakulteti imaju buducnost.
    Vreme ce pokazatati da ima kvalitetnih studenata

  14. #14

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    U pravu si , nisu svi isti. Ali, ima kvalitetnih, dok su državni...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  15. #15

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Lično ne cenim mnogo privatne fakultete.

    Ja sam završila državni fakultet čija se diploma sve vreme, bez obzira na situaciju u zemlji, priznavala i lako mogla nostrifikovati u inostranstvu (čak i u SAD, oni su vrlo rigorozni po tom pitanju). Bez problema mi je priznat master po novom...

    Kao roditelj, bez obzira što mi je dete izvanredan đak, ako i dalje bude želeo da se bavi ovim što trenutno želi, bez razmišljanja ću ga upisti i u privatnu srednju i na privatan fakultet. Ono čime on želi da se bavi zahteva znanje i učenje bez obzira koji fakultet da upiše, pa što onda da se maltretira više nego što mora?

    Isti status će (na žalost) imati i oni koji uče na državnom fakultetu (po svim propisima) i oni koji manekenišu na privatnom...
    Kad ovo kažem mislim na onu decu koja su jedva završavala i one škole koje se završavaju bez problema a sad po "Bolonji" tuku proseke i odjednom im se ukazalo znanje...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Privatni ili drzavni fakulteti
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 12.09.2019, 21:50
  2. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:36
  3. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19
  4. Kvalitet seksa vise zavisi od...
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 15:33
  5. Visina plate = kvalitet rada ?!
    Autor Muckota u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •